Jump to content

Лов на гюме и има ли той почва у нас

Recommended Posts

:p Пак да разбуниме малко страстите :p ...И така , стреляте ли по неподвижен дивеч (без да изпадаме в крайности като пъдпъдъци,яребици,фазани,зайци на които кучето е направило стойка)...Скачате ли да подплашите ослушващия се глиган,кацналия на вода юрдек,или гривек на дърво или жица :huh: Аз обичам прелета,ама той е до време...и пак идва времето на укрития и "мюрета" :( Например на някои места няма ниви (и стърнища) нито слъчогледи...почти нищо...само гора и гривяци :D

нямам скрупули - стрелям и по кацнали птици... а за косматите е ясно... по-важен е трофея отколкото морала... а месото е на последно място!!!

Аз не харесвам да стрелям по кацнали. Стрелям когато искам да видя до каква степен патрона ще порази птицата когато със сигурност съм я премерил както трябва, че нали на място и е "по-събрана" перушината та да знам какво да очаквам от патрона. Когато вардя под дърво и не видя някоя гургулица е кацнала избягвам да я стрелям, защото мисля че като я видят и други идват към дървото и ги стрелям в полет. По юрдек на вода също съм стрелял, защото беше слаб излет.

• 2 weeks later...

Колеги здравейте от бая години ходя на лов и много работи в гюмеджИйския лов съм научил ,и колко неща има още да научавам и аз незнам , Но аз лова на гюме друго яче го разбирам , за мен ми е най добре да си забия патиците и гъските и да залегнем в топлото гюменце с някой приятел .С който от доста време не сме се виждали и на хубави ловни приказки да се поотпуснем и поприказваме на длъж и на шир .Фатката е при мен не колко гъски и патици ще убием а как ще ги свалим и как ще се представят моите мюренца да ги скъсат от викане и най накрая от много кръжене над гюмето да кацнат в гьола ей това ми пълни душата .Ако знаете колко ядове съм брал с кьопавии кьорави гъски където хич не ги поглеждат дивите в небето . А цяла година си ги хранил и в това време като не викат с мерак да им теглиш по един калем .СЛАДКИТЕ ПРИКАЗКИ , ХАПВАНЕТО И В СВАЛЯНЕТО НА ГЪСКИТЕ ТАМ Е КЕФА КОЛЕГИ ТААААААААААМ :p:D:(;) ;) :);)

Там си майстор , без грешка (в свалянето на гъски ) и не само там , я кажи колко хищник отвъди лани ?

Там си майстор , без грешка (в свалянето на гъски ) и не само там , я кажи колко хищник отвъди лани ?

САМО 67БР 50 чакала 6 лисици 7белки 4 диви котки и за тази си дейност имам и грамота

post-1935-1251743881_thumb.jpg

САМО 67БР 50 чакала 6 лисици 7белки 4 диви котки и за тази си дейност имам и грамота

Браво колега, само така и през новия ловен сезон :D:(

Дай Боже във всяка дружинка по един такъв ловец !!! Много имаме да те гоним . Я кажи сега колко от тия дето ги изреди имаш отвъдени с "Мазалата" ?

• 4 weeks later...

Влади хаиде че не остана трябва да се подготвяме не само за свинския а и за патките трябва да слагаме гюмето скоро време

Влади хаиде че не остана трябва да се подготвяме не само за свинския а и за патките трябва да слагаме гюмето скоро време

Внимаваите,защото знаете че е незаконно :D после да няма :D или :D ..... :D

Внимаваите,защото знаете че е незаконно :rofl: после да няма :D или :D ..... :rofl:

Понякога се случват такива работи в гюмето :rofl: , :D , :D Да , играчка плачка... :D

Абе ..... лов без кучката .....

браво колега нашето го запалиха миналата година,но нали е краста и на пук на завистниците сега правим ново като го сложим ще кача снимки

подготвям тук една работа

Браво колега ако и от това положение ги стреляш нямаш равен.Иначе е хубаво чакалото. :rolleyes:

в бълагаия са забранени живите примамки,както и гюметата!твърдо съм против!кацат патиците!изстрелът е по кацнала птица!безз никакъв шанс!по добре стреляи по шишета!грозен лов!лично мнение!!!!!!!!!

Бе не си на ясно или се правиш. Тоя лов е традиционен за България, но "разбирачите" го забраниха, както и живите мюрета. То не се стреля на водата, биеш като влитат. Е това трябва да се промени в закона, ане кой какви аренди и за колко. За тоя лов се иска дапознаваш местата, труд да направиш гюме. Дядо имаше с кюмбе вътре. Да гледаш мюрета. То не е да яхнеш джипа от Софето и айде. Иска слугуване.

На слука колеги.Дадох на benelli звезда не за това че се е заял с някой,а за това че напълно споделям неговото мнение.

Лова е спорт колеги.Най лесно е да седнеш в гюмето или там някакво временно прикритие,да разположиш мюретата и да започнеш разстрела,пиейки винце и т. н.Няма според мен никаква тръпка.Виж за разстрел на хищници съм съгласен да се ползват чакала то е едно и също с гюмето.

Високата скорост на летене прави патицата желан и пълен с емоции лов.Там главния компютър на всеки ловец бързо пресмята предварението и се проличава колко си добър.Прощавайте ама дали ще стреляте по шишета или от гюме си е едно и също, защото от гюмето всеки ще изчаква да се успокои патицата за да му е по-сигурно прибрано месото НАЛИ.

Всеки си има право на мнение.Хубаво е да се закачаме с някоя и друга шега за повдигане на духа.

На слука.

Колко лова имаш от гюме та пишеш тия глупости?

• 2 weeks later...
На слука колеги.Дадох на benelli звезда не за това че се е заял с някой,а за това че напълно споделям неговото мнение.

Лова е спорт колеги.Най лесно е да седнеш в гюмето или там някакво временно прикритие,да разположиш мюретата и да започнеш разстрела,пиейки винце и т. н.Няма според мен никаква тръпка.Виж за разстрел на хищници съм съгласен да се ползват чакала то е едно и също с гюмето.

Високата скорост на летене прави патицата желан и пълен с емоции лов.Там главния компютър на всеки ловец бързо пресмята предварението и се проличава колко си добър.Прощавайте ама дали ще стреляте по шишета или от гюме си е едно и също, защото от гюмето всеки ще изчаква да се успокои патицата за да му е по-сигурно прибрано месото НАЛИ.

Всеки си има право на мнение.Хубаво е да се закачаме с някоя и друга шега за повдигане на духа.

На слука.

А като се чака свинята,нее ли същото?

• 1 month later...

Хее колеги из малко късничко ще се включа в темата ама немога да остана безучастен.Аз съм от Пловдивско и нормално патенцата си ги търсим по Марица,ама в знойните и студени дни когато температурите са под 0 е нормално да си имаме една спретната колибка.Ние не я използваме в точният смисъл на гюмето а по скоро да се приберем на топло през периода на деня в който просто няма прелет,а това е от 10 сутринта до към 16 след обяд.Иначе как ще искараме целият ден на студа,пристигнали рано към 6 сутрин и да си тръгнем към 7 вечер.Пък какво му е лошото на укритието,вътре малка масичка за 4-5 човека,кюмбенцето гори а на него къкри поредната топла гозба от сътрешната слука,а ако няма слука то кой каквото носи,и неразделният ретуал със суфрата по време на лова се изпълнява,но на топличко и на завет.А вън стуууууд, ма на нас кво ни е,кюмбето е червено и в задушевната обстановка на гъст дим :rolleyes: от кюмбето мириса на гозбата или печена сланина и червеното вино такива ловни разкази се отварят,че маика му стара ум да ти зайде.

Аз съм определено за гюмето,пък ако ще и забранено да е.

колеги Гюмеджий може ли някой да ми помогне с мюрета

какви мюрета търсиш колега

Edited by чакал2

колеги Гюмеджий може ли някой да ми помогне с мюрета

Първия отстрелян паток, става мюре, после свирка, пак мюре и т.н. ........ . Все пак зависи, къде ще ловуваш .