Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги любители на лова на хищници. Искам да попитам стрелял ли е някой от вас на хищник в 223 с FMJ патрон,и ако е да сподели как се държи хищника с него- пада ли веднага, също с какви марки сте ползвали, защото до сега аз стрелях само с мекия връх но куршума прави много лоши поражения на дивеча, пък аз съм ценител вземам им кожите. Отделно като гледам цената на ФМЖ патроните е почти 2 пъти по-ниска от меките при почти всички марки патрони.

ето какво прави Мекия връх

post-635-1236343536_thumb.jpg

Ще падне веднага ако го удариш в глава, врат,гръбнак или сърце.Иначе отнася.Аз съм стрелял с

7,62х54 и пак отнася.Всеки път различно но умират.

Здравейте колеги любители на лова на хищници. Искам да попитам стрелял ли е някой от вас на хищник в 223 с FMJ патрон,и ако е да сподели как се държи хищника с него- пада ли веднага, също с какви марки сте ползвали, защото до сега аз стрелях само с мекия връх но куршума прави много лоши поражения на дивеча, пък аз съм ценител вземам им кожите. Отделно като гледам цената на ФМЖ патроните е почти 2 пъти по-ниска от меките при почти всички марки патрони.

ето какво прави Мекия връх

Виждал съм и с боен куршум подобна картинка .

на 5 ударени с боен все има някои направо изтърбушен,сигурно рекушира.опитаи с федерал софт поинт-куршума остава цял на 90 процента.имам извадени 5 проектила тази зима-както е в саита така се отваря.бяха пронизали през цялото тяло чакалите се бяха спрели в кожата,а когато излезе дупката е колкото орех.в четвъртък пробвах сръбски на лисица и чакал-грозна картинка,а с боиния трябва прецизност както каза колегата по-горе-глава,врат,сарце и гръбнак иначе врещи и изчезва.аз попаднах на едни чешки преди година които не се отваряха

на 5 ударени с боен все има някои направо изтърбушен,сигурно рекушира.опитаи с федерал софт поинт-куршума остава цял на 90 процента.имам извадени 5 проектила тази зима-както е в саита така се отваря.бяха пронизали през цялото тяло чакалите се бяха спрели в кожата,а когато излезе дупката е колкото орех.в четвъртък пробвах сръбски на лисица и чакал-грозна картинка,а с боиния трябва прецизност както каза колегата по-горе-глава,врат,сарце и гръбнак иначе врещи и изчезва.аз попаднах на едни чешки преди година които не се отваряха

Прав си колега, С.Белот "отказват" да се отварят.Според мен ризницата на кушума е много твърда,това ми прави впечатление с произвотството на Белот.Това са мой наблюдения в различни калибри :huh:

Прав си колега, С.Белот "отказват" да се отварят.Според мен ризницата на кушума е много твърда,това ми прави впечатление с произвотството на Белот.Това са мой наблюдения в различни калибри :p

Аз от както съм купил пушката, вече имам отстреляни 25 хищника само с Селиер и Белот мекия връх куршума се отваря перфектно и пораженията са от 10см на горе изходяща дупка. Ето и снимка на един изваден куршум. Между другото снимката, която съм публикувал в поста раната е входна със S&B

post-635-1236597967_thumb.jpg

post-635-1236597972_thumb.jpg

Аз от както съм купил пушката, вече имам отстреляни 25 хищника само с Селиер и Белот мекия връх куршума се отваря перфектно и пораженията са от 10см на горе изходяща дупка. Ето и снимка на един изваден куршум. Между другото снимката, която съм публикувал в поста раната е входна със S&B

При мен не се получи! Поздрави П.С. колега колко милиметрова ти е цевта на какабината?

Edited by lud za vrazvane

223 FMJ убива на място чакал и лисица ,малка входна и по голяма изходна рана без големи дефекти по кожата.Ползвам предимно DAG на нобел .

223 FMJ убива на място чакал и лисица ,малка входна и по голяма изходна рана без големи дефекти по кожата.Ползвам предимно DAG на нобел .

Ти приателю на какво растояние ги убиваш с този куршум?Поздрави

При мен не се получи! Поздрави П.С. колега колко милиметрова ти е цевта на какабината?

В смисал за сечението на цевта ли питаш или за дължината. Дължината е 600 милиметра за сечението не знам, не сам го мерил

223 при попадение не продължава по права линия в тялото на животното и именно за това убива ,при това с по малко поражения по кожата.

223 при попадение не продължава по права линия в тялото на животното и именно за това убива ,при това с по малко поражения по кожата.

Миналата зима свърших ловните патрони и започнах с арсеналските-на повечето хищници се налагаше да повтарям,рядко някои оставаше на място.При истрел в гръден кош побягва и се спира на разтояние и пак истрел.Имах случаи да повтарям на по200-300 метра.Когато ги прибирах и двете дупки бяха в гръдния кош.Става само ако е в чиста нива.ФМЖ куршума вече го ползвам за по близки дистанции за сигурен истрел в глава.А това е така защото има голямо значение каква оптика се ползва.Моята е слабичка за прецизен истрел

Според мен са легенди че куршума променя траекторията си при попадение-поне в по-вечето случаи.Дължа да отбележа че ловувам интензивно с този калибър исъм пробвал всякакви боеприпаси.Федерала единствено задоволи изискванията за точност,стопиране и сранитено (по- нежно) отношение към кожите

За този сезон имам над 20 чакала ,2 белки,15-20 лисици,така че не пиша празни приказки.

Арсеналските куршуми 223 са армеиски и по тежки 70 греина,пробвай dag, за да не говориш наистина празни приказки.

Арсеналските куршуми 223 са армеиски и по тежки 70 греина,пробвай dag, за да не говориш наистина празни приказки.

Когато се говори за FMJ имах точно това впредвид,че повечето ловци ползват бойни куршуми.Ловния вариант на FMJ лино аз не съм пробвал.Наслука!!!

Арсеналските куршуми 223 са армеиски и по тежки 70 греина

Сигурен ли си колега? 5.56x45 NATO стандартни армейски би трябвало да са 62 грейна.

Мисля че са 70 греинови освен това ризата им е много твърда и дебела и за да се стабилизират добре им трябва цев със стъпка 10 инча ,затова карабините "арсенал"се представят много добре с тях.Полуоблечените на S&B са 55 грейна и моето впечатление е че са много качествени и точни ,но правят кошмарни дупки на излизане.Ако става въпрос 300уин маг с патрони хорнади SST 10.7 е още по убииствен- къса лисицата на парчета.

Мисля че са 70 греинови освен това ризата им е много твърда и дебела и за да се стабилизират добре им трябва цев със стъпка 10 инча ,затова карабините "арсенал"се представят много добре с тях.Полуоблечените на S&B са 55 грейна и моето впечатление е че са много качествени и точни ,но правят кошмарни дупки на излизане.Ако става въпрос 300уин маг с патрони хорнади SST 10.7 е още по убииствен- къса лисицата на парчета.

Да се използва 300 маг. за хищници е лудост , според мен.

Колега,извинявам се че те поправям,но не са 70 а 55 греина(3,6грама) според обявеното в каталога и саита на производителя.Това е стандарта за щатния армеиски боеприпас.Пробвал съм ДАГ-но ги изтрелях всичките по мишени и не мога да кажа как се държат при попадение в животно.За точност ДАГ е върха на сладоледа,но за тренировки до 200 метра и арсеналският ми е перфектен за тека ми.Пожелавам ти успехи с хищниците

• 1 year later...

Аз също ползвам 223 рем. на Динамит Нобел ФМЖ 55 гр.,до 50-60 м. също къса-особено ако удара е в стомаха.Не знам на над 150 м. какво ще прави -групата е хубава,но не знам някой не е пробвал с нещо по леко-чел съм ЧЗ 527 иска по леки куршуми-40 или 45 грейна.Нека някой сподели за унчестър JHP 45 грейна-група и поражения-цена във Випа 1,2 лв.-не съм привърженик на скъпите боеприпаси,но арсенал са с твърда дебела обвивка,за разлика от ДАГ,затова и се налага колегите да повтарят.Като цяло 223 няма стопиращ ефект-лисица на 40м разпран стомах минава 30м./ако е накрая на гората ще влезе в шубрака и там ще мре/

Арсеналски FMJ .223 - май не е 70 грейна!

post-2673-1287424323_thumb.jpg