Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

На дупки с Подземници

Recommended Posts

Ето и пресни снимки ;) Беше мъка с копането но всичко мина добре :)

Браво на майсторите.На слука. :icon_thumright:

• Replies 557
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Да раздвижим малко темата 6 малки ама мама я нямаше

Днес , аз и още двама колеги решихме да се насладим на хубавото време , като се отдадем на любими занимания. Огледахме няколко тръби и дупки и след като видяхме активност около една от тях , направо з

Днес пак решихме да тормозим малко вредния дивич . Огледахме една тръба и ... ми вътре бяха. Този път обаче лисиците се оказаха по упорити и доста търпеливо бранеха територията си. Все пак след около

Posted Images

Здравейте,искам да Ви се похваля днес беше бойното кръщение под земя на моята Фрида в естествена дупка.Ето две снимки с последиците от борбатаpost-13472-0-45689900-1358097156_thumb.jpgpost-13472-0-79246100-1358097172_thumb.jpg,но за съжаление не можахме да изкараме гадът! :( Подготовката ми за този лов беше на ниско ниво(без инструмент).А ето и снимка малко по рано сутринта;post-13472-0-51218500-1358097531_thumb.jpg,пременена и готова за поредната хайка за хищник!

Искам да поясня че кучето е на 11 месеца и до сега не е проявявало особен интерес към дупки.

Браво на майсторите.На слука. :icon_thumright:

Благодаря колега, жив и здрав .. Наслука и на теб :):drinks:

А тук татко учи дъщеря на тънкостите в занаята

Браво браво братле само така трябва.Поздрави и На слука. :icon_thumright:

Колеги,колко време оставяте кучетата да почиват след лов в дупка?Пораженията ни от миналата неделя (по горе се вижда) не бяха сериозни и раните бързо зараснаха,но мисля да не я пускам тази седмица.Дайте мнения.Благодаря!

Колеги,колко време оставяте кучетата да почиват след лов в дупка?Пораженията ни от миналата неделя (по горе се вижда) не бяха сериозни и раните бързо зараснаха,но мисля да не я пускам тази седмица.Дайте мнения.Благодаря!

Борка вземи малкия звяр утре, трябват тренировки, ако не накуцва и са заздравяли раните няма от какво да се притесняваш. Ще идваш ли в Труд утре?

• 2 weeks later...

Как е колеги има ли слука?Как влияе падналия сняг на подземния лов?Дали гадовете седят по дупките?Поздрави и наслука!

Днес , аз и още двама колеги решихме да се насладим на хубавото време , като се отдадем на любими занимания. Огледахме няколко тръби и дупки и след като видяхме активност около една от тях , направо засияхме. Мръсният Хари влетя като торпедо в тръбата и след 10-на минути бурни страсти двамата младоженци , които се бяха настанили вътре не можаха да издържат на това безпокойство и излязоха , за да отнесат по един 0 номер.

Както е тръгнал,май ще става Гладиатор ,като баща си/Викинг/.

Днес пак решихме да тормозим малко вредния дивич . Огледахме една тръба и ... ми вътре бяха. Този път обаче лисиците се оказаха по упорити и доста търпеливо бранеха територията си. Все пак след около 2 часа бурна борба с общо 3 кучета , сравнително едрият и охранен лисугер излезе навън и това беше последното нещо , което направи. Женската се оказа доста по упорита но и тя се предаде на кучетата , като успяхме да я извадим жива .

post-49041-0-55553200-1359574614_thumb.jpg

post-49041-0-42590900-1359574637_thumb.jpg

post-49041-0-73470000-1359574666_thumb.jpg

• 2 weeks later...

Виждате ли я тази белка,колеги?

Направо ми разказа играта(меко казано)!

post-22505-0-64417600-1360790535_thumb.jpg

Накратко-териерите се набиха под траверсите(от където съм вадил често лисици)

и започнаха ожесточено да лаят.След известно време изби тази белка,но кучетата

не излизаха,като продължаваха да лаят.Последва дълго чакане,изстрели,викане-

но напразно-явно се бяха заклещили.Направо да се побъркаш-любимците ти се

молят да им помогнеш,а ти нищо не можеш да направиш!После-голямото копаене-

два дена-чак в неделя вечерта по тъмно ги измъкнахме.Бяха се самозатапили,

но се възстановиха и с нетърпение чакат следващия излет.

Виждате ли я тази белка,колеги?

Направо ми разказа играта(меко казано)!

attachicon.gifооо (2).jpg

Накратко-териерите се набиха под траверсите(от където съм вадил често лисици)

и започнаха ожесточено да лаят.След известно време изби тази белка,но кучетата

не излизаха,като продължаваха да лаят.Последва дълго чакане,изстрели,викане-

но напразно-явно се бяха заклещили.Направо да се побъркаш-любимците ти се

молят да им помогнеш,а ти нищо не можеш да направиш!После-голямото копаене-

два дена-чак в неделя вечерта по тъмно ги измъкнахме.Бяха се самозатапили,

но се възстановиха и с нетърпение чакат следващия излет.

Хубаво местенце, ама неудобно за лов .

• 2 weeks later...

Колека срашни фоксове, Мъжки ли са ! Изглеждат като убиици . Къде ловуваш с тях.Има женска която е млада още кой знаи един ден може да ги срешнем.

• 1 month later...

Днес пак имаше материал за Хари . След време дано успея да кача днешния и още един ловен филм с подземници по дупки

post-49041-0-94609200-1366554595_thumb.jpg

post-49041-0-45528300-1366554601_thumb.jpg

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Днес падна голяма гонитба из тунелите на дупките и слуката не закъсня една бъдеща пакостница беше повалена,не и без помощта на ягтериера Роко

Edited by gonso_9

Днес падна голяма гонитба из тунелите на дупките и слуката не закъсня една бъдеща пакостница беше повалена,не и без помощта на ягтериера Роко

Снимки , или по подробен разказ няма ли , колега ?

Знаех,че има малки и къде и е дупката която се оказа лабиринт от тунели с поне 7-8 входа.На помощ дойде ягтериера Роко който до сега бе извадил доста язовци,но за прав път се срещаше с лисица.И така след около 40 мин от лаене,гонене и давене из подземните тунели се появи тоя мъник.Не успях да стрелям първият път защото не го видях хубаво,но при второто му появяване на един от изходите заспа с 8/0.По принцип чаках старата лисица,но явно е доста хитра и не излезе на вън.Роко имаше видими белези от борба явно се е давил вътре с нея.Е и нейният ред ще дойде.Благодаря на собственика на кучето Красимир от Лрд Кметовци за оказаното съдействие и на Роко за слуката.