Jump to content

как да се отървем от бракониерите,които са във всяка дружинка

Recommended Posts

Е значи говорим за различен типаж. Моя вид никога нищо не изнася. Разходите са му нулеви :blink:

Тези за които говориш и аз ги знам,даже пари за някоя по свясна пушка не дават... :rofl:

Гледай с какви самоделки стрелят и ги крият в хралупите по дърветата ;)

Баси и бракониерите...

post-3218-1235507208_thumb.jpg

post-3218-1235507224_thumb.jpg

Edited by argo

• Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

gsp не е добре да даваш оценка на хора,който не познаваш лично.Още повече не знаеш те какво правят и как го правят.Всеки сам за себе си преценява как да постъпи в дадена ситуация.Защо си мислиш,че твоето мнение за решаване на проблема е единственото правилно.Това,че си от 25 г.ловец и си оскубал доста свраки(както казваш) ти дава право да си мислиш,че само ти си прав...?!Всеки си има собствено виждане за това,как да се реши проблема с тези прояви в неговия ловен участък.Тук всеки споделя своя опит за справяне с това и не виждам смисъл да се налага мнение,че това е единствения правилен начин.

При теб,твоя начин на действие може и да върши работа.На други места,може да не "работи".

Само с писане по форумите,няма да стане.Ти колко бракониери залови,от това,което пишеш оставам с впечатление,че знаеш при вас кои са.Напиши за да разберем,че твоя начин работи и да го прилагме и ние.

Не давам оценка на никого и не налагам мнението си.Има начини как да се спре бракониерството, стига само да го ИСКАМЕ Не съм казал ,че само аз съм прав.Какво направиха ловците от Угърчин,ако не се лъжа(без значение е от каде са).Разбиха една бийна група,заначи МОЖЕ... ЗАЩОТО ИСКАТ.При мен такива хора няма (да чукам на дърво) има по някога дребни инциденти,но сега за сега се справяме с общи усилия.Един от начините е да не мълчим по събранията, а да казваме истината в очите.Да не се правим на разсеяни като видим колега/и кривнали от правилния път.За подобен род неща бяхме лишени 1год от лов и нещата се промениха драстично от тогава та до днес.Някои колеги все още съжаляват и ги е срам от постъпката си .Повече не коментирам,разбирайте ме както си искате.....Пздрави на всички !

За бракониерите казвате, ми то не виждате ли че онез МАЛОУМНИЦИ умишленно ни вкарват всички в графата БРАКОНИЕР. С тез ограничения и забрани за лъкове, арбалети, АТВ-тата, капани всякакви, броя на кучетата при гонка, на патроните в магазина на оръжието и т.н. А сега да си сложим ръка на сърцето и да видим коя дружинка я кара според нашите МАЛОУМНИ закони д'-форума каза; не псувай!-. А посвета си ловуват, а тука само таксите си плащаме и тва е. Така че аре стига с тез БРАКОНИЕРИ вече. Опраехме я със законите, че бракониерите подгонихме. Като си оправят законите те Бракониерите от самосебеси ще намалеят, не мислите ли?

Точно и ясно...който го разбира ,разбира който не......

Добър "браконер" да ходи 15 дена в месеца за една сърна :good: изнася на всяко ходене по един чувал царевица 15 х 50кг. = 750кг х 0.30ст.= 225лв.+ 10лв./за сол/ + 15 х 20лв./бензин/ = 535лв. на месец:huh: Дали този "БРАКОНЕР" е излезнал на варда заради икономически изгодното му "МЕСО"???И дали поне 5 % от съвестните и добри ловци които му завиждат и плюят са дали толкова лични средства за подхранване за 10 год.

Толкова ли е лош този "мръсен браконер";)

От написаното е видно че не си много наясно . Как се носи чувал с царевица в пресечена местност , бе Колега ?! :bulgar: Че и 50 кг. ! Това да не е цимент ?!

Случвало ли ти се е да носиш чувал с каменна сол на гръб , в планината ? Питам щото съм го правил и знам за какво става дума.

И кога си виждал бракониер с чувал зърно на рамо ?

Сметка :

1 бр. чувал 50 кг.

10 кг. сол

Раница (за сърната)

Пушка +патрони

Вода , яке , нож и др.

Колко тежи това снаряжение и как се носи ?

От написаното е видно че не си много наясно . Как се носи чувал с царевица в пресечена местност , бе Колега ?! :bulgar: Че и 50 кг. ! Това да не е цимент ?!

Случвало ли ти се е да носиш чувал с каменна сол на гръб , в планината ? Питам щото съм го правил и знам за какво става дума.

И кога си виждал бракониер с чувал зърно на рамо ?

Сметка :

1 бр. чувал 50 кг.

10 кг. сол

Раница (за сърната)

Пушка +патрони

Вода , яке , нож и др.

Колко тежи това снаряжение и как се носи ?

Много лесно се носи колека с наколко х 1000 за горски просеки и пътища и все пак сме 21в. има си високопроходими автомобили,а аз дали съм виждал или не теб не те касае колега,не знам ти дали си виждал чувал с царевица щом се съмняваш в 50кг.

Много лесно се носи колека с наколко х 1000 за горски просеки и пътища и все пак сме 21в. има си високопроходими автомобили,а аз дали съм виждал или не теб не те касае колега,не знам ти дали си виждал чувал с царевица щом се съмняваш в 50кг.

Сега ,че не може чувала с царевица да е 50кг е вярно.Особено ако е на кочани пък няма как да стане,

но колегата имаше в предвид нещо друго-че ако ако е хванал една сърна ,през това време са яли още десет около нея.А килограмите дали са 50 ли 30 ли не е толкова важно.А бракониери е имало и ще има..

И с тях трудно може да се оправи ,който и да е.....Гора е ,карабина има/най-вероятно незаконна/....

Едва ли има много куражлии да ги гонят.......При нас и няма и как да ги хванат щото от гората влиза направо в краините квартали на града.......Но пък с някоя и друга варда едва ли ще ни избият животните....Важното е да няма гонки през седмицата и според мен това е достатъчно.Кучетата им разгонват фамилията.И ако не се варди пък на местата за подхранване изобщо няма никакъв проблем....

Ако се проявява и малко морал-всико е точно....Всеки ,който има кураж да си опита късмета нека го прави ,но с мярка.......

Сега ,че не може чувала с царевица да е 50кг е вярно.Особено ако е на кочани пък няма как да стане,

но колегата имаше в предвид нещо друго-че ако ако е хванал една сърна ,през това време са яли още десет около нея.А килограмите дали са 50 ли 30 ли не е толкова важно.А бракониери е имало и ще има..

И с тях трудно може да се оправи ,който и да е.....Гора е ,карабина има/най-вероятно незаконна/....

Едва ли има много куражлии да ги гонят.......При нас и няма и как да ги хванат щото от гората влиза направо в краините квартали на града.......Но пък с някоя и друга варда едва ли ще ни избият животните....Важното е да няма гонки през седмицата и според мен това е достатъчно.Кучетата им разгонват фамилията.И ако не се варди пък на местата за подхранване изобщо няма никакъв проблем....

Ако се проявява и малко морал-всико е точно....Всеки ,който има кураж да си опита късмета нека го прави ,но с мярка.......

Адаш ,напълно съм съгласен с твойто виждане по въпроса. :(

Това за дали съм виждал чувал с царевица истински ме развесели. :) Явно не следиш форума. Има хора които ме познават , те ще кажат. :)

Колкото до превозните средства. Не разчитай много на тях защото бракониерската ти кариера ще бъде кратка и болезнена :(

Успех !

Това за дали съм виждал чувал с царевица истински ме развесели. :) Явно не следиш форума. Има хора които ме познават , те ще кажат. :)

Колкото до превозните средства. Не разчитай много на тях защото бракониерската ти кариера ще бъде кратка и болезнена :(

Успех !

За втората част от поста си прав колега...... :)

Аз от моя скромен опит познавам няколко вида бракониери,преценете кои е по по наи .Парвия вид е вида тип мутра даржи ресторант за дивечови специалитети в квартал .............има модерен джип орьжие и екипировка ,всяка вечер е на фар трепа се всичко без чакали и лисици .Обикаля се почти цялата страна ,има агенти на доста места които за шише ракия и некоя мравка че продадат и маика си ,не се подминават и ДДС тата там на помощ идват подкупните така наречени стражари които са друг подвит за които ще стане дума малко по касно .За мутрата няма сезони за него нее важно нищо освен да напални багажника колко то се може повече ,не се отказва и от организиране на хаики с месни велможи .Втория вид е така наречения примкаджия обикновенно е между 30 и 50 годишен зависим от алкохола безработен ,свободното време при него е в изобилие което го прави и един от наи опасните тои е ималко по отговорен от парвия вид зачита сеезоните и сваля примките при размножаването на дивеча .Нанася огромни загуби на ловните дружини като на година могат да достигнат над 20 30 животни и повече .Третия вид е може би единствения които месото не го интересува ,тои живее в града баща му е бил военен и от малак има досег с оражието,тои обича лова на варда причакване и издебване ловува за трофеите месото не го докосва ,има такива които за последните 7.8 години са избили стотици животни,като единствената цел е трофея .Четвартия вид е вида на полицая бракониер около 35 годишен плешив произведен в чин леитенант случаино наи безкруполния вид ловува почти целогодишно не зачита сезони ловува на фар на гонка на варда влиза в заграденото с помощата на под вида стражар и не го е страх от нищичко ,защото тои е закона.Петия вид е ,както го нарекохте селянина тои не си мисли че гората е негова защото то просто е така има около 70 декара гора и толкова земя гледа овес ечемик и царевица засажда дивечови ниви и гледа доста добри кучета, доста добри не пише из форумите няма време.Балхите го ядат цяла година и малко го е яд като доиде господин адвоката на лов с една консерва в неделя ,да му даржи сметка защо е прибрал едно прасе в петак .И те така сещатели си се сега кои е по по наи оправия скоро няма да има

Edited by Nikolaishov

Успех !

А ти колега къде прочете в този форум или някъде другаде,какви доказателства имаш,за "браконерската ми кариера".На какво основание тук публично ме обвиняваш?Моля тук не ти е селски хоримаг на по 2 ракии тоз казал оня казал и да изказваш краино мнение за всеки.Понеже публично се изказаваш срещу мен покажи: Акт,прокурорско или съдебно решение в което да е видно, че съм извършил такова деяние. Или бъди мъж извини се за обидните си думи срещу хора които Ти също не познаваш.

А ти колега къде прочете в този форум или някъде другаде,какви доказателства имаш,за "браконерската ми кариера".На какво основание тук публично ме обвиняваш?Моля тук не ти е селски хоримаг на по 2 ракии тоз казал оня казал и да изказваш краино мнение за всеки.Понеже публично се изказаваш срещу мен покажи: Акт,прокурорско или съдебно решение в което да е видно, че съм извършил такова деяние. Или бъди мъж извини се за обидните си думи срещу хора които Ти също не познаваш.

Прочетох твоите писания .Предположих , че след като ме учиш как се прави имаш опит. Или греша ? Излиза , че учиш хората на неща които сам не си пробвал !

И за какво точно да се извинявам тогава ?

Прочетох твоите писания .Предположих , че след като ме учиш как се прави имаш опит. Или греша ? Излиза , че учиш хората на неща които сам не си пробвал !

И за какво точно да се извинявам тогава ?

Личните Ви предположения не касаят никого,Ваше право си е да си предполагате каквото си искате,но не и без доказатетелства да ги изразявате публично.Останете си със здраве.Пожелавам Ви успех в борбата с "Вятърни мелници"

Аз от моя скромен опит познавам няколко вида бракониери,преценете кои е по по наи .Парвия вид е вида тип мутра даржи ресторант за дивечови специалитети в квартал .............има модерен джип орьжие и екипировка ,всяка вечер е на фар трепа се всичко без чакали и лисици .Обикаля се почти цялата страна ,има агенти на доста места които за шише ракия и некоя мравка че продадат и маика си ,не се подминават и ДДС тата там на помощ идват подкупните така наречени стражари които са друг подвит за които ще стане дума малко по касно .За мутрата няма сезони за него нее важно нищо освен да напални багажника колко то се може повече ,не се отказва и от организиране на хаики с месни велможи .Втория вид е така наречения примкаджия обикновенно е между 30 и 50 годишен зависим от алкохола безработен ,свободното време при него е в изобилие което го прави и един от наи опасните тои е ималко по отговорен от парвия вид зачита сеезоните и сваля примките при размножаването на дивеча .Нанася огромни загуби на ловните дружини като на година могат да достигнат над 20 30 животни и повече .Третия вид е може би единствения които месото не го интересува ,тои живее в града баща му е бил военен и от малак има досег с оражието,тои обича лова на варда причакване и издебване ловува за трофеите месото не го докосва ,има такива които за последните 7.8 години са избили стотици животни,като единствената цел е трофея .Четвартия вид е вида на полицая бракониер около 35 годишен плешив произведен в чин леитенант случаино наи безкруполния вид ловува почти целогодишно не зачита сезони ловува на фар на гонка на варда влиза в заграденото с помощата на под вида стражар и не го е страх от нищичко ,защото тои е закона.Петия вид е ,както го нарекохте селянина тои не си мисли че гората е негова защото то просто е така има около 70 декара гора и толкова земя гледа овес ечемик и царевица засажда дивечови ниви и гледа доста добри кучета, доста добри не пише из форумите няма време.Балхите го ядат цяла година и малко го е яд като доиде господин адвоката на лов с една консерва в неделя ,да му даржи сметка защо е прибрал едно прасе в петак .И те така сещатели си се сега кои е по по наи оправия скоро няма да има

...а шестия вид е...Nikolaishov...Пиши грамотно бе,човек !!!Тогава бих повярвал за останалите пет вида... :angry:

Личните Ви предположения не касаят никого,Ваше право си е да си предполагате каквото си искате,но не и без доказатетелства да ги изразявате публично.Останете си със здраве.Пожелавам Ви успех в борбата с "Вятърни мелници"

Естествено , че личните ми предположения не касаят никого. Колкото до доказателствата , в реалния живот не всякога са нужни . Надявам се да не го разбереш по трудния начин.

Благодаря за пожеланията , в борбата има и често се случват "мелници" :D Пази се да не попадаш в тях !

Успех !

...а шестия вид е...Nikolaishov...Пиши грамотно бе,човек !!!Тогава бих повярвал за останалите пет вида... :D
Kак пиша нее толко важно ,ти да не се припозна господин отворко :D

Преди тук пише един "среден" счетоводител Хари Потър. Той най добре ще разкаже: Що е то бракониер, видове и т.н.

много сериозна тема ,колеги ,много огън!!! всички ни боли за дивеча !!

А все по малко остава .Аз мисля, че бракониерите ще намалеят ,ако останат животни само в заграденото !!Тоест новите собственици на районите /ревири/и охраната ще засилят и ще хранят ,бракониерите няма какво да гонят денем и нощем фризери да пълнят!и дори да е платено щее е ясно !!

На колегата , който са убивали месните дивеч изад гърба му и са делили ще предложа вариант

намери местен човек да нее ловец и срещу скромно възнаграждение да ти показва местата или двама ..и понеже хората който не са ловци не са така лакоми ще стане супер лов ,ако приобщиш и другият който нее от селото-колега и дивеч ще видиш !!!

Преди тук пише един "среден" счетоводител Хари Потър. Той най добре ще разкаже: Що е то бракониер, видове и т.н.

Пишеше,пишеше ама и всички му ги четяха историите,а и по списанията ги пишеше......а си имаше и последствия........

А и много от четящоте си викаха ..."ееех да можех и аз тия емоции да изживея"

Да ама трябва да имаш "големи топки".......

Темата е доста интересна

Не познавам човек който, преди да

стане ловец поне един път да не е браконерствал.

Има ли такива измеждунас ?

Колега Рем много се задълбочаваш...

Въпросът е не как да се оттървем от бракониерие. Тях ще ги има на различни нива. В това число и недосегаеми, тях ги познават всички. Включитилно и тези които трябва да се борят с тях. Но си мълчат и това знаете защо. Просто трябва да намалеят до допустимия минимум. А това зависи от нас и от контробните органи най-вече.

Има два основни типа хора ... свързани с лова ...

и в зависимост от културата и хала на населението ...

... съотношението между двата типа варира ...!?

За жалост в България (предвид задръстеността на т.н. народ) ...

... категорично „царува“ превъзходство на втория тип ...!?

И най-вероятно ще продължи да е така ... до пълната му победа ...

... т.е. до изчезването на първия ...!?!

Първи тип:

Те са ... ловци ... и в лова виждат не само дивеч ...

... а и много други неща ...!?

Тези същите обичат всичко, което ги свързва с лова ...

... вещи, обстановки, събития и пр. ...!?

Те трудно спят в нощта преди лова ... и за тях излета е пълноценен ...

... дори и да не се удари дивеч ... дори и да не се вдигне ...!?

Те се радват, като деца на новата си пушка, нож, раница, дреха, манерка, куче ...!?

За тях добитите трофеи са радост за окото и чудесен спомен ...

... към който се връщат всеки път ...

... когато погледнат към стената (а това им се случва често) ...!?

Когато са млади ... ръцете ги сърбят ... и правят доста „бели“,

но когато понатрупат опит ... еволюират и нещата се променят ...!?

Започват да гледат на животните по друг начин ...

... и все по-често, да ги оставят живи ...!?

Втори тип:

Те са ... убийци (на животни) ...

... и може да са с ловни билети или не ...!?

За тях гората и полето са едно „депо“ с дивеч ...

от което считат, че могат да черпят когато си поискат ...!?

За тях трофеите имат стойност ...

... само когато тя се измерва с финикийски знаци ...!?

Ако въобще ги обработят ...

... те обикновено „берат праха“ по шкафове, мазета и тавани ...!?

При движение в гората или при среща с дивеч ...

... те не изпитват никакво вълнение ...!?

Именно за това не са ловци ...

... а много хладнокръвни ...убийци ...!?

При „ловуване“ те изпитват удоволствие само от две неща ...

... задоволяване на нагона за убиване ...

... и набавяне на ... ако може по-големи количества месо ...!?

Трупайки опит те не еволюират ...

... а стават все по-вулгарни и по-опасни ...!?

За тях животните цял живот си остават ...

... по-малка или по-голяма ... купчина месо ...!?

Могат да се посочат още много разлики ...

... но мисля и тези са достатъчни ... за да не се бъркат едните с другите ...!?

А по отношение на отърваването ... не можем да се отървем ...!?!

Докато екземплярите от втория тип ...

... ги правят същите задръстени к....ве и ги раждат същите задръстени п..ки ...

... и Господ да слезе ... не може да промени нещата ...!?! :rock::D

П.С.Моля тези, които са се познали ... да вдигнат ръка ...!?! :yahoo:

Има два основни типа хора ... свързани с лова ...

и в зависимост от културата и хала на населението ...

... съотношението между двата типа варира ...!?

За жалост в България (предвид задръстеността на т.н. народ) ...

... категорично „царува“ превъзходство на втория тип ...!?

И най-вероятно ще продължи да е така ... до пълната му победа ...

... т.е. до изчезването на първия ...!?!

Първи тип:

Те са ... ловци ... и в лова виждат не само дивеч ...

... а и много други неща ...!?

Тези същите обичат всичко, което ги свързва с лова ...

... вещи, обстановки, събития и пр. ...!?

Те трудно спят в нощта преди лова ... и за тях излета е пълноценен ...

... дори и да не се удари дивеч ... дори и да не се вдигне ...!?

Те се радват, като деца на новата си пушка, нож, раница, дреха, манерка, куче ...!?

За тях добитите трофеи са радост за окото и чудесен спомен ...

... към който се връщат всеки път ...

... когато погледнат към стената (а това им се случва често) ...!?

Когато са млади ... ръцете ги сърбят ... и правят доста „бели“,

но когато понатрупат опит ... еволюират и нещата се променят ...!?

Започват да гледат на животните по друг начин ...

... и все по-често, да ги оставят живи ...!?

Втори тип:

Те са ... убийци (на животни) ...

... и може да са с ловни билети или не ...!?

За тях гората и полето са едно „депо“ с дивеч ...

от което считат, че могат да черпят когато си поискат ...!?

За тях трофеите имат стойност ...

... само когато тя се измерва с финикийски знаци ...!?

Ако въобще ги обработят ...

... те обикновено „берат праха“ по шкафове, мазета и тавани ...!?

При движение в гората или при среща с дивеч ...

... те не изпитват никакво вълнение ...!?

Именно за това не са ловци ...

... а много хладнокръвни ...убийци ...!?

При „ловуване“ те изпитват удоволствие само от две неща ...

... задоволяване на нагона за убиване ...

... и набавяне на ... ако може по-големи количества месо ...!?

Трупайки опит те не еволюират ...

... а стават все по-вулгарни и по-опасни ...!?

За тях животните цял живот си остават ...

... по-малка или по-голяма ... купчина месо ...!?

Могат да се посочат още много разлики ...

... но мисля и тези са достатъчни ... за да не се бъркат едните с другите ...!?

А по отношение на отърваването ... не можем да се отървем ...!?!

Докато екземплярите от втория тип ...

... ги правят същите задръстени к....ве и ги раждат същите задръстени п..ки ...

... и Господ да слезе ... не може да промени нещата ...!?! :rock::D

П.С.Моля тези, които са се познали ... да вдигнат ръка ...!?! :yahoo:

Браво колега каза го много точно и изчерпателно .Поздрави!!!