Jump to content

Mauzer M 97 8.57

Recommended Posts

Извинявам се на всички колеги, но колегата Люгер мисля че се подиграва с всички. Аз не съм много компетентен, но мой приятел ми я препоръча. Доволен съм от новата придобивка и днес даже стрелях. Не знам твоята въздухарка дали стреля на 75 м. но тази стреля на разстояние с една 0 повече. Кашон от цигари на това разстояние, за което говоря: 5-тте патрона бяха разсеяни на една педя разстояние един от друг, но и петте бяха в бакса. Днес стрелях за пръв път, патроните са тип бренеке 8/57 и на мен ми се струва невероятно, но е факт имам и свидетели.

Извинявам се ако съм засегнал някой. Било е неволно. Нали сме тук да си говорим за лов и оръжия.

Наслука :D

• Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Колега да ти е честита новата придобивка!Далекобойността я водят 3000м но има една особеност- трябва да можеш да видиш целта нали ме разбра.Като напишеш Маузер М98 в гугъла ще намериш много полезна информация за нея.

Извинявам се на всички колеги, но колегата Люгер мисля че се подиграва с всички. Аз не съм много компетентен, но мой приятел ми я препоръча. Доволен съм от новата придобивка и днес даже стрелях. Не знам твоята въздухарка дали стреля на 75 м. но тази стреля на разстояние с една 0 повече. Кашон от цигари на това разстояние, за което говоря: 5-тте патрона бяха разсеяни на една педя разстояние един от друг, но и петте бяха в бакса. Днес стрелях за пръв път, патроните са тип бренеке 8/57 и на мен ми се струва невероятно, но е факт имам и свидетели.

Извинявам се ако съм засегнал някой. Било е неволно. Нали сме тук да си говорим за лов и оръжия.

Наслука :D

22-23см група на 750м,а стреля за първи път :D

А,какво ли ще стане от теб,като понатрупаш малко опит :D:D

22-23см група на 750м,а стреля за първи път :D

А,какво ли ще стане от теб,като понатрупаш малко опит :D:D

Василий Зайцев :D:D

Човека каза че стреля за първи път с тази пушка,а не въобше с карабина,...поне аз така разбрах.

За което му вярвам понеже имам такова ловно и от прочетеното въобще за Маузера....

На 750м падът на куршума е около 8 /осем/ метра спрямо стоте, където се предполага, че е простреляна оптиката. Къде, аджеба се е мерил уважаемият колега, който за първи път стреля с тази пушка? Два- трийсет кашона отгоре? В някое услужливо облаче?

Да ти е честита, аз съм маниак на това БИЖУ-Маузер-К98 в кал.7,92-57JS.

Само дето 7.92х57 е бил с означение само J или I. Тея с означение IS или JS са с диаметър на куршума 8,20 и нещо мм.

Случайно я купих от един колега, цената няма да я коментирам. Според теб колко струва?

Ето още за любителите на Маузер

http://www.frankonia.de/shop/98K/_/bid/258...ductdetail.html

http://www.frankonia.de/shop/Original_98_K...ductdetail.html

http://www.frankonia.de/shop/Gewehr_98_Mau...ductdetail.html

http://www.frankonia.de/shop/Gewehr_981938...ductdetail.html

http://www.frankonia.de/shop/Original_98_K...ductdetail.html

Случайно я купих от един колега, цената няма да я коментирам. Според теб колко струва?

Имам едно италианско списание с обяви за стари военни и ловни оръжия...цените на К-98 са от 150 докъм 1500 евро.Най-скъпи са неизползваните снайперски(с оригиналната оптика и монтаж)...Модификации и калибри има безброй -- немски,шведски,израелски,турски,чилийски,египетски,чешки и пр.Това е най-копираната пушка...

Има разлика между армейска бойна карабина и ловна карабина. С тази армейска бойна карабина с тегло над 4 кг не бих тръгнал на гонка..

Има разлика между армейска бойна карабина и ловна карабина. С тази армейска бойна карабина с тегло над 4 кг не бих тръгнал на гонка..

Въпрос на тренинг :D Ако няма друго? :D

Не само на гонка ,но не бих и на яакало стоял,ако някой я е държал ше разбере.......а това което аз има е невероятно прикладисто и удобно оръжие за лов......

Ето и от нен една ловна модификация М-98... С нея ловувах до миналата година :)

Какъв е монтажа ти?Не мога да го видя на снимката???Виж да ли можеш ги сравни с моята от снимката в обявата за продан....във "Всичко извън темата"

Какъв е монтажа ти?Не мога да го видя на снимката???Виж да ли можеш ги сравни с моята от снимката в обявата за продан....във "Всичко извън темата"

Съвсем различни са...твоята оптика е със "шина"... а тази на моята снимка е "Меопта-2000" 3-12Х50 с 30 мм. тръба...монтажа е български

Edited by jovani62

Не само на гонка ,но не бих и на яакало стоял,ако някой я е държал ше разбере.......а това което аз има е невероятно прикладисто и удобно оръжие за лов......

Колега с военния образец може да си стреляш по мишени за кеф,за всеки влак си има пътници.Лошото е че в България очи пълни ръце празни. :)

Колега с военния образец може да си стреляш по мишени за кеф,за всеки влак си има пътници.Лошото е че в България очи пълни ръце празни. :)

да аз така съм пробвал оригинален М-98.на стрелбище ,а на чакало ми бе малко тясно с нея......но със сегашната няма кахъри....

Съвсем различни са...твоята оптика е със "шина"... а тази на моята снимка е "Меопта-2000" 3-12Х50 с 30 мм. тръба...монтажа е български

Не не е с шина,на немски му казват айнхакмонтаже,не знам какъв е точно ,но се нанизва като ски и се щтраква.....много е здрав и има повторяемост ,а се сваля за секунди,....

Имам едно италианско списание с обяви за стари военни и ловни оръжия...цените на К-98 са от 150 докъм 1500 евро.Най-скъпи са неизползваните снайперски(с оригиналната оптика и монтаж)...Модификации и калибри има безброй -- немски,шведски,израелски,турски,чилийски,египетски,чешки и пр.Това е най-копираната пушка...

Колега а за внос на военни образци в течение ли си как стоят нещата.Че аз опитах от франкониа обаче от КОС са отказали на фирмата която щеше да внесе с мотива че може само като колекционерско.Явно много искаме ловците :)

На 750м падът на куршума е около 8 /осем/ метра спрямо стоте, където се предполага, че е простреляна оптиката. Къде, аджеба се е мерил уважаемият колега, който за първи път стреля с тази пушка? Два- трийсет кашона отгоре? В някое услужливо облаче?

Шаман знам 4е си много в 4ас с пушките Но като е купих 4овека каза 4е е простреляна на 500 м.Аз стрелям за пържи път с нея ,но не за първи път с карабиняа Слет като про4етох малко разбрах 4е тази пушка е с нат 4 джаула дулна мощ и над 1000м.в секунда цкорос на куршума Обесни каква е парабулата и 8м. корекция ли трябва да напавя

Шаман знам 4е си много в 4ас с пушките Но като е купих 4овека каза 4е е простреляна на 500 м.Аз стрелям за пържи път с нея ,но не за първи път с карабиняа Слет като про4етох малко разбрах 4е тази пушка е с нат 4 джаула дулна мощ и над 1000м.в секунда цкорос на куршума Обесни каква е парабулата и 8м. корекция ли трябва да напавя

Стращна мощ.Поздравления :):drinks::p

Чоко,тая пушка батьовото не е за теб!Що не я дадеш на някои дето ще я оцени по достоинство.И спри да пишеш глупости,или подобре вобще не пиши!!!

Ако е простреляна на 500 м. това значи на дистанции 80-150 м. да не може да уцелиш нищо защото ще бие около половин метър отгоре и в такъв случай на 750 м. пада ще е "само" около два метра и половина!!!!!