Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Костенец и неговите ножари!

Recommended Posts

Нищо не става от костенските ножове всеки път ,като дерем ги споменавам до десето коляно :pardon:

• Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Не че нещо,ама не си написал нищо...а може би си искал!?

Преди около 14 години ходих специално до село Костенец да си поръчам нож. Острието си е по мой проект. Ограничение за цената нямаше - исках да е от кована стомана с еленов рог, нямах претенции за укра

Posted Images

ako moje da mi dadete niakakvi kordinati na tozi maistor ot kostenec ivan il4ev mnogo 6e sam vi blagodaren

Пишете на кирилица !!!

0889385799-Иван Илчев

Имам 6 ножа от Иван Радев,3 приплода и един нер се дерат(с един нож) за 2 часа без наточване,който ползва ножове разбира за кво иде реч!!!!

Имам 6 ножа от Иван Радев,3 приплода и един нер се дерат(с един нож) за 2 часа без наточване,който ползва ножове разбира за кво иде реч!!!!

:rofl:

Важното е сам да си вярваш!

Edited by Koce1

Нищо не става от костенските ножове всеки път ,като дерем ги споменавам до десето коляно :pardon:

Пристрастен съм, защото съм от там.

Но ако е толкова "зле" защо не смениш ножа, а продължаваш да "споменаваш" та чак до десето коляно?!

Пристрастен съм, защото съм от там.

Но ако е толкова "зле" защо не смениш ножа, а продължаваш да "споменаваш" та чак до десето коляно?!

Здравей колега, от град Костенец ли си, защото и аз съм от там. Да не би да си пристрастен към ножовете, защото един път когато бях до Еконт експрес, един човек ми каза, че е много запален по ножовете- като разбра, че има нож в пратката??? Да не би да имаш ягдтериери и един сив джип? :)

• 3 weeks later...

Важното е сам да си вярваш!

аз съшо имам 2 от радев ножовете са супер

имам първия от 4 години и само с масата го точа нее мръднал

и на очители даси вярвам или на :good:

Преди няколко седмици на пълен ... майтап си взех една чекийка.Заглеждах я от доста време,но все се чудех,а и цената й една такава,социална.Демек,не буди доверие.Е да,ама не-оказа се просто оса,бръсне без никакво усилие косъмчета по ръката,половината ръка си епилирах :rolleyes: !Чак после видях,през витрината не успях поради миниатюрния размер-надпис "К.Попадийн с.Костенец".Аз му свалям шапка на тоя майстор,сега се оглеждам за някой от сериозните му ножове,но тук са останали само такива,които не ми харесват на външност.Някой има ли отношение по темата-да каже повече за майстора?

за майстора не

ноо обределено са нойари

нож само на костенец или габрово

ии някой добар майстор

аз имам един

на костенец бръсне /моите си4ките са такива

и два ножа от майстори

от уникална стомана

дърйи ряз

на скоро си ходих на село и дядо има6е един ной лека му пръст зех го

на габрово

дълъг

кована изработка от тия дето ръйдястват уж

стоял е 10 год в мазето

само малка патина от горе

само леко го по4истих и такъв ряз извади 4е само могат да си ме4таят неръждавейките за такъв ряз

ина4е имам на мора

и съм мн доволен

тея другите не държат ряз

от пазара преди всеме си купих едни заготовки на п.динев габрово и си го направих

одра

и разфасова 2 прасета

и 2 ярета

и кокали и 4удо

и ряз не загуби

аз съшо имам 2 от радев ножовете са супер

имам първия от 4 години и само с масата го точа нее мръднал

и на очители даси вярвам или на :good:

Щом го точиш само с масата, представяш ли си каква му е твърдостта? Защото аз имам един костенски нож и ми е трудно да го точа с масат. Ама ножът е от старите, а не от сегашните мекици ;)

Обаче 3 приплода и 1 нерез да ги дереш с нож от Иван Радев без заточване, е тук и аз не се хванах ;)

Колега няма защо да се съмняваш аз също притежавам 2 ножа от Иван-Костадин Радеви клеимото на ножа е И-К Радев те са син и баща.Ножовете съм ги закупил преди 6год.Не съм от с.Костенец нито от гр.Костенец като бях с колата 5км е между града и селото да се върнем на ножовете единия е по къс за дране а другия за разфасоване по дълък до сега не са ме изложили.По големия в раницата а малкия на кръста.Много са точни като пристигнах в селото им звъннах къде се намираме забраха ни показаха ни какво работят.Аз си харесах моделите колегата също си хареса модели казаха че ще бъдат изпълнени за една седмица защото имали голяма поръчка и деиствително беше така .Когато тръгнахме да ги взимаме заваля голям сняг и не можах ме да идем.Обадихме се а те казаха че нямало проблем и като спре снега защото при тях бил 1 метър ще ги изпратят с куриерска фирма с наложен платеж при отваряне на пратката и виждане всичко беше точно.Да са живи и здрави още дълго да радват хората които обичат БЪЛГАРСКОТО производство.

Ей, тези ножове от Костенец много резливи бре, трябва само такива да купувам. Щом оправят 2 прасета и 2 ярета, няма как де не си взема.

Аз имам един нож от Костенец, правен преди 15-20 години и най-много 1 прасе да одере, не повече!!! Вие пък ги изкарахте най-добрите ножове! Няма да го повярвам, каквото и ще да си мислите!!! ;):yahoo::lol::rofl::lol::rofl::lol::rofl::lol::rofl:

Ей, тези ножове от Костенец много резливи бре, трябва само такива да купувам. Щом оправят 2 прасета и 2 ярета, няма как де не си взема.

Аз имам един нож от Костенец, правен преди 15-20 години и най-много 1 прасе да одере, не повече!!! Вие пък ги изкарахте най-добрите ножове! Няма да го повярвам, каквото и ще да си мислите!!! ;):yahoo::lol::rofl::lol::rofl::lol::rofl::lol::rofl:

А бе за какво ти е такъв нож,гледай там да реже салама,а и след лов да ти одере калта от ботуша,па да си дерат там ония!!!

Ето ги моите.

На втория дръжката не е от рог/както е на снимката/ а от дърво.

И двата са от един майстор.

PICT0101.jpgPICT0098.jpg

От май 2008г. притежавам абсолютно същите модели.Купих ги от Костенец от Иван Радев.Ножа е обработил 3 прасета(дране и разфасоване)и още не е станал за точене, естествено не се сечаха кости с него.А малкото колко мезета е нарязало..... :bira::good: Много съм доволен, ки не съжалявам за нито един лев който съм дал за тях.Лично мнение... :hi:

Утре ще е готов и моят нож от Костенец, човекът който го прави работи при Иван Радев, нарочно го поръчах след като го закали да не го отпусне, за да е по твърд ;)

Ще го тествам на въже да видим какво ще покаже! :)

Утре ще е готов и моят нож от Костенец, човекът който го прави работи при Иван Радев, нарочно го поръчах след като го закали да не го отпусне, за да е по твърд ;)

Снимай го да видим как е станал!Ще ни бъде интересно да го видим!

не е добра идеята но ти си знаеш

Ами попитах го дали ще е крехък, но той каза, е стомана 1.4116 и е въздушно охладен и няма да се счупи лесно! :drinks::clapping:

• 2 weeks later...

Бях обещал снимки на новият ми нож от Костенец! Ако искате ще пусна и ревю! :)

DSCI0011111.JPG

DSCI0011111.JPG

DSCI0012222.JPG

DSCI0023%20%282%29.JPG

Бях обещал снимки на новият ми нож от Костенец! Ако искате ще пусна и ревю! :)

Искаме! :)

• 2 months later...

аз и братовчед ми имаме ножове на иван радев аэ имам два негови модела и съм много доволенpost-30196-0-91947100-1310126270_thumb.jpg