Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

ТОЗ 34 Vs ИЖ 27 ЕМ

Recommended Posts

Като гледам моята оставам с впечатлението ,че са на последните 3-4 см от цевта. На мойта пушка пише пълен фул и подобрен полушок имп.мод. мерил съм ги с шублера и долната цев излиза 17.6мм а горната е с ~17.4мм.

Не знам защо е така ама уж стреля добре. На 35-40 метра пре спокойно поразявам пъдпъдъци, гургулици ,гривяци. :rofl:

Баща ми има иж-27мм и пак се представя горе долу по същия начин,добра пушка е. Ако не ми бяха подарили тоза сигурно и аз щях да си купя такава.

п.п. малко офтопик ама може ли някой да ми каже как да разбера коя година е произведено оръжието?

На Цевите пише Х92***** Пък на затвора пише ХЕ***** като звездичките са еднакви цифри,които съответстват и на цевите и на затвора.

п.п2 извинявам се ,че повдигам тая тема като се има в предвид кога е обсъждана..

• Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Аз ловувам с ИЖ 27 Е производство 1978 г.Беше преди това на баща ми.Той ловува с ТОЗ 34 ЕР с бяла глава,оръжието е изработено изцяло ръчно(штучное) през 1986 г.Качествето на изработка и на двете оръжи

Така е Доне, прав си! Всичко е строго субективно пречупено през погледа на собственика.Знаеш как е. Ръката свиква с усещането за ложата, спусъците, отварянето на пушката и звука при зареждането на бой

Баща ми имаше "Тоз 34" и не беше доволен от нея,казваше,че бие ниско и ежекторите бързо се прецакват ! Аз съм гърмял с нея няколко пъти,беше ми много удобна и си биеше добре ! Абе всеки си има вкус !

Posted Images

Като гледам моята оставам с впечатлението ,че са на последните 3-4 см от цевта. На мойта пушка пише пълен фул и подобрен полушок имп.мод. мерил съм ги с шублера и долната цев излиза 17.6мм а горната е с ~17.4мм.

Не знам защо е така ама уж стреля добре. На 35-40 метра пре спокойно поразявам пъдпъдъци, гургулици ,гривяци. :rofl:

Баща ми има иж-27мм и пак се представя горе долу по същия начин,добра пушка е. Ако не ми бяха подарили тоза сигурно и аз щях да си купя такава.

п.п. малко офтопик ама може ли някой да ми каже как да разбера коя година е произведено оръжието?

На Цевите пише Х92***** Пък на затвора пише ХЕ***** като звездичките са еднакви цифри,които съответстват и на цевите и на затвора.

п.п2 извинявам се ,че повдигам тая тема като се има в предвид кога е обсъждана..

Йордане, оръжието ти трябва да е произведено през 1992. На моята пише Ш87****, което значи: Ш - штучное, 87 - годината на производство 1987, **** - серийния номер на оръжието.

Наслука!

Здравейте на всички колеги. Пускам тази тема заштото ми е любопитно да разбера нешто повече за плюсоете и минусите на двете оръжия.Винаги е по-добре да видиш мненията на хора с опит и наблюдения. Благодаря предварително на всички! ;)

Здр. От Съветското производство ТОЗ! Конструкривно е много по-съвременно. По- леко, при поява на луфт е предвидено да се добавят пластини за неговото отстраняване; безпроблемни ежектори, не пука приклади. Ползвам такава и от 1985 е с оригиналните пружини. Сглабянето е въпрос на навик. Сигурен съм, че всеки собственик на тоз ще го сглоби по-лесно от колкото иж.

Недостатък - силни шокове

От новото производство ИЖ - има много дефекти, но предлага магнум, шокови втулки и т.н. За сега в това отношение тоз е назад, че и надолу.

Здравейте ! Имам удоволствието да ловувам и с двата модела на да си призная честно , ръката ми все по често посяга към ТОЗ - по ми е удобна и доста по лека. Има добър бой и не е толкова стегната колкото ИЖ. Но от около преди година забелязах че, с усилени патрони ИЖ е по добър в стрелбата и точноста- може би защото е по тежка.

Това е лично мнение разбира се. А относно с далекобойноста - и с двете имам невероятни попадения по заек и чакал на дистанции от около 70 -80 мой крачки/ висок съм 185/ със патрони БП 5/0.

• 7 months later...
здравеите колеги,а някои може ли да се изкаже и за ИЖ27М 1МСМ Спортинг????? някои ловува ли с подобна пушка? какви са му впечатленията?

Спорт е за спорт зависи дали е скиит или трап.Може да върши определена работа но си остава спортна има и професори тук дето ще ти кажат точно но лично аз смятам че ако е скиит е по пръскашта съчмите така че може само на някои пернати да я ползваш и на едро но от много близка дисктанция ,а траповата е по концентрирана нея мисля че може да се ползва.. иам едни варианти с дупчици отпред те имат някакав по слаб ефект за тях още не знамм нищо.

Спорт е за спорт зависи дали е скиит или трап.Може да върши определена работа но си остава спортна има и професори тук дето ще ти кажат точно но лично аз смятам че ако е скиит е по пръскашта съчмите така че може само на някои пернати да я ползваш и на едро но от много близка дисктанция ,а траповата е по концентрирана нея мисля че може да се ползва.. иам едни варианти с дупчици отпред те имат някакав по слаб ефект за тях още не знамм нищо.

благодаря за бързия отговор,тези дни ще купувам пушка и се двоумя между тази и обикновенната ИЖ27М,но маи ще се ориентирам към обикновенната.

[колеги четох с интерес.имам тула с открити койруци от 8 години 16к и бях много доволен от нея но от Нова година си купих Тоз 34 ер.Още не мога да свикна с нея.Но както старите хора казват(Всичко с времето си) Насллука на всички през новия сезон. :nea:

.

здравеите колеги,а някои може ли да се изкаже и за ИЖ27М 1МСМ Спортинг????? някои ловува ли с подобна пушка? какви са му впечатленията?

Спортинга е с 75см. цеви , 1 спусък и мобилни шокове , мерната планка е почти два пъти по-широка от обикновенната 27ЕМ. По думите на вносителя цевите са допълнително обработени и подготвени за по-продължителна стрелба с по-голям ресурс . Компенсаторите вършат чудеса - пушката не отскача нагоре при стрелба . На 25-30м. с 11 и 9 почти разкъсва весник - това съм го прострелвал с RC-4 32gr. , на 40м. с калибрен куршум през подобрен цилиндър прави група от 5-6см. . Прострелвах пушката прав от стоеж и за това сигур има малко разсеиване с калибрените . Мерника е голям и груб както и мушката в средата на мерната планка - сега търся по магазините в Пловдив по-читави и равни мушки ама няма никъде .

Искам да обърна внимание на колегите които в предишните коментари по темата твърдят , че ТОЗ-а имал по-добра групираност и тем подобни - Колеги основния определящ фактор за добрата стрелба на една пушка е боеприпаса . На моята 27ЕМ патрони РИО вървят отлично , а шурея през ИЖ 54 не може да вкара и 10-15 съчми на 30м. във вестник , за него РИО са буклук и ходи на лов с български ...

Наслука , че не остана :nea::):bira:

[колеги четох с интерес.имам тула с открити койруци от 8 години 16к и бях много доволен от нея но от Нова година си купих Тоз 34 ер.Още не мога да свикна с нея.Но както старите хора казват(Всичко с времето си) Насллука на всички през новия сезон. :nea:

Казват се "куроци" и идва от руски,а "койрук" на турски означава опашка

• 1 month later...
Някои знае ли телефонен номер на вносител на ТОЗ от Пловдив ,че ми трябва зареждаща щанга за ТОЗ 120 12М-1Е

София,ул.Екзарх Йосиф 47 тел. 02 9805759;9832887

Официален вносител на ТОЗ за България.

Притежавам много оръжия произведени от Тулските заводи.Първата ми пушка е ТОЗ-66 успоредка с куроци и хромирани цеви,всеядно оръжие стреля с димен и бездимен барут,с метални хартиени и пластмасови гилзи , вече е на 40год и изглежда като нова.Другата е ТОЗ-34 тя е подарък от двете любими жени (жена ми и сестра ми) тя също навъртя доста години.Купена е октомври 1986г.Перфектни и превъзходни оръжия,важното за всяко оръжие е грижата с нея имам няколко почти невъзможни изстрела единият от които е сръндак на около 110м с чешки курщум ,,Балпластик". Опитах и с иж-27 не ми легна и се отказах.

Първата пушка която си купих и още я имам е Тоз 34ер. Доволен съм от нея. Понеже съм с къси ръце свалих от приклада гумения затилък и си сложих по тънък бакелитов от иж 27. Пушката е добре балансирана много добре ми ляга. Стрелял съм с иж но не мога да дам мнение. Лично на мен ми допада тоз34ер.

• 1 month later...

За мен и двете оръжия са добри.Естествено всяка от тях си има недостатъци и предимсва което е нормално.Аз ли4но ловувам с иж.27м и пове4ето впе4етления са от нея ама съм стрелял доста и с тоз пък и колеги и приятели имам дето ловуват с тоз и 4ерпя инфо от тях.За иж-ето мога да кажа ,4е е назад от гледна то4ка на приклад и полуложа като удопства при прикладване и до някаде тежеста.По тези фактори тоз-а е перфектен, но пък здравената при иж-а е по добра.Имам една слу4ка с един тоз34,който ме обеди ,4е с нея нетрябва да се правят експерименти с по силни патрони.Едва я отвори един оръжейник като се бе огънал лоста за отварянето вътре в главата, а гилзата се бе раздула и се показа между главата и цевите.Ина4е за боя на двете няма разлика за мен .Вси4ки разли4ия идват от патрона.Сега обмислям да си правя нов приклад на иж-то ,4е много ме удря по скулата .В това отношение тоз-а е страшно прикладиста пушка и ако ми попадне някой тоз бих го взел за това .Гладкоцевното се о4ертава да ползвам само на пернато а там по лекото и прикладисто оръжие е за предпо4итане.

• 6 months later...

Пичове от една седмица се сдобих с много запазен Тоз 34 ЕР с никелова глава пушката просто е невероятна има невероятен бой и групираност страхотна е !!!!!

Пичове от една седмица се сдобих с много запазен Тоз 34 ЕР с никелова глава пушката просто е невероятна има невероятен бой и групираност страхотна е !!!!!

Честито!Много трофеи да имаш с нея. :unsure:

post-22781-1244804913_thumb.jpg

Честито.

Виж аз с какво се сдобих.

post-22781-1244804913_thumb.jpg

Честито.

Виж аз с какво се сдобих.

Още снимки

post-22781-1244805220_thumb.jpg

Ръчна изработка... Браво много е хубава. И аз купувам такава ако намеря от някъде.

Направи и сега 1 приклад от хубаво дърво и по твоя мярка и няма да искаш да погледнеш друга пушка :unsure:

Ръчна изработка... Браво много е хубава. И аз купувам такава ако намеря от някъде.

Направи и сега 1 приклад от хубаво дърво и по твоя мярка и няма да искаш да погледнеш друга пушка :unsure:

Съгласен съм.По приклада има някои малки забележки,но за сега мисля да него пипам.

Пушката е в отлично състояние с огледани цеви а оксидацията не е мръднала и все още се отваря малко тягаво.Такова оръжие търсех от четири години.

Добри пожелания на теб и дано си намериш подобен уникат.

Който търси - намира.Намен ми струваше 650 български гроша.