Jump to content

Голям проблем със Сайга 12

Recommended Posts

Благодаря колеги за отделеното време проблема наизтина е в шифта е отдал и за това капака се отваря от предния край.Но по лошото е,че тя се държи на 3 щифта и единия е отдал другия скъсан и третия горе доло е добре.Пушката наизтина е за оражеиник с акъла си..... дори не нзам как не е стнала някоя беля тъкато с нея изтрелях около 30 патрона. А за по мошните амуниций наизтина капа се отваря от зад и трябва да се върти там реголатора на газовата траба ... успех и не ги насилваите много тея пушки че да търсите майстори като мен.Много ще съм благодарен на колегата ако ми каже телефона на маистора в Димитров град че мен ми препорачаха да ходя до Казанлък ама там много пара ще хвръкне. Дано скоро да стане пушината че съм болен а ония Свиленгратчаннин дето мия продаде сигорно вече го сърби задника от пожелания към него :D ... единственото за което мога да съжалявам е че такива безотговорни хора който продават опасни оражия не могат да бъдат осъдение :D

По принцип като се купува оръжие втора ръка от служба КОС задължително искат бележка от оръжеиник че е минало оръжието преглед , при теб как е станала тая работа :D малко криминално ми се струва тая сделка :D

Ами нищо криминално няма ... мина проверка и белешка имаше ... само че проверката се състоеше един възрастен човек да запише номера на пушката.А това че хал хабер си няма от оръжие е друг въпрос.Единственото нещо не е криминално а буданлък че повярвах на мъшката дума на предишния собственик.

Колега питах, но се оказа че техния майстор е претрупан с работа. Човека ми препоръча обаче негов колега в Хасково, за когото аз лично съм чувал че също работи добре. Ето тел. му 0896/50-57-49 - Ивайло.

Бях при него :) но каза че не може да ме помогне.Сигорно не му се заниваше ... и той ми каза че проблема е за Казанлък ;)

А и колега и колко пари ти вземаха за този ремонт ... че нали ме разбираш интерисувам се,че кризата много лошо нещо

Благодаря колеги за отделеното време проблема наизтина е в шифта е отдал и за това капака се отваря от предния край.Но по лошото е,че тя се държи на 3 щифта и единия е отдал другия скъсан и третия горе доло е добре.Пушката наизтина е за оражеиник с акъла си..... дори не нзам как не е стнала някоя беля тъкато с нея изтрелях около 30 патрона. А за по мошните амуниций наизтина капа се отваря от зад и трябва да се върти там реголатора на газовата траба ... успех и не ги насилваите много тея пушки че да търсите майстори като мен.Много ще съм благодарен на колегата ако ми каже телефона на маистора в Димитров град че мен ми препорачаха да ходя до Казанлък ама там много пара ще хвръкне. Дано скоро да стане пушината че съм болен а ония Свиленгратчаннин дето мия продаде сигорно вече го сърби задника от пожелания към него :oops2: ... единственото за което мога да съжалявам е че такива безотговорни хора който продават опасни оражия не могат да бъдат осъдение ;)

орьжието как е минало преглед при покупката бе колега?а и ти не видя ли че има луфт ?да ти кажа че има два вида бальци едните идват сами а другите искат тьрсене

Е аз май съм от тея дето идват сами ... а това ми е първа пъшка и като я видях направо ми греинха очите.Така,че аз съм си за е.... А за прегледа както по горе писах прегледа беше да се запише номера на пушката на тая бланка там за пред тея от КОС.Общо взето не само че е дълаг ама е и доста дебел

• 4 weeks later...
Е аз май съм от тея дето идват сами ... а това ми е първа пъшка и като я видях направо ми греинха очите.Така,че аз съм си за е.... А за прегледа както по горе писах прегледа беше да се запише номера на пушката на тая бланка там за пред тея от КОС.Общо взето не само че е дълаг ама е и доста дебел

Абе колега к'во стана с твоя проблем със Сайгата.Нищо не каза повече.

Просто преглеждах старите теми и понеже беше доста отчаян в постовете си, се сетих за тебе???

Затегна ли пушлето? Дано, че мераклия ми изглеждаш!

:)

Срам ме е да кажа че броих 3 стотака за нея ама ме разберете че се влюбих в нея от пръв поглед ... и аз си мислех за нещо подобно само че по елементарно за някоя скоба която да ебере луфта само че да минава от горе и странично и да се захваща от доло .... само че всичко е само на теория още еби му мамата обичам я тая пушка и с не желание ще трябва да и вкарам тея козметики

Здрасти колега,разглеждах форумите и се натъкнах на твоят проблем,аз също ловувам с Сайга12 и трябва да ти кажа че това е оръжие,безотказно и всеядно относно муниции.Естествено тя като изпълнение е далече от общото понятие за ловно оръжие,но тя е за маниаци на Калашников,явно ти си един от нас :) Сега гледай какво забелязах аз при теб от снимките,погледни внимателно там където отзад ти е луфта,основата от където ти се закрепва приклада е видимо по-дълъг от моя(сравнявам по твоята снимка и моя Калаш) на тази снимка където си сложил червената черта именно за там става въпрос.Едно прецизно сваляне,изрязване по размер,винаги можеш да разчиташ на помощ относно размера от мен,и после зглобяване.Е те тва е....руснака е прост инжинер но много рационален.

И за това при теб проблема е решим простичко.Ще се радвам ако съм помогнал на БРАТ по оръжие.

Пич,става въпрос за горната ти част,забележи на снимката не се вижда но по това което се вижда мисля че долната част на приклада тие добре в основата а горе ти бяга околко 3-4 мелиметра,ако е така то огледай добре и грабай шлайфа :)

dimiv8, ти май не четеш какво е написал човека :) Проблемът той го е установил какъв е и шлайфът хич не му е решението.

...проблема наизтина е в шифта е отдал и за това капака се отваря от предния край.Но по лошото е,че тя се държи на 3 щифта и единия е отдал другия скъсан и третия горе доло е добре.Пушката наизтина е за оражеиник с акъла си..... дори не нзам как не е стнала някоя беля тъкато с нея изтрелях около 30 патрона...

И на мене ми е жал за момчето, защото се вижда, че е голям фен, но дано тези 300 лева все пак не са похарчени напразно, а му останат както викат турците "акъл парасъ". От грешките си ако се поучи - пак не е малко.

А за едно нещо шапка му свалям на trevopasen - откровен е. Сила се иска да си признаеш, че си сбъркал, а той я има. Дано му се реши проблема на човека....

Колега JDred аз чета..чета..чета,ама колега аз простичко му казвам на момчето евентуалниат начин за разрешението на проблемът му,поне от снимките така се вижда и приятелю смело режи хич не се мисли,но при всички положения при уражейник ако неможеш сам да си решиш проблема

Колега JDred аз чета..чета..чета,ама колега аз простичко му казвам на момчето евентуалниат начин за разрешението на проблемът му,поне от снимките така се вижда и приятелю смело режи хич не се мисли,но при всички положения при уражейник ако неможеш сам да си решиш проблема

Е, щом си прочел и въпреки всичко смяташ, че с шлайфа ще се оправят нещата... Явно си специалист в тая област. Така или иначе аз не съм такъв, та би ли ме осветлил (а и не само за мен ще е интересно предполагам) как точно с шлайфа ще се оправят отдалият и скъсаният щифт?

Първо изкам да благодаря на всички за това,че се притекаха на помощ.На истина съм голям фен на калашников и разните му промени .. тва е просто любов не мога да го обясня :D.Но за сажаление проблема е в нитовете ... 1 скъсан и задния извид.Положението е много сложно и се усложни с това че шефа ме зари с работа и немога да се измъкна да отскоча до един колега който си предложи услугите(за което му благодаря)или ... както ме посаветва майстора в Хасково да хващам пътя за Казанлък и там да търся сред древните маистори дето са работели в Арсенал :p.

За мерака още си го имамам но за сега се ограничава в това да пийвам ракийка и да хапвам краставички и да се радвам на тея 3 килограма желязо за 300 лв.

Наслука на всички колеги и много поздрави и късмет на притежателите на "дяланата с тесла пушка"(Сайга 12)

Първо изкам да благодаря на всички за това,че се притекаха на помощ.На истина съм голям фен на калашников и разните му промени .. тва е просто любов не мога да го обясня :D.Но за сажаление проблема е в нитовете ... 1 скъсан и задния извид.Положението е много сложно и се усложни с това че шефа ме зари с работа и немога да се измъкна да отскоча до един колега който си предложи услугите(за което му благодаря)или ... както ме посаветва майстора в Хасково да хващам пътя за Казанлък и там да търся сред древните маистори дето са работели в Арсенал :p.

За мерака още си го имамам но за сега се ограничава в това да пийвам ракийка и да хапвам краставички и да се радвам на тея 3 килограма желязо за 300 лв.

Наслука на всички колеги и много поздрави и късмет на притежателите на "дяланата с тесла пушка"(Сайга 12)

Така ли няма в тоя форум кой да му помогне на ''тревопасния''.

Ако мога, на драго сърце без пари ще ти я направя, ама не съм технически грамотен приятелю.

Разбира се, че има и ще му помогне. Само, че това не може да стане чрез интернет. :p

Абе то аз съм сабрал някой лев за ремонта ... но все си мисля,че е малко по сложно защото смятам че нитовете от тоя тип са малко по спецялни.Чух че се слагат нагорещени и се приплескават тогава .. за по голяма здравина.И всичко това говори,че трябва техника.А при двамата майстора при който съм бил направо се отказаха да я правят :p като видяха какъв е проблема.Чух че тея от Грифон можели да ми помогнат ама също чух,че щяли и да ми съдерат кожата :D.Така,че за сега наздраве от мен.

• 1 month later...

Изкам да изкажа голямата си благодараност на всички който ми помогнаха за разрешаването на проблема със Сайгата.Големи благодарности за Пазарджишкия оръжейник Николай който с виско профисионализам и бързина извърши ремонта ;):D :D .,Едно голямо благодаря още веднъж за оказаното съдеиствие от всички.

Дори вече проведох стрелби,останах страшно доволен .... БЛАГОДАРЯ още веднъж Николай :D

Edited by trevopasen

• 1 year later...

здр.колега пусни снимки да видим как си рещил проблема,предполагам и на дрг.ще бъде интересно!Браво,че ремонта е успешен.Наслука :clapping:

• 1 month later...

Като цяло първия ремонт мина почти успешно,след няколко излета за малко да стане фал.Падна главата на единия нит,късмет че я видях преди да стрелям.След това ме посаветваха да потърся Ангел от Симеоновград.Оказа се че човека е бил ораженик в полка там и кажи речи калашниците ги прави със затворени очи.Остах много довел от свършената работа и от цената на която я свърши.

Снимки ми е нещо трудно да кача.... казва че файла е много голям.... надявам се да ме извините за това.Изкам да споделя малкото натрупан опит с мераклийте който са решили да си закупят това оръжи : вземете го на заем ако можете да походите с него постреляйте и след това ако не ви е отказало го вземете.Не ме разбирайте погрешно аз моето дърво много си го обичам но то това моето си е любов + садо мазо.

Единственото което сега изкам е да му сложа един от тези три точковите ремаци да проверя дали няма да е по удобно за носене.

Успех и Наслука на всички през новия сезон.

• 2 weeks later...

Предполагам че вече ще гледаш какво купуваш.И да ти кажа продавача вина няма ти си излязал будала , като не разбираш заведи някой който разбира.И друго ще ти кажа това е анти -пушка пипни някоя друга и ще се увериш сам.

Хората търсят по лека а ти взе най-тежката.Както и да е, въпреки всички ядове който има ,ти пожелавам успех в лова.

• 1 month later...

Всеки има право на избор с какво да ловува.За пипане на друфи пушки съм пипал но за сега с тази ми харесва да ловува.Предполагам е въпрост на съдизам ;)