Jump to content

30-06, 300 Win.mag или 308 Win .

Recommended Posts

Ако ги купуваш от випа реалната им цена е с 1 лев по-малко. :eusa_dance: Пък това ,че са качествени и са за тея пари само може да те радва :rolleyes:

Имах предвид като качество на патрона, а не като цена по света или при производителя. Мен 1.55 ме устройва напълно и си стрелям на воля. Издумквам 5 кутии и ми е кеф. За разни други марки дето искат по 5-6 лева пък и отгоре на патрон ме е яд да гръмна и 1 бройка от тях.

Имам останала една кутия Норма още от прострелката. Тази седмица ще ги тествам с бързомера дали ще бият като другите до 70-80 метра и може да ги ползвам на свинския лов заради уж по-добрата ефективност и стоп ефект. Иначе за тренировка белота няма да го сменя с нищо друго. Така или иначе над 200 метра не ми се налага да стрелям. Вие как мислите - дали ще мога да ползвам останалите ми Норма патрони без корекции по бързомера?

• Replies 349
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Колегата в предния пост е обяснил правилно нещата, но се изкушавам да добавя и аз нещо. Първо - 7 рем. маг. е с характеристики, сходни с тези на 300 уин. маг. и се държи горе-долу като него. Някои к

Скъсили и понапомпали 30-06, за военни цели, за да работи по-добре в автоматика - станал .308. Хубаво, ама бил дозвуков на по-малко от една миля и за това го понапомпали още и направили .300ВМ, да, ам

За някои неща си прав но в нищожен % . До 100 метра е дистанция предвидена за изтрел при лов на гонка на дива свиня(с нарезно)(и според терена) най често срещана при лова в нашите ловни полета . На

Posted Images

Почти съм убеден ,че ще трябва корекция.... При мен норма вулкан бие към 4-5 см отгоре на ппу-та и селие и бело-та...

Иначе на всякакъв лов стрелям изключително и само с ППУ-та... Убиват си яко нищо ,че не са с няква си там специална конструкция и тн.. обикновен софт пойнт ама бие...

Почти съм убеден ,че ще трябва корекция.... При мен норма вулкан бие към 4-5 см отгоре на ппу-та и селие и бело-та...

Иначе на всякакъв лов стрелям изключително и само с ППУ-та... Убиват си яко нищо ,че не са с няква си там специална конструкция и тн.. обикновен софт пойнт ама бие...

На 100 метра биеха около 2 см надолу и 3см вдясно. На 60-70 метра може би ще е още по-малка разликата? Ще тествам тази събота и неделя.

Или просто ще си ги държа тия патрони за нови :rolleyes:

На 100 метра биеха около 2 см надолу и 3см вдясно. На 60-70 метра може би ще е още по-малка разликата? Ще тествам тази събота и неделя.

Или просто ще си ги държа тия патрони за нови :rolleyes:

Ако е толко може и да не прострелваш . Не сме за врабчета.

Става въпрос за 150 кг. прасе на 200-250 метра.

Голямо разстояние ли ще бъде за 308 въпреки точния истрел на стрелеца.??? :D

ако е в движение може да ти скрои някоя шега 308 заради стопиращия ефект който има на 200-250м

но ако е в статично полужение тогава работата е друга истрела е по прицизен и е възможно да свърши работа

с поздрав ДТК :D

взимай 300 вм и гледай за какво става въпрос :D :D

А бе колега да не би да имаш оражеен магазин и да си написал всичкити пушки които има там :D

Наслука.

А бе колега да не би да имаш оражеен магазин и да си написал всичкити пушки които има там :)

Наслука.

кеф цена няма колега

ос тани със здраве :):D

А бе колега да не би да имаш оражеен магазин и да си написал всичкити пушки които има там :D

Наслука.

хахах,ми и аз мислех че е ташак написаното,НО,се познаваме лично с dtk,и наистина,всичкото оръжие което е написано на профилът му,си е негово,и го има,обменяли сме много опит,и стигнахме до извода,че 30-06 е пикня,е присилвам,но стрелбата която правихме по мишени с 300 и 30-06 от 300метра до 600 е,че кво ти кажа :) ,30-06 милия здаде багажа,няма кво да говоря повече,но незнам какво толкова ви харесва тоя 30-06 единствено,че са по евтини патроните,инъче.......... :D и тои убива добре,спор няма,но има едно НО..... :)

Edited by stuki
хахах,ми и аз мислех че е ташак написаното,НО,се познаваме лично с dtk,и наистина,всичкото оръжие което е написано на профилът му,си е негово,и го има,обменяли сме много опит,и стигнахме до извода,че 30-06 е пикня,е присилвам,но стрелбата която правихме по мишени с 300 и 30-06 от 300метра до 600 е,че кво ти кажа :) ,30-06 милия здаде багажа,няма кво да говоря повече,но незнам какво толкова ви харесва тоя 30-06 единствено,че са по евтини патроните,инъче.......... :D и тои убива добре,спор няма,но има едно НО..... :)

не пиши такива работи че сега ще почне една не ти е работа за дължени мониции , ма ни, ма ни голяма беля чукни ми по късно да се чуем

ДТК :D:D;)

кеф цена няма колега

ос тани със здраве :):D

Прав си колега тук няма 2 мнения.Наслука и да си ги ползваш със здраве. :)

момци аз избрах ЧЗ 550 фулсток 308 уинчестър -вече ми е в касата сега оптика ;) много ми легна тази пушка и стрелбата с нея е прекрасна само лов да има :drinks: дълго мислех и обсъждах калибъра с колеги и мисля че взех за мен правилният избор 308 от хищник до прасе

Бързомер :D

• 2 weeks later...
момци аз избрах ЧЗ 550 фулсток 308 уинчестър -вече ми е в касата сега оптика :p много ми легна тази пушка и стрелбата с нея е прекрасна само лов да има :) дълго мислех и обсъждах калибъра с колеги и мисля че взех за мен правилният избор 308 от хищник до прасе

Колега да ти е честита новата придобивка.!!!

Да е ползваш със здраве и много слука през новия ловен сезон. ;)

:)

На туй пушле 1,5-6х42 :p

;) ДА батко но на НИКОН 1.5-6 по42 ееееееееее...1300 лефа :)

:) ДА батко но на НИКОН 1.5-6 по42 ееееееееее...1300 лефа ;)

Ейй ама си и ти... Трай сега за хубост, пък на есен ще и сложим "звънче" на твойта мома... :p

хахах,ми и аз мислех че е ташак написаното,НО,се познаваме лично с dtk,и наистина,всичкото оръжие което е написано на профилът му,си е негово,и го има,обменяли сме много опит,и стигнахме до извода,че 30-06 е пикня,е присилвам,но стрелбата която правихме по мишени с 300 и 30-06 от 300метра до 600 е,че кво ти кажа :D ,30-06 милия здаде багажа,няма кво да говоря повече,но незнам какво толкова ви харесва тоя 30-06 единствено,че са по евтини патроните,инъче.......... :D и тои убива добре,спор няма,но има едно НО..... :bannyou:

Този е май е на друго мнение, едни надуват балони, а други ги пукат!

Този е май е на друго мнение, едни надуват балони, а други ги пукат!

тука се говори за растояние 300-600 какви са тези 400ярда напави си сметка 400ярда какво растояни е е и тогава пиши кой надува и кой ги пука :huh::clap::mellow:

... напави си сметка 400ярда какво растояни е е и тогава пиши кой надува и кой ги пука :p:D:smakbumm:

... някакви си 360м., колко му е... Познавам един Елитен снайперист дето с флоберка ще ги пукне :vava::drinks:

... някакви си 360м., колко му е... Познавам един Елитен снайперист дето с флоберка ще ги пукне :smakbumm::vava:

Еееееееее чак пък с флоберка. :p

А пък знае ли човек може и да стане. :drinks:

хахах,ми и аз мислех че е ташак написаното,НО,се познаваме лично с dtk,и наистина,всичкото оръжие което е написано на профилът му,си е негово,и го има,обменяли сме много опит,и стигнахме до извода,че 30-06 е пикня,е присилвам,но стрелбата която правихме по мишени с 300 и 30-06 от 300метра до 600 е,че кво ти кажа ,30-06 милия здаде багажа,няма кво да говоря повече,но незнам какво толкова ви харесва тоя 30-06 единствено,че са по евтини патроните,инъче.......... и тои убива добре,спор няма,но има едно НО....

тука се говори за растояние 300-600 какви са тези 400ярда напави си сметка 400ярда какво растояни е е и тогава пиши кой надува и кой ги пука :vava::drinks::smakbumm:

1 ярд = 0,9144 метра

400 x 0,9144 = 377,6 метра Човека си пука балони с 30-06 безгрижно / с таз пикня /

А Вие продължавайте да ги надувате!!!!

хахах,ми и аз мислех че е ташак написаното,НО,се познаваме лично с dtk,и наистина,всичкото оръжие което е написано на профилът му,си е негово,и го има,обменяли сме много опит,и стигнахме до извода,че 30-06 е пикня,е присилвам,но стрелбата която правихме по мишени с 300 и 30-06 от 300метра до 600 е,че кво ти кажа ,30-06 милия здаде багажа,няма кво да говоря повече,но незнам какво толкова ви харесва тоя 30-06 единствено,че са по евтини патроните,инъче.......... и тои убива добре,спор няма,но има едно НО....

7 mm Remington Magnum доближава ли си до 300 win по далекобойност, точност и като цена на боеприпас?

7 mm Remington Magnum доближава ли си до 300 win по далекобойност, точност и като цена на боеприпас?

Да . мой приятел е с BAR2 7 rem . За това което го ползва (лов на гонка) , не виждам разлика м/у 7 и 300 . Поне нямам наблюдения дотолкова . Чувам че прошивал , ама до са не съм виждал нещо да си иде . В цифричките обаче има разлика . Но като цяло 300 е "ПО" от 7 rem .

• 3 weeks later...

1 ярд = 0,9144 метра

400 x 0,9144 = 377,6 метра Човека си пука балони с 30-06 безгрижно / с таз пикня /

ха ха ха ха ха не си мисли че си открил топлата вода имам един приятел от това растояние си ги пука с арбалет апък ти си продължавай с балони те

:o:p:good:

тука се говори за растояние 300-600 какви са тези 400ярда напави си сметка 400ярда какво растояни е е и тогава пиши кой надува и кой ги пука :o:p:good:

След, като се научиш да смяташ, се научи и правилно да ме цитираш.

1 ярд = 0,9144 метра

След, като се научиш да смяташ, се научи и правилно да ме цитираш.

1 ярд = 0,9144 метра

може би ако го по :p :p :Dвториш още няколко пъти тогава смятам че ще се науча да смятам и един съвет внимавай с балончетата , ха ха ха ха ха ха ха ха ах ах

сти га ве уйли много простотии се изписаха

с поздрав ДТК :bira: