Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2019
brakoniera2

ловни брадви

Recommended Posts

колеги какви брадвички използвате за ловни излети ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам едно от ония стари цигански брадвета.Намерих я преди години захвърлена в една плевня на мой роднина със счупена дръжка.

Много е лека и върши много работа.Сега е с къса ергономична дръжка-да не пречи в раницата.

Държи си ряз и не ръждясва много.

Ползвам я предимно за поразчистване на клонки и пр. около пусията-за разфасовка още не е ползвана от мен,защото аз само дера прасето,а други колеги разфасоват,но казват,че е прилична.

Ако не си нещо взискателен към марки и пр.изгъзици си е 100% работен инструмент.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мое произведение изпробвано не еднократно ;)

post-9850-1235148816_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Мое произведение изпробвано не еднократно :D

Ей, пак ни изненада с нещо хубаво от чувала. ;):D

Да ти пратя едно парче бакаут или чимшир подарък и едно да му сложиш-Хелето. :D:):D

Редактирано от pogo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Подарък от баща миpost-20907-1235223519_thumb.jpg

Добра брадвичка! Точно така трябва да изглежда според мен една ловна брадвичка.

Редактирано от shot1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Извинете ако ви се стори глупав моя въпрос но за какво са ви брадвички по време на излет???

Тоя въпрос сериозно ли го задаваш?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от сергия на пазара класическа малка брадвичка от ресор, дръжка от салкъм (акация) някъв мангал я прави/продава, 8лв. - доволен съм. само трябваше лекичко да я пилна с ъгложлайфа (че острието беше супер дебело) и после с камъка и е огин! е, не е Фискарс но е достатъчно добра.

Редактирано от ilich

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един колега беше ка4ил този комплект,но само разлая ку4етата и не даде никакво инфо пове4е!Някой виждал ли е комплекта друг път и знае ли нещо пове4е?Знам 4е е правен от габровски майстор,но цена,кой е майстора и тн.не каза.Нека ако някой е по наясно да каже,защото с удоволствие бих се сдобил с такова комплект4е.Предварително благодаря!!!

post-20370-1235291086_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за брадвето незнам,но имам абсолютно същия нож който е мн добър купих го от един Габровски майстор който живее под ресторанта на Етъра.Острието на ножа било от някаква Френска стомана дали е тека незнам но наистина има хубав ряз. УСПЕХ и НАСЛУКА

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Тоя въпрос сериозно ли го задаваш?

То и аз се чудих. За разчистване на клонаци брадвата не е най-удобното нещо. А за разфасоване с брадва не ми се иска да коментирам. Та сериозно, за какво ползвате брадвата по време на лов?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега за брадвето незнам,но имам абсолютно същия нож който е мн добър купих го от един Габровски майстор който живее под ресторанта на Етъра.Острието на ножа било от някаква Френска стомана дали е тека незнам но наистина има хубав ряз. УСПЕХ и НАСЛУКА

Благодаря за информацията :lol:,НАСЛУКА и на Теб!!!

Редактирано от bubotilov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
То и аз се чудих. За разчистване на клонаци брадвата не е най-удобното нещо. А за разфасоване с брадва не ми се иска да коментирам. Та сериозно, за какво ползвате брадвата по време на лов?

Разни хора,разни идеали!За мен ли4но оптималният вариант е нож(не голям,максимум 12-15см острие,като напоследък 10 ми е любимо)и малка брадви4ка която ползвам за това за което според теб не ти е удобна,за това което не искаш да коментираш и за още други неща които са 4аст от излета и лова като цяло!Да не говорим 4е от както изгледах вси4ки серии на "Доктор Куин Ле4ителката"по-скоро мога без пушка отколкото без брадва(това разбира се в кръга на шегата :lol: )!!!Ина4е моята брадва е някаква немска,която купих за 25-30лв от един строителен хипер-маркет,с дръжка от фибростъкло без особена визия поради което не съм я снимал и ка4ил.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Извинете ако ви се стори глупав моя въпрос но за какво са ви брадвички по време на излет???

Ти пък! Къде си виждал ловец без брадва?! ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно питам, защо се мъкне 1-2 килограмово нещо, при наличие на мачетета под 10 лева???

Мачетето реже дърво 3 пъти по-лесно и по-бързо от коя да е брадва, пробвано не 1 и 2 пъти...

Освен това то не тежи, а сече и клони...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Сериозно питам, защо се мъкне 1-2 килограмово нещо, при наличие на мачетета под 10 лева???

Мачетето реже дърво 3 пъти по-лесно и по-бързо от коя да е брадва, пробвано не 1 и 2 пъти...

Освен това то не тежи, а сече и клони...

Искам две мачетета за под 10 лева, плащам веднага. :p

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Искам две мачетета за под 10 лева, плащам веднага. :)

Нямаш грижи, заповадай:

post-10373-1235413402_thumb.jpg + post-10373-1235413402_thumb.jpg = 18 лева

Само сега на ПРИМОЦИЯ... :D:):D:p:p

Поздрави !!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вече за това я използваме;

post-5181-1235414377_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Нямаш грижи, заповадай:

Само сега на ПРИМОЦИЯ... :D:):D:p:p

Поздрави !!!

А сега се издъни. Ще дойда до вас да си ги взема и ще ти нося 18 лева, ако ми ги донесеш , ще ти дам 20. Да видиш какъв човек съм. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Нямаш грижи, заповадай:

Само сега на ПРИМОЦИЯ... :):):D:p:p

Поздрави !!!

Пепо е сега загази,Вальо е сериозен.А да те видя сега. :D:D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
А сега се издъни. Ще дойда до вас да си ги взема и ще ти нося 18 лева, ако ми ги донесеш , ще ти дам 20. Да видиш какъв човек съм. :p

Горното-8.30лв,долното-9.60лв!Ако дойдеш да си ги вземеш от нас :p .........,ще ти ги дам за 20лв,да видиш 4е и аз съм хора :D:):D:) !!!

post-20370-1235417396_thumb.jpg

Редактирано от bubotilov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове