Jump to content

ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ЛОВА И ОПАЗВАНЕ НА ДИВЕЧА

XuMePa
 Share

Recommended Posts

Абе то по закон може и да е отпаднало , но и нас ни накараха да правим списък , защото иначе ни заявиха - Бележка през криф макарон ... Щото никъде в закона не е записано какви са санкциите към ловното за не спазване на закона ...

Много настоящи ръководства продължават със същият менторски подход - не казват истината на дружинките и на своите членове и тълкуват нормативата уредба както те си знаят/или по- точно не знаят/.

• Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

колеги това го има навсякъде и при нас правихме списък,

и при нас има ограничения ,

и при нас несе казва всичко за новостите,които се научават тук във форома но разликата е там че при нас има хора които наистина са незаменими поне до пенсиониране и нищо неможа дасе направи по въпроса

колеги това го има навсякъде и при нас правихме списък,

и при нас има ограничения ,

и при нас несе казва всичко за новостите,които се научават тук във форома но разликата е там че при нас има хора които наистина са незаменими поне до пенсиониране и нищо неможа дасе направи по въпроса

Може да се направи и мястото е предстоящите събрания на Сдруженията.Там трябва всички тези въпроси да се поставят.

• 3 weeks later...

Тук в тоя правелник както пове4ето така и аз откривам разминавания с закона относно датите за ловуване .Може и надругаде да има ама на пръв поглед не се улавят.Аз пък не можах да видя каде са преместили тоя 4лен оказващ с какво оръжие е разрешено и скакво не да се ловува.Преди доколкото си спомням беше 56,а сега аз ли него видях каде отиде?

Тук в тоя правелник както пове4ето така и аз откривам разминавания с закона относно датите за ловуване .Може и надругаде да има ама на пръв поглед не се улавят.Аз пък не можах да видя каде са преместили тоя 4лен оказващ с какво оръжие е разрешено и скакво не да се ловува.Преди доколкото си спомням беше 56,а сега аз ли него видях каде отиде?

Чл.56 ал.1 и 2 от ЗЛОД

Означава,че ако ловната дружина имате 3000ха.ловна площ,организатора по лова към ловното ви сдружение може да издаде най-много 18бр разрешителни за хищници за календарния месец,на вашата дружина.Падат се най много по 3 на всеки 500ха.Ако има повече желаещи-проблема се решава или от дружината или от сдружението.А защо е това ограничение... :drinks: Щото в България винаги трябва да има ограничения.Повечето не ги обичаме,някои не ги спазваме,но всички ги търпим ;)

Здравей,приятелю!Отдавна не влизам да пиша в този форум поради модераторски причини,които отблъснаха редовни потребители от желанието да изказват мнение.Ако разсъдиш малко,

ще осъзнаеш,че новия закон дава привилегий на бракониерите.За хищници ходят ловци,

които са се доказали/имат териери,ходят редовно,отчитат атрибути от отстреляни хищници/

и най-вече майсторлък към този лов.Той не е за всеки.Това е изкуство.Колкото до ограниченията не си прав.Първо трябва да се докажеш.Ти представяш ли си да излезнат 18 броя ловци за хищници

както пишеш.Никой не знае къде е другия.От тия 18 колко ще отчетат действително убити хищници?

И ти давам гаранция,че след такъв заход на толкова хищничари,после няма да има смисъл да

ходите на лов.Този закон е направен от пълни ИДИОТИ и мекерета нямащи нищо общо с лова.

Само за пример-изключихме 4 ловци,щото станаха големи любители на този лов.

Изводите си ги прави сам.Поздрави!

Здравей,приятелю!Отдавна не влизам да пиша в този форум поради модераторски причини,които отблъснаха редовни потребители от желанието да изказват мнение.Ако разсъдиш малко,

ще осъзнаеш,че новия закон дава привилегий на бракониерите.За хищници ходят ловци,

които са се доказали/имат териери,ходят редовно,отчитат атрибути от отстреляни хищници/

и най-вече майсторлък към този лов.Той не е за всеки.Това е изкуство.Колкото до ограниченията не си прав.Първо трябва да се докажеш.Ти представяш ли си да излезнат 18 броя ловци за хищници

както пишеш.Никой не знае къде е другия.От тия 18 колко ще отчетат действително убити хищници?

И ти давам гаранция,че след такъв заход на толкова хищничари,после няма да има смисъл да

ходите на лов.Този закон е направен от пълни ИДИОТИ и мекерета нямащи нищо общо с лова.

Здравей и от мен.Съгласен съм с това ,че ловът на хищници е искуство,но той ловът по принцип си е такова.(и не само).С останалото,обаче,не съм.Аз гледам на лова на хищници по друг начин,различен от твоя.Първо не споделям принципа,че празното ловно поле е празно и от бракониери.По скоро празното поле е удобно за проверяващите и техните хора.Какво като излезнат 18 човека-всички дружно ще са бракониери? Колкото е по голяма четата-повече предатели :lol: Несериозно е.Аз твърдя,че колкото повече хора има има в полето -по малко се бракониерства.

Не споделям и мнението ти за това ,че трябва да се докажеш.Аз ходя за хищници щото ми доставя удоволствие.Нямам нужда да се доказвам пред никой.Вземам си пушката след работа,излизам и сядам някъде за 2-3 часа.Ако имам късмет и слука добре,ако не-следващия път.Но удоволствието през тези2-3 часа е гарантирано.Като имам повече време и материал, правя и по някое стървилище и така.За какво да се доказвам и пред кого?... :p

Искренно се надявам,да сте изключили четиримата,не защото обичат лова на хищници,а защото сте ги хванали да бракониерстват. ;)

Вярно е че закона не е добър,но все пак е закон.Хубавото е че макар и бавно намаляват правоимащите.Лошото е че идват париимащите,но това е по малкото зло(надявам се),щото човек може и да забогатее .... някога :lol:

А във форума влизай по често!Те модераторите са като горските и ловните-в стремежа си да поддържат реда слагат всички в един кюп,пък после виждат,че не са прави,па омекнат :lol: Важно е да сме здрави и да имаме мерак за лов-другото ще си го купим :D

На слука ти желая и да оправите организационните въпроси със Съюза,че сезона иде ей! :drinks:

Edited by lubitel

• 2 months later...

Здравей колега,

много внимателно прочетох това което си публикувал.За това,че няма един хванат и осъден бракониер донякъде сме виновни ние законните ловци.Докато ние самите зконните ловци не започнем да гоним незаконните никога нчма да опазим дивеча в България.Да не говорим,че тези които опазват дивеча,горите,реките и езарата са еди от най големите бракониери и много често когато видят или заловят бракониер и той се окаже от по висша класа те си затварят очите.От тук нататък какво трябва да се направи?Има ли някой който може да отговори?

• 2 weeks later...
Чл. 90. (Изм. - ДВ, бр. 41 от 2003 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 15 от 2009 г.) Разрешителните за индивидуален лов на хищници в ловностопанските райони на ловните сдружения се издават от специалиста по ловно стопанство към сдружението. Максималният брой на издадените разрешителни за индивидуален лов на хищници е до 3 на всеки 500 ха.

След последните промени(по горе),отпадна нуждата от списъка с правоимащи.На практика всеки желаещ може да ловува хищници. :) Ако местните феодали от ловното или горското не са решили друго разбира се :rolleyes:

Или , отива председателя/ на когото не съм симпатичен/ взима 5 бележки,за неговите хора и казва няма.Специалиста по лова вика -вашата дружина взе-. Как на практика да си търся правата.Кои ме лишава от пра во то ми на лов и то неоснователно.Кого да бия или съдя. Или да го удрям на " хищничесни " лов,излезе ли ти ,долу.Че и адреналин има повечко. ;)

Или , отива председателя/ на когото не съм симпатичен/ взима 5 бележки,за неговите хора и казва няма.Специалиста по лова вика -вашата дружина взе-. Как на практика да си търся правата.Кои ме лишава от пра во то ми на лов и то неоснователно.Кого да бия или съдя. Или да го удрям на " хищничесни " лов,излезе ли ти ,долу.Че и адреналин има повечко. ;)

Почни най от долу,т.е. стани синпатичен на председателя.Аргументите ти са тежки и мисля че няма да се умориш много :) Това на шега,но сигурно някъде има такива ситуации и е много неприятно.Но то зависи и от хората- ако не си търсят правата,нещата няма да се променят съвсем.Имаше преди в Русенско един председател,който отишъл сутринта на сборния пункт и информирал събралите се десетина колеги,че ,,днес няма да има има лов,щото имам работа'',качил балканчето и си тръгнал.Кой е по за .... председателя или тез дето го търпят.Нашия и той веднаж се опита да спре лова щото в селото имало събор,ама като му станна ясно,че като няма лов всички сме на събор в тях и се осъзна.Абе то кучето ... според тоягата. :) Понякога като не внимаваш,хапе,ама и това е част от живота.Зависи от гледната точка... :D

Айде на здраве,че не остана :rolleyes:

Почни най от долу,т.е. стани синпатичен на председателя.Аргументите ти са тежки и мисля че няма да се умориш много :D Това на шега,но сигурно някъде има такива ситуации и е много неприятно.Но то зависи и от хората- ако не си търсят правата,нещата няма да се променят съвсем.Имаше преди в Русенско един председател,който отишъл сутринта на сборния пункт и информирал събралите се десетина колеги,че ,,днес няма да има има лов,щото имам работа'',качил балканчето и си тръгнал.Кой е по за .... председателя или тез дето го търпят.Нашия и той веднаж се опита да спре лова щото в селото имало събор,ама като му станна ясно,че като няма лов всички сме на събор в тях и се осъзна.Абе то кучето ... според тоягата. :D Понякога като не внимаваш,хапе,ама и това е част от живота.Зависи от гледната точка... :D

Айде на здраве,че не остана :D

Наздраве :D

Или , отива председателя/ на когото не съм симпатичен/ взима 5 бележки,за неговите хора и казва няма.Специалиста по лова вика -вашата дружина взе-. Как на практика да си търся правата.Кого да бия или съдя. :D
Трудно се излиза "наглава" с прост народ!! :D ...да не кажа че невъзможно :D ...Също така е трудно да се ловува индивидуално в район където имаш врагове :D:D ...особено ,ако те са посоянни жители а ти не си :D ...всяка твоя поява е зарегистрирана, а те са там нонстоп -- тяхото "присъствие" не прави впечатление... я по-добре да не пиша повече :D:D ........има и по-тежки случаи :D:D

Трудно се излиза "наглава" с прост народ!! :D ...да не кажа че невъзможно :D ...Също така е трудно да се ловува индивидуално в район където имаш врагове :D:D ...особено ,ако те са посоянни жители а ти не си :D ...всяка твоя поява е зарегистрирана, а те са там нонстоп -- тяхото "присъствие" не прави впечатление... я по-добре да не пиша повече :D:D ........има и по-тежки случаи :D:D

Аз сьм упорит :D

........председателя....................Кого да бия или съдя.......... :D

snipi "бий за да те уважават" - това трябва да го знаеш от онова място.

Бой, еб..нье, стриганье, сръбска музика, солена риба, суй леб и без вода.

:D :D :D

ЗАБЕЛЕЖКА:

Горепосочения похват да не се разбира само като физическа саморазправа, щото не става само с йеденье......

:D

И аз бях, но ме удавиха в помия. Вече не знам дали си струва да си търсиш правата. То от трън, та на глог. :D

Сам човек - само в кенефа :D .Ама и там помия.Там където минават ,,селските'' номера си има ,,система'',а сам човек не може да се справи със ,,системата''.Първо трябва да разклатиш ,,системата''. :D Не е лесно,щото ,,системата'' дава благинки: месце извън сезона,много ценни връски с влиятелни хора,които само ако си в ,,системата'' можеш да поканиш на лов в обетованото ловно поле,пак през ,,системата'' е най-късия път до горския или важния човек в ловното и още.... :DА на село такива благинки са важни. :D Без тях си съвсем никой :D Абе требе си мнозинство :D:D

• 2 weeks later...
snipi "бий за да те уважават" - това трябва да го знаеш от онова място.

Бой, еб..нье, стриганье, сръбска музика, солена риба, суй леб и без вода.

:D :D :D

ЗАБЕЛЕЖКА:

Горепосочения похват да не се разбира само като физическа саморазправа, щото не става само с йеденье......

:D

Споко ве, колеги. :D:lol: На пишещите по темата им са доста ясни нещата и в лова, и в стрелбата, и с оръжията, и със законите във България, и с тренировките и т.н. и т.н. Прокопсията и дивидентите от рога и зъби са голяма работа, а? Или пък от лоясалата кошута, миризливия елен или глигана "като каиш", а? Е, вярно е, че всеки има различни приоритети, но ловът ни обединява, а защо да не си пропомним приятелски в тази връзка, че освен живот и хоби е и адреналин, а и ....."-ки". Поздрави! :D:bira:

Споко ве, колеги. :D:D На пишещите по темата им са доста ясни нещата и в лова, и в стрелбата, и с оръжията, и със законите във България, и с тренировките и т.н. и т.н. Прокопсията и дивидентите от рога и зъби са голяма работа, а? Или пък от лоясалата кошута, миризливия елен или глигана "като каиш", а? Е, вярно е, че всеки има различни приоритети, но ловът ни обединява, а защо да не си пропомним приятелски в тази връзка, че освен живот и хоби е и адреналин, а и ....."-ки". Поздрави! :D:bira:

Извинявам се :D за това в кавичките; незнам как съм го написал: след адреналин....нормалното е "релакс" и енергията "чи" :D:lol:

И по-добре,че не влизаш :drinks:

И по-добре,че не влизаш :D

Наздраве аз сьм упорит

Почваш да ми харесваш! :drinks: Можем да те приемем в нашата дружинка и без излишни приказки и препирни от разни малоумни всезнайковци,можеш да ловуваш на хищници спокойно!"Професори",дето хал-хабер си немат от лов дал господ навсякъде!Да не ти пука!В случая на колеги като Стефан1234567890 има една приказка-"Сърби,боли,драго ми е!!!" :)

Между другото,дойдат "баровците" от града,дето "цъкат" яко кинти,щото вие по селата се немате,доведат си гоначи с кучета, возят ви с техните джипове,направят ви лова,напълнят ви торбите и вие "па" недоволни!!!Селски хитрни са тва Стефанееееее!

Имаш право, но в закона е казано до 3 ма на 500 ха, ако специалиста ви си е на мястото лесно и безпристрастно ще прецени с помощта на председателите на дружинки, а и с помощта на ловците, на кой да даде за хищник и кой да спре от такъв лов, ,в това отношение новият злод е добре написан

Edited by pinus

Имаш право, но в закона е казано до 3 ма на 500 ха, ако специалиста ви си е на мястото лесно и безпристрастно ще прецени с помощта на председателите на дружинки, а и с помощта на ловците, на кой да даде за хищник и кой да спре от такъв лов, ,в това отношение новият злод е добре написан

Къде е казано в закота или правилника,че някои си ,па бил тои специалис по лова /да не коментираме пък член на дружината/ ще ме преценява колко съм ловец,колко съм ловец на хищници и т.н ,при положение ,че съм редовен ловец от към БИЛЕТ+ ловни и др. ПАРИЧНИ такси и имам ПРАВОТО на лов,което е равно на правото на всеки един от нас.Новия закот премахна явната несправедливост,да се определят на общо събрание "правоимащите "за хищници.Да не би те да плащат повече пари/като изключим левчето за бележката/.Да не говорим пък,като стане да се изказва и определя, някои като "великия" Стефан ,дето имал териери и бил "доказан" и" изгонил" незнам колко ловци дето много им бил харесъл лова на хищници.Ами ние простосмъртните как да станем "велики "като него и да се докажем като тои не дава.Само с ядене не става,трябва и акъл.

Та чл.90 от правилника казва " специалиста по лова издава..... до 3 на 500ха" Т.е. на всички желаещи.

ПП Отделен въпрос е ако имаш наказания и провинения......които обаче су УСТАНОВЯВАТ със съставяне на актове поЗАП иЗАН ,от ДЛЪЖНОСТНИТЕ лица/полиция и горски/ , а се доказват с ВЛЕЗЛИ В СИЛА НАКАЗАТЕЛНИ ПОСТАНОВЛЕНИЯ /акта подлежи на обжалване и всеки е невинен до доказване на противното/. Всичко друго е празни приказки ала Стефан,основани на черна злоба и завист.Благодаря за вниманието.

Та чл.90 от правилника казва " специалиста по лова издава..... до 3 на 500ха" Т.е. на всички желаещи.

какво става ако се окажеш 4-ти :huh:

ПП не е нужно да имаш наказания за да се установи спазваш ли правилата или не