Jump to content

30-06, 300 Win.mag или 308 Win .

Recommended Posts

Няма да имам цицина на челото с нито един от трите . И какво стана че съжали за избора си ? Ако това е цицина на челото , не се сърди на "големия" калибър " а на себе си . За цицини по челото трябва желание и ще станат и със 7х64 .

Никога не казвай никога......

Подозирах,че като спомена за цицината и ще се намери някой да ме потупа по рамото,и успокоително да ме посъветва да тренирам,но......затова и недоуточних подробнодтите,това са само едни щтрихи за да се подразбере примерът ми....

С което искам не да съветвам за определения калибър,нека всеки сам си реши какъв да избере,та после да не се сърди за Цицината ,пък била тя и виртуална.

Имал съм възможноста да стрелям,а и да ловувам с доста от популярните калибри+375хол-хол и 461уедър. ,признавам и цицини съм имал,но моля.....

Ако имаш кал.300 ползвай го там кадето му е мястото .И се огледай кой с какво е наоколо освен духалките.

• Replies 349
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Колегата в предния пост е обяснил правилно нещата, но се изкушавам да добавя и аз нещо. Първо - 7 рем. маг. е с характеристики, сходни с тези на 300 уин. маг. и се държи горе-долу като него. Някои к

Скъсили и понапомпали 30-06, за военни цели, за да работи по-добре в автоматика - станал .308. Хубаво, ама бил дозвуков на по-малко от една миля и за това го понапомпали още и направили .300ВМ, да, ам

За някои неща си прав но в нищожен % . До 100 метра е дистанция предвидена за изтрел при лов на гонка на дива свиня(с нарезно)(и според терена) най често срещана при лова в нашите ловни полета . На

Posted Images

Това също става за прасета на гонка.post-138-1268518524_thumb.jpg

Определено .

Какъв калибър е тази пушка колега? ;)

416 Уедърби....не е моята ,а на приятел....Азсамо съм стрелял с нея и се фукам... ;)

Заради такива коментари престанах да пиша активно във форума.
Ми никои не те бие по главата да пишеш,като няма какво да напишеш,естествено че няма да пишеш ;)
Прав си Красьо ! Но не мислиш ли случайно,дали въпросният Цуки знае какво говори или е един обикновен "интернет"специалист със свободно време и достъп до компютър? Както и доста други.

ми във всичко си прав,имам достъп постоянно до интернет,до компютър,както и доста други,ми в кои век живеем че няма да имам ;) ти сигурно нямаш и ти прави впечетление а? ? ? :D

Edited by stuki
Никога не казвай никога......

Подозирах,че като спомена за цицината и ще се намери някой да ме потупа по рамото,и успокоително да ме посъветва да тренирам,но......затова и недоуточних подробнодтите,това са само едни щтрихи за да се подразбере примерът ми....

С което искам не да съветвам за определения калибър,нека всеки сам си реши какъв да избере,та после да не се сърди за Цицината ,пък била тя и виртуална.

Имал съм възможноста да стрелям,а и да ловувам с доста от популярните калибри+375хол-хол и 461уедър. ,признавам и цицини съм имал,но моля.....

Ако имаш кал.300 ползвай го там кадето му е мястото .И се огледай кой с какво е наоколо освен духалките.

наистина за цицината се сърди на себе си не на пушката ;)

Мое лично мнение по темата-308 напълно достатъчен/по-къса гилза,по-мек откат,по-малък гърмел,добре балансиран боеприпас/,много разпространен,по-нов от 30-06,голям избор на патрони от различни марки и модели затова си е снайперски калибър най-добрият от 30-7,62мм.Ако ще се стрелят само прасета и големи добитъци хората са измислили 9,3/62 и т.н.

Мое лично мнение по темата-308 напълно достатъчен/по-къса гилза,по-мек откат,по-малък гърмел,добре балансиран боеприпас/,много разпространен,по-нов от 30-06,голям избор на патрони от различни марки и модели затова си е снайперски калибър най-добрият от 30-7,62мм.Ако ще се стрелят само прасета и големи добитъци хората са измислили 9,3/62 и т.н.

:lol: :lol: :lol:

Не ,че 308 не убива прасета и по-големи добитъци ама като цяло си прав :D

Колеги знам, че кеф цена няма :rofl: ама все пак напишете горе-долу цените на патроните за трите калибъра.

Много хора ми казват да обърна внимание и на 9,3х62, но аз мисля,че няма такова голямо разнообразие на патрони за този калибър както горе споменатите три калибъра, а пък и цената на патроните ще е по-висока, може би. :bira:

Колеги знам, че кеф цена няма :rofl: ама все пак напишете горе-долу цените на патроните за трите калибъра.

Много хора ми казват да обърна внимание и на 9,3х62, но аз мисля,че няма такова голямо разнообразие на патрони за този калибър както горе споменатите три калибъра, а пък и цената на патроните ще е по-висока, може би. :bira:

За 300вин.

PPU-180gr.-1,90лв.

S&B

SPCE 180gr.-3,75

sierra 200gr-4.00

PTS 180gr-3,80

Barnes XLC 180gr-около 5лв

Hornady

SP 180-3,20

Sako

super hammarhead 180gr i hammarhead 220gr-4,10

federal-3,40

winchester-и те около федерала

това е общо взето.норма и подобни прехвалени са от 5,50 нагоре

Lapua Naturalis , 6,70 лв

Norma plasticpoint 6.00 лв

Тези двата покриват доста от нуждите . Единия за едро , другия за всичко .

Ама направо са без пари .

ми във всичко си прав,имам достъп постоянно до интернет,до компютър,както и доста други,ми в кои век живеем че няма да имам :bira: ти сигурно нямаш и ти прави впечетление а? ? ? :rofl:

Модовете,що чистите само половината ?

Edited by kraso1971
Модовете,що чистите само половината ?
Стига се оплаква кат п..а,или като вдовица за х.й на модовете,те хората си знаят кво да трият,ти кои бешИ,че да им казваш как да си вършат работата а? ? ? Edited by stuki
За 300вин.

PPU-180gr.-1,90лв.

S&B

SPCE 180gr.-3,75

sierra 200gr-4.00

PTS 180gr-3,80

Barnes XLC 180gr-около 5лв

Hornady

SP 180-3,20

Sako

super hammarhead 180gr i hammarhead 220gr-4,10

federal-3,40

winchester-и те около федерала

това е общо взето.норма и подобни прехвалени са от 5,50 нагоре

За 30-06 и за 308 няма ли кой да напише нещо. :)

За 30-06 и за 308 няма ли кой да напише нещо. :lol:

308W ППУ 11,7 гр. - 1,40 лв. Знам само този, щот стрелям само с него :lol:

30-06 ППУ 11,7 гр. - 1,50 - 1,60 лв. :lol:

Edited by zkk
308W ППУ 11,7 гр. - 1,40 лв. Знам само този, щот стрелям само с него :lol:

30-06 ППУ 11,7 гр. - 1,50 - 1,60 лв. :lol:

В интерес на истината,20 стотинки=500-700Джаула повече...Поне така е при чехите...и там разликата между 308 и 30-06 е 20-30 стотинки... :lol:

Edited by Pheonix
Стига се оплаква кат п..а,или като вдовица за х.й на модовете,те хората си знаят кво да трият,ти кои бешИ,че да им казваш как да си вършат работата а? ? ?

Ти недоебан ли си та неспираш да се заяждаш?Съжалявам за спама.Явно си си ебал майката,или баща ти е ебал тебе?

Ти недоебан ли си та неспираш да се заяждаш?Съжалявам за спама.Явно си си ебал майката,или баща ти е ебал тебе?
Не бе мен,хахахахах чакай че ми стана смешно че чак немога да пиша,мухахаах,аз щте мина на лични с тебе,селянче :lol: Edited by stuki
За нашите условия 308 Win е универсален и избора е голям.

каво значи универсален

каво значи универсален

Уневерсален значи ,че вместо да редиш 10 пушки, с 308W ще трепеш от чакал до прасе!А иначе калибара има отношение с поразяване на целта, когато попадне в летална зона.Скоро бях чел едно интервю на Робърт Атанасов ,че ако законът ограничи оръжията до един брой, то това ще е 308W.