Jump to content

Recommended Posts

Какво точно не става?

Ако беше взел камера от моята обява щях да те посъветвам да ми я върнеш и да ти я заменя... с нова... ;)

Най-добре я върни на този от който си я взел....

Проблема със всички аналогични камери е че ремонта им е по скъп от нова.

ПС. А преди да купиш нещо, не е лошо да се поинтересуваш от отзиви за цитираната марка.

Тази серия както и 60 и 35 имат един и същи повтарящ се проблем. Не работещ ИР филтър пред обектива. Това е проблема и при теб.

Отзивите за този модел и марка бяха добри,поне във форумите в които четох. Но не знаех за този проблем.Ти какви камери предлагаш?

• Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Отзивите за този модел и марка бяха добри,поне във форумите в които четох. Но не знаех за този проблем.Ти какви камери предлагаш?

DSC02555.JPG

http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=25177

DSC02543.JPGDSC02555.JPG

http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=25177

колега дай оферта,може и на лични да ми пишеш

Офертата е описана в обявата.

Цена: 390 лв.

Гаранция 6 месеца (замяна директно, за дефекти не свързани с употреба)

В ebay можеш да я купиш също.(от мен ;) )

По-евтино, с доставка 12 дена и без гаранция.

• 2 months later...

пра ви супер снимки и през деня и през нощта 5 мп. ир.светкавица до около25 метра при пълна тъмнина с 4 бат. дурасел реално околе 50 дни в режим на готовност + около 60 снимки почти всички през ноща

Начетох се на глупости! Аз моята я купих от сащ за 80$+ 32$доставка по пощата = 162 бг.ЛЕВА Ще кача и снимки да видите колко е читава

Според мен допускаш грешка-нека сравним две камери-едната за 80$ и другата-за 299$-и двете може да ги видим в cabelas :

http://www.cabelas.com/product/Hunting/Scouting-Feeders/Trail-Cameras%7C/pc/104791680/c/104767380/sc/103867380/Stealth-Cam-Prowler-HD-Scouting-Camera/727843.uts?destination=/catalog/browse/hunting-scouting-feeders-trail-cameras/_/N-1100176

http://www.cabelas.com/product/Hunting/Scouting-Feeders/Trail-Cameras%7C/pc/104791680/c/104767380/sc/103867380/Stealth-Cam-Nomad-IR-Trail-Camera/727955.uts?destination=/catalog/browse/hunting-scouting-feeders-trail-cameras/_/N-1100176

Разликата е очевидна-едната е 5,0 мегапиксела-другата-8,едната има 27 IR излъчватели-другата-54,едната има резолюция 640x480-другата-1280х720,едната има 1 режим на запис-другата-3 и ред други разлики в параметрите.За това няма никакви глупости-просто това са различни по способности камери и всеки сам решава какво да си купи .

пра ви супер снимки и през деня и през нощта 5 мп. ир.светкавица до около25 метра при пълна тъмнина с 4 бат. дурасел реално околе 50 дни в режим на готовност + около 60 снимки почти всички през ноща

Пусни някоя снимка де! От тея дето са супер.

Аз ще пусна от тея дето са от 12 Мегапиксела. Да направим сравнение.

Тези са намалени от мен на 800х600

Ltl%20IZI12%20009.jpg

Ltl%20IZI12%20089.jpg

Ltl%20IZI12%20115.jpg

Ltl%20IZI12%20157.jpg

Ltl%20IZI12%20221.jpg

Хубавото си е хубаво спор няма,интересно ми е може ли допълнително да се увеличи обхвата на сензора за активиране на камерата понеже миналата година ни обраха царевичката за дивеча и извадиха късмет че ни ги збарахме,щеше да има секс и пак секс.Реално до колко метра засича камерата?

Обхвата за задействане на тази камера (на центарлния сензор+двата странични) е 100 градуса. Дистанцията на която се задейства се регулира с чувствителността на сензорите, което се прави чрез менюто. По лични наблюдения може да се задейства на около 30 метра централно когато се сложи на ниво HIGH, но тогава се задейства и от вятъра в клони, трева и пр. Т.Е. има празни снимки.

Но тази камера е единствената на пазара, която има режим на принудително снимане през определен период от време - така може да се следи по широк периметър без да има нужда от задействане от сензорите за движение.

Обхвата за задействане на тази камера (на центарлния сензор+двата странични) е 100 градуса. Дистанцията на която се задейства се регулира с чувствителността на сензорите, което се прави чрез менюто. По лични наблюдения може да се задейства на около 30 метра централно когато се сложи на ниво HIGH, но тогава се задейства и от вятъра в клони, трева и пр. Т.Е. има празни снимки.

Но тази камера е единствената на пазара, която има режим на принудително снимане през определен период от време - така може да се следи по широк периметър без да има нужда от задействане от сензорите за движение.

А бе хубава играчка,би помогнала в много неща даже и да дебнеш жена си когато си на лов, данеби да души пора :yahoo: понеже неможе да плете,само да е в тон с тапетите камерката.В скоро време и аз мисля да се обзаведа ,кеф ти животинки кеф ти бракониери а жената нека души пора аз от него избегах :lol::rofl::lol:

А бе хубава играчка,би помогнала в много неща даже и да дебнеш жена си когато си на лов, данеби да души пора :yahoo: понеже неможе да плете,само да е в тон с тапетите камерката.В скоро време и аз мисля да се обзаведа ,кеф ти животинки кеф ти бракониери а жената нека души пора аз от него избегах :lol::rofl::lol:

Аз онзиден си я поръчах по ебай, и до края на месеца трябва да дойде от сащ. Обикновенно пътя е 3 седмици, но понеже идва коледа може да се забави малко повече. Но от цена 270лв с доставката, си струва чакането :yahoo:

А ти ще излезеш голям хитрец... Я кажи кой модел ти излезе 270 лв?

Щото единствения вариант за 12 Мегапикселова камера в ибей са в мойте търгове и не са на тази цена.

e-bay

А ти ще излезеш голям хитрец... Я кажи кой модел ти излезе 270 лв?

Щото единствения вариант за 12 Мегапикселова камера в ибей са в мойте търгове и не са на тази цена.

e-bay

Не съм казал че съм взел като твоята колега. Аз си взех такава каквато е на темата: Soutguard SG 550

Мен ме интересува какви животни ни ядат царевицата и колко са големи. Не ми толква за фото-хоби, така че 5мгп ми е напълно достатъчно.

А иначе за цената, камерата струва 150$ + 20$ доставка.

Поздрав

Не съм казал че съм взел като твоята колега. Аз си взех такава каквато е на темата: Soutguard SG 550

Мен ме интересува какви животни ни ядат царевицата и колко са големи. Не ми толква за фото-хоби, така че 5мгп ми е напълно достатъчно.

А иначе за цената, камерата струва 150$ + 20$ доставка.

Поздрав

Помислих че става дума за модела камера, какъвто е и на темата,

сори. :drinks:

Камерата която си взел не е никак лоша. Преди 3-4 години продавах от тях. Сега вече цените им паднаха значително, защото са стари модели.

Прави не лоши снимки и клипове. Малка е. Някои от тях имат дерт, че си губят настройките и преминават на настройки по подразбиране.

Другото нещо което трябва да знаеш за нея е никога да не закачаш дистанционното или USB кабела когато камерата е на положение ON. Първо изключваш, слагаш USBто и после минаваш на ON. В противен случай има голяма вероятност да загубиш възможност за комуникация през USB. Загубва порта. Имал съм няколко такива случая. Производителя тогава ми писа че трябва да се залее отново Firmwareто, и ми го изпрати, но за съжаление така и не се оправи.

Сегашните които са на пазара имат доста повече функции, както и задължително LCD дисплей за преглеждане на снимките още в гората, което е голямо улеснение. Също така приемат SD карта с по-голям обем от 1 GB. А разликата в цената не е фрапираща в случая е само $65.

Сега очаквам още по-съвременни варианти, които ще изпращат снимката като MMS или през емаил чрез GPRS в момента на задействането. Това ще намали още повече разходите по обслужването на камерата, като се има в предвид че цената на горивата расте непрекъснато. Особено ефективността ще е забележима при обслужване на повече на брой камери.

Посочената камера се тества в момента и ще излезе на пазара до 1-2 месеца. В този момент ще бъде достъпна и за моите клиенти...

Поздрави.

Камерата която си взел не е никак лоша. Преди 3-4 години продавах от тях. Сега вече цените им паднаха значително, защото са стари модели.

Прави не лоши снимки и клипове. Малка е. Някои от тях имат дерт, че си губят настройките и преминават на настройки по подразбиране.

Другото нещо което трябва да знаеш за нея е никога да не закачаш дистанционното или USB кабела когато камерата е на положение ON. Първо изключваш, слагаш USBто и после минаваш на ON. В противен случай има голяма вероятност да загубиш възможност за комуникация през USB. Загубва порта. Имал съм няколко такива случая. Производителя тогава ми писа че трябва да се залее отново Firmwareто, и ми го изпрати, но за съжаление така и не се оправи.

Сегашните които са на пазара имат доста повече функции, както и задължително LCD дисплей за преглеждане на снимките още в гората, което е голямо улеснение. Също така приемат SD карта с по-голям обем от 1 GB. А разликата в цената не е фрапираща в случая е само $65.

Сега очаквам още по-съвременни варианти, които ще изпращат снимката като MMS или през емаил чрез GPRS в момента на задействането. Това ще намали още повече разходите по обслужването на камерата, като се има в предвид че цената на горивата расте непрекъснато. Особено ефективността ще е забележима при обслужване на повече на брой камери.

Посочената камера се тества в момента и ще излезе на пазара до 1-2 месеца. В този момент ще бъде достъпна и за моите клиенти...

Поздрави.

Благодаря за инфото колега, като ми пристигне и ако нещо неми е ясно ще се допитам до тебе.

Сега се замислям, че вметсто хората да се обзавеждат с 2=ра пушка, си вземат камера...... То ептен няма да останат животни в гората :wacko:

Поздрави.

Да попитам колега, камерата която е купих НЕ-приема ли по голяма СД карта от 1 ГБ?

Поздрав.

• 10 months later...

Някой наясно ли е с онлайн наблюдението?Интересувам се какъв хардуер и софтуер ми е нужен за да наблюдавам онлайн от 100-150 км. разстояние.

• 1 month later...

Хм. Колега, това е нова идея! :to_pick_ones_nose2: За да наблюдаваш онлайн ще трябва камерата да изпраща видеото в реално време през интернет и то през една от мобилните мрежи на някой от трите оператора в България (предполагам, че няма да се разпъват кабели и няма да се ползва сателитна връзка). Аз веднага се сещам за вариант с лаптоп, но пък батерията на лаптопа може да държи максимум 4 часа, така че това ограничава времето за онлайн наблюдение. Тоест условно можем да определим 3 проблема:

1. Наличие на сигнал от мобилна мрежа - не навсякъде има.

2.Предаване на видео-изображение през GPRS мрежа, - скъпо удоволствие; :umnik2:

3. Ограничено време на батериите на компютъра - може да се мисли вариант със захранване с акумулатори. :db:

Опитах се само дам насоки за размисъл. ;)

Колеги малко по нагоре във форума има писано за наблюдение в ; ДЛС Студен кладенец;.При мен 3 камери работят онлаин, но вечер само една е с осветление така че гледаите.dmmultiview 8.3

• 1 year later...

Здравейте, някой има ли такава камера, има ли някакви наблюдения дали си струва парите!

http://spyboar.com/product/%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B0-ltl-acorn-5210-m-%D1%81-mms-%D1%84%D1%83%D0%BD%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8-2

или някой може ли да предложи някаква друга с ммс опция
Благодаря!