Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

MBP

Ловна пушка 'Монте карло'

Какво мислите за Унгарската ловна пушка Монте карло.12 калибър,гладкоцева,успоредка.Със ръчно изработен приклад.

Редактирано от MBP

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Какво мислите за Унгарската ловна пушка Монте карло.12 калибър,гладкоцева,успоредка.Със ръчно изработен приклад.

...дай снимка да я оцениме подобаващо :cool:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от дружинката има такава останала от баща му,за мен е изключително фино и елегантно оръжие само за мераклии

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от дружинката има такава останала от баща му,за мен е изключително фино и елегантно оръжие само за мераклии

[/quo

Дано само да е добре запазена,без или поне с малко язви/раковини по цевите/.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съсед, бивш ловец има такава и я прехвърли на сина си.Спомените ми за нея са, че има малко груба полуложа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята пушка ми я остави дядо ми.А самата пушка е перфектна без никакви повреди по нея,въпреки че е произведена 82,83 година.Аз лично съм стрелял с много видове ловни пушки но тези са едни от най-добрите.Ако някой намери сайт с информация за тези пушки да даде линк.

Редактирано от MBP

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инфо за "Монте Карло" предоставено от patelan

вестник "Всичко за оръжието" бр.41 от януари 1994 год

post-9-1154955225_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

навремето исках да си купувам такъв ФЕГ , но приятел оръжейник ме разубеди,имал много случаи на блокирали механизми (не можели да се отварят).получавало се от износване на детайлите.но ако се смазвала механиката,изкарвали.другата причина поради която не я купих е че собственика ми демонстрира как стреля с бренеке,а като и свалих ложата видях че беше 1 у 1,25 и с големи букви пишеше NO BULLET.....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

навремето исках да си купувам такъв ФЕГ , но приятел оръжейник ме разубеди,имал много случаи на блокирали механизми (не можели да се отварят).получавало се от износване на детайлите.но ако се смазвала механиката,изкарвали.другата причина поради която не я купих е че собственика ми демонстрира как стреля с бренеке,а като и свалих ложата видях че беше 1 у 1,25 и с големи букви пишеше NO BULLET.....

Колеги дайте още информация за този модел ловни пушки!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, какво значат означенията на цевите на пушка ФЕГ модел Монте Карло?

post-2529-0-69670100-1302691529_thumb.jpg

post-2529-0-39466200-1302691553_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като оръжие е много добра ,но по принцип има проблем с пружините на спусъка след дълга употреба , който лесно се поправя. За патроните понася минимагнум и магнум. Поне това е мойто мнение , с което не ангажирам никой.Между другото пробвал съм по известните марки гладкоцевно оръжие .

Borizanov хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, какво значат означенията на цевите на пушка ФЕГ модел Монте Карло?

post-2529-0-69670100-1302691529_thumb.jpg

post-2529-0-39466200-1302691553_thumb.jpg

Това, което мога да кажа със сигурност, е че пушката е 12 калибър, произведена 58 г. , диаметър на шоково стеснение на дясната цев 18,1, а на лявата 17,7 мм. Надписът "NO BULLET" означава да не се ползват оловни куршуми(според мен се има предвид онези стари, кръгли, оловни куршуми с диаметър колкото този на цевта. Със сегашните калибрени и подкалибрени "бренекета" няма никакъв проблем, просто трябва съобразяване..)

Числата 1488 и 4210 нямам идея какво означават, предполагам само, че е нещо свързано партида стомана или нещо подобно. И надписа над означението за калибър мисля , че беше "бездимен барут"

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване