Jump to content

проблем при стрелба с мп153 12/89 (ГОРЕ В ЛЯВО) какви препоръки бихте дали

Recommended Posts

имам проблем със стрелбата с мп153 бие горе вляво как отстранихте проблема

Здравей колега. Проблема не е в оръжието ти , а в това ,че при всички или бих казал при повечето ловни полуавтомати е нормално да бие горе и в ляво. Това се получава при стрелба с бренеке понеже е по-тежко и преди да е напуснало цевта автомата изхвърля гилзата и поради тази причина има лек откат в ляво , а за нагоре е от ъгъла на приклада. Аз реших този проблем като стрелям с подкалибрени бренекета и едри съчми с компенсатор или водач те са с по-висока скорост и удрят където целиш с полушок. Дано да съм ти бил полезен.

post-4033-1241805327_thumb.jpg

• Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Колега, пушката ми е BERETTA ES100 12/76 и не стрелям със супер магнум. На кутиите с патрони си пише с какъв шок стрелбата е най-ефективна. С пълен шок стрелям едри съчми и подкалибрено бренеке, а оби

Ето снимки от монтажа на - Truglo Universal

Posted Images

Колега неска взех вътрешен шок от един приятел,утре ще пробвам с няколко бренекета и ще ви пиша какъв е ефекта и дали изобщо има.А иначи шокът е.М.0,5 стеснение. ;)

а полушока за супер магнум ли използваш или вътрешен

Колега, пушката ми е BERETTA ES100 12/76 и не стрелям със супер магнум. На кутиите с патрони си пише с какъв шок стрелбата е най-ефективна. С пълен шок стрелям едри съчми и подкалибрено бренеке, а обикновенни бренекета стрелям с полушок и цилиндър. Пробвай и пак ще си говорим.

post-4033-1241808939_thumb.jpg

...

Edited by JDredd
На кутиите с патрони си пише с какъв шок стрелбата е най-ефективна.

Много те моля, колега, снимай ми една кутия от патрони, дето пише препоръчителния шок за тях. Аз 100 вида патрони съм виждал - ни на един от тях на кутията не съм прочел такава информация. Много ми е интересно да видя и такова нещо. Гледам, че обичаш да публикуваш снимки - дано не те затруднявам с молбата си.

Здравей колега. Проблема не е в оръжието ти , а в това ,че при всички или бих казал при повечето ловни полуавтомати е нормално да бие горе и в ляво. Това се получава при стрелба с бренеке понеже е по-тежко и преди да е напуснало цевта автомата изхвърля гилзата и поради тази причина има лек откат в ляво , а за нагоре е от ъгъла на приклада. Аз реших този проблем като стрелям с подкалибрени бренекета и едри съчми с компенсатор или водач те са с по-висока скорост и удрят където целиш с полушок. Дано да съм ти бил полезен.

Колега изхвърлянето на гилзата, не става ли след като снарада е напуснал цевта ?

Колега изхвърлянето на гилзата, не става ли след като снарада е напуснал цевта ?

Така е колега ама при съчмите и подкалиблените бренекета, защото са по-леки и водаче уплътнява скороста е по-голяма. Затова при стрелба със съчми не дава отклонения.

Много те моля, колега, снимай ми една кутия от патрони, дето пише препоръчителния шок за тях. Аз 100 вида патрони съм виждал - ни на един от тях на кутията не съм прочел такава информация. Много ми е интересно да видя и такова нещо. Гледам, че обичаш да публикуваш снимки - дано не те затруднявам с молбата си.

Това са Remington 13/0.

post-4033-1241882303_thumb.jpg

Това са Remington 13/0.

Много благодаря, колега!

Здравеи те колеги,в четвъртък миналата седмица взех от един приятел вътрешен шок"М 0,5"сложихго и в събота гръмнах три брнекета в бяла туба от масло кастрол 4л. и ефектат беше три от три вътре и сега мр то ми бие кадето се целиш даже си навих нормален мерник.Но си мисля,че и с външен шок самоче от друго мр което бие добре пак ще стане да бие добре това е оспех и наслука. :) :)

на какво разстояние бе поставил тубата и къде я цели в основанието ли или център, с какви бреникета стреля

Така е колега ама при съчмите и подкалиблените бренекета, защото са по-леки и водаче уплътнява скороста е по-голяма. Затова при стрелба със съчми не дава отклонения.

Колега ако затвара се " отцепи " от задния край на цевта, при положение, че снаряда / без значение лек или тежък / все още се движи напред по нея, то част от горещите барутните газове ще се върнат назад и не знам какво би станало, като излязат извън оръжието през прозорчето на отражателя с това налягане .

[quote name=andi7773' date='May 11 2009, 18:41' :) post='209389]

на какво разстояние бе поставил тубата и къде я цели в основанието ли или център, с какви бреникета стреля

[/quot

На растояние 30м с бренекета Rottweil магнум39г :lol:

Бах мама му-и аз съм се притеснил,че моето мп с обикновени чешки бренекета,какавито никога вече няма да купя ми прави група от 20 см.диаметър на 60 метра.

Краси сигурен ли си че на мп 153 12/89 могат да се слагат вътрешни шокове

Краси сигурен ли си че на мп 153 12/89 могат да се слагат вътрешни шокове

Не само могат, но и слагат хората.

Ей тия бренекенца да ви кажа кат за 80 ст.бройката са ама много много добри.Щом пише до 1050 бара барута е хубав,гилзата е италианска и не са и лоши като точност.

post-15532-1242153244_thumb.jpg

post-15532-1242153248_thumb.jpg

post-15532-1242153253_thumb.jpg

post-15532-1242153257_thumb.jpg

Ей тия бренекенца да ви кажа кат за 80 ст.бройката са ама много много добри.Щом пише до 1050 бара барута е хубав,гилзата е италианска и не са и лоши като точност.

И аз като тебе се подлъгах по цената и си взех две кутии. Беше миналата есен и таман бях купил МП-то. Толкова неизгорял барут остана след стрелбата, че чак се изненадах, че въобще излитаха от цевта. Пък какво чистене беше дорде го изкарам от цевната кутия... Все едно някой го беше ръсил с шепа. Не ща да си спомням. Инак един колега с двуцевка яко ги мята, ама там с чистенето няма проблем - реално се чисти барута от последния изстрел и то само от цевта, то тоя от предните - всеки следващ го изкарва.

Сега, може на някаква кофти партида да съм случил, или да не са били съхранявани като хората, ама много неизгорял барут имаше - чак плашещо много.

И аз като тебе се подлъгах по цената и си взех две кутии. Беше миналата есен и таман бях купил МП-то. Толкова неизгорял барут остана след стрелбата, че чак се изненадах, че въобще излитаха от цевта. Пък какво чистене беше дорде го изкарам от цевната кутия... Все едно някой го беше ръсил с шепа. Не ща да си спомням. Инак един колега с двуцевка яко ги мята, ама там с чистенето няма проблем - реално се чисти барута от последния изстрел и то само от цевта, то тоя от предните - всеки следващ го изкарва.

Сега, може на някаква кофти партида да съм случил, или да не са били съхранявани като хората, ама много неизгорял барут имаше - чак плашещо много.

Правя си патрони с проектил за свински лов с барут " Сокол " и имах почти същия проблем. Използвам ги само зимата / влага, студ и т.н. / . Оставих патрондаша с патроните на крана на радиатора на парното в къщи . При следващата срелба почти нямаше остатъци в цевта и естествено трудности при почистането . Пробвай може и при теб барута да е по-влажен от необходимото .

• 2 months later...

Колеги искам да поръчам шок за МП 153 от тук :

http://www.cabelas.com/cabelas/en/template...SO-8859-1"]Посети моя сайт[/url]

какъв размер да поръчам за стрелба с едри сачми

Колеги искам да поръчам шок за МП 153 от тук :

http://www.cabelas.com/cabelas/en/template...SO-8859-1"

какъв размер да поръчам за стрелба с едри сачми

Моето МР-153 най-добре стреля едрите сачми през -0,1 (разтруб) и през цилиндър. Навия ли стеснение 0.20 - почва да ги мачка и стрелбата видимо се разваля. С по-голямо стеснение не съм пробвал - не виждам смисъл като гледам резултата с 0,20.

Напразно ще си похарчиш парите

Защо смяташ така?