Jump to content

Въпрос до препараторите

Share

Recommended Posts

Ще препарирам една Зеленоглава потапница,но не мога да намеря арсенов сапун.Има ли нещо друго с което мога да го заместя?

Edited by shot1

С арсеников сапун вече не се работи,използва се друг препарат който се казва сайбокал,но него трудно ще го намериш тъй като е внос по поръчка.Може да използваш формалин тъй като той е по-достъпен.Трябва да знаеш обаче че зеленоглавката има много мазна кожа и добре трябва да се обезмасли.

С арсеников сапун вече не се работи,използва се друг препарат който се казва сайбокал,но него трудно ще го намериш тъй като е внос по поръчка.Може да използваш формалин тъй като той е по-достъпен.Трябва да знаеш обаче че зеленоглавката има много мазна кожа и добре трябва да се обезмасли.

Ще обясниш ли накратко процедурата,защото аз до сега съм препарирал само една сврака и един сокол,но то препариране е силно казано,защото не съм използвал каквито и да било препарати.Просто се пробвах,да видя дали ще успея да ги одера и направя вътре тялото с различните телове.Сокола ми се получи доста добре,с разперени криле го направих,даже цяла композиция.В началото беше без грешка,но после кожата започна да съхне,перата да се разместват (както се и очакваше без никакви препарати) Та затова сега съм решил патица,но искам да си я направя както трябва,затова питам,и ако може да ми кажете съответния препарат от къде мога да го намеря ;)

И аз съм си правил патици с формалин и резултата е добър. Хубавото е, че те имат гъста перушина, която покрива недоизпипаната работа на любителя-препаратор. Аз не съм обезмаслявал кожата и въпреки това препарата с формалин е много траен. Дори забелязах, че патиците не ги ядат молци (за разлика от фазани, обработени с формалин). На мен не ми достигаше търпение да изпипам докрай малките подробности и въпреки това се получаваха нещата.

Интересно ще ми е да дадете идеи за изработка на очи за патици в домашни условия.

И аз съм си правил патици с формалин и резултата е добър. Хубавото е, че те имат гъста перушина, която покрива недоизпипаната работа на любителя-препаратор. Аз не съм обезмаслявал кожата и въпреки това препарата с формалин е много траен. Дори забелязах, че патиците не ги ядат молци (за разлика от фазани, обработени с формалин). На мен не ми достигаше търпение да изпипам докрай малките подробности и въпреки това се получаваха нещата.

Интересно ще ми е да дадете идеи за изработка на очи за патици в домашни условия.

За очи на каквото и да е животно -детските плюшени играчки ;) .Ако имаш дете от неговите :angry: ,ако нямаш от детските магазини-има доста добър избор.Успех в начинанието!Малко са кофти снимките.499569C.jpg

499568E.jpg

Edited by nmnnalov

• 1 month later...

Ето и един любителски препарат на горско бекасче от мен:rolleyes: .593047i.jpg

Edited by nmnnalov

От всички материали за препариране най-не ми достига търпението! Ако някой ми каже от къде да се запася с такова ...

Търпението идва с практиката и очакването да видиш крайния резултат,но никога с прибързано очакване,защото става мазало и идва разочарованието <_< .Стараеш ли се и ако го правиш с любов ще стане :) .Успех,струва си труда и удоволетворението след това!!! :rolleyes:

Edited by nmnnalov

Още един брой,само че котката му скъса вратлето за което сори:rolleyes: .593425B.jpg

Скъсай и ти нейното <_<

Ето нещо правено от майстор

Понеже разбрах, че си препаратор, искам да те питам една професионална тайна: как се запазва цвета на краката на зеленоглавките, защото при моите препарати потъмняват? Боядисват ли се след това или се обработват с нещо отделно от кожата?

Понеже разбрах, че си препаратор, искам да те питам една професионална тайна: как се запазва цвета на краката на зеленоглавките, защото при моите препарати потъмняват? Боядисват ли се след това или се обработват с нещо отделно от кожата?
На птиците потъмняват краката защото съхнат но после се боядисват като се стремиш да се доближиш колкото се може до естествения цвят