Jump to content

На дупки с Подземници

BgHunter
 Share

Recommended Posts

:drinks: пак от преди месец

кучето отново само го извади

да поясня малко да не ме емне някой

язовеца беше в тръба с гръб към кучето и не можеше да се обърне

беше го захапало за г.... а и го изтегли на вън

а после отвън и двете му се порадваха

post-15398-1260823708_thumb.jpg

Има ли ловци от Монтана или околностите практикуващи този лов.Ако има пишете лс да направим един лов заедно :drinks:

колега що си мислиш че незнам кое е забранено и кое не.Снимката съм я качил да я видят как работят кучетата.А относно прогонването,при абсолютна тишина по време на пускането без "традиционните" "давай,изяж го" и т.н. кученцето я изкара след има, няма 5 мин. облайване.

А ти защо си мислиш че те упреквам нещо? Ни най-малко :drinks:

Има ли ловци от Монтана или околностите практикуващи този лов.Ако има пишете лс да направим един лов заедно :drinks:

Здравей колега и аз съм от Монтана,ти в коя дружинка ловуваш?

Здравейте колеги

Аз имам яктериер на 4 месеца и куцхар ,но явно много си обичам кученцата и душа не ми дава да пускам малкия ураган яктериера в дупки след като видях какво направи на първия си лов ,просто много малка разлика от другите кучета, но да уточня че и двете кученаца съм ги земал когато бяха на 30 дни от тогава са по баири сокаци и нивя всяка вечер не се хваля за добрите качества който показаха на първия си лов но нещо немога да понеса да го копая с лопатата или да го чакам да излезе .Но всеки си има свои прозорец към света и си гледа от него , на слука на всички и всики да се приберем живи и здрави след лов!!!

Здравей колега и аз съм от Монтана,ти в коя дружинка ловуваш?

Село Дългоделци

а ти колега ?

заваля сняг и дъж и дупките се активизираха

Колега тъй като видях снимките ти , искам да те попитам как приготвяш кожата на дивеча така ,че да я запазиш в естесвения и вид ?

:wacko::p

заваля сняг и дъж и дупките се активизираха

Червената книга на България е списък със застрашени, изчезващи и изчезнали биологични видове, живеещи на територията на България. Излиза в два тома - през 1984 г. първи том, посветен на растенията, а през 1985 г., втори том, посветен на животните. Преди това в света вече са издадени няколко подобни книги. Подготвя се второ издание на Червената книга на застрашените растителни и животински видове в България (информация към 2007 г.) Описаните в нея биологични видове са приоритетни за опазване в задължителния за България европейски проект Натура 2000.

Застрашени видове в България:

Бозайници :

В Червената книга на България са вписани 19 бозайника, като златката, пъстрият пор, тюленът монах, кафявата мечка, видрата, дивата котка, някои видове прилепи и други. По принцип, черноморският тюлен-монах се счита за изчезнал, макар че отделни екземпляри са били виждани за последен път през 1991 г. Други изчезнали бозайници са европейската норка, афалата и муткупът. През последните десетилетия са изчезнали и шест местни породи домашни животни – риломанастирска овца, местна клепоуха свиня, местна правоуха свиня, делиормански кон, камчийски кон и рилски кон.

ИЗТОЧНИК: http://bg.wikipedia.org -ЧЕРВЕНА КНИГА НА БЪЛГАРИЯ

Поздрави от мен продължавай все така :wacko:

Червената книга на България е списък със застрашени, изчезващи и изчезнали биологични видове, живеещи на територията на България. Излиза в два тома - през 1984 г. първи том, посветен на растенията, а през 1985 г., втори том, посветен на животните. Преди това в света вече са издадени няколко подобни книги. Подготвя се второ издание на Червената книга на застрашените растителни и животински видове в България (информация към 2007 г.) Описаните в нея биологични видове са приоритетни за опазване в задължителния за България европейски проект Натура 2000.

Застрашени видове в България:

Бозайници :

В Червената книга на България са вписани 19 бозайника, като златката, пъстрият пор, тюленът монах, кафявата мечка, видрата, дивата котка, някои видове прилепи и други. По принцип, черноморският тюлен-монах се счита за изчезнал, макар че отделни екземпляри са били виждани за последен път през 1991 г. Други изчезнали бозайници са европейската норка, афалата и муткупът. През последните десетилетия са изчезнали и шест местни породи домашни животни – риломанастирска овца, местна клепоуха свиня, местна правоуха свиня, делиормански кон, камчийски кон и рилски кон.

ИЗТОЧНИК: http://bg.wikipedia.org -ЧЕРВЕНА КНИГА НА БЪЛГАРИЯ

Поздрави от мен продължавай все така :D

Това че си имате закачка го знаем всички ама не мислиш ли,че заприличваш на детска учителка... :o или ти не ходиш по дупки...пък може териерът ти до е с висше образование. :o

Днес направих един успешен излет.След обилният снеговалеж дупките са пълни с дивеч

който мисли че е все още рано ще съжалява :help:

Днес направих един успешен излет.След обилният снеговалеж дупките са пълни с дивеч

който мисли че е все още рано ще съжалява :help:

Колега здравей аз ловувам в с.Винище там на този лов не му обръщат внимание,не се яде :D

Колега здравей аз ловувам в с.Винище там на този лов не му обръщат внимание,не се яде :help:

:D;) то на доста места е така

Някой може ли да ми каже дали може да се пускат 2 кучета едновременно в 1 дупка

Има ли риск кучетата да се заклещят или ефекта е по-голям?

Edited by BgHunter

Някой може ли да ми каже дали може да се пускат 2 кучета едновременно в 1 дупка

Има ли риск кучетата да се заклещят или ефекта е по-голям?

не е много за препоръчване

Ако може по-обстойно обяснение :D

всяко едно от кучетата иска да докопа хищника и в стремежа си може да се заклинят в някоя теснина. Иначе ,ако се прогонват някакви изоставени съоръжения - тръби канали или др. , ако позволява ширината и ако кучетата са тандем ,ефекта е положителен , но и там има риск от стърчащи арматури откъртени пърчета бетон или други препятствия. Най- добре е да пускаш по едно куче и като "като излезе да вземе дъх", ако хищника още не е прогонен да пуснеш другото.

всяко едно от кучетата иска да докопа хищника и в стремежа си може да се заклинят в някоя теснина. Иначе ,ако се прогонват някакви изоставени съоръжения - тръби канали или др. , ако позволява ширината и ако кучетата са тандем ,ефекта е положителен , но и там има риск от стърчащи арматури откъртени пърчета бетон или други препятствия. Най- добре е да пускаш по едно куче и като "като излезе да вземе дъх", ако хищника още не е прогонен да пуснеш другото.

Мерси за информацията колега :D

Здравейте колеги,искам да попитам кога е размножителният период на лисицата

Здравейте колеги,искам да попитам кога е размножителният период на лисицата

Размножителният период на лисицата варира в зависимост от географския район, който тя обитава. Тези, които са на юг, се размножават през декември-януари; северните популации се размножават през февруари-април; а индивидите, които се намират между южните и северни лисици, се размножават през януари-февруари. Женските имат ежегоден еструс, който продължава 1-6 дена. Овулацията е спонтанна. Копулацията е шумна и кратка и трае не повече от 20 секунди. Въпреки че една женска може да се чифтоса с няколко мъжки (които се борят за нея), тя накрая избира да живее само с един.

Мъжките донасят храна на женските до и след раждането, а иначе по принцип я оставят с малките в "майчинската бърлога". Средният брой лисичета на една майка са 5, като има описани случаи, когато майката има 13 лисичета. Малките се раждат слепи и тежат до 150 грама. Проглеждат до около 2 седмици и правят първи крачки извън бърлогата до 5 седмици. Майката ги отбива до 10-тата седмица.

През есента на същата година младите лисичета се разпръскват и заемат свои собствени територии. Достигат полова зрялост на 10 месеца и живеят около 12 години в плен и около 3 години в природата.

Размножителният период на лисицата варира в зависимост от географския район, който тя обитава. Тези, които са на юг, се размножават през декември-януари; северните популации се размножават през февруари-април; а индивидите, които се намират между южните и северни лисици, се размножават през януари-февруари. Женските имат ежегоден еструс, който продължава 1-6 дена. Овулацията е спонтанна. Копулацията е шумна и кратка и трае не повече от 20 секунди. Въпреки че една женска може да се чифтоса с няколко мъжки (които се борят за нея), тя накрая избира да живее само с един.

Мъжките донасят храна на женските до и след раждането, а иначе по принцип я оставят с малките в "майчинската бърлога". Средният брой лисичета на една майка са 5, като има описани случаи, когато майката има 13 лисичета. Малките се раждат слепи и тежат до 150 грама. Проглеждат до около 2 седмици и правят първи крачки извън бърлогата до 5 седмици. Майката ги отбива до 10-тата седмица.

През есента на същата година младите лисичета се разпръскват и заемат свои собствени територии. Достигат полова зрялост на 10 месеца и живеят около 12 години в плен и около 3 години в природата.

За всичко съм съгласен колега "ivanov92",само за едно не съм-продължителност на живота в природата.Намирал съм умряла лисица от старост,която беше кахетична,проскубана и нямаше нито резци нито кучешки зъби,което значи че е поне на 8-9 г.Случвало ми се няколко пъти да отстрелям чакал без резци(ако съдим по това кога падат резците на кучето е поне на 7 г),без резци и кучешки зъби,та дори и част от кътниците.Истина е че повечето са в цветуща възраст -от 3-5 години,но се случва и да надживеят тази норма.

В неделя на патичарски лов чух лай на разгонена лисица,но никой не и отвърна.Явно сега започват размножителния периодV

На втори януари докато чаках вечерен прелет и покрай мен крещяха 2 лисици. Не знаех че го правят като са разгонени.