Jump to content

проблем при стрелба с мп153 12/89 (ГОРЕ В ЛЯВО) какви препоръки бихте дали

Recommended Posts

имам проблем със стрелбата с мп153 бие горе вляво как отстранихте проблема

С какви шокове стреляш.Външни или вътрешни?

Пушката е МП 153 12/89 ................????

Ами и моята е 12/89,но след като и сложих вътрешни шокове всичко е ок.Със външните как ли не я мъчих все горе в ляво.Та купих си един вътрешен(полушок-0,5мм)шок и сега няма проблеми.

а със този шок 0.5 стреляш ли с бренике и 13/0

Зарежи полушока.Навий цилиндър и стреляй всичко.Изпитано многократно ;)

ПРИ СТРЕЛБА С 14/0 на федерал на около 40м в парче кашон 50/120см вкарах 8бр съчми всички в крайщата на това разстояние мисля че трябва да са малко по събрани затова питам и за по голям шок

ПРИ СТРЕЛБА С 14/0 на федерал на около 40м в парче кашон 50/120см вкарах 8бр съчми всички в крайщата на това разстояние мисля че трябва да са малко по събрани затова питам и за по голям шок

щом оръжието стреля високо ти трябва висока мушка т.е. смения с по висока. За стрелбата в ляво несмея да кажа как може да се оправи понеже не е с регулируеми мерни прибори, но за всеки случей пробвай със съвета на колегата дето каза за шока т.е да вземеш един вътрешен шок 0,5.

Колега здравеи моето е същата работа самоче бие само на горе няакъде около 30см купихси повисока мушка малко по добре ама пак високо навих му 0.5 шок сащата работа.Ако може да каже колегата откаде е купил вътрешния шок и за колко та да пробваме и ние. ;)

Edited by Taifun_82

Значи шока ми го купи един приятел от Пловдив-магазинНВС-Комерс на цена около35лв.С него стрелям както бренекета,така и 13/00.Като резултата е повече от задоволителен.Бренекетата на разстояние 55м ги вкарва около десятката(стандартна мишена А4),а 13/00 на същото разстояние 4бр.съчми в белия лист,близо до центъра.

имам проблем със стрелбата с мп153 бие горе вляво как отстранихте проблема

Погледни приклада. Някой казват, пушката стреля, приклада улучва. Естествено проблема може да е и на друго място, колегите споделят от опит .

Моята я ползвам почти само за патици. Шоковете с които дойде си им личи че са руски - всички се саморазвиват и почват да клапчат след 15-ина изстрела. Не съм и пробвал да прострелвам по-отворените (за патици не ми трябват), но не останах много доволен от другите. А със стоманените съчми - още по-зле.

Взех си 2 качествени шока и нямам грижа.

Моята я ползвам почти само за патици. Шоковете с които дойде си им личи че са руски - всички се саморазвиват и почват да клапчат след 15-ина изстрела. Не съм и пробвал да прострелвам по-отворените (за патици не ми трябват), но не останах много доволен от другите. А със стоманените съчми - още по-зле.

Взех си 2 качествени шока и нямам грижа.

Моля, сподели какво значи " качествани " .

За "горе" реших проблема с повдигане на мушката с 1 милиметър.За "ляво" се получава само при стрелба с бренеке,при мен проблема се реши като спрях да стрелям с по мощни бренекета от мини маг. Пробвай и прецени.Успех

пробвай със по прецизни мерни прибори има такива и за гладкоцевно със възможност за реголаж във вертикала и хоризонталаНачало » Оптични мерници » Оптични мерници и мушки TruGlo - САЩ » Мерен комплект TG950

Универсален мерен комплект за ловно оръжие състоящ се от светеща в червено мушка и зелен мерник. Диаметър на светещата част на мушката 1.3 мм а на мерника - 0.8 мм. Възможност за монтаж върху всяко ловно оръжие. Монтажните принадлежности са включени в комплекта. Възможност за корекции по хоризонтала и вертикала.

Арт. No Име Цена Мерна единица Общо

Мерен комплект TG950 89.00 lv комплект lv

Оръжеен Магазин Джонс

гр. Казанлък

бул. Александър Батенберг №12

тел/факс 0431/ 636 71

моб: 0885 563 607

e.mail: [email protected]

e.mail: [email protected]

Колеги понеже на моя автомат на всички шокове пише Steel и аз съм сложил този на който пише IC ,което по принцип е подобрен цилиндър,ама тука се оказа ,че е някво разширение.Та питането е следното:Мога ли да стрелям с това разширение бренекета ,защото само тях ползвам?Дали ще стреля както с цилиндър.

Колеги понеже на моя автомат на всички шокове пише Steel и аз съм сложил този на който пише IC ,което по принцип е подобрен цилиндър,ама тука се оказа ,че е някво разширение.Та питането е следното:Мога ли да стрелям с това разширение бренекета ,защото само тях ползвам?Дали ще стреля както с цилиндър.

На свинския лов /куршуми и 13/0 карам само с този шок.

На 50 метра от рамо с бренеке 5 литрова туба от минерална вода си я целя всеки път без проблем. Бренекето е "Ремингтон".

Преди стрелях с този шок / IС /, от миналия сезон започнах с М - 0,2 и е по добре при мен. Стрелям само с " Рубейкин", съчми почти не съм стрелял / освен на стрелбище / . Опитай какво ще ти върви най добре / през кой шок / и стреляй с него .

Да, IC за стоманени сачми е разширение 0,1 мм. Аз моя автомат го ползвам само за динамична стрелба и стрелям само с този шок. С куршум на Лий от ръка целя кутия от бебешко сухо мляко (височина 14 см и диаметър 12 см) от 50 м (измерени с рулетка). С цилиндър не съм пробвал как е, но тъй като горното ме задоволява като резултат - засега оставам с този шок.

Колеги динамични стрелци си обаче не бяха доволни от стрелбата на МП-тата си с тоя шок с куршум (за съжаление не се поинтересувах те с какви боеприпаси стрелят) и си купиха цилиндри за оловни сачми и казаха, че нещата станали на 6 по този начин. Затова пробвай и виж резултата и само така ще разбереш при тебе как ще е.

Едно ти казвам обаче със сигурност - ако имаш несъосно нарязана резба за шоковите втулки в цевта - каквото щеш навивай - ще ги мята куршумите накъдето си иска.

а тези [Рубейкин] какви са, подкалибрени или нормални

Да диаметър 16,8/ мисля бяха /, маса 32 гр., материал - месинг, в контейнер от гилза 16 кал., барут

" Сокол ", маса 2,2 гр. Вървят добре, дори и през храсти и където ударят, ударено е . За мен те са най добро в моя район / за сега / . Има цяла тема за тях, просто потърси .

Доста отдавна бях писал в този форум за разрешаването на точно такъв проблем,смяната на шоковите няма да ти помогне ,тук има нужда от ремонт и такъв може да ти направи единствения оръжейник който се заема да оправя тоз пусти проблем на МП-тата в град Златарица.Ако те интересува повече пиши ми на ЛС и ще ти дам координати да не излезе като реклама тука