Jump to content

Лазер за студена прострелка

Share

Recommended Posts

Колеги не съм имал такъв досега , но си поръчах един такъв в 223 калибър и ми е интересно доколко върши работа т.е може ли сериозно да се разчита на него за бърза настройка/проверка на оптика? Вие ползвате ли такива?:rolleyes:

http://nativeoutdoors.stores.yahoo.net/lb223.html

Поздрави

Колега,с лазера можеш да настроиш оптиката да няма отклонение по хоризонтала. По вертикала е различно защото куршума не лети праволинеино като лъч.

Колега,с лазера можеш да настроиш оптиката да няма отклонение по хоризонтала. По вертикала е различно защото куршума не лети праволинеино като лъч.

Колега ще ти сменим ника , не знаеш ли че 223-ката лети право като лъч на много големи разстояния! :rolleyes:

:D

Колега ще ти сменим ника , не знаеш ли че 223-ката лети право като лъч на много големи разстояния! :rolleyes:

:D

Няма проектил изстрелян от цев, които да лети в права линия / лъч /, винаги има някаква траяктория / крива / .

Колеги не съм имал такъв досега , но си поръчах един такъв в 223 калибър и ми е интересно доколко върши работа т.е може ли сериозно да се разчита на него за бърза настройка/проверка на оптика? Вие ползвате ли такива?:D

Поздрави

Я сподели как успя да си го поръчаш, аз като ходих в сайта, доставят само за Щатите и Канада ?

Няма проектил изстрелян от цев, които да лети в права линия / лъч /, винаги има някаква траяктория / крива / .

Колега , колегаа ... никакво чувство за хумор... баси мамата кво стана с хората в нашата мила родина ... да се не помайтапи човек ... за 3 сантиметра на 200 метра правиш проблем ...

Айде наздраве :D

Колега , колегаа ... никакво чувство за хумор... баси мамата кво стана с хората в нашата мила родина ... да се не помайтапи човек ... за 3 сантиметра на 200 метра правиш проблем ...

Айде наздраве :D

Зависи от калибъра :rolleyes: :rolleyes: !

Я сподели как успя да си го поръчаш, аз като ходих в сайта, доставят само за Щатите и Канада ?

Бат Данчо , видях го на изложението в НДК този месец , показваше ги фирма Вертекс от Казанлък / тези дето прават патроните Балиста /само че имаха други но нямаха 223 калибър , аз ги попитах дали могат да ми доставят и те ми вземаха гсм- номера и казаха че ше ми доставят .Хората излезнаха сериозни и днес сутринта ми се обадиха че ми го пращат по еконт и утре ще си го получа тука в София , цената е 75 лева.

Поздрави

Имам телефона им ако го искаш.

Колеги не съм имал такъв досега , но си поръчах един такъв в 223 калибър и ми е интересно доколко върши работа т.е може ли сериозно да се разчита на него за бърза настройка/проверка на оптика? Вие ползвате ли такива?:D

Поздрави

аз съм ползвал на tasco за студена прострелка но не такъв има и хоризонтал и вертикал през оптиката виждаш една скала и вкарваш кратчето на оптиката в центъра на скалата но пак не е точно требе си пуцане просто ти спестява джапана и това е нещо подобно но тук нямаш вертикал успех и наслука!!!!!!!!!! :rolleyes:

Бат Данчо , видях го на изложението в НДК този месец , показваше ги фирма Вертекс от Казанлък / тези дето прават патроните Балиста /само че имаха други но нямаха 223 калибър , аз ги попитах дали могат да ми доставят и те ми вземаха гсм- номера и казаха че ше ми доставят .Хората излезнаха сериозни и днес сутринта ми се обадиха че ми го пращат по еконт и утре ще си го получа тука в София , цената е 75 лева.

Поздрави

Няма нужда, в поста си казал достатъчно -> http://www.vertex-bg.net/

аз съм ползвал на tasco за студена прострелка но не такъв има и хоризонтал и вертикал през оптиката виждаш една скала и вкарваш кратчето на оптиката в центъра на скалата но пак не е точно требе си пуцане просто ти спестява джапана и това е нещо подобно но тук нямаш вертикал успех и наслука!!!!!!!!!! :D

Значи колега каква ми е идеята , ако това лазерче прави лъч който е по оста на цевта тогава с 3-5 изстрела мога да направя първата прострелка на пушката с дадена оптика , нали така ? След това запомням положението на червеното петно в оптиката , след което ако по някаква причина се наложи да сваля оптиката и да я поставя отново ако червената точка се падне в "запомненото" предишно положение тогава нова прострелка няма да е необходима и мога уверено да си стрелям ? Това би бил идеалния вариант а дали е така засега питам дали някой знае а после ще го разбера сам... :rolleyes:

Значи колега каква ми е идеята , ако това лазерче прави лъч който е по оста на цевта тогава с 3-5 изстрела мога да направя първата прострелка на пушката с дадена оптика , нали така ? След това запомням положението на червеното петно в оптиката , след което ако по някаква причина се наложи да сваля оптиката и да я поставя отново ако червената точка се падне в "запомненото" предишно положение тогава нова прострелка няма да е необходима и мога уверено да си стрелям ? Това би бил идеалния вариант а дали е така засега питам дали някой знае а после ще го разбера сам... :D

Точно в това се състои предназначението на колиматора(лазерчето)-след предварително прострелване и запомняне положението на точката му в оптиката(бързомера) на определено разстояние при евентуално разместване от удар или свалянето им да се провери дали всичко е наред без да се правят контролни изстрели-слагаш го и настройваш.Аз ползвам следния,който се слага отпред в цевта (подарък от приятеля eger)

post-49-1242675040_thumb.jpg

Тъй като имам комбинирана пушка с бързомер и оптика при смяна на полето когато слагам бързомера проверявам с колиматора дали е всичко наред и съм спокоен.

Поздрави

Колега би ли ми пуснал тел. номер на лични?

Благодаря :D

Точно в това се състои предназначението на колиматора(лазерчето)-след предварително прострелване и запомняне положението на точката му в оптиката(бързомера) на определено разстояние при евентуално разместване от удар или свалянето им да се провери дали всичко е наред без да се правят контролни изстрели-слагаш го и настройваш.Аз ползвам следния,който се слага отпред в цевта (подарък от приятеля eger)

post-49-1242675040_thumb.jpg

Тъй като имам комбинирана пушка с бързомер и оптика при смяна на полето когато слагам бързомера проверявам с колиматора дали е всичко наред и съм спокоен.

Благодаря ти колега точно това ме интересуваше да разбера иначе твоят колиматор е по удобен може би но при мене този модел е неприложим щото имам дулен компенсатор на слр-а.

Поздрави

Колеги не съм имал такъв досега , но си поръчах един такъв в 223 калибър и ми е интересно доколко върши работа т.е може ли сериозно да се разчита на него за бърза настройка/проверка на оптика? Вие ползвате ли такива

Поздрави

Поръчах и получих от Кабелас за 30-06- но пристигна само ГИЛЗАТА- за монтиране в патронника -

ако накой има идей да помага.

Поръчах и получих от Кабелас за 30-06- но пристигна само ГИЛЗАТА- за монтиране в патронника -

ако накой има идей да помага.

Колега,

контактувай веднага с тях и всичко ще е ОК.Преди 10 години поръчах такъв/30-06,лазера е в гилза

.223/По-доброто е зелен лазер в дулния срез/много по-точен е за настройка,ползва се през деня/,цената е по-солена.

Edited by tanatsi

Хората излезнаха сериозни и днес сутринта ми се обадиха че ми го пращат по еконт и утре ще си го получа тука в София , цената е 75 лева.

Да ама не , трети ден пратката я няма , колеги нямам впечатления от тях така ли работи тази фирма Еконт? :D

Да ама не , трети ден пратката я няма , колеги нямам впечатления от тях така ли работи тази фирма Еконт? :D

Забутали са я. Обади се в магазина да ти продиктуват номера на пратката и я търси в офиса на Еконт

лошото тука е ,че като се завърти патрона в цевта някога се появяват различни центрове.ползвай го за спестяване на патрони,но истинската прострелка си я направи както трябва -стойки мишени и т.н. успех

лошото тука е ,че като се завърти патрона в цевта някога се появяват различни центрове.ползвай го за спестяване на патрони,но истинската прострелка си я направи както трябва -стойки мишени и т.н. успех

Правилно-при завъртане се получава изместване и затова колиматора се използва за настройка на прибора(бързомер или оптика) а не на пушката за стрелба.Аз го използвам само за бързомер и само ако имам сериозни съмнения,че е разместен и го настройвам до около 80м защото на по-голямо разстояние точката се увеличава а и трявбва да се гледа само вечер,защото не се вижда иначе.За настройване на оптики има специални оптични колиматори а не лазерни.

Точно поради тази причина по-доброто решение е закрепване в дулния срез/магнит и гумени семеринги за всеки калибър/.

Току що го пробвах , мисля че ще върши добра работа влиза плавно в патронника червеното петно няма никакво отклонение по хоризонтал а и по вертикал е много близко до равната ми мушка / пушката ми е простреляна добре на механичен мерник ;) / , ще изчакам малко да позалезе слънцето че е много силно сега за да видя на колко метра ми съвпада с равната мушка и тогава ще гледам през оптиката , но мисля че е нещо полезно това лазерче!Може би ще си поръчам и едно за гладкоцевна 12 калибър. :D

Поздрави