Jump to content

Внос на оръжие от чужбина

Recommended Posts

Виж сега, тази пушчица ми излезе 520 лева със всичко. Не знам дали в България бих могъл да купя толкова запазена пушка за тези пари. Няма нищо по нея, освен една почти незабележима драскотина по приклада. А и колегата БАЙМАКС може да потвърди, че това беше нещо като тестово упражнение, колкото да утъпча пътеката. Едно се прежалват 270 евра, друго е да те опаткат с 8-900, колкото ще ми излезе комбинацията. Между другото, ориентирал съм се към тези комбинации с двата чифта цеви. Ако някой има лични впечатления от тях, да сподели. Нещо като това, само че 12 калибър:

http://www.egun.de/market/item.php?id=2496025

Че тази си е даже много добре,нищо,че е в 16к-поне 200-300гр е по лекичка :(

Поздрави!

• 2 months later...

Здравейте, харесах си една надцевка Берета в egun.de. Писах на продавача. Съгласи се да я изпрати до България. За мой голям късмет BatDancho също си е купил пушката от него. Feedback-a му е 100% полужителен. Разменихме си още няколко мейла относно състоянието на оръжието и всичко е уточнено. Само трябва да я спечеля на търга. Обаче ми се струва много скъп шипинга който ми обяви немеца. Цели 129 евро + 29 евро експорни такси. Как ви се струва, защото на мен ми се струва множко.

Не знам от немско как са цените но и на мен ми се струват множко. От Италия със оправянето на документите в полицията а по спомени бяха 15-20 и транспорта е под стотака.

И на мен ми се струва доста. Писах ЛС на batDancho да се консултирам и с него, но той явно не влиза много често в форума. А самата доставка от Италия каква цена беше?

Здравейте, харесах си една надцевка Берета в egun.de. Писах на продавача. Съгласи се да я изпрати до България. За мой голям късмет BatDancho също си е купил пушката от него. Feedback-a му е 100% полужителен. Разменихме си още няколко мейла относно състоянието на оръжието и всичко е уточнено. Само трябва да я спечеля на търга. Обаче ми се струва много скъп шипинга който ми обяви немеца. Цели 129 евро + 29 евро експорни такси. Как ви се струва, защото на мен ми се струва множко.

Явно има грешка или друг проблем.Трябва да се говори с немеца-както писа BatDancho по-горе нито той,нито аз сме плащали такива такси-аз преведох по банков път парите за пушката + 25е за документи (немеца нямаше формуляр 19 за износ) + 30е за транспорт +8е банкови такси-така,че ако пушката ти има F19 разходите ти до тук за нея би трябвало да са около 30е-40е - освен да зависи от транспортната агенция-аз получих пушката с DHL.

Зависи явно от търговеца и спедиторите с които работи . Педи 2г Щаер от Австрия ми дадоха цена на експортни документи + шипинга до митница аерогара София 200евра??

Аз очаквам с нетърпение БатДанчо да се включи в темата, и ЛС съм му пуснал, понеже той е пазарувал от същия търговец. Поне да каже колко точно му е взел за доставка.

А ето какво точно си писахме с немеца:

> Hello,

> you have really nice gun and I want buy it. I have a few questions:

> 1. What will be the shipping rates to Bulgaria.

> 2. How much are the export taxes?

> 3. What is the condition of the runs? Are they completely bright?

> 4. Are you sure that the chokes measures are 1/1 and 1/2. How wide are they

> in millimetres?

> 5 What is the condition of the runs cover? I don' know the exact word in

> english.

> 6 Send me more detailed photos of the gun.

>

> Best regards.

> Viktor

И отговора :

Dear Mr. Viktor,

thank you for your request. It's a pleasure to answer your question :

1:) The shipping rate is about 129,-- ( it is for two packages because of a better security )

2. ) The export taxes are about 29,--

3.+5.) The pipes are inside in a good and bright condition. Outside the black cover ( we call it Brünierung ) is in udes condition but realy not perfect. But it is no problem to bring them in that perfect condition they had, when the gun was new. It ist about 160,-- . Than they look like new ones !

4. ) The chokes are * ( star )and *** : ( (star ) And when we measure them it was 1/1 and 1/2.

Please contact us if you have further question or if you are interested in buying it immediately.

Best regards

Освен да е поставил по грешка единицата пред 29 ама не ми се вярва.

Аз очаквам с нетърпение БатДанчо да се включи в темата, и ЛС съм му пуснал, понеже той е пазарувал от същия търговец. Поне да каже колко точно му е взел за доставка.

А ето какво точно си писахме с немеца:

> Hello,

> you have really nice gun and I want buy it. I have a few questions:

> 1. What will be the shipping rates to Bulgaria.

> 2. How much are the export taxes?

> 3. What is the condition of the runs? Are they completely bright?

> 4. Are you sure that the chokes measures are 1/1 and 1/2. How wide are they

> in millimetres?

> 5 What is the condition of the runs cover? I don' know the exact word in

> english.

> 6 Send me more detailed photos of the gun.

>

> Best regards.

> Viktor

И отговора :

Dear Mr. Viktor,

thank you for your request. It's a pleasure to answer your question :

1:) The shipping rate is about 129,-- ? ( it is for two packages because of a better security )

2. ) The export taxes are about 29,-- ?

3.+5.) The pipes are inside in a good and bright condition. Outside the black cover ( we call it Brünierung ) is in udes condition but realy not perfect. But it is no problem to bring them in that perfect condition they had, when the gun was new. It ist about 160,-- ?. Than they look like new ones !

4. ) The chokes are * ( star )and *** : ( (star ) And when we measure them it was 1/1 and 1/2.

Please contact us if you have further question or if you are interested in buying it immediately.

Best regards

Освен да е поставил по грешка единицата пред 29 ама не ми се вярва.

Не е сбъркал Михаел Клингер, на мен ми взе 123 евро със всичко обаче, каза ми че 40 е таксата за износ, и другото е за доставка. Сега се озъртам за комбинациа, но търговците, с които контактувам, ми дават доста по-ниски цени за доставка - 19 евро за образец 21/за износ/ и около 50-60 за доставка. Явно зависи от доставчика. Клингер работи с DPD. Като съм разглеждал цени за доставка на куриери, няма такива цени под 100 евро от Германия до България, не знам от къде ги измислят тези 50-60 за доставка, но такива цени ми дават.

Edited by batDancho

От "Франкония" ми взега 100Е,. За да ми я изпратят през ДХЛ....

Но ако копувам от тях пратката е безплатна ,а те също имат и втора употреба.

• 1 month later...
Не е сбъркал Михаел Клингер, на мен ми взе 123 евро със всичко обаче, каза ми че 40 е таксата за износ, и другото е за доставка. Сега се озъртам за комбинациа, но търговците, с които контактувам, ми дават доста по-ниски цени за доставка - 19 евро за образец 21/за износ/ и около 50-60 за доставка. Явно зависи от доставчика. Клингер работи с DPD. Като съм разглеждал цени за доставка на куриери, няма такива цени под 100 евро от Германия до България, не знам от къде ги измислят тези 50-60 за доставка, но такива цени ми дават.

Не знам кой бърка приятелю-в момента пак внасям комбинирана пушка от Германия-мога и фактурата да ти покажа-всички разходи за доставка на пушката до България са точно 60 евра!Просто трябва човек да преговаря с продавача ако е нужно.

Ей упорит си и ме изпревари. И аз нещо се замислям да добавя към арсенала. Та май месец ще се разхождам и сигурно ще си харесам нещо.

Да се похваля и аз. Спечелих на търг чисто нов Fair Premier EM. Доставката + експортните такси е 50евро. Сега започнах процедурата по подготвяне на документите.

И докато съм се присетил. Вие кога изпращате парите?

Ей упорит си и ме изпревари. И аз нещо се замислям да добавя към арсенала. Та май месец ще се разхождам и сигурно ще си харесам нещо.

Здравей колега.До Италия ли смяташ да идваш ако е така и нямаш нищо на против бих желал да се срещнем ако ти е удобно.Аз живея в Монца ако решиш пиши на лични.Между другото средата на април има изложение в Бреша аз ще го посетя ако искаш те каня на гости да отидем заедно.Така ще можеш да съчетаеш полезното с приятното.

EXA 2010 Brescia (Italy) 10-13 April 2010

От F.A.I.R. ми пратиха писмо с покана да ги посетя на изложенията.

Сигурно ще е доста интересно, така че като отидете направете малко снимки и ние да добием представа за какво иде реч.

EXA 2010 Brescia (Italy) 10-13 April 2010

От F.A.I.R. ми пратиха писмо с покана да ги посетя на изложенията.

Сигурно ще е доста интересно, така че като отидете направете малко снимки и ние да добием представа за какво иде реч.

Точно така от 5 години не пропускам изложение в Бреша има какво да се види.Колкото до снимките задължително.

Когато отида в генерална дирекция охранителна полиция какви документи трябва да съм подготви?

И образец 21 от там ли ще ми го дадат или ще трябва аз да занеса бланка?

• 1 month later...
вече 3-4 пъти се опитвам да се регистрирам в http://egun.de но все без успех , нормално ли е това и какво да направя

Прочети темата от началото до края, аз имах същия проблем и съм написал как да се оправиш.

Да се намеся и аз малко в темата ,касае се за едни оптики от Санкт Петербург там струват от 120 до 200 евро,обаче искат документ че няма да се използват за военни цели които е 178 евро и доставка по куриер още 200евро.Та питам как може да се избегнат тия пари за доставката.

Някой май се мъчи да те жулне много яко . 200 евро за доставка и то на оптика е адски много. Та на мен за пушка + експортни документи ми взеха 50 евро.

П.П. Мерси много на колегите batDancho и Бай Макс за помощта. И не забравяйте, че сте поканени на лов или риболов, а може и двете в русенско. Ще се радвам да се запознаем.

Edited by viktor_jor

• 4 months later...

Здравейте колеги.От това което изчетох до тук нещо не разбрах как стои въпроса с внос от Щатите?Например ако си я купя там могат ли от магазина да ми я пратят и какво трябва да се направи?Ако някй знае нещо или има опит-моля да помага!Благодаря предварително

Само за уточнение защо питам-миналата година Бенели Винчи го гледах за 1200 американски пари!!!

• 5 months later...

Колеги попрочетох малко даже доста но никаде не видях някъкви кординати на тази национална дирекция КОС моля ако някой знае телефон за връзка и адрес в софия да сподели че скоро ще ми трябва извинявам се още един път ако сам го пропуснал и благодаря предварително.