Jump to content

Предварение

Recommended Posts

Колеги може ли да кажете колко предварение давате на 40-50м. става въпрос за дребен дивеч...Благодаря предварително...

Провери в някоя книжка за кандидат ловци, в по-старите издания си спомням, че беше обяснено и даже имаше картинки. :) Успех ! :good:

Няма от кой да намеря две години не съм ходил на лов и през сезона имах много пропуски....

Няма от кой да намеря две години не съм ходил на лов и през сезона имах много пропуски....

Отиди на стрелбище да постреляш (панички, движещи мишени) и ако искаш вземи някой приятел да ти помогне. :good:

Колега и аз сам слушал много хора един вика на гургулица 1 метър друг вика поне 4 гургулици горе доли е 80см. трети вика 2 метра едно сам се убедил при всяка дистанция с различна скорост човек си придобива навици и тези навици не са метър два а най различни защото както се казва всеки различно "мери" за това колега е прав отиди стреляй малко по панички или както пражя аз по някога по Компакт дискове - няма значение СД или ДВД пушката чете всички ( това в кръгът на шегата ) , но това му е цаката различни мишени - .... :good: макар и да са малко трудни гугутки и сега даже и скорците разрешиха панички пуцай по сичко и сам ще си свикнеш .

Поне аз така мисля , но тук има и много по научени хора от мен и те може да ти помогнат повече но аз така правя .

Надявам се да сам ти бил полезен :)

Edited by shot1

И аз съм на същото мнение . На стрелбището е истината . Успех .

Колега това с предварението е цяла наука.Има доста фактори, които оказват влияние.Зависи от скороста,дистанцията,ъгъла от кото лети/бяга/ дивеча зависи, дори и от патроните.Има и няколко начина на стрелба.Най разпространения е с повеждане на мищената ,стрелба пред нея - като нетрябва да се спира движението на оръжието .Последното е много важно да го усвоиш .. иначе снопа ще попада зад мишената.Не прекалявай с предварениеята.На дистанция 20-25 метра при полет на патица даречем- вдигаш изравняваш линията с мишента поведаш и на 20-30см пред нея - натискаш спусъка и продължаваш с воденето на цевта по същата линия.Тук във форума ще прочетеш какви ли не съвети- 50 - 60 - 80см до 3м .. има и такива но това винаги е различно.

Най-добрия съвет е .......на панички... практика практика практика ... синьо рамо и подута буза

След време ще придобиеш собствтен стил и усет за предварението.

Успех

Edited by Дионис

Колеги може ли да кажете колко предварение давате на 40-50м. става въпрос за дребен дивеч...Благодаря предварително...

Колега, четох другите коментар и моето мнение е, че стрелбището ще ти покаже от различните позиции какво предварение да даваш на паничките. Опитай изхвърлянето на паничките от машинката да е с различна сила. Вярно,че ще имаш разходи, но сам ще получиш одговор на въпроса ти.

Когато карах курса нямах проблеми с паничките и на пернатия дивеч не е голям проблема а на заек е ужас от три вдигнати нито един ранен даже .Сега съм с нова пушка дали не е от това преди имах успоредка сега съм с надцевка ...

Когато карах курса нямах проблеми с паничките и на пернатия дивеч не е голям проблема а на заек е ужас от три вдигнати нито един ранен даже .Сега съм с нова пушка дали не е от това преди имах успоредка сега съм с надцевка ...

Колега, стреляне му е майката и да свикнеш с пушката и да усетиш предварението.

Колега и аз сам слушал много хора един вика на гургулица 1 метър друг вика поне 4 гургулици горе доли е 80см. трети вика 2 метра едно сам се убедил при всяка дистанция с различна скорост човек си придобива навици и тези навици не са метър два а най различни защото както се казва всеки различно "мери" за това колега е прав отиди стреляй малко по панички или както пражя аз по някога по Компакт дискове - няма значение СД или ДВД пушката чете всички ( това в кръгът на шегата ) , но това му е цаката различни мишени - ... :good: макар и да са малко трудни гугутки и сега даже и скорците разрешиха панички пуцай по сичко и сам ще си свикнеш .

Поне аз така мисля , но тук има и много по научени хора от мен и те може да ти помогнат повече но аз така правя .

Надявам се да сам ти бил полезен :)

Браво бе, лястовици ..........

Edited by shot1

Най-много значение има задприкладното устройство.

Има разлика при стрелба с успоредка и надцевка но е малка.

Колега, предварението ще го усетиш с много, ама много стрелба и практика.

След това в определен момент дори изобщо няма да се замисляш какво и колко предварение да даваш или как да водиш дивеча. А и дивеча няма да се движи по един и същ начин, та затова няма универсално предварение. Практика, практика и нещата сами ще си дойдат на мястото, бъди спокоен. :good:

П. П. На дребен дивеч / а и не само / е добре да свикнеш и ползваш едни и същи марка и модел патрони, но това пак ще го разбереш с времето.

На 50 метра, давай една каруца предварение. Ако е гургулица- каруцата, барабар с коня...

Браво бе, лястовици ..........

оп извинявам се ама като бях по малък сам стрелял и по лястовици сега вече не ама като малък няма да лъжа че не сам :eusa_think:

Колега,имам в един стар учебник таблица за предварението и го снимах,но не се вижда добре и за това не го качих.Но както те съветват всички изка си практика.Ходи редовно на стрелбището,и върти всички позиции.От това по добър учител няма :eusa_think::wacko::rofl: Успех

За дребен дивеч :angry: давам ... давам ..... 30кг сланина (за шпиковане) на година :lol: , а за метрите ..... по усет ;) Панимаеш???

• 5 months later...
Колега това с предварението е цяла наука.Има доста фактори, които оказват влияние.Зависи от скороста,дистанцията,ъгъла от кото лети/бяга/ дивеча зависи, дори и от патроните.Има и няколко начина на стрелба.Най разпространения е с повеждане на мищената ,стрелба пред нея - като нетрябва да се спира движението на оръжието .Последното е много важно да го усвоиш .. иначе снопа ще попада зад мишената.Не прекалявай с предварениеята.На дистанция 20-25 метра при полет на патица даречем- вдигаш изравняваш линията с мишента поведаш и на 20-30см пред нея - натискаш спусъка и продължаваш с воденето на цевта по същата линия.Тук във форума ще прочетеш какви ли не съвети- 50 - 60 - 80см до 3м .. има и такива но това винаги е различно.

Най-добрия съвет е .......на панички... практика практика практика ... синьо рамо и подута буза

След време ще придобиеш собствтен стил и усет за предварението.

Успех

Да колега със сигорност на паничките но с помоща на опитен инструктор.В Хасково на компекс Диана има инструктор които е оставил впечатления в мен че е много добър.Аз ходих там с един пиятел когато се подготвяше за изпита и при пропуск тои му казваше каде е минал снопа снопа от сачми.И на следващтия изтрел всичко беше наред.Как точно ги вижда тия работи на мен ми е много чудно но факт.

на стрелбище,добре ама които си няма в близост до града пък и от всяка шумка дебне горски или полски пък и предателите са много ко праим,кат те хванат иди че се разправяй.

Да колега със сигорност на паничките но с помоща на опитен инструктор.В Хасково на компекс Диана има инструктор които е оставил впечатления в мен че е много добър.Аз ходих там с един пиятел когато се подготвяше за изпита и при пропуск тои му казваше каде е минал снопа снопа от сачми.И на следващтия изтрел всичко беше наред.Как точно ги вижда тия работи на мен ми е много чудно но факт.

Kak ?! ....еми с гледане :smakbumm: Ти да не стреляш с затворени очи ?! Като бях войник имах един набор дето стреляше на дясно рамо с ляво :eusa_naughty: око. Стрелба му е майката , стрелба .... а предварението е много относително Аз понякога им давам по една седмица предварение :eusa_naughty: зависи от дивеча. :rofl:

Стрелба!Стрелбата по панички е добре като за начало,но не дава всичко.Добре е да се постоянства на лов,също така и с едно оръжие в началото.Важен фактор е също и наличието на дивеч,в началото пропуски...после постепенно се научаваш и си изясняваш що се касае до разстояние ,скорост ,ъгъл и др..Относно оръжието,като пример...Когато за пръв път излязох самостоятелно,като млад ловец на откриването със 16к. пушка...изстрелях един патрондаш патрони,а резултатът беше плачевен.Не за друго ,а по старите колеги доста иронично ме поглеждаха.Та нали месец преди това на изпита бях ударил 18 от 25панички/на тренировките дори до 20/,на тях нямаше какво да обяснявам ,че при стрелбата между ИЖ27-12к. и ИЖ58-16к. има доста разлика,/както и м/у паничката и гургулицата/, особено когато с 16к.,както и с гургулиците нямаш никакъв опит.Хората си мислеха ,че по втория начин съм взел изпита и това е...

Провери в някоя книжка за кандидат ловци, в по-старите издания си спомням, че беше обяснено и даже имаше картинки. :) Успех ! :)

зависи от дивеча ако е птица- гургулица тъй като е доста бърза около 50-60см поне аз така стрелям

Колега, стреляне му е майката и да свикнеш с пушката и да усетиш предварението.

стреляй по лястовици там ще се научиш да стреляш

зависи от дивеча ако е птица- гургулица тъй като е доста бърза около 50-60см поне аз така стрелям

Предварението освен от скоростта на целта, не зависи ли от разстоянието до нея ? Или то като пуцаш по лястовички, разстоянието не е от значение :)

какви панички, какви сидита??? взимайте самонасочващи патрони... японците сигурно са ги измислили...

а и да не забравя - проблема е в двуцевките... пробвайте с автомати с една цев и светещи мушки... зарежете ги тия остарели, тежки боклуци... естествено, че говоря глупости...

а сега сериозно - колегата дето не може да ги сваля в полет няма да се научи.. да се отказва от лова и да започва грънчарство... а паничките не са решение... аз даже не помня как изглеждаха... и учебника не решава въпроса... никога не съм го чел... по мое време имаше една книга, дето си я носехме на изпита да препишем... а гривеците падат ли падат... даже и тия дето едвам се виждат и те падат, падат, падат... :)