Jump to content

оптика хавке или меопта

Recommended Posts

колеги мисля да си купувам оптика и засега съм се спрял на Меопта 7x50 стационарна с просветка и другия вариант е Хавке 8x56 също стационарна с просветка,ако някои има някакви наблюдения към тея две марки нека ми помогне,оптиката ше бъде монтирана на карабина мазалат

нямали хора които да ползват такива оптики

колеги мисля да си купувам оптика и засега съм се спрял на Меопта 7x50 стационарна с просветка и другия вариант е Хавке 8x56 също стационарна с просветка,ако някои има някакви наблюдения към тея две марки нека ми помогне,оптиката ше бъде монтирана на карабина мазалат

Никон си вземи. :bira:

все още се надявам някои да ми помогне в избора

Меопта !

Другата отива на висока кратност, от която толкова често няма нужда.

Освен това Хавке - то се прави в Китай !

Меоптата е с цайсови лещи, отдавна са на пазара и чехите умеят някои неща !

Edited by zkk

аз мога да ти продам 6 x49 меопта скала 8 б. на няколко месеца с 10 г. гаранция купена от вип пловдив има си фактура и гар.карта перфектна ако имас интерес 0888978747 -350.00 лв.

Edited by lAMBRI

това са прекалено силни приблежения- според мен-незнам за какво ще ги ползваш,порови се из форумите и преосмисли избора си.иначе -твърдо от тез двете -меопта ;)

Аз по скоро съм се насочил към варио варианта на Хаук 2.5-10х50 , защото в този ценови клас няма голям избор за оптика с подсветка и такъв срок на гаранцията . А и макар и сделано в братского Китай си ги дават за средни калибри какъвто е и .308 , на какъвто искам да я сложа аз . За момента се влияя от цената и рекламата , а в четвъртък ще ходя до София и това е една от задачите които трябва да свърша . Така че към края на седмицата ще имам краен резултат на моя избор .

Колеги,доколкото разбирам ви трябва оптика за лов на варда(заради подсветката).Това означава и стрелба на сравнително къси дистанции...Ако имате възможност разгледайте и оптиките Swift http://www.oragie-lov.com/index_bg/dif.php...p;parent_id=970 те са южнокорейски и изглеждат много добре направени и светли....жалко че нямат с такива параметри които на мен ми трябват,иначе бих си купил...За Meopta .... имал съм 2 такива 6х42 и 3-12х50...аз не ги харесвам.Единственото им качество е че са много здрави-понасят доста падания и удари,но не са прецизни.

Повярвай колега, заложи на сигурното и здраво нещо - избери Меопта-та. Не гледай само рекламата, защото (както Роби ми разказа) тя е като надписа който имало на една врата "ЖЕНИ"...и влиза нашият човек (Не Роби!) "настървен", а то тоалетна...

А и нещо което дано ти помогне - Мазалата ще ти счупи Hawke-то (и не само него...) след няколко изстрела...

Здравеи,колега-аз сас моя скромен опит бих ти препоръчал Меопта 6 по 42-имам подобна и съм стигнал до извода че за цената си е супер.При сумрак се вижда много по добре с нея отколкото с по-вечето китаиски ,,таско,хоук,липърс,бушнел-ползвал съм я на гонка и варда перфектна.Също така издържа на по-сериозни калибри.Препоръка-на сумрак погледни през няколко модела и прецени сам.При движеша се цел на 10-15 метра при по-голям опит няма проблем на мига да прихванеш целта.Тази Меопта по-горе която се прдлага си струва всеки един лев и дори да решиш дая продадеш винаги ще се намери купувач за тази марка

• 1 month later...