Jump to content
ФОРУМ
  • Ловен Сезон 2017
  • Наслука!
Stier

"Заслугите" на екоорганизациите

Recommended Posts

Нека тук всеки сподели какво ви е мнението за великите борци даващи мило и драго за да соасят една птиза животно и др.

Защо те са толкова малобройни (сравнени с ловците),а са така организирани и в по-вечето случаи си отстояват своето....??

Защо успяват да усвоят фондове и др.средства мн. по-добре от организациите защитаващи деца,болни и пострадали хора.....?????

Защо всички изглеждат по един и дъщи начин?Навяват асоциации за нездрав разсъдък......

Пр.Ако вчера сте гледали БТВ_новините и предаването за едни от тях"Зелени балкани" и техните успехи.....за пеликана Грую оцелял с едно крило.За орела с 28 съчми извадени от него(това го повторига 10 пъти,за лебеда щъркела ит.н.

Друг пример.Група еколози от Н-та организация се ангажират да опазват и се грижат за едно вековно дърво,хубаво няма лошо...то на всякло дърво можем да сложим 5-6 пазача,колко му е ,но показаното бе показност;Ограда с първокласна дървесина ,Месингова табела,оборудване на еколозите като от гражданска защита.....

Какво е лошото ще попита някой?Няма лошо така модерно и качествено трябва да постъпваме,но откаде са тия пари ??Как така идват и се усвояват?

А за децата в домове СМС-си да пращаме ...

За лечение СМС-си да пращаме...

За бедстващи пак СМС-си...

Айде ,че прекалих с//??????????

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Нека тук всеки сподели какво ви е мнението за великите борци даващи мило и драго за да соасят една птиза животно и др.

Защо те са толкова малобройни (сравнени с ловците),а са така организирани и в по-вечето случаи си отстояват своето....??

Защо успяват да усвоят фондове и др.средства мн. по-добре от организациите защитаващи деца,болни и пострадали хора.....?????

Защо всички изглеждат по един и дъщи начин?Навяват асоциации за нездрав разсъдък......

Пр.Ако вчера сте гледали БТВ_новините и предаването за едни от тях"Зелени балкани" и техните успехи.....за пеликана Грую оцелял с едно крило.За орела с 28 съчми извадени от него(това го повторига 10 пъти,за лебеда щъркела ит.н.

Друг пример.Група еколози от Н-та организация се ангажират да опазват и се грижат за едно вековно дърво,хубаво няма лошо...то на всякло дърво можем да сложим 5-6 пазача,колко му е ,но показаното бе показност;Ограда с първокласна дървесина ,Месингова табела,оборудване на еколозите като от гражданска защита.....

Какво е лошото ще попита някой?Няма лошо така модерно и качествено трябва да постъпваме,но откаде са тия пари ??Как така идват и се усвояват?

За лечение СМС-си да пращаме...

Не си прекалил - прав си.

И с какви средства става това?

Усвоени фондове.

Имат си и здраво лоби в парламента.

А чрез тази показност показват , че трябва да им се дадат още пари.

Ама рипат само срещу граждани и ловци, Никога ама никога срещу най - големите унищожители на природата химически заводи, големи строители или други едри капитали и проправителствени проекти.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама рипат само срещу граждани и ловци, Никога ама никога срещу най - големите унищожители на природата химически заводи, големи строители или други едри капитали и проправителствени проекти.

Ами явно сам си отговори от къде идват парите и лобито на някой места .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За лечение СМС-си да пращаме...щом стане въпрос за еколог то значи изнудвач за пари

щом стане въпрос за еколог то значи изнудвач за пари Редактирано от ivan sharkov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните години така наричащите се еколози са много добре мотивирани и подготвени а също така и добре финансирани млади хора.Не може да се отрече че макар и по малко от нас ловците те са по добре подготвените.Определено PR им работи по добре от нашия/всъщност такъв няма/.Но от къде идват средствата за това е голяма европейска мъгла.Правят разни програми по тази и онази линия взимат за тях едни пари и тн.Всъщност има разни екосайтове в които ако се зачетеш ще се досетиш от къде са им парите.

Сматам че тепърва ще имаме да берем"ядове"от тях.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ съм от "групата еколози от Н-тата фирма". Незнам защо винаги, когато някой направи нещо интересно ще се намери някой, който да го критикува или да му прави сметка на парите. Ако толкова ви е интересно...фирмата ни е изключително малка и средната възраст на работниците е 23год. Парите са си от нашия джоб- честно изкарани! Грижите за едно дърво изискват средства, но повече изискват труд. Щом си готов да поемеш такава отговорност и да се нагърбиш с толкова труд значи има нещо, което те кара да го правиш- и това е желанието да направиш добро. Може да ме критикувате или да говорите че това е с цел реклама, но аз си знам за себе си своите мотиви. Ще продължаваме да се грижим за вековното дърво и лятото да се събираме там, сред природата!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
АЗ съм от "групата еколози от Н-тата фирма". Незнам защо винаги, когато някой направи нещо интересно ще се намери някой, който да го критикува или да му прави сметка на парите. Ако толкова ви е интересно...фирмата ни е изключително малка и средната възраст на работниците е 23год. Парите са си от нашия джоб- честно изкарани! Грижите за едно дърво изискват средства, но повече изискват труд. Щом си готов да поемеш такава отговорност и да се нагърбиш с толкова труд значи има нещо, което те кара да го правиш- и това е желанието да направиш добро. Може да ме критикувате или да говорите че това е с цел реклама, но аз си знам за себе си своите мотиви. Ще продължаваме да се грижим за вековното дърво и лятото да се събираме там, сред природата!

Да де, Лиске, лошо няма с това дърво, даже няколко още дето имат нужда от грижа ще ти покажа. Събирайте се веселете се свирете на китари, ама това не е екология. Помагането на едно дърво, една птица не означава нищо само прави личен гъдел че си свършил нещо хубаво. Когато мина ветровала на Беслет преди 10 години и трябваше да се залесят хиляди хектари, никоя еко организация не даде пари за залесяванията нито помогна с труд, залесяването стана с мизерни надници на работници от околните села, когато беше годината с пожарите, с какво помогнаха еколозите на мащабните залесявания? Как точно еколозите знаят как текат процесите в гората след като не са учили лесовъдство и хабер нямат какво е сукцесия, какви са идеите на сечите и тн. Природата, особено когато е увредена като нашата има нужда от истински лекари, хирурзи, които не се плашат да си изцапат ръцете с кръв, а не от евангелисти проповядващи мир и любов смятащи че техните идеи са по важни от хилядолетните горски процеси. Само когато човек не е предубеден може да взема мъдри решения. :mellow:

Редактирано от edin_lovec

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Да де, Лиске, лошо няма с това дърво, даже няколко още дето имат нужда от грижа ще ти покажа. Събирайте се веселете се свирете на китари, ама това не е екология. Помагането на едно дърво, една птица не означава нищо само прави личен гъдел че си свършил нещо хубаво. Когато мина ветровала на Беслет преди 10 години и трябваше да се залесят хиляди хектари, никоя еко организация не даде пари за залесяванията нито помогна с труд, залесяването стана с мизерни надници на работници от околните села, когато беше годината с пожарите, с какво помогнаха еколозите на мащабните залесявания? Как точно еколозите знаят как текат процесите в гората след като не са учили лесовъдство и хабер нямат какво е сукцесия, какви са идеите на сечите и тн. Природата, особено когато е увредена като нашата има нужда от истински лекари, хирурзи, които не се плашат да си изцапат ръцете с кръв, а не от евангелисти проповядващи мир и любов смятащи че техните идеи са по важни от хилядолетните горски процеси. Само когато човек не е предубеден може да взема мъдри решения. :mellow:

Eй това е самата истина, има само една псевдозагриженост за българската гора от страна на еколозите без никакъв принос за подобряване нейното състояние и оцеляване. Сами си правим пиар в едан нац. телевизия, с една ограда на вековно дърво, ами господа еколози много работа свършихте за Българската фауна и природа. Сърдечно Ви брагодарим!!!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Второто предаване на господари на ефира за Витиня:

http://videos.botevgrad.com/view/1159/Darj...odari-na-efira/

Първото беше по сигнал че гората се сечала (не можах да го намеря), обаче директора им е умен човек, каза "добре дошъл е всеки който иска да помогне и да залесява, ще му осигуря кирка лопата, транспорт и суха храна" не знам някой да е отишъл. И репортажа се обърна на опъки, не само че не злепоставиха директора, ами се видя как всичко се крепи на един гол ентусиазъм.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи искате да помагате за Българската гора, хубаво няма лошо. Само да ти кажа че грижите за едно дърво не изискват почти никакви средства, а само малко грижи. Аз и семейството ми за саждаме дървета с "користна" цел. Отглежда ме пчели и гората в която са пчелите е подложена на сеч, дървата се използват за отопление на живеещите в близкото село. В двора си отглеждам конски кестен, акация, някой видове храсти, липите ги събирам от издънки и засаждам. Другата "користна" цел е плодовете на дивия кестен да изхранват и някой видове дивеч, да има и лов. Лошото е че понякога разни козари и овчари, чрез животните ми съсипват разсадите, но хванати ли са в нарушение има и наказание, защото преди това са били предупредени! Вместо да лежите под дървото и да отчитате дейност вземете кирка и лопата, разсад ще ви намеря, ако не можете и започнете да засаждате дървета, сечеща много!

Редактирано от Skitnik

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам някои дали е чувал (защото аз не съм ) някои от всичките еко организации да са направили една хранилка или да са изнесли една торба царевица зимата в помощ на дивите животни , ама иначе на приказки са много велики , големите еколози .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та да запазим духа на коментарите, нещо и от мен .

Щом не си " от ония " еколози, за който става дума тук, то тогава защо се обиждаш? Преди години през есента в нашия район, падна едно доста голямо ято от млади пеликани /мисля, че бе розов пеликан / . Спецовоете тогава казаха, че това е може би повече от половината популация в Европа. Та как да е, след голямо търчене нагоре, надолу по баирите, бяха хванати около 30-40 птици. Точно тогава се появи една " частна " РИОСВ, скараха се с държавната РИОСВ, взеха една двойка птици / още не знам как стана/ и дим да ги няма. Иначе грижата за останалите се падна на държавата / извозване, изолотор, храна и грижа през цялата зима и т.н./ , а славата по медиите ............ .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Незнам някои дали е чувал (защото аз не съм ) някои от всичките еко организации да са направили една хранилка или да са изнесли една торба царевица зимата в помощ на дивите животни , ама иначе на приказки са много велики , големите еколози .

Няма да чуеш , и няма да видиш , то зер в гората камери и журналисти няма , но виж "хранилка" на жълтите павета да ти направят и някой фонд да оплюскат са като корморани.

Нали се сещаш кой , плаща и кой поръчва музиката - тия дето се правят на еко-меко реват срещу тия в парламента , пак те първите са взели пари от вторите за да се тръшкат и дерат по площадите , за да може после нашите "дупедати" да прилапат някой "Ойро" и да отчетат дейност пред света .

Ако ловците се затръшкат и ревнат по площадите веднага ще излезе някое мекере да обяснява , че видите ли "те не са представителна извадка на нашето общество , и подкопават социалния и гражданския мир , и създават условия за дестабилизация в страната" .

А относно "PR" проявите ще питате и гледате как се правят от "доживотното , несменяемо и непогрешимо ръководство на НЛРС" .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма страшно :mellow: .

Сега ще"развъждат"лешояди за това нямат време за други работи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ми купуват на убит чакал и лисица по кутия патрони мога да ги захранвам с "храна" за лешоядите .

Ей , "Еко-лешояди" къде сте да направим бартера , или кълвете от някой фонд като от дроба на Прометей ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже няма как да ви цитирам всичките...явно никои нищо не е разбрал! Относно "користната" цел на дърветата- баща ми също е пчелар! Относно "жълтите павета"- не сме от София! Относно това, че сме еко организация и едва ли не някой ни спуска пари да си правим реклама- пълни глупости. Извинявам се за писането и езика просто съм ядосана. Ядосвам се, защото винаги има хора, които не са доразбрали нещо, но за това пък са винаги компетентни да коментират. Никои нас не ни е финансирал- фирмата се занимава с рязане и поддръжка на дървета. Относно грижите за едно дърво и това, че не струват много- пак глупости. Няма смисъл да ви цитирам цени на пасти или материали за запълване на хралупи, защото едва ли ви интересува! Относно присъствието на медиите- няма какво да се извинявам на никой, че са ни дали по телевизията- това са новини, нормално е да дават какво се случва! Относно коментара за събирането ни и "свиренето" на китари- още не сме били родени в хипи годините! Казвам само, че е глупаво, когато тръгнем да правим нещо навсякъде да има негативизъм и всичко да ни спъва. 3ма- 4ма човека сме на по 22 години и всичко си правим сами! Не стига цялата бюрокрация и старите комунисти- държавни служители, с които трябва да се съобразяваме, ами и ето такива коментари посрещаме. Както и да е! Само аз си знам колко бачкане е и колко разправии имаме. Номера е, че с оплакване от държавата и държавните институции не става. Държавата може да ви е длъжна, на мен също, но ако не се бачка не става. Така, че вие си стойте, оплаквайте те, злобейте си....ние си действаме!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви таковам деиствията!!Освен смешници от вас нищо друго не става!Приеми истината и се скрии някьде,че взех да се ядосвам!А ядосан,не сьм много интелигентен сьбеседник!!!!!!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , моля Ви да не се поддаваме на провокации,защото това тук на такова ми прилича.От такива спорове не печелим Ние ловците .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Понеже няма как да ви цитирам всичките...явно никои нищо не е разбрал! Относно "користната" цел на дърветата- баща ми също е пчелар! Относно "жълтите павета"- не сме от София! Относно това, че сме еко организация и едва ли не някой ни спуска пари да си правим реклама- пълни глупости. Извинявам се за писането и езика просто съм ядосана. Ядосвам се, защото винаги има хора, които не са доразбрали нещо, но за това пък са винаги компетентни да коментират. Никои нас не ни е финансирал- фирмата се занимава с рязане и поддръжка на дървета. Относно грижите за едно дърво и това, че не струват много- пак глупости. Няма смисъл да ви цитирам цени на пасти или материали за запълване на хралупи, защото едва ли ви интересува! Относно присъствието на медиите- няма какво да се извинявам на никой, че са ни дали по телевизията- това са новини, нормално е да дават какво се случва! Относно коментара за събирането ни и "свиренето" на китари- още не сме били родени в хипи годините! Казвам само, че е глупаво, когато тръгнем да правим нещо навсякъде да има негативизъм и всичко да ни спъва. 3ма- 4ма човека сме на по 22 години и всичко си правим сами! Не стига цялата бюрокрация и старите комунисти- държавни служители, с които трябва да се съобразяваме, ами и ето такива коментари посрещаме. Както и да е! Само аз си знам колко бачкане е и колко разправии имаме. Номера е, че с оплакване от държавата и държавните институции не става. Държавата може да ви е длъжна, на мен също, но ако не се бачка не става. Така, че вие си стойте, оплаквайте те, злобейте си....ние си действаме!

Госпожице лисичке, може ли да ми обясните каква е еко целта на запушване на естествени хралупки - място за живеене на катерички примерно ? После да не ходите да правите и къщички за катеричките, че егаси перпетум мобилето направихте :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Госпожице лисичке, може ли да ми обясните каква е еко целта на запушване на естествени хралупки - място за живеене на катерички примерно ? После да не ходите да правите и къщички за катеричките, че егаси перпетум мобилето направихте :D

Тая да не ми се мярка из гората, че ако я срещна ще и разбия и двете хралупи :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Тая да не ми се мярка из гората, че ако я срещна ще и разбия и двете хралупи :D

Ти гледай да не изкочи някой бухал от хралупата, че и те спинкат там :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете кои спецове запълниха хралупата на Гранитския дъб и го умориха? Най-старото дърво в България! 1600 години стояло дървото зелено, те решили да му помагат. Някаква отговорност бива ли да им се потърси?

Не бухал, пчели в хралупите на тия хора!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разправии винаги има.но ми кажи откъде са парите за пастите с които лекувате дърветата .Защо трябва да запълвате хралупите като те са естествени жилища за птици и насекоми.Не беше ли по-добре да застанете пред министерството на,,земеделието и горите" или още по-добре пред народното събрание и там да протестирате срещу изсичането на горите.Колкото до нас мога да кажа нашите финанси са с по-ясен произход от вашите,и за разлика от вас ние сме изхранили повече дивеч отколкото можете да си представите дори с лични средства и личен труд.Затова ти предлагам повече с нас не се заяждай,най-малкото заради това ,че си в нашият форум.Нищо лично просто това е истината. :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се опитам да прекратя тези никому ненужни спорове ще се опитам да въведа малко яснота относно точно това осиновяване. Неискам да коментирам други обществени и еко – организации, защото ще стигнем пак до казуса „лешояди”. Няма да използвам Вашия прийом нападай всичко което ти падне, не е в моя стил а и така ще завъдим още повече спорове. Коментираната и плюваща се тук „организация” всъщност е частна фирма „Алпин джобс” ЕООД занимаваща се с отсичане на опасни и(или) болни дървета, поддръжка на същите, както и с озеленяване. Работи предимно с частни лица и фирми. Не се финансира от държавни или европейски фондове. Не членува в екологични или държавни организации с изключение на Aboriculture (ISA) която впрочем е международна организация за сертифициране и обмяна на опит. Осиновяването на въпросното дърво е по инициатива на екипа и частност на собственика на фирмата. Финансирането на проекта е 100% фирмено. Както знаете в тази държава няма данъчни или каквито и да е било други облекчения за породен род дейности. Проекта няма за цел усвояване на средства, „одарихме по самара за да се сети магарето”, държавата не заделя средства за запазването на вековните дървета, излишно е да казвам колко са специалистите. И както е отбелязал edin_lovec точно такива специалисти убиват вековници. Що се отнася до екипировката ни, по която тема лично аз съм чувствителен, някой питал ли е някои друг ловец защо има арсенал и екипировка по – добра от тази на армията… Впрочем нашата екипировка е в пъти по – добра от тази на гражданска защита, защото тя ни изкарва хляба и ни пази живи. И не на последно място, неискам да навлизам в конфликт с никого но ми е интересно как е популацията на дивеч във вашия регион, защото в Искърското дефиле почти не се среща такъв. И моля Ви нени сравнявайте с масовите еколози защото това е равнозначно да Ви сравняваме с масовите ловци (бракониерите) а лично аз несмятам, че Вие сте от тях.

Нас можете да ни намерите на адрес: http://alpinjobs.com

С уважение Димитър Николов.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване