Jump to content

На дупки с Подземници

BgHunter
 Share

Recommended Posts

Поредният успешен ловен ден ...

много сте я окаляли тази лисица браво сега трябва да я къпем

много сте я окаляли тази лисица браво сега трябва да я къпем

Ми времето кално :D

• 1 month later...

Някой мераклия с куче- да извадим две лисици,утре около Пловдив! :big_boss: Едната падна преди час,другите две се прибраха - изпратих ги като войводи!!! :pardon:

Някой мераклия с куче- да извадим две лисици,утре около Пловдив! :big_boss: Едната падна преди час,другите две се прибраха - изпратих ги като войводи!!! :pardon:

Колега само 4е ако не си запушил дупката няма да са вътре до утре

Колега само 4е ако не си запушил дупката няма да са вътре до утре

Запушена е доста добре!Чакат.........!

Запушена е доста добре!Чакат.........!

Колкото и добре да е запушана ... винаги излизат :D

Преди да заведеш кучето на реален лов,го обучи-има полигони,после си направи изкуствена дупка с малък отвор да не могат да влизат язовци и чак накрая-на лов.

kolega mn si prav tuka i as sam na sashtoto mnenie

Zshtoto ako go naplashi toq qzovec ,kakto v pove4eto slu4ai stava.Zabravash

Po4va da lae na 1m ot jivotnoto daje ne mojej da go iskopaesh kato horata

Пиши на български език !

В този форум това е задължително !

Edited by Росен Генов

Днес решихме да проверим едни тръби, които и друг път са се отчитали добре. В първата се натъкнахме на язовци, като 3 дадоха фира, а в съседната тръба, която се намираше на 10-15 метра, се бе намърдал един лисик, който след срещата си с кучето побърза да легне до язовците. Тъй като бяхме близо до населено място , няколко дечурлига дойдоха и с интерес наблюдаваха лова, като дори оказваха съдействие :D Наслука на всички !

post-49041-0-44385600-1391968187_thumb.jpg

Днеска решихме да проверим близките дупки и имаше язовец, но не можахме да го извадим. След като е обезпокояван дали ще напусне дупките ?

Edited by Nikola K.

Днеска решихме да проверим близките дупки и имаше язовец, но не можахме да го извадим. След като е обезпокояван дали ще напусне дупките ?

Едва ли ще ги напусне, а най-вероятно няма да е сам по това време .

• 3 weeks later...

Колега един въпрос, кучето вързано ли го пускаш в дупката, гледам на снимката има макара с въже ?

Колега един въпрос, кучето вързано ли го пускаш в дупката, гледам на снимката има макара с въже ?

Пускаме го вързано само в тръба и само ако тръбата е чиста ( да няма много пръст, камъни и др.) . Кучето има афинитет да тегли на вън и по този начин му помагаме да изтегли животното. Разбира се не е вързано за врата а с нагръдник, както се вижда от снимката :)

Edited by Raphael

Пускаме го вързано само в тръба и само ако ако тръбата е чиста ( да няма много пръст, камани и др.) . Кучето има афинитет да тегли на вън и по този начин му помагаме да изтегли животното. Разбира се не е вързано за врата а с нагръдник, както се вижда от снимката :)

За феновете на лова на хищници под земя ;)

Edited by maestroto

• 9 months later...
  • 2 weeks later...

Днес прегледахме няколко стари тръби . От първата ми се оплези една рижава муцуна и отпраши към

аварийния изход , без изобщо да успея да мръдна!

Хубаво , ама там човека беше по-подготвен .

Интересно ми стана как реагира моето куче (курцхаар) при вида на лисицата :

Основната заслуга , разбира се е на един луд ягтериер (рошавата топка на снимката) , вади ги като тапи от дупките!

84283956_c.png

После имаше и уникален (поне за мен) апорт :

Късмет на всички през и през новата година!

Edited by Cold

• 7 months later...

гледам че темата с подземния лов спря че искам да питам през юли август не ходите ли на дупки и имали лисици в дупките през тези жеги

гледам че темата с подземния лов спря че искам да питам през юли август не ходите ли на дупки и имали лисици в дупките през тези жеги

Има, има ! Но предимно язо се хваща по дупките !

Има, има ! Но предимно язо се хваща по дупките !

лисици няма ли в този сезон по дупките или са вънка

• 4 months later...

Здравейте, не съм ловец. Имам два фокстериера мъжки и женски. Разхождам ги всеки ден в планината. Без да съм ги обучавал унищожиха пред мен язовец и лисица . Понякога не знам къде ходят но се връщат с рани и в окаяно състояние. Хващал съм ги да се навират в дупки. Веднъж след издирване ги намерих да се редуват да влизат в една дупка в която грухти нещо, вероятно бурсук. Започнах да ги разхождам вързани защото са домашни любимци и живеят в къщи. На 25 тази коледа ги изведох в планината на разходка и ги пуснах да потичат, но хукнаха по някаква следа и след 3 часа се прибра само женската с вид като да е влизала в дупка. Тръгнах да търся мъжкия там където ми избягаха и женската ме заведе до някакви дупки на склона на едно дере От дупките обаче не се чуваше нищо. Продължих да го търся и на другия ден но до момента-два дни по късно не съм го намерил. В къщи децата плачат за кучето, а и аз съм свикнал с него. Утре продължавам да го търся. Терена е стръмен а района голям. Мисля да отида на дупките на които ме заведе женската, но ако няма следи и звук не знам какво да правя. Възможно ли е да е живо кучето в дупката след 3 дена или да се е заклещило. Кучето ми познава много добре района и има къде да се прибере. Във вилата на приятел където са живяли кучетата и са се прибирали като се запилеят някъде . Мога ли да му помогна ако е в някоя дупка. Може ли да стои 3 дена в дупка. Мъжкия който се загуби за разлика от женската не лае много и като има плячка става безразсъден.