Jump to content

Подходящ патрон за хищници вкал. 308win

Recommended Posts

Искам да разбера от колеги ползващи този калибър дали са открили някоя мониция която не ги къса толкова хищниците.Знам ,4е не е правилния калибър за хищник ама няма пари за сега да взема нещо от сорта223.На арсенал са пробвани ,макар 4е са с обле4ен изцяло куршуми ги правят на дреп.Сега съм взел едни руски 9,6грама,на гилзата пише-LVE ще пробвам и тях.

Уцелиш ли голяма кост винаги ще са "на дреп". Пробвай HPBT - спортните куршуми на Сиера, още повече, че са невероятно точни. .223 също ги разваля. Аз за това ги стрелям с .22WMR. Интересното е, че понякога не остават на място въпреки големия калибър. Виждал съм лисица да минава 60-70м уцелена странично през коша зад плешките със сръбски патрон. Няма един с един еднакъв изстрел.

колега мисля че гледах някаде но несам сигорен за 30-06 ли ставаше вапрос или за 308,просто куршума се равняваше на 223 в пластмасов оплатнител или нещо като под калибрен коршум,ако някои колега разбра за какво говоря моля да поясни на dimitrov,d нагледно ако може мисля че тези ще варшат добра работа за гадините

Благодаря за отговорите до тук ,надявам се да има и още.На ясно съм ,4е при този калибър е неизбежно разкъсвания ама дано с ваша помощ да открия някой боеприпас дето да му мяза.Не ,4е ми трябват кожи ама да не е 4ак толкова грозна картинката.Поне за пред снимка да стават. :good:

колега мисля че гледах някаде но несам сигорен за 30-06 ли ставаше вапрос или за 308,просто куршума се равняваше на 223 в пластмасов оплатнител или нещо като под калибрен коршум,ако някои колега разбра за какво говоря моля да поясни на dimitrov,d нагледно ако може мисля че тези ще варшат добра работа за гадините

Hirtenberger го имат 3.56 грама в 30-06 поне преди. Защо да го няма и в 308 той проектила е същия.

Ремингтон произвеждат в 30.06 т.нар. Accelerator - http://www.remington.com/products/ammuniti...spx?data=R30069

подобен патрон съм виждал и в .308 но не се сещам за производителя (имаше статия в Арми и Тиро , но не се сещам в кой брой беше) .

Най-лекото с което съм стрелял (по мишени) е на Сако 6,6 грама , ако не се лъжа е патрон за сърни -

(308 Win SUPER RANGE HPBT) но и той е с кух връх http://www.sako.fi/cartrid_range.php

Високоскоростен и със "супер обхват" - според производителя

Ремингтон произвеждат в 30.06 т.нар. Accelerator - http://www.remington.com/products/ammuniti...spx?data=R30069

подобен патрон съм виждал и в .308 но не се сещам за производителя (имаше статия в Арми и Тиро , но не се сещам в кой брой беше) .

Най-лекото с което съм стрелял (по мишени) е на Сако 6,6 грама , ако не се лъжа е патрон за сърни -

(308 Win SUPER RANGE HPBT) но и той е с кух връх http://www.sako.fi/cartrid_range.php

Високоскоростен и със "супер обхват" - според производителя

Колега аз ползвам 8 грамови за сърни game head на Sako 30-06 много са добри, на 150 метра център имат 31см пропадане на 300м.,но за 6,6 не съм чувал а и в каталога ги няма.Поне за 30-06

Поздрави

колега мисля че гледах някаде но несам сигорен за 30-06 ли ставаше вапрос или за 308,просто куршума се равняваше на 223 в пластмасов оплатнител или нещо като под калибрен коршум...

30-06-sabot.jpg

sabot2.jpg

Има го и в двата калибъра - цена около 3,50-3,70 но никой не го тачи - всеки куршум лети със самостоятелно мнение . Ако искате инфо за този куршум попитайте Google за Sabot

Колега аз ползвам 8 грамови за сърни game head на Sako 30-06 много са добри, на 150 метра център имат 31см пропадане на 300м.,но за 6,6 не съм чувал а и в каталога ги няма.Поне за 30-06

Поздрави

За 6,6 грама на Сако имах предвид .308 win , нали такава е темата ? Прощавайте , ако съм подвел някого .

Благодаря за отговорите до тук ,надявам се да има и още.На ясно съм ,4е при този калибър е неизбежно разкъсвания ама дано с ваша помощ да открия някой боеприпас дето да му мяза.Не ,4е ми трябват кожи ама да не е 4ак толкова грозна картинката.Поне за пред снимка да стават. ;)

Снимай ги от страната от която влиза куршума,там гледката не е страшна!Аз стрелям със SP и съм забелязал,различни изходни рани по хищници от 3 до 10см,в зависимост от точката на попадение.С цел запазване на кожите най подходящ е патрон с куршум FMJ.

Важно е животното да остава на място и да не се мъчи(било то и хищник).243WIN е перфектен за тази цел.Това е входяща рана

Edited by profiH'87

FMJ Каквото и да удари няма драматични последици по кожата.

FMJ Каквото и да удари няма драматични последици по кожата.
Това може би е най доброто , но има и по- добро .Незнам къде може да се намери:Solid.
Искам да разбера от колеги ползващи този калибър дали са открили някоя мониция която не ги къса толкова хищниците.Знам ,4е не е правилния калибър за хищник ама няма пари за сега да взема нещо от сорта223.На арсенал са пробвани ,макар 4е са с обле4ен изцяло куршуми ги правят на дреп.Сега съм взел едни руски 9,6грама,на гилзата пише-LVE ще пробвам и тях.

Аз ползвам 36 grain-овия`varmint grenade` na BARNES. доволен сам засега много от чакалските попадения,обаче на лисици още не сам ги пробвал

...Сега съм взел едни руски 9,6грама,на гилзата пише-LVE ще пробвам и тях.

Димитров имаш ли резултат вече с тези . Онзи ден и аз се сдобих с тях и мисля сега по почивните дни да повися малко на варда . Малко ме притеснява , че ги лови магнит и на куршума и на гилзата ...

Аз ползвам Sako 6,6гр. и съм доволен.До 200м. дето сложиш кръста-там. :)

От къде ги купи ? Дай подробности цена , магазин .

От къде ги купи ? Дай подробности цена , магазин .

От ВИП-а.Средата на януари имах ходене към София и си взех 20тина 6,6гр.Мисля по около 2 лв.Пробвах и ми харесаха.После един приятел ходи и ми взе още 3 кутии,като едната не беше пълна.Може би липсваха тези дето бях купил аз.И каза че свършили.До 150-200м.вършат чудесна работа.После много падат и са нужни по сложни сметки,особено за по малки цели.Отката е доста по слаб от обичайните грамажи за 308.Правят нормална входна рана,но изходната е непредвидима:имам една лисица почти скъсана на две в областа на черния дроб,и друга ударена зад плешката,която пробяга 15-тина метра преди да разбере че вече е умряла :D Изходната беше колкото 5 ст.Изглежда имат значение много фактори в момента на попадение и затова е толкова различно.Мен обаче, ме интересува да стрелят точно и сам доволен. :)

Edited by lubitel

Изпробвах ве4е тези руските 9,6грамови патрони дето бях споделил в по горен пост.И установих ,4е стават за такъв лов според мен .Две лисици на звук, едната в гръбнака при положение ,4е минава през кост дупките и от двете страни са еднакви без грам разкъсвания.А другата дори след като падна от изстрела стана и мина 100на метра и тя без разкъсвания.Явно като нее на място пласиран изстрела я дуп4и без разкъсвания и не и въздейства шоково.Не е пълна гаранцията само от тези поражения ,искат още тестове ама ми се струва ,4е стават.