Jump to content

За съжаление не го улучих-хищника

Recommended Posts

Няма бе, те държаливи - бреииии, кви завой само вземаше хайванчето, едвам я хващах в оптиката ...

Няма страишно Дидо аз на нашите лисици на всички живи съм им докарал по един инфаркт поне :lol:

• 4 weeks later...
  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

След няколко успешни варди,дойде и моя ред да се впиша в темата. Снощи пропуснах чакал от 50м. и без малко да се ръпна по задника от яд.

След няколко успешни варди,дойде и моя ред да се впиша в темата. Снощи пропуснах чакал от 50м. и без малко да се ръпна по задника от яд.

Другия път ще се поправиш, не се коси :sorry: !

• 1 month later...

След снощният перфектен изстрел тази вечер изпуснах. Лисицата се появи много близо до мен на 20м. при вдигането на пушката ме усети и тръгна да бяга. Вкарах е трудно в оптиката стрелях но си замина. Живи и здрави утре вечер ще им ходя пак на гости.

• 4 weeks later...

Здравейте, колеги. Явно от известно време на сам, тази тема ме зове. След доста неуспешни срещи със хищник, тази вечер имах късмет и видях таман 3 броя. Историята е следната: с един колега решихме да направим една варда в техния регион. Та бяхме се паркирали към 18,40ч. на мястото в непосредствена близост със лозя. Оркестъра засвири и може би след около 10-15 мин. имах очички в играта. Исках да си пробвам новия фенер и да затвърдя моето наблюдение че не се плашат животинките от него. Осветявайки очичките те не мърдаха а се оглеждаха на около което наблюдавах през оптиката. Една лисана беше се спотаила между бетоновите колове в лозето. Виждах и само главата тъй като беше си почти полегнала и дебнеше. Явно ни беше усетила и дълго време се задържа на едно място без да мърда от там. Чаках да мръдне на някъде за да ми се открие цялото и тяло и тогава да стрелям. Аз се нямам за кой знае какъв стрелец та да я целна точно между очите. Явно тази игра на нерви ми дойде повече и аз се пречупих, последва изстрел и всичко приключи. След 10-на може би 15 минути. Решихме да сменим мястото. Отидохме да проверим какво съм направил не намерихме нищо което да ни интересува и позира. По пътя за новото място пътя ни пресече една лисица. Докато спра да изкарам пушката и заредя тя дръпна малко с метрите и се потайваше в вече падащата мъгла. Осветявайки и виждах от време на време светещите и очи. Реших да и прекалена вниманието със свирката, и наистина успях тя се спря на едно място в една орана нива. Прицелих се поне това симулирах тъй като кръста ми играеше изключително много, явно от стремежа да се примеря в средата на светещите очи, тъй като през оптиката не виждах друго освен тях и мъглата. Последва изстрел и се чу характерното тупкане. Не отидох да проверя тъй като щях да газя в много кал а бях спрял на пътното, да не стане някоя бела заради таз мъгла. По тези причини продължих ме към мястото което си бяхме набелязали. И така след 10 минути бяхме се паркирали там и оркестъра засвири. Осветявайки района след 10 минути, отново имах очи в мъглата но пак скрити в мъглата, отидоха си там от където и дойдоха. Така приключи поредната варда която сам си провалих. Другата седмица на поправка. Дано поне няма мъгла. И поне да се похваля с новото фенерче то друго май не ми остана за момента. НАСЛУКА НА ВСИЧКИ ВИ......

post-18187-0-92844700-1358283243_thumb.jpgpost-18187-0-48246700-1358283244_thumb.jpgpost-18187-0-01092200-1358283245_thumb.jpgpost-18187-0-61919500-1358283245_thumb.jpgpost-18187-0-22247900-1358283246_thumb.jpgpost-18187-0-78813700-1358283246_thumb.jpg

• 3 weeks later...

Аз съм пак тука. Тази вечершната варда резултата е 3 на нула за хищниците. Три изстрела на добро изстрелно разстояние и три не уцелени животни. 2 чакала и последното беше лисица която беше легнала в снега на 35-40 метра от мен, изстрел и нищо на мястото само козина по пътя откъдето е бягала, само козина ни кръв или каквото да е било друго козина на топки. Остави не знам га ти и късмета. Утре отивам да ми баят.. Аде наслука на всички.

Аз съм пак тука. Тази вечершната варда резултата е 3 на нула за хищниците. Три изстрела на добро изстрелно разстояние и три не уцелени животни. 2 чакала и последното беше лисица която беше легнала в снега на 35-40 метра от мен, изстрел и нищо на мястото само козина по пътя откъдето е бягала, само козина ни кръв или каквото да е било друго козина на топки. Остави не знам га ти и късмета. Утре отивам да ми баят.. Аде наслука на всички.

Сигурно и ти си си го помислил, но да не е от оптиката?

Сигурно и ти си си го помислил, но да не е от оптиката?

Мисля че не е колега, миналия ден бях на стрелбището и всичко си е наред. Така сега като мисля може и малко да бъркам разстоянията преди да стрелям. Имам предвид че до сега със старата оптика карах на увеличение максимум 7 и рядко 8. А сега със тази бича направо 14 до 16 и може би това увеличение ми създава илюзия че е по близко от колкото е в действителност. Другата варда ще карам на 8 да видя дали нещата няма да се променят.

• 3 weeks later...

Хайде да се включа и аз тук, та така ще по раздвижим темата за съжаление... smile.png

Днес основната хищническа група отидоха по техните места да вардят и аз реших да изляза сам сутринта, та тръгнах в 06:00ч, но не след дълго каране из лошите пътища на едно място занесох в един коловоз и опрях колата на кушето и не можах да мръдна от там. Така си останах близо до колата и завардих там.

В 06:55ч след първото изсвирване на Нордик Мини-то, ми се показа един чакал насреща и аз не знам от адреналин ли, от това дето закъсах или явно не го прицелих добре, стрелнах и Чако скочи на страни и се скри в близките лозя. Да, но след секунди от ляво изкача друг и него стрелям. Той обаче влиза в лозята и веднага се вирна и започна да бяга пак в посока от където дойде на чистата нива. Та изправих се аз и стрелях в движение още два патрона. Но за жалост и така нямах успех...накрая като насран, събрах такъмите и се върнах до колата да правя опити да изляза от батака. Добре, че имах жокер обади се на приятел та ме издърпаха. Утре съм на поправителен, че тази вечер няма да мога да спя от яд. Поне екшъна беше голям, а адреналина на макс...Дано на Вас Колеги не ви се случват такива ситуации...Поздрави и Наслука!