Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

hunter_23

Селективен Капан за Чакал

Здравейте, четох в няколко теми се споменава за селективен капан за лисици като се използва PVC наклонена тръба която се закопава в земята. Този капан може ли да се използва и за чакали че много се навъдиха при нас а не дават бележка за вреден дивеч и нещо взе да ме е страх да ходя без. Ако някой има успех с Чакал с такъв капан нека спомене с какви размери е тръбата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хунтер и при мен е така-МНОГО ХИЩНИЦИ НО НА ДВА КРАКА И ВСЕ ВЪВ ВЛАСТ "ОБЛЕЧЕНИ"

trevopasen хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте, четох в няколко теми се споменава за селективен капан за лисици като се използва PVC наклонена тръба която се закопава в земята. Този капан може ли да се използва и за чакали че много се навъдиха при нас а не дават бележка за вреден дивеч и нещо взе да ме е страх да ходя без. Ако някой има успех с Чакал с такъв капан нека спомене с какви размери е тръбата.

И кое и е селективнотото, на PVC тръбата???

Избира ли ги к"во ги прави? :hi:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
И кое и е селективнотото, на PVC тръбата???

Избира ли ги к"во ги прави? :)

Здравей колега. Идеята беше да се хващат чакали и лисици и да се уцели най добрия размер на тръбата (за съжаление никой не каза точен размер). За сега съм се отказал с тази идея защото закона стана по либерален и си направих стървилище, като захладнее ще видим :hi:

А ако пък не смогвам ще сложа и един два от тези капани поне за лисици с размер 160 мм та да намалеят малко тея зверчета, че заек и фазан не остана.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и за чакал,и за лисица тръбата е една и съща.Доказано работи.Тези дни и аз ще си стъкна 2-3 такива,че доста се навъдиха,а деиствително бележки няма,помляха всичко и както е тръгнало след 2 години ще трябва само на хишник да ходим. :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз си направих стървилище и ги налягам с 12 калибър тръба!!!За един месец имам 7 бр. отчетени в горскато чакали.Желая ви слука и на вас!

Колега Хунтер-23 ако нямаш 16см, пробвай с 20см тръба мисля че и тя може да ти свърши работа.

vragtvoi хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да обясни точно как се прави този капан?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Някой може ли да обясни точно как се прави този капан?

Здравей, капана е доста прост за направа. Вземаш пластмасова тръба 160 или 200 мм. режеш парче дълго около 150 см. и затваряш сигурно единия край с мрежа или дървена тапа така че да не може лисицата или чакала да прокопае пръста. Заравяш под ъгъл 45 градуса и хвърляш нещо смърдящо (чувал съм за риба). Тръбата не трябва много да излиза от земята. След всеки 2-3 хванати лисици или чакали промивай тръбата, че я опикават и други не се лъжат. Ако като отидеш е още жив хишника изливаш една кофа вода и се дави.

Надявам се да съм помогнал :crybaby:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравей, капана е доста прост за направа. Вземаш пластмасова тръба 160 или 200 мм. режеш парче дълго около 150 см. и затваряш сигурно единия край с мрежа или дървена тапа така че да не може лисицата или чакала да прокопае пръста. Заравяш под ъгъл 45 градуса и хвърляш нещо смърдящо (чувал съм за риба). Тръбата не трябва много да излиза от земята. След всеки 2-3 хванати лисици или чакали промивай тръбата, че я опикават и други не се лъжат. Ако като отидеш е още жив хишника изливаш една кофа вода и се дави.

Надявам се да съм помогнал :crybaby:

Може би по лесния вариант ще е трабата да се сложи на бряг с подходящ наклон

а не да се копае 150 см :o:p

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ААаа тези тръби от къде ги намирате???

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ААаа тези тръби от къде ги намирате???

От магазина бре.Или на село ако намериш някъде,апък ако трябва и да откраднеш. :clapping:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В железариите по-големи от 160мм тръби не продават ми се струва. Може от ВиК да помогнат адекватно с някоя изрезка...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В магазините за водопроводни части има много и с различна големина тръби.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак нека некои да покаже снимка на такъв капан с тръба :icon_thumright:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина колеги, дайте да видим някоя опашчица в тръбата?

Да видим всички как изглежда.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

неможе да излезне назад..нали заради това е PVC тръбата..замисъла е да и хлъзне на гадината и да неможе да излезе назад,а също и да не е прекалено широка тръбата за да не се обърне и да избяга..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги аз имам под рака ф200 или ф220 но мисля че е ф220

та въпроса ми е дали може да стане с ф220 или е много широка

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
колеги аз имам под рака ф200 или ф220 но мисля че е ф220

та въпроса ми е дали може да стане с ф220 или е много широка

Ми колега, ако не те бърка тръбата пробвай. Може някой лисици да бягат, но едрите лисици и чакали би трябвало да не могат да се обърнат. Успех и сподели какво е станало.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,според мен този капан или не работи или не правя нещо както трябва или просто хищниците в местноста са много големи тарикат,преди можеби 3 седмици поставих два такива на различни места,натъпках ги с вмирисана риба и остатаци от заклана коза,до единият ваобще не са ходили а на другият само е копано около него и са стъпвали вътре в началото на трабата

oreu хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване