Jump to content

30-06, 300 Win.mag или 308 Win .

Recommended Posts

Лошо е когато няма лов !!!!

Гледам вече 14 страници глупости и продължавам да се вързвам !!!

Я да си взема едно разрешително за хищници и да забягна в гората :D

ти си прав като няма лов има хищници и стрелбища голяма веселба :icon_thumright::spiteful::D

• Replies 349
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Колегата в предния пост е обяснил правилно нещата, но се изкушавам да добавя и аз нещо. Първо - 7 рем. маг. е с характеристики, сходни с тези на 300 уин. маг. и се държи горе-долу като него. Някои к

Скъсили и понапомпали 30-06, за военни цели, за да работи по-добре в автоматика - станал .308. Хубаво, ама бил дозвуков на по-малко от една миля и за това го понапомпали още и направили .300ВМ, да, ам

За някои неща си прав но в нищожен % . До 100 метра е дистанция предвидена за изтрел при лов на гонка на дива свиня(с нарезно)(и според терена) най често срещана при лова в нашите ловни полета . На

Posted Images

Аз чета и то много внимателно , амам явно ти от бързане някои да не напише нещо повече от теб даже и точки не слагаш . Темата е "30-06, 300 Win.mag или 308 Win". Единственото нещо което написа по темата е , че си взел .300WM да не би да ти избега нера на 300 метра и да го оттървеш . Знаеш ли кога ще удариш глиган на гонка на повече от 200-250 метра - На кукуво лято . В гората глигана не бяга като хартиена мишена на поляна. Ако щеш с РПГ го гърми . А балистиките ти ги показвам , защото се оказва , че един и същи куршум и през двата калибъра има почти еднаква балистика и пада на 300м. е един и същ . Демек магнумфобията е излишна . Не се напиняй много много , защото колегите по-назад ти го написаха - недостатъците на 300WM са повече от преимуществата .

Хайде със здраве !

ПС.

Аз също не го ползвам на 300м. , защото следващия колега на пусията е на 150м. ...

НО моя е на поне на 400 метра ..?Отговори си сам.НАСЛУКА....

НО моя е на поне на 400 метра ..?Отговори си сам.НАСЛУКА....

Учудвам се , че изобщо имате прасета, защото май гора нямате, та правите такива редки пусии :spiteful:

Ти не би използвал .308 на 300м. , аз не бих използвал и 300WM на гонка . Черпя ви по каса с бира - теб и dtk ако стоешком вкарате 1 от 5 в бягаща мишена на 300м.

Хайде лека и със здраве от мен !

Аз ще черпя каса бира и ако на 100 м. вкарат 1 от 5 в бягащо прасе, особено в горски район :spiteful:

Учудвам се , че изобщо имате прасета, защото май гора нямате, та правите такива редки пусии :spiteful:

Ти не би използвал .308 на 300м. , аз не бих използвал и 300WM на гонка . Черпя ви по каса с бира - теб и dtk ако стоешком вкарате 1 от 5 в бягаща мишена на 300м.

Хайде лека и със здраве от мен !

Акакво ще кажеш 6 от 6 на 250 но пък бирата ми се вижда малко ?

Аз ще черпя каса бира и ако на 100 м. вкарат 1 от 5 в бягащо прасе, особено в горски район :spiteful:

Вие ТАШАЦ. карате такива който имат над 150 глигана на хайка да дават МНЕНИЕ със цел да помогнат на същите ТАШАЦ. ДА ПОСТИГНАТ СЪЩОТО . МАЙ..... ВИ ! Много от приателите ми от давна не пишат по същата причина .Така ,че да го ДУХАТ. .УСПЕХ НА НОВИТЕ мастий

Колега , от толкова страници които изписа не написа нищо смислено , а само "фенски" изказвания - Моето е по-по-най-най щото е мое !!! Твърденията ти , че .308 и .3006 са много по-слаби , даже близки по балистика с .22 , защото според теб на 100 може да не свалят нера , са меко казано глупави .

Прикачвам балистиките на един куршум в двата калибъра .300WМ и .308W открии разликите !!!

За справка www.norma.cc ...

Колега сигурен ли си че познаваш калибрите?Питам понеже това което си дал за 300вм е така,но за 308 нещо неси съвпада с уинчестър.На мене ми прилича на 308 норма магнум-7.62х65,недей заблуждава така!

Вие ТАШАЦ. карате такива който имат над 150 глигана на хайка да дават МНЕНИЕ със цел да помогнат на същите ТАШАЦ. ДА ПОСТИГНАТ СЪЩОТО . МАЙ..... ВИ ! Много от приателите ми от давна не пишат по същата причина .Така ,че да го ДУХАТ. .УСПЕХ НА НОВИТЕ мастий

Що бре ?

Ще е удоволствие да се науча и да ги вкарам всичките ! :icon_thumright:

Само някой да ми покаже ! :D

Нали затова е касата бира ! :spiteful:

Само дето не разбрах, броиш до 150 преди сън ли :D

Що бре ?

Ще е удоволствие да се науча и да ги вкарам всичките ! :icon_thumright:

Само някой да ми покаже ! :D

Нали затова е касата бира ! :spiteful:

Само дето не разбрах, броиш до 150 преди сън ли :D

Аз не спя и нямам спомени от сънища

Е те такова ЧУДО нема при "ЗЕЛЕРА" след малко ще се опитам да ти кача някоя снимка на куршуми /извадени лично от мен от прасета/ та ако вдяваш нещо поне да спреш да се излагаш.

Ще има ли снимки?

• 9 months later...

Здравеите,даите да я пораздвижем тая тема малко,за мен 300вин си е номер 1,тия ваште прехвалени калибри3006 са си...... има си куршуми които наистина разпиляват животното при изхода,аз лично стрелях по прасе около 100кг с уинчестер 150греина и на изхода беше все едно е минала баскетболна топка на растояние около 100метра,и не съм доволен,а със сиерата която ДТК стреля,13грамовата,около 100ина метра пак,даже по близко,по малък нер.,какъвто беше входа такъв и изхода горе долу,така че си има и при които може да ловуваш от заек до кавкавски бивол :o така че за мен 300вин си е..... номер 1 кои квото ще да говори.......

Това си е тема без край .

За 300та ми стана ясно че е номер 1 :p ....ама е туй жуотно "кавкавския" бивол ми е тъмна индия :D

Като в онзи виц .... Ти крокодил виждал ли си? ... Виждал съм. .... Е нищо общо нямат :)

Колегата може лично да я е селектирал таз порода от Кафърски бивол и някоя родна малачка :)

Като в онзи виц .... Ти крокодил виждал ли си? ... Виждал съм. .... Е нищо общо нямат :)

Колегата може лично да я е селектирал таз порода от Кафърски бивол и някоя родна малачка :D

Заради такива като теб каде спамят темата замря,кво значение има къв е бивола,все бивол да го е..а,а дали има такова жиОтно,да няма,така го написах ма и ти немое се сетиш защо,даите си пишем по темата, темата си е интересна,поне на мен де.... :p

Кой от трите калибъра бихте ми препоръчали за лов в България и защо.

Може би има и други колеги задали този въпрос, но аз не можах да намеря подобна тема във форумите.

Ако ти е нужно само за у нас и само от посочените 3 вида боеприпаса - .308 Унчестър.Напълно е достатъчно.Другите са излишно големи и презастраховането е ненужно.Дистанциите на които се стреля у нас не са толкова големи,животните също не са толкова грамадни - най-големите са мечка и елен.А за тях този боеприпас е напълно достатъчен.Ако си надвиеш на масрафа и решиш да отидеш в Африка на лов - тогава друга работа.

308W - "разумната достатъчност" за дивеча в България :D

Какво значи 300вин. е супер,че трепе на 300м.

А 308 неможе????

Ми то е 7,62x39може да убива понякога на 300метра,308 е добър неможе се отрече,и е идеален за лова у нас,а за 300кво ти кажа,в пъти всичко му е в повече,ето за тва за мен си ми е много добър.......... :D

Кой от трите калибъра бихте ми препоръчали за лов в България и защо.

Може би има и други колеги задали този въпрос, но аз не можах да намеря подобна тема във форумите.

Ако ти е нужно само за у нас и само от посочените 3 вида боеприпаса - .308 Унчестър.Напълно е достатъчно.Другите са излишно големи и презастраховането е ненужно.Дистанциите на които се стреля у нас не са толкова големи,животните също не са толкова грамадни - най-големите са мечка и елен.А за тях този боеприпас е напълно достатъчен.Ако си надвиеш на масрафа и решиш да отидеш в Африка на лов - тогава друга работа.

Всеки си харесва неговото,и неговото си е наи,защо само елен и мечка,за прасе не става ли :p ? ? ? защо е само в африка,ми ела ми гостуваи на лов,кадето аз ловувам,да видиш тия полски села кви поляни има,око да ти види поляни (блокове),зависи и каде ще ловува колегата,кви раиони имат и т,нт,а за тва аз по горе писах,зависи от боеприпаса,може от заек както се казва до бивол...... поздрави :D

Заради такива като теб каде спамят темата замря,кво значение има къв е бивола,все бивол да го е..а,а дали има такова жиОтно,да няма,така го написах ма и ти немое се сетиш защо,даите си пишем по темата, темата си е интересна,поне на мен де.... :D

Ама пък виж само как се раздвижи темата ко ша кажиш :D , а ти за биволите вземи да почетеш повечко :D

308W - "разумната достатъчност" за дивеча в България :D

Прав си колега , но на мен ми се ще като го дрънна да го подместа :D

Ама пък виж само как се раздвижи темата ко ша кажиш :D , а ти за биволите вземи да почетеш повечко :D

ще почета бре,а ти вземи пиши по темата :D

Колеги напишете от най- лекия до най-тежкия куршум срещан от Вас за 308 win, 30-06 и за 300 win.mag, който се произвеждат от производиелите,а също така и да се предлагат в България. :D