Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

По нищо не отстъпва на болтовата.

Първата ми МК беше такава , на 60 м. вкарваше всичките 6 /5+1 в цевта/ в цигарена кутия на мех.мерници. Единственият и недостатък беше , че стреляше от време на време на автоматична или на къси редове от по 2 или по 3 патрона , което и беше причината да я върна в магазина от където я бях купил и да я заменя с болтова.

В крайна сметка установих защо го прави , но вече бяха ми донесли "болта" и я върнах.

Иска много добро почистване на целият затворен механизъм , много внимателно и детайлно за да може да стреля без откоси .

Иначе чудесна точност , къса , маневрена и удобна , ако можеш пробвай я с различни видове патрони от най-евтините и с слаб заряд до най-скъпите и бързи - изстреляй 150 , 250 бр. и ако всичко е ОК без засечки и откоси , вземай !

Първата ми МК беше такава , на 60 м. вкарваше всичките 6 /5+1 в цевта/ в цигарена кутия на мех.мерници. Единственият и недостатък беше , че стреляше от време на време на автоматична или на къси редове от по 2 или по 3 патрона , което и беше причината да я върна в магазина от където я бях купил и да я заменя с болтова.

В крайна сметка установих защо го прави , но вече бяха ми донесли "болта" и я върнах.

Иска много добро почистване на целият затворен механизъм , много внимателно и детайлно за да може да стреля без откоси .

Иначе чудесна точност , къса , маневрена и удобна , ако можеш пробвай я с различни видове патрони от най-евтините и с слаб заряд до най-скъпите и бързи - изстреляй 150 , 250 бр. и ако всичко е ОК без засечки и откоси , вземай !

Мисля нова такава да потърся и купя, няма как да я изпробвам с толкова много патрони!

Разликата от 100-тина лв. в цената мисля, че не се дължи на това, че е по-лоша или по-неточна. По скоро ще е по-лесна за изработка и по-малко материал!

Мисля нова такава да потърся и купя, няма как да я изпробвам с толкова много патрони!

Разликата от 100-тина лв. в цената мисля, че не се дължи на това, че е по-лоша или по-неточна. По скоро ще е по-лесна за изработка и по-малко материал!

Оле ле е...

Колега, около 2 години съм ползвал доста интензивно точно този модел - предимно за хишници... Наистина е чудесно, леко и доста повъртливо оръжие, но забелязах и два "проблема":

1. Доста често засича... В случая не е виновна пушката, колкото това, че куршумчетата в този калибър не са "облечени" и понякога затвора повежда накриво и куршума направо се "разцепва" в ъгъла на патронника и засича...

2. В началото (преди 10-на години) изстрел по чакал на 70м не беше никакъв проблем... Сега обаче, погълнат и обременен от различни балистики и информация относно този калибър, трудно правя успешен изстрел на повече от 50м. (това последното обаче е доста субективно...)

• 1 month later...

Купих я модела е луксозно изпълнение, никел. За сега повечето ми впечатления са полужителни.

Пушката наистита е много лека и добре балансирана.

Купия я в края на декември но едва тази събота и неделя успях да пострелям.

Изстрелях около 250 патрончета и няма нито една засечка, от тях 100 български на "Арсенал".

Стрялях с патрончета на:

CCI mini mag

"Арсенал"

CCI blazer

Remington Yellow Jacket Hyper Velocity HP

Sellier & Bellot- standard

В този ред се и представиха, най-добре mini mag-а, най зле...ама много зле с S&B, направо не съм вярвал, че може да има толкова голяма разлика. S&B направо ги ръсеше където свари, сигурно ако бях ги мятал с прашката щеше да е по-добре., на 50 м. групата беше над 10 см. , а на 100 едва ги вкарва в А4. Арсеналските се представиха учудващо добре на 100 м. могат да направят група окоро 2-3 см., но много дефектни от 50 бр. около 7-8 изобщо не гърмят, някои почти не са стегнати....това е окоро 15-20 % брак! Тази седмица ще пробвам и др., не мога да намеря на федерал! Започнах с по евтините с цена до 15 ст. Вече съм взел на динамит нобел. За сега това, доволен съм!

Между другото оптиката, която и сложих на Burris FF2 3-9x40 със скалата Ballistic Plex се оказа много удачна. лесно се покрива дистанцията от 50 до 150 ярда през 25-30

post-1401-1231921877_thumb.jpg

post-1401-1231921887_thumb.jpg

post-1401-1231921905_thumb.jpg

post-1401-1231921913_thumb.jpg

Купих я модела е луксозно изпълнение, никел. За сега повечето ми впечатления са полужителни.

Пушката наистита е много лека и добре балансирана.

Купия я в края на декември но едва тази събота и неделя успях да пострелям.

Изстрелях около 250 патрончета и няма нито една засечка, от тях 100 български на "Арсенал".

Стрялях с патрончета на:

CCI mini mag

"Арсенал"

CCI blazer

Remington Yellow Jacket Hyper Velocity HP

Sellier & Bellot- standard

В този ред се и представиха, най-добре mini mag-а, най зле...ама много зле с S&B, направо не съм вярвал, че може да има толкова голяма разлика. S&B направо ги ръсеше където свари, сигурно ако бях ги мятал с прашката щеше да е по-добре., на 50 м. групата беше над 10 см. , а на 100 едва ги вкарва в А4. Арсеналските се представиха учудващо добре на 100 м. могат да направят група окоро 2-3 см., но много дефектни от 50 бр. около 7-8 изобщо не гърмят, някои почти не са стегнати....това е окоро 15-20 % брак! Тази седмица ще пробвам и др., не мога да намеря на федерал! Започнах с по евтините с цена до 15 ст. Вече съм взел на динамит нобел. За сега това, доволен съм!

Между другото оптиката, която и сложих на Burris FF2 3-9x40 със скалата Ballistic Plex се оказа много удачна. лесно се покрива дистанцията от 50 до 150 ярда през 25-30

С кофти патрони, ако въобще рискуваш да стреляш, се ослушвай за слаб изстрел, и обезателно си

проверявай цевта (отвътре). Ама Обезателно.

С кофти патрони, ако въобще рискуваш да стреляш, се ослушвай за слаб изстрел, и обезателно си

проверявай цевта (отвътре). Ама Обезателно.

То при този процент на дефектни...направо няма смисъл.

от цена 8 ст. те излизат на 10 за българските говоря!

Явно добрата група с тях се дължи на това че са дозвукови.

Между другото на цевта има надпис subsonoc което не знам какво трябва да значи!

post-1401-1231931646_thumb.jpg

Честито Колега , дано скоро и да я "накървавиш" ! Кажи с каква стойка я окомплектова , оптиката 25,4 мм. ли е или 30 мм ?

Аз с мойта стрелям с едни патрончета на Федерал по 9 ст за бройка. Групира на 75 м в диаметър около 2,5 см и е голям кеф щото са евтини. Пуцам като с въздухарка без да се замислям.

Честито Колега , дано скоро и да я "накървавиш" ! Кажи с каква стойка я окомплектова , оптиката 25,4 мм. ли е или 30 мм ?

Мерси колеги!

Оптиката е 25,4, стойката за сега /ако се издъни я сменям веднага/ е китайска за 15 лв., накъквавих я още веднага случайно докато си стрелях по мишени около едно село зад мен 2 бездомни...едното остана!

Това е супер цена .... 9 ст. и ако и с моята ги мята добре ще е идеално!

Edited by nedy
  • 3 years later...

Здравей колега nedy купих cz511 с оптика Bushnell/Banner/3-9*40 били споделил с какви патрони ползваш за лов и стрелба по мишени .Бившия собственик каза ,че не трябва да са много бързи или бавни а по средата.Пробвах на лични но ти е пълна кутията.

• 2 months later...

То при този процент на дефектни...направо няма смисъл.

от цена 8 ст. те излизат на 10 за българските говоря!

Явно добрата група с тях се дължи на това че са дозвукови.

Между другото на цевта има надпис subsonoc което не знам какво трябва да значи!

SUBSONIC = по-малък от скоростта на звука (за скорост) :beach:

А това "subsonoc" е може би на испански или чешки, кой знае?

На слука!