Jump to content

Препоръка за Laser rangefinder

BAR
 Share

Recommended Posts

Някои ползвал ли е далекомер на Bushnell или Leupold и може ли да сподели впечатления?

Някакво сравнение с Leica може ли да се прави?

Аз имам на Nikon. Мери безотказно, но до сега съм го използвал само като ходим да стреляме по простотии, да мерим разстоянието :unsure:

http://www.nikon.co.jp/main/eng/news/2000/...ser800_e_00.htm

Малко извън темата, за което се извинявам :oops: , ама е интересно да се види

Та значи Цайс маи са направили оптика с вграден далекомер

o632753351070156250.jpg

o632753351295781250.jpg

което ми се вижда много интересно и най важното, практично и удобно. Не успях да видя цена на продукта, обаче ми се струва, че ще е височка :wink: за средностатистическия български ловец

• 2 weeks later...

честито Ники доставиха li го вечe?

=D>

кой модел е,как е качеството на картината и до колко метра успяваш да мериш като насочваш към животно?

Има 2 модела на Бушнелл които ме интересуват компактня pro и 800 кой би препоръчал?

Донесоха го и го ползвах. Иначе е ЯрдиджПро Скаут. Има два режима на мерна единица(метри и ярдове)и три режима на измерване(единичен, сканиране и цели над 150м). Животно от рода на елен до 270 м, къща до 630 м а до дървета е около 480 м в короната. За цената си от 270 долара си е много хубав, с времето ще имам повече впечатления

• 4 weeks later...

Имам Bushnel Ranging от 5-6г. мери до 400м. в ярдове и метри, има опция за дъжд. Според мен е идеален за лов, имам карабина TIGR и като съм с нея винеги ме слагат да покривам открити места.Помага много меря разстоянита предварително и по точно отколкото с далекомерната скала. Добро е уредчето, полезна вещ. Трябва да се гледа на чисто и най малкото клонче или листче пречи. А относно прицел с вграден лазерен далекомер знам че 98г. Сваровски са направили но много е скъп и нещо не се е продавал както трябва.Но модата изглежда върви натам, последните години BURRIS и японците разработвали такива прицели.

• 3 weeks later...
  • 1 month later...

Днес се сдобих с далекомер Leupold RX-III. Първи впечатления очаквайте скоро. В градски условия мери.

Днес се сдобих с далекомер Leupold RX-III. Първи впечатления очаквайте скоро. В градски условия мери.

Честито,когато имаш впечатления сподели

Менюто за навигация из функциите е малко смотано и объркано. Настройката на диоптъра на визьора е отврат и оптиката не е върховна но става. Правен е в Китай. Цена къде 900 лв.

Менюто за навигация из функциите е малко смотано и объркано. Настройката на диоптъра на визьора е отврат и оптиката не е върховна но става. Правен е в Китай. Цена къде 900 лв.

900 лв :tease: това са много пари, плюс че вече имаш негативизъм. Ако имаш опция за връщане, връщай го. Не прави компромиси с оборудването :unsure:

Проблема е по-скоро, че е правен за американци :unsure:))) Иначе работи, лек е и има дизайн. :tease:

• 1 year later...
Малко извън темата, за което се извинявам :oops: , ама е интересно да се види

Та значи Цайс маи са направили оптика с вграден далекомер

<!--ImageUrlBegin--><!--ImageUrlEBegin-->o632753351070156250.jpg<!--ImageUrlEnd--><!--ImageUrlEEnd-->

<!--ImageUrlBegin--><!--ImageUrlEBegin-->o632753351295781250.jpg<!--ImageUrlEnd--><!--ImageUrlEEnd-->

което ми се вижда много интересно и най важното, практично и удобно. Не успях да видя цена на продукта, обаче ми се струва, че ще е височка :wink: за средностатистическия български ловец

Swarovski ® изкараха такъв продукт още преди 10 год. ...

Привет отново! Аз съм ползвал и Leica, и Leopold, и Swarovski за други не се сещам... Трудно ми е да кажа кой уред е по-добър (изключвам последния - той е!), и двата са в средния клас и вършат работа... Учудващо е обаче, че ми даваха разлика от 2м. на 140м. дистанция...

Привет отново! Аз съм ползвал и Leica, и Leopold, и Swarovski за други не се сещам... Трудно ми е да кажа кой уред е по-добър (изключвам последния - той е!), и двата са в средния клас и вършат работа... Учудващо е обаче, че ми даваха разлика от 2м. на 140м. дистанция...

Да, подобно разлика и аз забелязах. Имам Леуполд RX-IV с една камара функции, дето май не се ползват реално. Дори и термометър има. Бях с приятел на лов, който като по глупав носеше Сваровски. Семпъл уред, само разстояние мери. Но като погледнах през него, ми идеше да метна моя в треволяците.

Едно и също разстояние Леуполдът го отчиташе като по-голямо, но не знам дали да му вярвам.

Ползвам Leupold RX 3 и според мен върши работа .От ръка до сграда до 650м до корона на дърво с листа до 500м и без листа до 320м,максималното разсояние което съм мерил с него е 894м, обаче фиксиран на пиедестал ,колегата с който бях, измери същото разстояние с leica LRF 1200 896м,също фиксиран .Лек с гумиран корпус ,ползвам го 3 години смених веднъж батерията.На саита на фирмата му дават 2 години гаранция ,а вносителя гарантира,дано не ми се наложи да го проверявам,възможността за извънгаранционен сервиз.Може да не е на нивото на сваровски ,но има опция за определяне на балистичното разстояние,което аз като истински тома неверни проверих, така че си струва да се вземе дори само заради това.

Ползвам Leupold RX 3 и според мен върши работа .От ръка до сграда до 650м до корона на дърво с листа до 500м и без листа до 320м,максималното разсояние което съм мерил с него е 894м, обаче фиксиран на пиедестал ,колегата с който бях, измери същото разстояние с leica LRF 1200 896м,също фиксиран .Лек с гумиран корпус ,ползвам го 3 години смених веднъж батерията.На саита на фирмата му дават 2 години гаранция ,а вносителя гарантира,дано не ми се наложи да го проверявам,възможността за извънгаранционен сервиз.Може да не е на нивото на сваровски ,но има опция за определяне на балистичното разстояние,което аз като истински тома неверни проверих, така че си струва да се вземе дори само заради това.

И аз затова го взех, щото мери наклони и сам си смята. Но лещите не са от най добрите. А че не мери до 1500 ярда, за каквото го рекламират е факт. И по бяла сграда не иска, нито при слънце, нито без слънце. Лайката мери,само дето е много кинти.

Някои ползвал ли е далекомер на Bushnell или Leupold и може ли да сподели впечатления?

Някакво сравнение с Leica може ли да се прави?

Може ли да сравни6 магаре с кон?

Лайката е далекомера!!