Jump to content

Recommended Posts

Ако позволите да се включа в тази тема.

Как да разбера за несъосие в резбите на шока и цевта на МП-153, само с оглед в магазина

Благодаря предварително!

МММ . Едва ли ще успееш .

Проблема се решава разумно и бързо с поставяне на бързомер . Тогава всичко става ОК .

Ако не си го купил още , добре се замисли дали това е твоята пушка !

Не че е лоша , просто си е тежка груба и руска . Аз имам МП и да ти кажа ако сега трябва да избирам , не бих го взел . Но вече е късно , не мисля и да го продавам , но няма и защо да говоря суперлативи за него . Автомат като автомат , само дето е "кютук" .

Баща ми днес си купи такъв и ме използва за оглед на оръжието. Мерната планка си е ОК няма други забележки осен че шоковете бяха пълни със смазка и стружки- до сега съм чистил. В петък ще я простреляме. Четох за бързомереца и евентуално ако има отклонения при прострелването ще се взима. Надявам се със съчмите да няма сериозен проблем

П.С Аз съм се ориентирал към фабарм, винчестър или франки

Поздрави и наслука

МММ . Едва ли ще успееш .

Проблема се решава разумно и бързо с поставяне на бързомер . Тогава всичко става ОК .

Ако не си го купил още , добре се замисли дали това е твоята пушка !

Не че е лоша , просто си е тежка груба и руска . Аз имам МП и да ти кажа ако сега трябва да избирам , не бих го взел . Но вече е късно , не мисля и да го продавам , но няма и защо да говоря суперлативи за него . Автомат като автомат , само дето е "кютук" .

Е не мога да те разбера, хем не е лоша, хем е "кютук", хем сега не би си взел, а не ти се продава. :mellow:

Е не мога да те разбера, хем не е лоша, хем е "кютук", хем сега не би си взел, а не ти се продава. :(

Ми да бе колега . Свиканал съм с нея . Не съм от хората които обичат да си сменят често пушките , колите , жените и тн . Може би липсата на повече финанси са довели до този мой начин на мислене ;) , но аз съм така . Пушката си стреля (с бързомера отлично) , нямам ядове с автоматиката , но това не пречи да тежи "100 кила ". Като казвам че е кютук не лъжа . не е направена като хората . Това си е истина .

Аз също доста се чудех дали да взема Ата,но след като я хванах в ръка вече въобще не се колебаех.Лека прикладиста със страхотен бой.Откакто съм я взел съм навил втулката с 5-те чертички и стрелям само с нея.Моето мнение е ако ще се избира м/у Ата и МП-153- с двете ръце за Ата :crybaby:

post-9-1259172160_thumb.jpg

S-класата при автоматите е BENELLI има и много други автомати които са хубави

турските лично аз не ги харесвам а МР 153 прави много засечки дори и с патрони супер магнум 12/89

ТОВА Е МОЕ МНЕНИЕ ВСЕКИ МОЖЕ ДА ГО ОСПОРИ

турските лично аз не ги харесвам а МР 153 прави много засечки дори и с патрони супер магнум 12/89

В голяма грешка си за засичането, МР - то е от "най-всеядните" оръжия.

А и имам наблюдения, че патрони супермагнум почти не се ползват, та как достигна до този генерален извод? :crybaby:

Да колега, бенели е кат мерцедеса. Но аз лично съм виждал, как бенели засича с леки патрони докато ата не засече със същите. Това се случи на стрелбището пред 10-ина човека. :crybaby:

Седма година ползвам МП-153 12-89. Освен че с повечето бренекета стреля или в ляво или високо,сачмите ги праща поне педя по-нагоре.В дружинката имахме около 7 такива топузи.Вече са три.Моита специално заклинва гилзата в патронника така ,че и с нож не можеш да я извадиш.Проблем ми правят БГ.магнумите и Селиер и белот маг. За информация-чистя пушката след всеки лов или след уикенда. Държа я единствено защото с нея имам доста късмет и добри трофеи. Наслука.

В голяма грешка си за засичането, МР - то е от "най-всеядните" оръжия.

А и имам наблюдения, че патрони супермагнум почти не се ползват, та как достигна до този генерален извод? :bira:

братовчед ми има такъв автомат

на 17.10 тази година му излезнаха 7-8 прасета той беше на 2 позиции под мен стреля 3 пъти и му засече а стреля с патрони WINCHESTER SUPREME черни 12/89

и туй значи ли че ата е по добра от мп3-ката :bira::rofl:

За мене значи :rofl:

Всеки си има глава на раменете да си решава ...

които неиска да му засича гладкоцевното оръжие да си вземе една надцевка или успоредка (задължително с 2 спусъка) 1-та цев ако не гръмне другата ще гръмне :bira::rofl:

Edited by Снаипериста

аз мойто MP-153 12/89 не съм го чистил откакто започна сезона и няма никакви засечки.

пушката я имам от 2005 г. и не ми е засичала нито веднъж.

стрелям със всякъкви патрони.

Като имате проблеми защо не ги занесете на оръжейник ами се жалвате? Да не ви засича както каза Снайпериста: вземете си пушка с две цеви и два спусака!

съгласен съм за надцевката аз имам една успоредка сега си търся да си взема и една надцевка

някоя иж 27 ако си намеря или иж 57 която е произведена до 88 година на старо

съгласен съм за надцевката аз имам една успоредка сега си търся да си взема и една надцевка

някоя иж 27 ако си намеря или иж 57 която е произведена до 88 година на старо

Ама кой те пита бре ??? Жив и здрав бъди . И ,,чувал ли си че "където магаретата си мерят па*ките , да не си тикаш там г*за .!!!

Само не мога да разбера защо когато се коментира нещо , не се прави обективно , а пристрастията вземат превес ????

МПто засичало .. Засича ама друг път ..!!

МПто е тежко ... Тежко е и си поравдава тежината ..

АТАта била турска . Ми турска е ама е с по-добър финиш и е по-лека и стреля точно .

Автоматите са едни от най евтините на пазара . Това е факт . Но и двата могат да задоволят нуждите на българския ловец ... И това е факт .

Въпрос на предпочитания , разбирания и принципи .

И пак казвам че не бива да сме толкова критични към оръжията на колегите . Хубавот всеки знае какво е , но не всеки може да си го позволи ....

Пък за Бенели , айде да не се изказваме така .... Всеки автомат (без значение какъв модел или марка) може да засече или да не изпълни функция . Причината за това са многото фактори и съвкупност от тях правещи възможна или не работата на автоматиката . Много са за изреждане .

Седма година ползвам МП-153 12-89. Освен че с повечето бренекета стреля или в ляво или високо,сачмите ги праща поне педя по-нагоре.В дружинката имахме около 7 такива топузи.Вече са три.Моита специално заклинва гилзата в патронника така ,че и с нож не можеш да я извадиш.Проблем ми правят БГ.магнумите и Селиер и белот маг. За информация-чистя пушката след всеки лов или след уикенда. Държа я единствено защото с нея имам доста късмет и добри трофеи. Наслука.

Купих моя с намерение да го ползвам само за прасета, прострелях с куршуми и стреляше по същия начи смених приклада и се оправиха нещата. На колега заклинваше по същия начин, излезе от гилзите, сега няма проблем . За засичане не ми е засичал, даста хора с такива пушки си играят с регулатора на газоотводния механизъм и после се оплакват, но пушка с пушка и ловец с ловец .......

• 5 years later...

Колеги пиша много години след тази тема но от две години съм собственик на мп153 и съм много разочаровон от това пушкало не е минал ловен ден и да не ми засиче сменям му вече два пъти прожините но уви засича яко с какви ли не патрони повечето пъти засича тъка че да преключа ловът проклиням този ден който си го купих

Колеги пиша много години след тази тема но от две години съм собственик на мп153 и съм много разочаровон от това пушкало не е минал ловен ден и да не ми засиче сменям му вече два пъти прожините но уви засича яко с какви ли не патрони повечето пъти засича тъка че да преключа ловът проклиням този ден който си го купих

Кога прави проблеми, когато изхвърля празната гилза или заклинва, когато вкарва нов патрон ..

В първия вариант, газовия регулатор и много отворен, във втория -натегнат ... / Мисля, че бях чел това преди години, когато имах МР .... , ама за по-сигурно питай бачо Стоян - Шамана /

Edited by ДБД
  • 2 weeks later...

Колеги мисля че всеки е имал проблем при избиране между ата и мп. Съвсем нормално е защото това са пушки в един ценови клас.Мога да дам мнение мп 155. Това е новия вариант. Имам го 2 сезон и е супер.по елегантен и удобен от мп 153. Не засича и яде всякакви боеприпаси, без значение какво ще му сложиш. Верно че не е като браунинга и бенелито или берета но освен масата пари които трябва да се дадат, друга разлика няма. Цената вече абсолютно нормална между 900 и 1100 лв.УСПЕХ

Точно тия цени за тия пушки не са нормални. Това са реалните цени на Браунинг, Берета и Бенели. Нормално е Ата и МП да са по 500лв.

Ама бай Ганя като стане търговец е тва е резултата.

Много късно си узрял