Jump to content

Целогодишен лов на хищници ? Това било само за МЕСТНИТЕ "ловци"!

emtod
 Share

Recommended Posts

При вас законите са други... При нас е година за година.

Явно става въпрос за някакви удостоверения на местна почва или от "време оно".

Иначе по закон сдружението всяка година предоставя на горското копие от протокола от общото събрание на дружината, от където се виждат имената на избраните чрез гласуване за инд. лов на хищници, а броя им зависи от размера на ловната площ.

Само на тях, организаторът по лова към сдружението издава разрешителни за индивидуален лов на разрешените хищници, важащи денонощно в рамките на 15 дни. Право на сдружението е и да постави план за отсрел на хищници на определените ловци.

Това повтарям е по закон.........в повечето случаи реалността в България е .........различна от закона.

Поздрави!

• Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

При нас е така,избират се 8 ловеца от дружинката без да имат значение да ли са местни или приходящи на годишното събрание.Тези 8 ловеца трябва за 1 г.до следващото годишно събрание да отчетат на дружинката по 3 чакала,който не отчите тези бройки на следващото годишно събрание се сменя.Така проблема е решен,мисля че всеки който има силно желание може да достигне тази бройка.

При нас почти всеки ловец през ловния сезон убива от 2-3 чакала. Много малка ми се вижда тая броика за хора избрани на сьбрание( предполага се ,че разбират от лов на хишници). :eusa_dance:

Edited by lud za vrazvane

При нас почти всеки ловец през ловния сезон убива от 2-3 чакала. Много малка ми се вижда тая броика за хора избрани на сьбрание( предполага се ,че разбират от лов на хишници). :eusa_dance:

По твоята логика, никой, никога няма да има такова разрешително, поради факта, че всеки в началото се учи...

По твоята логика, никой, никога няма да има такова разрешително, поради факта, че всеки в началото се учи...

Хитера, то ученето си е учене, но има райони, в които колкото и да си неук, се правят 3 чакала на година без никакъв проблем. Аз лично на 16 год имах 3 чакала (единия неуспях да го намеря из драките, но предполагам, че умря), когато почти нищо не ми беше известно за тази хубава дейност- варда на хищник.

Хитера, то ученето си е учене, но има райони, в които колкото и да си неук, се правят 3 чакала на година без никакъв проблем. Аз лично на 16 год имах 3 чакала (единия неуспях да го намеря из драките, но предполагам, че умря), когато почти нищо не ми беше известно за тази хубава дейност- варда на хищник.

Прав си..

Прав си..

Прави сте. НО... Който се занимава сериозно с тва, прави по няколко на вечер, а не 2-3 на сезон!!!

Трябва да им дигнат мизата поне десет пъти. Аз два три чакала си ги убивам без да искам, на свинския лов. А тук се предполага, че колегата Петров е примерно два пъти в седмицата на чакалото, стървилището. И ако не бие хищници, кво прай там? Диша чист въздух?

Имам познати дето с това си вадят хляба. Че и салама. Правят по 50-60 и нагоре. За месец, два.

Edited by Beowulf

Прави сте. НО... Който се занимава сериозно с тва, прави по няколко на вечер, а не 2-3 на сезон!!!

Трябва да им дигнат мизата поне десет пъти. Аз два три чакала си ги убивам без да искам, на свинския лов. А тук се предполага, че колегата Петров е примерно два пъти в седмицата на чакалото, стървилището. И ако не бие хищници, кво прай там? Диша чист въздух?

Имам познати дето с това си вадят хляба. Че и салама. Правят по 50-60 и нагоре. За месец, два.

:D 50 60,Малко Пресилено ,За хлебица неми се верва по скоро за Бензина ,Патрони и Обликло и наи вече трапката,Удоволстви ето е близко до Оргазма :D Тва е лов за Ценители ! За мен ништо не може да го замени,лично мнение!Ас ги бия целогодишно и Тва е Убида ,Нема месни Градцки и Селски :D !Карти се даваха на петима от дрожинката и бележки за месечни и половин месечни от ловното за кинта! :D Епа ху но аджеба някои от колегите тос лов неим е познат,след кото вземат белешка дори и нея враштат камоли скалп да занисат,маи нешто намерисва :D Няма ред ,нема управия бонбок,и все по кам даното се приближаваме!!! Епак до кога???

Че,на билета пише отговорник по охрана на дивеча!!!Ходя с пушка,без бележка .Е преди две нощи,лисица ми пресече пьтя и я грьмнах!Нали за това е тоя документ,що ми трябва непремерно бележка за хищници!!!Имах и случаи да ме срещнат двама горски,пушката ми беше на рамо,видяха билета ,поприказвахме и толкоз!!

Че,на билета пише отговорник по охрана на дивеча!!!Ходя с пушка,без бележка .Е преди две нощи,лисица ми пресече пьтя и я грьмнах!Нали за това е тоя документ,що ми трябва непремерно бележка за хищници!!!Имах и случаи да ме срещнат двама горски,пушката ми беше на рамо,видяха билета ,поприказвахме и толкоз!!

Тази пък длъжност как ти я написаха на билета :)

Ми на него така си пише,никаква дльжност не е-не се шегуваи!

На ловния билет ли ? При нас тези хора се избират всяка година, не съм видял досега на някой на билета му да пише нещо... Ако следващата година не те изберат - как се маха този надпис

p.s. да не е лепенка ?

Не на ловния билет!Отделен е нещо ,като за подборния.Издава се за срок от пет години от ловното,и се заверява от горското!СЬС снимка и на него пише:Отговорник по охрана на дивеча.Цитирам по спомен,но ако дьржиш довечера специално ще проверя!

Не на ловния билет!Отделен е нещо ,като за подборния.Издава се за срок от пет години от ловното,и се заверява от горското!СЬС снимка и на него пише:Отговорник по охрана на дивеча.Цитирам по спомен,но ако дьржиш довечера специално ще проверя!

Oхрана на дивеча е едно , вредния дивеч е съвсем друго. Ти колега, бъркаш боя с е...то.За вреден дивеч се издава БЕЛЕЖКА а това дето са ти го дали, е да следиш за правилата и законоста в лова. С това нещо нямаш право на лов и носене на ловно оръжие а да проверяваш !!!

Oхрана на дивеча е едно , вредния дивеч е съвсем друго. Ти колега, бъркаш боя с е...то.За вреден дивеч се издава БЕЛЕЖКА а това дето са ти го дали, е да следиш за правилата и законоста в лова. С това нещо нямаш право на лов и носене на ловно оръжие а да проверяваш !!!

С това нещо сьм си взимал и белешка,.Но сега не ми е нужна!А,че мога да нося пушка напьлно легално и в делничен ден сьм категоричен!!Понеже пьрво питам компетентните власти за да сьм на ясно!И посля работя по вьпроса.Тва си ми е основен принцип.!

С това нещо сьм си взимал и белешка,.Но сега не ми е нужна!А,че мога да нося пушка напьлно легално и в делничен ден сьм категоричен!!Понеже пьрво питам компетентните власти за да сьм на ясно!И посля работя по вьпроса.Тва си ми е основен принцип.!

И аз мисля, че нямаш право. Това е по закон де :)

Ми,дано някои които това му е работата ако прочете това да обесни,точно!Лично сьм разговарял с нашия лесничеи и отгов.по лова!Тои,така ми обесни!Вярно ,че от тогава минаха десеттина години,може нещо да се е променило.Ама аз в гората без пушка не стьпвам!Щот сьм страхлив по природа!

Документа колега ,е за Охрана За носене на ловно оръжие е друг.С този документ можеш да се лигитимираш пред мен ,че си по охраната и да изискаш документ от мен и нищо друго. И аз го имам и какво?!...едно голямо нищо..да се караме по горите и язовирите и толкоз.

Ми,дано някои които това му е работата ако прочете това да обесни,точно!Лично сьм разговарял с нашия лесничеи и отгов.по лова!Тои,така ми обесни!Вярно ,че от тогава минаха десеттина години,може нещо да се е променило.Ама аз в гората без пушка не стьпвам!Щот сьм страхлив по природа!

Не вярвай много на лесничея и отговорника ! Не носи постояно пушката в гората, да не те боли главата ! Като ти се ходи на вреден направи си стървилище , вземи си белижка и мирно и кротко отиваш да мръзнеш . Сами не се ли чукнем по умните глави ,че дивеча е наш .......не став нищо ! Помежду др. Ловец светец няма и до збъркаш с малко не страшно.Признат грях не е грях.

За себе си сьм чист,нощно време си спя в кьщи,бракониерството по никакьв начин не ми е трьпка,.По сьрни от петнаисеттина години не стрелям.Но в гората-с пушка,и или пистолет поне!!Все някоя лисица или нещо друго хищно ще ми пресече пьтя!Аз сьм,сериозен човек и много мразя някои да краде от мен.Наще бракониери са няколко и всеки ги знае.Но в наща гора по ред причини не стьпват!!

Северозападът разкрива "малките си тайни":

Хилядолетията на еволюция са доказали, че когато даден вид увеличи популацията си взривно и броят на индивидите се увеличи многократно, природата регулира бройката му чрез епидемии, на които свръхпопулацията не може да отговори, защото резистентните й способности са силно занижени.

Видни биолози от региона постигнаха този ефект, като направиха ловът на хищници тема табу...вече берем плодовете му - полето е обсипано с трупове, без разход на джепане...героят има 100% успеваемост(по наУчни данни) - бяс( Rabies ). "Не става само с ядене..."

От съществено значение е да не се спира ловът на зайци целогодишно, за да не ги хване някоя болест и да намалеят.

За себе си сьм чист,нощно време си спя в кьщи,бракониерството по никакьв начин не ми е трьпка,.По сьрни от петнаисеттина години не стрелям.Но в гората-с пушка,и или пистолет поне!!Все някоя лисица или нещо друго хищно ще ми пресече пьтя!Аз сьм,сериозен човек и много мразя някои да краде от мен.Наще бракониери са няколко и всеки ги знае.Но в наща гора по ред причини не стьпват!!

Не си прав за ваще бракониери(всеки ги знае ама на никой не му стиска) . Като не стъпват по ваща гора, зачи са по наща ! Ние сме малко по сериозни и такива ги побииваме от време на време иначе актове не знам какво...

Ние граничим сьс ДДС,и проверките са ежедневни-почти!Горските са местни,и познават гората като петте си прьста!Е някои местен,може да направи лека варда ама с голям страх!Ако ,вечер грьмне пушка-по звука познават,кои е .Чужд елемент,които не познава гората едва ли ще си прави експерименти.Лично аз на официален лов сьм се губил два пьти!Щот не сьм местен! :D

При нас е така,избират се 8 ловеца от дружинката без да имат значение да ли са местни или приходящи на годишното събрание.Тези 8 ловеца трябва за 1 г.до следващото годишно събрание да отчетат на дружинката по 3 чакала,който не отчите тези бройки на следващото годишно събрание се сменя.Така проблема е решен,мисля че всеки който има силно желание може да достигне тази бройка.

Ето това е добро решение !

При нас пък въобще не се избират такива хора и въобще не се дават такива белешки.Правим си 3-4 законни хайки и това е.

Това също е добро предложение и има смисъл, защото тогава няма скрито -покрито !

колеги ,върти се темата за бележки бракониери ,ловна стража,горскастража,охрана по лова ,охранапо дивеча каква е идеята !? колкото повече ограничения толковаповече,нарушители !и по малко дивеч!! Аз познавам и трите вида бракониери така да се каже ,първите може даже да неса ловци ,но знаят всичко за дивеча за гората и го ползват разумно на ден по едно животно прибират!!семество гледат деца издържат.Забравих да кажаче този вид бракониери вечно им взимат пушките и те както казват "и с водопроводна тръба пак чеги убиеме "

Другият вид бракониери власт имащите когато се напият с последен модел оръжия , поради поста и положението само зулуми правят като факт стреля елена 3годишен между очите ..после неможе даже на изложба да го покаже !!Вие добре ги знаете такива ..ловци!!

И третият тип които хем им се иска хем не им стиска стреля една сърна и бяга .или днес го приемат утре спрял с колата на пътя на едро дивечовото и го хващат ...

Та какво искам да кажа всеки сам решава какъв ловец или бракониер или и ловец и бракониер да бъде.