Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020
Сокол

Лисици,Зайци.... с въздушна пушка

Recommended Posts

Колеги въпросът ми е,да ли е възможно с Въздушна пушка 5.5mm да се застреля Лисица или Заек?

Редактирано от xumepa

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колеги въпросът ми е,да ли е възможно с Въздушна пушка 5.5mm да се застреля Лисица или Заек?

Пробвай !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може само ако е 5,6мм! Значи съседчето до нас гледа гълъби, един помияр беше влезнал в гълъбарника и му беше удушил и изял няколко гълъба. Та то го стреля с китайска въздъхарка 5,5 от 2 метра в главата в гълъбарника, е освен квичене и лаене друго на това куче не му се случи, скъса мрежата и избяга. Все още е живо!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, но с подходяща 5.5mm. С тези до 200 лв. трудна работа. Ако си вземеш PCP няма да имаш проблем, а пък има и въздушни вече 50-ти калибър, с които и доста по-голямо животно можеш да гръмнеш, но за тях си приготви към 2500 лв.

Редактирано от ikonomika

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с байкал 512 5,5 плъх, котка, заек е възможно да нанесеш поражение от близка дистанция мах. 6-7 мл

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш ловна пушка за лисици и зайци ли ? Или искаш така между другото / между сезона/ да се вмъкнеш ? ДА може да се убие лисица и заек с въздушна пушка но не е желателна защото 90 процента от дивеча бяга ранен и вероятно умира в мъки или става недъгав и така вдигаме популацията на хищниците веднага. Дано си ме разбрал- лова не е само убиване .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирасе че може,аз с моята съм убивал куче и котка макар да е от наи-слабите.Изкада знае човек каде дасе мери и да направи добър изтрел.В главата е трудна,но в гръдния кош става.Ала както е писал колегата по гореповечето животни ще избягат ранени,така че по-добре си ги стреляи с нещо дето е за целта :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Нямаш ловна пушка за лисици и зайци ли ? Или искаш така между другото / между сезона/ да се вмъкнеш ? ДА може да се убие лисица и заек с въздушна пушка но не е желателна защото 90 процента от дивеча бяга ранен и вероятно умира в мъки или става недъгав и така вдигаме популацията на хищниците веднага. Дано си ме разбрал- лова не е само убиване .

Не имам ловна пушка,но иксам да разбера да ли става защото ми се струва невъзможно а и небих пробвал точно заради тези думи които каза!

И аз съм за това ,че -лова не е само за обиване или за осъкатяване! Но както казах просто питам и никога няма да го направя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления !!! Радвам се ,че мислиш така.

Жегна ме въпроса ти , защото вчера " приятел " с гордост ми се похвали как с въздухарка отстрелял 2 диви заека , който в последствие се оказаха малки зайчета . Без да ме види настъпах пушката върху цевта - тежа около 90 кила :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жегна ме въпроса ти , защото вчера " приятел " с гордост ми се похвали как с въздухарка отстрелял 2 диви заека , който в последствие се оказаха малки зайчета . Без да ме види настъпах пушката върху цевта - тежа около 90 кила :D

Само така..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра постъпка колега,макар че си можел да му направиш забележка или да го смъмриш.По това време да се стреля по заици е престъпление,и поне се надявам приятеля ти да нее бил ловец. :clapping: Апък ако е значи че трябва да нее за дълго.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Добра постъпка колега,макар че си можел да му направиш забележка или да го смъмриш.По това време да се стреля по заици е престъпление,и поне се надявам приятеля ти да нее бил ловец. :clapping: Апък ако е значи че трябва да нее за дълго.

Да прав си много си прав!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не е ловец и няма да стане - гарантирам. :D

Но да вмъкна - превърженик съм да се стрелят, може и с въздухарки , скитащи котки и кучета е факт и нищо не би ме разубедило. :clapping:

Редактирано от genkogenev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Не не е ловец и няма да стане - гарантирам. :D

Но да вмъкна - превърженик съм да се стрелят, може и с въздухарки , скитащи котки и кучета е факт и нищо не би ме разубедило. ;)

Разбирасе че въздухарката става за тази работа/котки и кучета/ :rofl::good::hi: Аз също я използвам често,когато някои помияр или котка ми разваля дрямката :):good:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мене.

Аз имам METEOR QB 2-2A (китайска) и има проблеми с уплътнението на цевта(имам я от 4 години) и миналата година една котка от 10 метра в корема побегна 15-20 метра и остана на място и почна да рита и си умре :D !!!

А пък преди 6 месеца тепах заек с нея от 7-10 метра и още първата сачма като го отворих я намерих в черния дроб,беше получил вътрещен кръвоизлив и умре на място !!!

Поздрави на Всички Колеги

:D:)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте и от мене.

Аз имам METEOR QB 2-2A (китайска) и има проблеми с уплътнението на цевта(имам я от 4 години) и миналата година една котка от 10 метра в корема побегна 15-20 метра и остана на място и почна да рита и си умре ;) !!!

А пък преди 6 месеца тепах заек с нея от 7-10 метра и още първата сачма като го отворих я намерих в черния дроб,беше получил вътрещен кръвоизлив и умре на място !!!

Поздрави на Всички Колеги

:rolleyes::p

Какъв заек колега,див или питомен?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Какъв заек колега,див или питомен?

малък колега,малък.подземземник по думите на родителското тяло.разгледай галерията фукльо и ще се запознаеш по детайлно с адаша ми.дано като поотрасне се кротне момчето и аз съм правил доста глупости,но с възраста се очовечих.вече съм изряден в полето,гората и по пътищата,дори наблягам сериозно на хищниците за да компенсирам пубертетските си злини.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
малък колега,малък.подземземник по думите на родителското тяло.разгледай галерията фукльо и ще се запознаеш по детайлно с адаша ми.дано като поотрасне се кротне момчето и аз съм правил доста глупости,но с възраста се очовечих.вече съм изряден в полето,гората и по пътищата,дори наблягам сериозно на хищниците за да компенсирам пубертетските си злини.

Така трябва да е колега,старите грехове трябва да се изкупят.А въпроса небеше случаен,Отговора ти също :D Наслука на откриването

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комета Феникс 400 - 230 м/с, еднограмови чашки Гамо Про Хънтър - гарантирано унищожаване и на най - едрите котки до 20 метра. Не би трябвало да има проблем и с булонки и зайци - за лисица не ми се вярва, освен ако не е от 3 метра ама ква ще е тая лисица дето ще стои на толкова. Аз моята я ползвам извън сезона за свраки и врани - най - добър изстрел - 63 метра по сврака, оптика Липърс 3-9 х 40 с подсветка. :lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета в цялата тая тема, която впрочем е за лисици и зайци (демек диви животни) и ми прави впечатление, че много хора стрелят по котки!!! Това е най-идиотската постъпка, която може да направи някой, който се води, че има ловен билет...

Котките си живуркат там някъде по дворове и апартаменти или кофи за боклук... не нападат хората на глутници, като бездомните кучета например... не пренасят бяс (поне досега не знам такъв случай).. даже са полезни - убиват всякви гризачи, че даже и хлебарки... и всички деца ги харесват...

Всеки, който стреля по котки, е чист убиец на животни и няма нищо общо с лова... и от мен да знае, че е абсолютен кръгъл ИДИ-ОТ!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери се кой да го каже - Най-големия ИДИ-ОТ

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Чета в цялата тая тема, която впрочем е за лисици и зайци (демек диви животни) и ми прави впечатление, че много хора стрелят по котки!!! Това е най-идиотската постъпка, която може да направи някой, който се води, че има ловен билет...

Котките си живуркат там някъде по дворове и апартаменти или кофи за боклук... не нападат хората на глутници, като бездомните кучета например... не пренасят бяс (поне досега не знам такъв случай).. даже са полезни - убиват всякви гризачи, че даже и хлебарки... и всички деца ги харесват...

Всеки, който стреля по котки, е чист убиец на животни и няма нищо общо с лова... и от мен да знае, че е абсолютен кръгъл ИДИ-ОТ!!!

Първо колега рядко малоумното ти изказване говори за тоталното непознаване за вредата от котките върху дивеча, една котка излязла ли е на повече от километър извън града значи ще убива птици, зайци и т.н. За това аз котка извън града я оставям на място, ако е по нивите - добре може и мишки да лови - в гората ли е обаче тя е там за да убива и вреди. Вземи чети поне малко преди да даваш квалификации. Ти и по свраки и врани може да не стреляш, ама това си е твой проблем - вредителите - котки, кучета, свраки, врани и т.н. "полезни" животни трябва да се избиват за да има дивеч. Но за твоята животнолюбива душа това май е непонятно. А да твърдиш че градските котки си стоят само в града пък говори за тотално непознаване на навиците им. Онзи ден прострелях една дето дъвчеше малко зайче, на 6 километра извън града. Така че спри да ръсиш глупости. :lol:

Редактирано от elfozavar

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Първо колега рядко малоумното ти изказване говори за тоталното непознаване за вредата от котките върху дивеча, една котка излязла ли е на повече от километър извън града значи ще убива птици, зайци и т.н. За това аз котка извън града я оставям на място, ако е по нивите - добре може и мишки да лови - в гората ли е обаче тя е там за да убива и вреди. Вземи чети поне малко преди да даваш квалификации. Ти и по свраки и врани може да не стреляш, ама това си е твой проблем - вредителите - котки, кучета, свраки, врани и т.н. "полезни" животни трябва да се избиват за да има дивеч. Но за твоята животнолюбива душа това май е непонятно. А да твърдиш че градските котки си стоят само в града пък говори за тотално непознаване на навиците им. Онзи ден прострелях една дето дъвчеше малко зайче, на 6 километра извън града. Така че спри да ръсиш глупости. =@

хехехееее... двама се записаха в клуба "Аз стрелям по котенца"... ама тея не са като онея бе пичове - Джим Корбет не стреля по такива... ония са тигри и пантери и т.н.

Иначе вдигате ли... адреналина а??? истинските мъже стрелят по мааалки сладки пухкави котенцааа!!! да ти е кеф да утрепеш такава гадина нали... че и да се похвалиш после във форума!!! я разкажете колко бройки имате... те май даваха пари и кокошки за кожа от котенце в горското... щото това е все пак най-свирепия хишник в БГ...

Да ви обясня ли какво всъщност се случва? стреляте по котки във собсвените си дворове и на улицата пред вас, защото ви сърбят пръстите... да си пробвате плякалките... вие сте дребни душички, които убиват всичко с козина само кръв да има...

ловец е звание, което не ви се полага!!! :lol: !!!

Редактирано от shot1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хрумна ми... може да отидете на някоя от тези изложби на котки... гадовете мръсни са в клетки там... много по лесно е!!! кеф ти да ги изколиш или да им сипеш отрова... няколко дечица ще потъгуват защото до скоро са ги гушкали и целували ама кво от това... нали после няма да ядат зайци...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
хехехееее... двама се записаха в клуба "Аз стрелям по котенца"... ама тея не са като онея бе пичове - Джим Корбет не стреля по такива... ония са тигри и пантери и т.н.

Иначе вдигате ли... адреналина а??? истинските мъже стрелят по мааалки сладки пухкави котенцааа!!! да ти е кеф да утрепеш такава гадина нали... че и да се похвалиш после във форума!!! я разкажете колко бройки имате... те май даваха пари и кокошки за кожа от котенце в горското... щото това е все пак най-свирепия хишник в БГ...

Да ви обясня ли какво всъщност се случва? стреляте по котки във собсвените си дворове и на улицата пред вас, защото ви сърбят пръстите... да си пробвате плякалките... вие сте дребни душички, които убиват всичко с козина само кръв да има...

ловец е звание, което не ви се полага!!! :lol: !!!

Аз имам 5 или 6 с въздухарката и никоя не е убита на по-малко от 2 километра от населено място. Не ме познаваш за да твърдиш че стрелям по животни, само за кръвта. И ти ще ми обясняваш какво е да си ловец - като те слушам си просто мръвкар, който ще пусне вълка да мине пред него но няма да стреля щото отзад може да има прасе. =@ Ей заради такива като теб, които не изтребват хищниците ни е на това дередже ловното стопанство и дивеча. Ако искаш стреляй по вредителите, ако искаш недей - това си е личен избор. На мен патроните и чашките за вредители не ми се свидят. Бъди жив и здрав. :p

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове