Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

deqn_valkov

колеги помогнете как да обуча малкото си куче да лае когато гони

колеги моляви за малко помощ и савет ако някои се е збласквал с такав проблем да ми помогне.Имам малко гон4е на 6 м. ,и ве4е няколко пати го водя с мен в гората,и в4ера само намери и вдигна един 4акал и го гонеше окло 5 минути,бях много радостен но проблема е в това 4е то не лаеше след него.За това искам да попитам ако някои от вас може да ми помогне ще му бада много благодарен,незнам дали това се далжи на крехката му вазраст или така ще баде?Благодаря ви предварително

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
колеги моляви за малко помощ и савет ако някои се е збласквал с такав проблем да ми помогне.Имам малко гон4е на 6 м. ,и ве4е няколко пати го водя с мен в гората,и в4ера само намери и вдигна един 4акал и го гонеше окло 5 минути,бях много радостен но проблема е в това 4е то не лаеше след него.За това искам да попитам ако някои от вас може да ми помогне ще му бада много благодарен,незнам дали това се далжи на крехката му вазраст или така ще баде?Благодаря ви предварително

Колега не се притеснявай ,кучето ти е още бебе така да се каже!

Според мен не е гонило, а е търсило животното по дирята от любопитство да си поиграят най-вероятно.

С времето ще стане и търпение му е майката.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега не се притеснявай ,кучето ти е още бебе така да се каже!

Според мен не е гонило, а е търсило животното по дирята от любопитство да си поиграят най-вероятно.

С времето ще стане и търпение му е майката.

колега мерси за отговора,да се надяваме 4е и това ще стане ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
колега мерси за отговора,да се надяваме 4е и това ще стане ;)

И при мен стана така 1вия път когато вдигна заек беше на 6.5м без глас я гони,след 2 дена излязах тоя път имаше напредак заека го преследваше с глас.! ;):D

Редактирано от bordobereli

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
сигурен ли си,че е гонче,да нее кръстоска с някаква друга порода,например пилчар

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
сигурен ли си,че е гонче,да нее кръстоска с някаква друга порода,например пилчар

да колега сигорен сам в това,родителитему не веднаж са си доказвали ловните ка4ества

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси колега за отговора,да се надяваме 4е следващия пат ве4е ще му 4уя гласа

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога така си остава за цял живот, гони и не лае.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги,примен с едно от гончетата е обратно.Първият път прелаваше на заека а след това само гони без лаи.

Кучето емъжко на 1 година.ако някои еимал подобен случаи моля даите съвет.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Изведиго с куче което лае редовно. :o

здравеи колега.само 4е проблема е 4е сторото ми ку4е преди няколко дни умря и сега нямам такава вазможност да го водя с по голямо работещо ку4е :D ,а ако има и си 4увал някои друг работещ на4ин ще ви бада безкраино презнателен да ми помогнете :good:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
здравеи колега.само 4е проблема е 4е сторото ми ку4е преди няколко дни умря и сега нямам такава вазможност да го водя с по голямо работещо ку4е :o ,а ако има и си 4увал някои друг работещ на4ин ще ви бада безкраино презнателен да ми помогнете :good:

Спокойно бе ей!!!!!!

Не пресилвай нещата!!!!

Мнения ще чуеш всякакви, пък и въпроси!!

Кучето е младо и неопитно, то не знае аджаба каква е тая миризма и защо изобщо е в гората, а пък ако искаш дали трябва да лае :D :D

Рядко кучета тръгват, дори по диря на 6 м. за лай да не говорим.Не казвам,че няма изключения ,

ама седи спокойно и го води в гората редовно.

И да не забравиш да пишеш кога си му чул гласчето :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравеите колеги,примен с едно от гончетата е обратно.Първият път прелаваше на заека а след това само гони без лаи.

Кучето емъжко на 1 година.ако някои еимал подобен случаи моля даите съвет.

сложи му едно звънче

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
да колега сигорен сам в това,родителитему не веднаж са си доказвали ловните ка4ества
няма да имаш проблеми тогава,купи си няколка чифта обувки и давай в балкана

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси на вси4ки за окуражаващите думи,това и смятам да направя няма да се откажа лесно от това пале защото наистина ми изпалва душата когато е с мен в гората,и наистина ще пиша когато му 4уя гласа по диря :D и да се надяваме 4е и това ще стане скоро :db:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как е колега deqn_valkov, пропя ли това куче по дирите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Как е колега deqn_valkov, пропя ли това куче по дирите.

явно още не е нали обеща да пиши като му чуе гласа или пак е пропяло и се е заслушал яко

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аиде е някои незнае ли някоя тънкост да помогнем на кучетата да лаят като гонят,то ку4ешка му работа ама може и да има нешто по специално при ученето на такива кучета

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ние искаме от 6-7 месеца да почната да гонът.неможе така колеги трябва поне да направи 10 -11 месеца та да почне лека полека да работи защото то още си е дете.води го повече в гората и ще пролае

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

водя ги ас,даже и прасе им дигнах те него видяха ама като ги закарах на дирата тръгнаха гонеха ама не лаинаха хич,незнам дали ште се оправят но дано да си прав че им трябва време иначе интерес имаха 20 минути ги нямаше дойдаха заедно с голямото ми куче което се включи по късно

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
мерси колега за отговора,да се надяваме 4е следващия пат ве4е ще му 4уя гласа

как е колега при тебе има ли някакво развитие,как се справя кучето за сега

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те са деца,незнаят за кво гонят...!Как да разбере животното че трябва да маркира следата,и че ти си излязаъл с него точно за това???!Постоянстство му е майката,и вродени качества!Не насилвай нещата!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ами те са деца,незнаят за кво гонят...!Как да разбере животното че трябва да маркира следата,и че ти си излязаъл с него точно за това???!Постоянстство му е майката,и вродени качества!Не насилвай нещата!

еми така си е,дано да не се окаже че са взели от отрицателните вродени качества,иначе при мен за едното кученце малко се оспокоиха нештата поне веднъж изла по диря но другото за ся си лае само на домашни животни

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване