Jump to content

На дупки с Подземници

BgHunter
 Share

Recommended Posts

Здравейте колеги купих си ягдтериер и мисля да го водя на дупки.Ако може някой колега да обясни как се разпознава дупка на язовец от дупка на лисица?По какво да познаем дали една дупка е работеща?Бързо ли ягдтериера изгонва хищника от барлогата? може да дадете и друга информация за дупките .Мисля че тези неща са от полза на всеки млад ловец.

Поздрави и на слука :o

Edited by ivanov92

Здравейте колеги купих си ягдтериер и мисля да го водя на дупки.Ако може някой колега да обясни как се разпознава дупка на язовец от дупка на лисица?По какво да познаем дали една дупка е работеща?Бързо ли ягдтериера изгонва хищника от барлогата? може да дадете и друга информация за дупките .Мисля че тези неща са от полза на всеки млад ловец.

Честито за териера колега.Това с дупките е цяла наука,която за ден два не можеш да научиш.Като за начало от мен мога да ти кажа да не пускаш кучето си в дупка обитавана от язовец.Казвам за начало за да разбереш с какво куче разполагаш .Много злобно,което се хвърля безрасъдно или такова което облаива и се стреми да блокира животното вътре или да го принуди да излезе навън.Вторите живеят повече повярваи ми.Иначе язовината се познава много лесно по улея от пръст които води в дупката.Следите оставени наоколо също може да послужат като ориентир.Наличието на кости или перушина пък говори че кума лиса е вътре.Ако наоколо има ямки с изпражнения бате язо живее там.Като начало обхождаш дупките да разбереш да ли работят.След това правиш разбор и преценяваш каде да пуснеш кучето.Най благоприятно време за този лов е зимата или дни с лошо време за да сме сигурни че лисана ще се прибере в бърлогата си.А ако питаш мен най добре е в периода на размножение да се работят дупките защото така ефектът е по голям.Може да се регулира и прираста и възрастните индивиди.Трябват ти двама трима приятели лопати и мерак.Зимата е по лесно,на проверената лисича дупка пускаш кучето отделеч и си намираш предварително избрана позиция от която да наблядаваш изходите ако е възможно,ако не е ти трябва още един колега които да покрие другите изходи.Остава само да чакаш (някога бързо друг път с часове ) да излети буквално лисана от дупката.Кучето само разпознава само с подушване в дупката дали е обитавана.Него насилваи ако няма интерес да влиза.Веднъж водена борба в дупката животните не я посещават с месеци.Наслука

Много злобно,което се хвърля безрасъдно или такова което облаива и се стреми да блокира животното вътре или да го принуди да излезе навън.Вторите живеят повече повярваи ми.

те тава е аборигенската кръв

и повече се отнася за язо

само мога да те посъветвам да не насилваш кучето си ако не е готово!

остави го само да си свърши работата

:o

• 3 weeks later...

Преди да заведеш кучето на реален лов,го обучи-има полигони,после си направи изкуствена дупка с малък отвор да не могат да влизат язовци и чак накрая-на лов.

Преди да заведеш кучето на реален лов,го обучи-има полигони,после си направи изкуствена дупка с малък отвор да не могат да влизат язовци и чак накрая-на лов.

?????? :D:rofl::D:rolleyes:;) малък отвор да не могат да влизат язовци

Много интересно... я обясни

• 3 weeks later...

Ето един поглед върху лова на дупка с ягдтериер

ягдтериер вади язовец

изваждане от дупката

Първа северозападна бригада :blink:

Edited by npomekmop

Много интересно... я обясни

http://pbdlazba.cz/?ktg=4191

Тази конструкция може да се направи и от стари тръби,като ъглите се циментират добре за да не могат лисиците да копаят странични дупки.

Важно е в дупката да не влиза вода,дължина от 6-7м е достатъчна.Обитаемата среда е с бетонен капак,които не се циментира за да може да се отвори при нужда(спестява копането).

При отвор 18-20см на дупката вътре влизат повечето лисици,а язовците са млади животни и кучетата се справят с тях.

п/п Който иска да се смее,който не - да пробва.

колеги пишете и споделете вашите виждания и опит :icon_santa:

Най- напред изкопай една траншея една лопата широка и толкова дълбока покрий я с найлон или нещо друго и върни пръстта върху покритието.Хвани някоя котка и я пусни в дупката след което пусни кучето вътре, нека първо да разбере какво трябва да прави,да се научи че вътре има противник с който да се справи.Чак след това започни да го пускаш в реални дупки.Ако имаш приятел с обучено куче можеш да го пускаш с него.Опитът ще придобиваш с всяка хваната или изтървана лисица,не се отчайвай когато не е станало както трябва просто опитай пак.Надявам се да съм ти бил полезен.На слука.

http://pbdlazba.cz/?ktg=4191

Тази конструкция може да се направи и от стари тръби,като ъглите се циментират добре за да не могат лисиците да копаят странични дупки.

Важно е в дупката да не влиза вода,дължина от 6-7м е достатъчна.Обитаемата среда е с бетонен капак,които не се циментира за да може да се отвори при нужда(спестява копането).

При отвор 18-20см на дупката вътре влизат повечето лисици,а язовците са млади животни и кучетата се справят с тях.

п/п Който иска да се смее,който не - да пробва.

Интересно ми е след колко време дивото животно ще влезе в изкуствено създадена тръба?!? А и ми е много странно, как ще предцениш колко трябва да е широка тръбата, за да влизат само лисици, а не язовци. Дане не говорим, че според мен където влиза лисица, язовеца няма проблем да влезе, нищо че е по-голям.

П.П. Не искам да си мислиш, че се заяждам, просто споделяме мнения, нали?

Животните не знаят кое е изкуствено-за тях е укритие,ще влезе щом я намери и му трябва някъде да се скрие,но ако обикаляш всеки ден наоколо може и да не влезе дълго време.За язовците съм ти отговорил.Наслука

п/пМислиш ли че някой ще си играе да произвежда нещо ,което няма приложение?

Провери реакцията на кучето на хишник отделен в клетка . Какьв хьс проявява и след това на полигон на който може да контролираш работата му :D

Kолегата е прав първо на полигон в никакъв случаи с котка !

Животните не знаят кое е изкуствено-за тях е укритие,ще влезе щом я намери и му трябва някъде да се скрие,но ако обикаляш всеки ден наоколо може и да не влезе дълго време.За язовците съм ти отговорил.Наслука

Това е много интересно и сигурно ефективно защото го правят из цяла европа . :D

браво колега много хубави яктериери като гледам ти носят и слука

старая се да ми носят слука :D

Нямах предвид, че е изкуствена (макар че така съм написал), а по-скоро за това, че е нова и животните знаят това много добре, и не ми се вярва да влязат много скоро.

• 4 months later...

Браво,само така!

а към колегата Peter1985bg-контролен въпрос-Кога и при какви метеоусловия се ходи на лов на дупка?

Ако можеш да си отговориш на този въпрос ще си отговориш и на останалите.

колега за мен ли се отнася това за времето кода да се ходи на лов на дупка.ако сам те засегнал по някакав на4ин ме извини

Браво,само така!

а към колегата Peter1985bg-контролен въпрос-Кога и при какви метеоусловия се ходи на лов на дупка?

Ако можеш да си отговориш на този въпрос ще си отговориш и на останалите.

Ами аз ходя събота и неделя, без значение какво е времето. Който ходи само при лошо време, да си слага каквото иска. И пак питам, как преценяваш точно къде е границата на ширината на тръбата, че да влизат само лисици (и малки язовци :drinks: )?

П.П. И още нещо, хищниците не влизат в дупки само когато е лошо времето :good:

колега знае6 много добре 4е след края на маи ни6ти4ко не остава по дупките.ти кати си ходи6 на лов сабота и неделя си ги тарси6 по храсталаците .