Jump to content

Бракониерът Гоце с пушка за 50 хил. лв

Recommended Posts

Eдна от пушките, с които ловува президентът Георги Първанов, струва около 50 000 лева, съобщава в. "168 часа". От президентството отказали да уточнят точната цена и откъде държавният глава се е сдобил с оръжието. Дори да му е подарък, Първанов не би трябвало да го взема, защото лицата, заемащи висши длъжности в изпълнителната власт, са длъжни да отказват армагани, с цена по-висока от 200 лв., коментира изданието.

Ако пък си е купил пушката, то е странно, че със заплата малко над 3000 лева, държавният ни глава притежава любимата ловна карабина на световния елит. В зависимост от изработката цената на оръжието достигала и космическата сума от 100 000 лв.! Това било най-продаваното оръжие в Европа и Русия за хората с много пари. Прикладът на пушката на Гоце е от най-скъпия турски орех ( турски чеп). Само заготовката на такъв приклад струва 5000 лв. Изработката може да стигне и до 20 000 лв. Оптиката е марка "Цайс" и е с цена 3000 - 3500 лв.

"Това е карабина за сафари. В България тази пушка може да се използва само за лов на мечки. Ако стреляш дори по глиган, ще го разпориш на две. Един патрон за такава карабина струва 20 лв." - казва Атанас Тасев от ловен магазин "Сафари". Освен за мечки пушката на Гоце ставала и за стрелба по биволи и хипопотами.

От Президентството заявили, че ловните страсти на Първанов нямали нищо общо с него като президент, а си били лични занимания. Което е доста странно, най-малкото, защото държавният глава е върховен главнокомандващ 24 часа в денонощието, НСО го охранява 24 часа и би следвало той да е президент също така денонощно, включително през времето, когато стреля по животни. Но очевидно Гоце има основания да крие ловните си подвизи и страсти, особено откакто се разбра, че е бракониер, след като отстреля скандалния козел архар в Узбекистан, записан в Червената книга като изчезващ вид.

По примера на своя покровител олигархът Тодор Батков пък ловувал с неразрешено оръжие, съобщи електронното издание "Всеки ден". В интернет вървят клипове, показващи как той стреля по диво прасе с ловна пушка, но не уцелва, ядосва се, вади боен пищов и гръмва последователно няколко пъти. Дали адвокатът Батков не знае, че стрелянето по диви животни с оръжие, различно от ловното, е абсолютно забранено от закона и че за това глобяват и отнемат разрешителното за лов? А може би ловните билети вече ги дават в канцеларията на Президентството?

post-10373-1237671596_thumb.jpgpost-10373-1237671691_thumb.jpg

Edited by pogo

Вижте сега, дайте да не издребняваме и да не гледаме едностранчиво на нещата! Дори и пушката да струва тези пари(макар че се съмнявам)-нещата могат да имат просто и логично обяснение. Да, като държавен служител- човека не може да приема подобни подаръци, а и със заплатата си- едва ли би могъл да закупи нещо толкова скъпо. Обаче- като частно лице (не като президент) човека може да е получил подарък от близък роднина! Няма закон който да забранява роднини да си разменят подаръци! Запомнете- няма закон забраняващ разменянето на подаръци между роднини! Така- че нищо чудно въпросната пушка да е била подарена на човека от сина му. В това няма нищо не законно. Случаят явно ще се окаже идентичен с онзи апартамент за който съобщи Иво Инджев(в десетката по БТВ-и го уволниха за което). Господин Инджев съобщи, че Президентът си закупува скъп апартамент- а истината излезе друга! Оказа се , че Президента въобще не е купувал въпросното жилище а синът му- който излезе оправно момче и явно печели добри пари го е закупил за себе си! Така, че колеги дайте да не издребняваме и да гледаме по спокойно и безпристрастно на нещата.

Eдна от пушките, с които ловува президентът Георги Първанов, струва около 50 000 лева, съобщава в. "168 часа". От президентството отказали да уточнят точната цена и откъде държавният глава се е сдобил с оръжието. Дори да му е подарък, Първанов не би трябвало да го взема, защото лицата, заемащи висши длъжности в изпълнителната власт, са длъжни да отказват армагани, с цена по-висока от 200 лв., коментира изданието.

Ако пък си е купил пушката, то е странно, че със заплата малко над 3000 лева, държавният ни глава притежава любимата ловна карабина на световния елит. В зависимост от изработката цената на оръжието достигала и космическата сума от 100 000 лв.! Това било най-продаваното оръжие в Европа и Русия за хората с много пари. Прикладът на пушката на Гоце е от най-скъпия турски орех ( турски чеп). Само заготовката на такъв приклад струва 5000 лв. Изработката може да стигне и до 20 000 лв. Оптиката е марка "Цайс" и е с цена 3000 - 3500 лв.

"Това е карабина за сафари. В България тази пушка може да се използва само за лов на мечки. Ако стреляш дори по глиган, ще го разпориш на две. Един патрон за такава карабина струва 20 лв." - казва Атанас Тасев от ловен магазин "Сафари". Освен за мечки пушката на Гоце ставала и за стрелба по биволи и хипопотами.

От Президентството заявили, че ловните страсти на Първанов нямали нищо общо с него като президент, а си били лични занимания. Което е доста странно, най-малкото, защото държавният глава е върховен главнокомандващ 24 часа в денонощието, НСО го охранява 24 часа и би следвало той да е президент също така денонощно, включително през времето, когато стреля по животни. Но очевидно Гоце има основания да крие ловните си подвизи и страсти, особено откакто се разбра, че е бракониер, след като отстреля скандалния козел архар в Узбекистан, записан в Червената книга като изчезващ вид.

По примера на своя покровител олигархът Тодор Батков пък ловувал с неразрешено оръжие, съобщи електронното издание "Всеки ден". В интернет вървят клипове, показващи как той стреля по диво прасе с ловна пушка, но не уцелва, ядосва се, вади боен пищов и гръмва последователно няколко пъти. Дали адвокатът Батков не знае, че стрелянето по диви животни с оръжие, различно от ловното, е абсолютно забранено от закона и че за това глобяват и отнемат разрешителното за лов? А може би ловните билети вече ги дават в канцеларията на Президентството?

post-10373-1237671596_thumb.jpgpost-10373-1237671691_thumb.jpg

Да потънеш от срам...

http://vbox7.com/play:2b4f8128

:drinks:

Много му дреме на Първанов-- трети мандат президент не може да бъде.През двата,които изкара е успял добре да се погрижи за себе си :drinks: ...Така че не го мислете

Що не вземе някой роднина на мен да подари ловно оръжие за 40000-50000лв.ами все на такива като президента подаряват.От къде сина на президента има толкова пари,за да подариш орежие за толкова пари,значи имаш още доста,или няма значение дане сина му някой си там роднина.Но все пак не съм аз човека който трябва да се интерисува за парите на роднините на президента,има си институции които да го правят това.

Хора, президента и той е човек и нищо човешко не му е чуждо.Първанов може да бъде упрекван за много неща ,за мълчанието и липсата на реакция по определени въпроси и събития, за легитимирането на други с присъствие, но за това как ходел на лов и каква му била пушката , просто е смешно.

Президента нито е пожарникар, нито е врачка за да знае кога ще се запали някой влак за да си планира извън работните занимания.Аз не го осъждам заради това,притеснителното в случая е ,че президентският екип/ включително и пресцентъра му/ не са се отърсил от стари разбирания и се опита да скрие ,че по това врема той е бил на лов.Още веднъж повтарям -ТОЙ НЕ Е ПОЖАРНИКАР ИЛИ ЖЕЛЕЗНИЧАР нито пък присъствието му на подобни места би помогнало нещо в случая-то станалото е станало и връщане на зад няма.Аз не съм му нито фен нито адвокат,но искам да ви призова да мислите и да не вярвата сляпо на разни вестници , клипове и сайтове, имащи за цел да представят в лоша/ невярна / светлина даден субект или институция.Издания на които в нередки случаи вярното е само датата на издаване.

Edited by веско

Хора, президента и той е човек и нищо човешко не му е чуждо.Първанов може да бъде упрекван за много неща ,за мълчанието и липсата на реакция по определени въпроси и събития, за легитимирането на други с присъствие, но за това как ходел на лов и каква му била пушката , просто е смешно.

Президента нито е пожарникар, нито е врачка за да знае кога ще се запали някой влак за да си планира извън работните занимания.Аз не го осъждам заради това,притеснителното в случая е ,че президентският екип/ включително и пресцентъра му/ не са се отърсил от стари разбирания и се опита да скрие ,че по това врема той е бил на лов.Още веднъж повтарям -ТОЙ НЕ Е ПОЖАРНИКАР ИЛИ ЖЕЛЕЗНИЧАР нито пък присъствието му на подобни места би помогнало нещо в случая-то станалото е станало и връщане на зад няма.Аз не съм му нито фен нито адвокат,но искам да ви призова да мислите и да не вярвата сляпо на разни вестници , клипове и сайтове, имащи за цел да представят в лоша/ невярна / светлина даден субект или институция.Издания на които в нередки случаи вярното е само датата на издаване.

Аз пък съм фен на президента......хайде сега давайте да се разделим,кой за когое ,че то и без друго сме много обединени......

К'ъв е проблема????Пушка за 50 000.пушка за ????Като ти стиска си копуваш и за двойно по-вече.Но не на всеки му са така големи топкоте.......

Познавам хора които са с много по нисък ранг,статут,общ.положение и имат доста по скъпи неща.......

А каде е Арго с метлата.....

Аз пък съм фен на президента......хайде сега давайте да се разделим,кой за когое ,че то и без друго сме много обединени......

К'ъв е проблема????Пушка за 50 000.пушка за ????Като ти стиска си копуваш и за двойно по-вече.Но не на всеки му са така големи топкоте.......

Познавам хора които са с много по нисък ранг,статут,общ.положение и имат доста по скъпи неща.......

А каде е Арго с метлата.....

И аз заставам твърдо на позицията на колегата "Stier"! Стига сме се разединявали! И без това достатъчно пропасти(социални, икономически, нравствени, етични и морални)ни делят от тях! Мисля си че Президентът спокойно може да е фигурата около която да се сплотим. Аз също съм симпатизант, има нещо от JFK в него! Наистина ми напомня за Кенеди- с бохемско-плейбойския имидж, с готиния стайлинг и т.н. Освен това и той постоянно отправя онзи незабравим призив на 35-ия президент на USA: "-Не мислете какво ние можем да направим за Вас, а какво Вие можете да направите за Нас!"

Edited by angard

И аз заставам твърдо на позицията на колегата "Stier"! Стига сме се разединявали! И без това достатъчно пропасти(социални, икономически, нравствени, етични и морални)ни делят от тях! Мисля си че Президентът спокойно може да е фигурата около която да се сплотим. Аз също съм симпатизант, има нещо от JFK в него! Наистина ми напомня за Кенеди- с бохемско-плейбойския имидж, с готиния стайлинг и т.н. Освен това и той постоянно отправя онзи незабравим призив на 35-ия президент на USA: "-Не мислете какво ние можем да направим за Вас, а какво Вие можете да направите за Нас!"

Президента е твърде слаб/ има неща които му пречат/ за да бъде обединител, колега. Външният вид,приблзителното сходство не са достатъчен критерий за оценка и сравненията са нелепи ,даже обидни :D ,а и не са най важното нещо за личноста./ Далеч съм от мисълта, че Първанов изглежда лошо-- даже напротив /Аз мисля, че нашият Президент е доста по различен ,и разликата е ,че е по умен от Кенеди, защото е научил историята на живота/ нали е историк :o / , бъди сигурен ,че правилата макар и не писани са си същите, както по онова време/. Кукловодите не се шегуват и на тези нива ако стане грешка - няма прошка ;) .

П.П. А пропастите за които говориш не се пълнят с думи, или с имитации ,а с реални действия в тази посока .

Защо трябва да се вярва на всичко, което пишат и казват журналистите / или част от тях /, не се ли нагледахме и наслушахме на глупости от пресата / не от цялата естествено, между тях има много кадърни и съвестни хара /, бил съм свидетел на някакво събите, а на другия ден след прочитане на вестника, започвам да се чудя, аз бил ли съм там или журналиста на когото в последствие е разказано случилото се . Много от гилдията им се водят от максимата, лошата новина е най добрата новина / пък майната и на истината / . Не защитавам нищо и никого, но просто на първите страници на вестниците често четем все страшни и кървави неща, а че наш сънародник направил нещо в областа на науката или измислил нещо полезно, ще го прочетем при обявите .

Явно на някои потребители много им липсвам :p и очакват с нетърпение да се появя в тази тема ;)

Както се спомена в някои от коментарите,не трябва да се вярва безрезервно на всичко,което пишат журналистите.Все пак и те се борят за прехраната си :o

Да не се окаже,че въпросната карабина не струва 50000 лв.,ами е 5000 лв.Така де,тя само една нула е разликата :D

Ако някой не е чувал вица за компютрите и компотите,мога да му го припомня.

Той Президента,според едни други журналисти,беше отстрелял незнам колко си прасета по време на лов в остров Персин.После се установи,че той никога не е ходил там на лов.Има и много други такива измислици... и какво от това :D

Който иска да вярва,който не иска,да не вярва.Всеки си носи глава на раменете.Едни я използват по предназначение,други за да си поставят там шапката ;)

Явно на някои потребители много им липсвам :D и очакват с нетърпение да се появя в тази тема :)

Както се спомена в някои от коментарите,не трябва да се вярва безрезервно на всичко,което пишат журналистите.Все пак и те се борят за прехраната си :D

Да не се окаже,че въпросната карабина не струва 50000 лв.,ами е 5000 лв.Така де,тя само една нула е разликата :D

Ако някой не е чувал вица за компютрите и компотите,мога да му го припомня.

Той Президента,според едни други журналисти,беше отстрелял незнам колко си прасета по време на лов в остров Персин.После се установи,че той никога не е ходил там на лов.Има и много други такива измислици... и какво от това :D

Който иска да вярва,който не иска,да не вярва.Всеки си носи глава на раменете.Едни я използват по предназначение,други за да си поставят там шапката :D

:D Оооох, слава богу! Знаех си, че има нещо съмнително още като прочетох сумата 50 000! Сега вече камък ми падна от сърцето- то 5000 кви пари са? Сега вече нашият човек напълно влиза в самозададената си рамка на "социален". С голяма благодарност към "ARGO", за внесената яснота и спокойствие в душите ни! :D

:D Оооох, слава богу! Знаех си, че има нещо съмнително още като прочетох сумата 50 000! Сега вече камък ми падна от сърцето- то 5000 кви пари са? Сега вече нашият човек напълно влиза в самозададената си рамка на "социален". С голяма благодарност към "ARGO", за внесената яснота и спокойствие в душите ни! :D

За шапката и поставката за нея ставше въпрос... :D

Дерзай :D Виждам,че така ще ти олекне :)

Явно има хора дето постоянно требе да се дръгнат о некоя българска институция. Зер друга работа нямат.

Те вероятно за протокол и етикет не са чували :D

Ами представете си Господа Критикари , че Държавния Глава отива на посещение (или приема гости,все тя) в/от някоя държава чиито Президент ,Крал,Султан е чувал за страстта му и му подарява пушка !!! А сега да видим ! :D Как трябва да постъпи Първанов според вас ?

Вариант първи : поглежда цената върху стоката или касовата бележка в опаковката , пресмята по курса за деня , превръща в левове и в случай , че цената е над разрешената отказва ( !!! )подаръка.

Вариант втори : след горноописаните проверки и сметки заплаща по курс на БНБ. За целта тегли потребителски кредит от..."Пощенска" например "Да,да"

Има ли някой от умните глави идея за дипломатическия скандал? И какво ще говорите след това ? Щото проблема не е в пушката , нали ?

Навремето Кастро подари на Бай Тодор яхта . И к,во ?

Всеки в този форум има право да бъде ловец .Но Първанов , Първанов не !!!

А да наричаш Президента ни" бракониер"...какъв си ти бе ?!

Явно има хора дето постоянно требе да се дръгнат о некоя българска институция. Зер друга работа нямат.

Те вероятно за протокол и етикет не са чували :D

Ами представете си Господа Критикари , че Държавния Глава отива на посещение (или приема гости,все тя) в/от някоя държава чиито Президент ,Крал,Султан е чувал за страстта му и му подарява пушка !!! А сега да видим ! :D Как трябва да постъпи Първанов според вас ?

Вариант първи : поглежда цената върху стоката или касовата бележка в опаковката , пресмята по курса за деня , превръща в левове и в случай , че цената е над разрешената отказва ( !!! )подаръка.

Вариант втори : след горноописаните проверки и сметки заплаща по курс на БНБ. За целта тегли потребителски кредит от..."Пощенска" например "Да,да"

Има ли някой от умните глави идея за дипломатическия скандал? И какво ще говорите след това ? Щото проблема не е в пушката , нали ?

Навремето Кастро подари на Бай Тодор яхта . И к,во ?

Всеки в този форум има право да бъде ловец .Но Първанов , Първанов не !!!

А да наричаш Президента ни" бракониер"...какъв си ти бе ?!

РЕМ, протокола си е протокол и той трябва да се спазва но и да се подготвя и осъществява от можещ и знаещ екип, слядящ за неговото стриктно изпълнение.Протокола не може да вкарва и поставя в неловки и конфузни ситоации Президента.Екипа е и за това ,теса ДЛЖНИ ДА МОГАТ И ЗНАЯТ , за това са там и за това им се плаща, обаче надъниха на пачи яица Президента с този овен,плюсовете на който са несравнимо по малки от минусите които му донесе.

Edited by веско

РЕМ, протокола си е протокол и той трябва да се спазва но и да се подготвя и осъществява от можещ и знаещ екип, слядящ за неговото стриктно изпълнение.Протокла не може да вкарва и поставя в неловки и конфузни ситоации Президента.Екипа е и за това ,теса ДЛЖНИ ДА МОГАТ И ЗНАЯТ , за това са там и за това им се плаща, обаче надъниха на пачи яица Президента с този овен,плюсовете на който са несравнимо по малки от минусите които му донесе.

Някой знае ли истината с овена - може и той да е по протокол .

Абе типично по български всички почнахме да завиждаме за пушката. Няма знчение 5, 15 или 50 000 струва. Ако бяхме някъде другаде, в друга държава щяхме да намерим снимки, да се полюбуваме и така....

Абе типично по български всички почнахме да завиждаме за пушката. Няма знчение 5, 15 или 50 000 струва. Ако бяхме някъде другаде, в друга държава щяхме да намерим снимки, да се полюбуваме и така....

В 168часа и изтипосана оригиналната пушка. Изглежда ми доста евтина. :D

В 168часа и изтипосана оригиналната пушка. Изглежда ми доста евтина. :D

Коя от двете - тази в едър план, държана от ръкавите на скъп костюм, или тази която е до вълка .

Коя от двете - тази в едър план, държана от ръкавите на скъп костюм, или тази която е до вълка .

Разбира се, че тази в едър план, държана от ръкавите на скъп костюм. Онази другата с убития вълк- тя е просто "евтин боклук" за който не си заслужава да отваряме приказка. :D

Тази с убития вълк е масова конфекция- за нея дори не си заслужава да говорим. Другата- тя добре си ходи с марковия костюм :D

Протокол,етикет,вежливост ама...кой ще плати митото и ДДС-то,дори и да е подарък?Аз няма да съм! :hump::D:angry:

РЕМ, протокола си е протокол и той трябва да се спазва но и да се подготвя и осъществява от можещ и знаещ екип, слядящ за неговото стриктно изпълнение.Протокола не може да вкарва и поставя в неловки и конфузни ситоации Президента.Екипа е и за това ,теса ДЛЖНИ ДА МОГАТ И ЗНАЯТ , за това са там и за това им се плаща, обаче надъниха на пачи яица Президента с този овен,плюсовете на който са несравнимо по малки от минусите които му донесе.

Колега , трудно е да се разбере народопсихологията на източните народи. Някои северни пък считат за голяма чест да ти предложат жена си. :D Да не говорим , че в много страни управляват самодержавци , които са наследили бащите си. Мислиш ли , че ако такъв човек реши нещо , протокола може да се противопостави на местния обичай ?

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.