Jump to content

Leupold или Meopta

Share

Recommended Posts

какво ще ми препоръчате за комбинирана иж-94 7,62*54 и 12*76.

в момента съм в германия и бях във франкония-мюнхен и видях цените.

леуполд с 30 години заводска гаранция

2-7*33-300 еуро

2-12*40-400 евро

3-9*40-340евро

меопта артемис 2000-не знам колко гаранция

3-9*42-450евр

2-8*42-500

Как са цените в бг. и на 2-те фирми и коя е за прдпочитане за ижовката предвид по-силния откат на ловния патрон.взел съм руска стойка за иж с просветка отдолу за близко разстояние да може да се ползва и механичния мерник.

Гледам че има някви 2 болчета но много ме съмнява да удържат ще видим кат се прибера в бг.

моля дайте помощ при избора ми на оптика.

Благодаря предварително

Преди малко разглеждах един брой/предполагам посредния/ на списание " Български ловец"

запомних цената на Leupold 3-9x40 VX-I - 540 лв.

/м/у другото в щатите същата е 200 USD http://www.riflescopes.com/departments/89/...;so=&page=2

Много ни притискаш с времето. Ако е за за гонка малко приближаване, за всичко друго варио оптика Леуполд и Меопта са от един ценови клас, но мисля Леуполд е по-добрия избор.

От една година ползвам леоплд 2-7х33 според мен е един добър избор ако се ползва за лов на гонка монтажа също е на леополд и позволява много бързо да бъде свалена като това не нарушава настройката и при последващо поставяне.Калибъра на карабината ми е 30-06 при изстреляни над 150 патрона тия дни и правих прострелка корекции не се наложиха.

Edited by GORDANI

2-7*33-300 еуро

2-12*40-400 евро

3-9*40-340евро

3-9*42-450евр

2-8*42-500

Как са цените в бг. и на 2-те фирми и коя е за прдпочитане за ижовката предвид по-силния откат на ловния патрон.взел съм руска стойка за иж с просветка отдолу за близко разстояние да може да се ползва и механичния мерник.

Гледам че има някви 2 болчета но много ме съмнява да удържат ще видим кат се прибера в бг.

Благодаря предварително

Колега в предишни твои постове съм ти споменавал,че не трябва да безпокои факта че гладкоцевния патрон ти е магнум.Оптиките се конструират да издържат откат на патрони за нарезно оръжие.А техния откат е многократно по-голям от този на гладкоцевна магнум пушка пък и било тя даже и 12/89.А да не говорим че понасят и откат на нарезен магнум боеприпас.И двете оптики могат да понесат спокойно откат и на 375 Н&Н Магнум.Оптиките на Меопта са с 10 годишна гаранция.Препоръчвам ти да си вземеш Леуполд от серия VX-II или VX-III. :bira:

• 4 weeks later...

2-7*33-300 еуро

2-12*40-400 евро

3-9*40-340евро

3-9*42-450евр

2-8*42-500

Благодаря предварително

Колега,лично моето пнение е че Леуполда е по-добра,тъй като имам и Меопта 7х50,която ползвам с Маузер 30-06,а Леуполда 2-7х33 /бърз монтаж на същата фирма/ с Броунинг Бату 308W.Самата визия през лупите на леуполда е много по-чиста отколкото на меоптата.При стрелбата в гора или пресечена местност на близки разстояния 50-100 м свалям леуполда и работа с открит мерник.След поставянето отново на оптиката не ми се налага да правя допълнителна прострелка.Така че зависи и в джоба какво имаш.

И аз съм за ЛЕополд.Имах такава 4-12х40 на Ремингтона и бях много доволен

Твърдо за Leupold. По-лека, с по-добри лещи, по-тънка скала от Meopta. Имам и от двете марки и сравнението е лесно.

Твърдо за Leupold. По-лека, с по-добри лещи, по-тънка скала от Meopta. Имам и от двете марки и сравнението е лесно.

По-тънката скала на Леуполд-а се дължи на факта, че американците поставят нишковия кръст във втората фокална равнина на оптиката и при увеличение на вариото същия този крист не се променя.Меопта а и повечето европейски производители поставят нишковия кръст в първата фокална равнина и той се променя с промяна на увеличението на вариото.Напоследък тенденцията на европейските производители е също поставяне на кръста във втората фокална равнина.

И както споменах по-горе а и в други постове, Леуполда е много по-качествената оптика от двете, а и не само сравнена с Меопта. :blink:

Колега, за отката немаи грижа. Виж например този сайт , там в раифъл колекциите надникни, почти всички пушки са с леополди, обърни внимание и на калибрите :D:lol::D

та по скоро на монтажа обърни внимание

Колега, за отката немаи грижа. Виж например този сайт , там в раифъл колекциите надникни, почти всички пушки са с леополди, обърни внимание и на калибрите :D:lol::D

та по скоро на монтажа обърни внимание

леополда както и повечето други оптики се дели на няколко серии които са много различни като вложени материали и компоненти затова и качествата им са много различни/и цената/ напоследък много модели на щатски,японски и някои европеиски марки се правят в китаи и ако някои се самозаблуждава че е ударил джакпота с евтина оптика си е негова работа не че от тях няма и някоя хубава но е изключение! P.S по въпроса по-добре скъп леополд ако не чешка/която не е по лоша от щатската/

:lol: Колега пове4ето са доста сериозни калибри-.270 WBy,.300 Win.Mag,375 H&H,416 Rem.Mag

Точно това ми беше и мисълта. Нали колегата се опасяваше от силния откат на ловния патрон. :D