Jump to content

8mm Манлихер

Recommended Posts

Колеги искам да попитам има ли патрони който да отговарят на калибъра на старите армейски Манлихери, за които знам единствено ,че са 8мм.Става дума за ловен вариант на боеприпаса и кои оръжия ползват такъв боеприпас.Ето за тези Манлихери говоря:

post-7435-1239650967_thumb.jpg

post-7435-1239650982_thumb.jpg

Не няма от около 50 години!

Питам защото мерника на тези пушки е разграфен до 2000 стъпки , а за да се достигне на такова разтояние точност се предполага че баеприпаса е сериозен.

Питам защото мерника на тези пушки е разграфен до 2000 стъпки , а за да се достигне на такова разтояние точност се предполага че баеприпаса е сериозен.

Тва абсилютно нищо не значи!Преброи две хиляди крачки обьрни се виж колко е ,и ще разбереш!

Тва абсилютно нищо не значи!Преброи две хиляди крачки обьрни се виж колко е ,и ще разбереш!

Е няма да 400-500м все пак.Поне над 1200-1300м ще е .

Това ,че е разграфена на тази дистанция не означава ,че до там има точна стрелба. На това разстояние проектила още има нужната енергия да убие човек, но трябва да го уцели. Ако стреляш в камара от 1000 човека има вероятност да удариш някой, но за точна стрелба на това разстояние и дума не може да става.

Абе с пари всичко се намира,а ако нестава става с много пари!!! :D

Нещо по конкретно или ей така го казваш само.

Но аз мисля че колегите не са разбрали въпроса ми .Исках да рабера дали се ползва този калибар (не тези патрони конкретно) в ловен вариант за съвременни пушки (ловни карабини).

Но аз мисля че колегите не са разбрали въпроса ми .Исках да рабера дали се ползва този калибар (не тези патрони конкретно) в ловен вариант за съвременни пушки (ловни карабини).

Имам спомен от една книга от библиотека "Всичко за оръжието" - "Ловната карабина", че патрони за този калибър се произвеждат само от Фиочи и Лапуа. Изданието е от преди 10-15 години и информацията е от тогава. Дали въобще е вярна и какво е положението към момента - незнам.

Дано да съм ти бил полезен.

Поздрави!

Да ползва се примерно при SAUER-S202-cal.8x57IS;8x68 и други Европейски производители правят оръжие в тези калибри.

Да ползва се примерно при SAUER-S202-cal.8x57IS;8x68 и други Европейски производители правят оръжие в тези калибри.

Ето за това питах , благодаря.А гилзата на Манлихер с каква дължина.

И 2-те са с ранд. М/у другото доколкото съм чувал.. Има манлихери конвертирани за стрелба с 8х57ис.

Така ,че едвали ще е толкова трудно да се направи 1 конверсия на вече същестуваща пушка.

Не няма от около 50 години!

Много си категоричен колега ама не си прав :DПравят се и се продават все още 8мм боеприпас от повечето по големи производители като Федерал и Ремингтон на пример.И то на страшно добри цени :D

Поздрави

ПП.Ако в България няма,това не значи,че никъде няма!!Мой приятел ловува с 8мм Маузер последният сезон с чисто нови Ремингтон амуниций.

Живи и здрави.

8mm Mauser Power-Shok Centerfire Rifle Cartridge, 170-Grain Soft Point Bullet, 2360 fps, 20 Rounds Per Box

Our Low Price: $31.21

:D

Edited by val4ak

Само дето това е манлихер и патроните са други. :D

Мдам,едните са военни а другите са ловни :Dи?

Калибърът е означен кратко и ясно-8мм :D

Cartridge model 1895

Weight 28.72gr

Length 75.5mm

Diameter of bullet 8.2mm

Weight of bullet 15.72gr

Length of bullet 31.8mm

Muzzle velocity 600m/s

caliber 8mm

Това е Манлихера :D

Edited by val4ak

Мдам,едните са военни а другите са ловни :Dи?

Калибърът е означен кратко и ясно-8мм :D

Cartridge model 1895

Weight 28.72gr

Length 75.5mm

Diameter of bullet 8.2mm

Weight of bullet 15.72gr

Length of bullet 31.8mm

Muzzle velocity 600m/s

caliber 8mm

Това е Манлихера :D

На манлихера гилзата му е 56 мм и е с Ранд. А на маузера е 57мм и е с жлеб. Има разлика.

На манлихера гилзата му е 56 мм и е с Ранд. А на маузера е 57мм и е с жлеб. Има разлика.
Да прав си колега но Вълчак говори за рандовия патрон за,който може да се намири муниция без проблем в САЩ и др.ЕСдържави. :D Edited by orlovec69

Имам спомен от една книга от библиотека "Всичко за оръжието" - "Ловната карабина", че патрони за този калибър се произвеждат само от Фиочи и Лапуа. Изданието е от преди 10-15 години и информацията е от тогава. Дали въобще е вярна и какво е положението към момента - незнам.

Дано да съм ти бил полезен.

Поздрави!

Да се чете "само Фиочи и Кийноч", без Лапуа; сега погледнах в книгата.

Извинявам се за непълния си спомен по-рано!

Извинявам се за лекото отклонение, но не е ли възможно на Малинхерата да и се смени цевта с такава за 7,62х54R и да стреля без проблеми.

Извинявам се за лекото отклонение, но не е ли възможно на Малинхерата да и се смени цевта с такава за 7,62х54R и да стреля без проблеми.

Че то като ще е така по добре руска винтовка.А 7,62 го има в доста разновидности.Тук говорим за 8мм.А и не знам как би могло да се смени цевта на Манлихер с друга.

Да се чете "само Фиочи и Кийноч", без Лапуа; сега погледнах в книгата.

Извинявам се за непълния си спомен по-рано!

според сайтовете на фиоки и кинок този калибър го нямат....мога да ви пусна линкове ако не вярвате....нещо повече--с търачките не се открива никакъв актуален производител на кал. 8Х56 R. Ама нали трябва да се намираме на приказка...Тези манлихери могат да се притежават(законно) само за колекция - или като някакъв реквизит -- кви патрони и пет лева :D ...и преди сме я нищили такава тема... http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=9655

Edited by jovani62