Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

БЕНЧРЕСТ КАРАБИНИ / 22lr

Recommended Posts

снимки - тестове - описания - спортна стрелба - цеви - марки оръжиея - оптически прибори - боеприпаси - двуноги - приклади - мишени

Edited by SAIGAA
  • Replies 269
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Колега, качвай някоя и друга пушка в тази тема...масите за стрелба, некой друг рест, оптики малко да видим... групите... некоя анджъклама дето не не сме я виждали, патрончета и т.н - да изплакнем окот

Всичко е много относително, но не е от това че не си чистил пушката , след 5-ия изтрел всичко си идва по местата. Не винаги един и същи стрелец с една и съща пушка с едни патрони ,постига едни резулт

най добре е така на хладно да ви диш за ко става въпрос иси мисля че пак ще събереш групата

Posted Images

- Здравейте

- Започвам тази тема защото има какво да се научи от този спорт наречен - БЕНЧРЕСТ -

- Вмомента разполагам с УРАЛ 22LR / еднозарядна / - с лек тунинг , който се представя добре на тренировките

- Оптика MILLETT / 6-25X56 /

- За тренировки обикновенно ползвам ЛАПУЛА -СТАНДАРТ / КОИТО СЕ ПРОДАВАТ НАСИПНО / и марката ELEY / в различните му разновидности , каквото намеря и според джоба /

- Моля споделете вашите мнения за оражия , боеприпаси и всичко свързано с оръжията / 22LR / за БЕНЧРЕСТА

post-6562-1248457159_thumb.jpg

Edited by SAIGAA

ЗДРАВЕЙ КОЛЕГА .АЗ ИМАМ МАЛКО ОПИТ С БЕНЧРЕСТ СТРЕЛБА ,НО МИСЛЯ ЧЕ ОТ ВСИЧКИ МАЛОКАЛИБРЕНИ ОРЪЖИЯ ТУНИНГОВАНИ ЗА СПОРТНА СТРЕЛБА С КОЙТО СЪМ СТРЕЛЯЛ НАЙ-ВИСОКО МНЕНИЕ ИМАМ ОТ КАРАБИНИТЕ АНШУЦ И МАРЛИН

снимки - тестове - описания - спортна стрелба - цеви - марки оръжиея - оптически прибори - боеприпаси - двуноги - приклади - мишени

Евала братле, дано да ти е успешна темата... за съжаление "Мене ме нема във целата схема" на бренч движението, така че пожелавам ти всичко най-точно и ще се видим в някоя друга тема...

:lol:

8-ми идва - продухайте тръбите!!!

Edited by shot1

Що се однася до боеприпаси според мен Федерал , Норма ,Хорнди и лапуа са много добри,но това зависи и от оръжието,защото всяко оръжие си иска неговия патрон.Ако искаш да постигаш по-високи резултати със оръжието си най добре е да снарядяваш патроните си сам-релоудинг му е майката

- Благодаря на mitko_loveca - за инфото

- Аз също харесвам марката АНШУЦ - спор няма , но всичко според джоба

- Дай малко инфо за този спорт щом имаш опит - за да запознаем аудиторията и темата да стане четена от мераклийте и любителите на 22lr

Що се однася до боеприпаси според мен Федерал , Норма ,Хорнди и лапуа са много добри,но това зависи и от оръжието,защото всяко оръжие си иска неговия патрон.Ако искаш да постигаш по-високи резултати със оръжието си най добре е да снарядяваш патроните си сам-релоудинг му е майката

релоудинг на 22лр., това е ново за мен?!? а към матриците върви ли микроскоп? без майтап - ако наистина някой прави релоудинг на 22 к. моля да покаже или обясни...

- Ето и нещо като за начало - не толкова скапо и употребявано в този спорт

/ не искам да обиждам притежателите на тези марки оръжие - и аз имам Урал /

- УРАЛ 2

- УРАЛ 6-2

- За притежателите на марката БИАТЛОН

- Биатлон 7-2-КО

- Биатлон 7-3

- Биатлон 7-5

- Биатлон 7-2

post-6562-1248461058_thumb.jpg

post-6562-1248461098_thumb.jpg

post-6562-1248461166_thumb.jpg

post-6562-1248461205_thumb.jpg

post-6562-1248461231_thumb.jpg

post-6562-1248461428_thumb.jpg

post-6562-1248461550_thumb.jpg

Edited by SAIGAA

Колкото и да не ви се вярва има матрици за релоудинг на калибър 22л.р. също така има инструменти за ръчна обработка на върховете на куршумите с цел постигане на еднаквост.Също искам да кажа , че за спортна стрелба е най добре да се избират оръжия с дължина на цевта 65-70см., защото при тези дължини на цевта барута на тези патрони , който е бавно горящ изгаря напълно и след напускането на куршума от цевта барутните газове излизат след него с по-малко налягяне и не му въздействат,докато при по-късите цеви след куршума газовете излизат с по-голямо налягяне и му въздействат в първите сантиметри от полета , като влиянието върху точното попадение на куршума е минимално , но във спортната стрелба това малко отклонение на проектила може да е от съществено значение за класирането на стрелеца

- Интересува ме марката HAINEL 22lr

- Нека притежателите на тази марка да споделят нещичко

post-6562-1248461801_thumb.jpg

Edited by SAIGAA
А къквоо ще кажеш за брно1, Марлин и Ругер също са добри

- Ако стават за Бенчрест ?

- Незнам , не коментирам , който притежава такива марки нека да сподели

- Предстои ми закупуване на Флоберкова пушка 22lr за лов / лека и удобна / - но това е запитване за друга тема - няма да коментирам тук

- Искам да чуя и мнение за марките ЧЗ и ТОЗ / и тези марки не са за подценяване /

Edited by SAIGAA

Колега Уралчето ако е това за което се сещам наистина стреля добре от личен опит казвам :lol:

Имах възможнос да стрелям с Марлин обаче автоматична и коршъма влиза много добре в патроника нарезите опират добре в нарезите в патроника обаче има лек проблем че леко набива връхчето на корума докато прехвърля патрона от пълнителя в цевтаи малко бяга прецизноста на истрела .Поне това е моето наблюдение .Бърно 1 не е лоша пушка но за бенч не е е много одачна по добре за малко по малко пари да си намериш Б-4 ИЛИ -Б-6 . Иначе в момента издирвам малко инфо и смятам да си взема тоз -8 колкото и смешно да звучи и да е компликтовам с МИЛЕТ 13-25 X53 . Защото сегашното оржие с което стрелям на пиедестала ми изглежда доста слабичко .

Колега Уралчето ако е това за което се сещам наистина стреля добре от личен опит казвам :D

Имах възможнос да стрелям с Марлин обаче автоматична и коршъма влиза много добре в патроника нарезите опират добре в нарезите в патроника обаче има лек проблем че леко набива връхчето на корума докато прехвърля патрона от пълнителя в цевтаи малко бяга прецизноста на истрела .Поне това е моето наблюдение .Бърно 1 не е лоша пушка но за бенч не е е много одачна по добре за малко по малко пари да си намериш Б-4 ИЛИ -Б-6 . Иначе в момента издирвам малко инфо и смятам да си взема тоз -8 колкото и смешно да звучи и да е компликтовам с МИЛЕТ 13-25 X53 . Защото сегашното оржие с което стрелям на пиедестала ми изглежда доста слабичко .

- за кое Уралче се сещаш колега :p - същото е , на таз годишния Шампиан на 100м / при големите калибри / , и аз съм доволен от резолтатите с него

- сега вече се искат тренировки :lol: и да дам всичко от себе си :D за да се включа поне в 10-ката =@ / с много пот и тренировки се постига всичко

Забенчрест по-добре си вземи Аншуц,или Хайнел,а що се отнася за лов първо кажи къкво ще ловуваш за да ти дам съвет

Прав си колега Аншуц, Хайнел не са лоши пушки то и ма и други марки които са много по големи класи от хайнела и аншуца обаче всичко е въпрос до пари .Но има и нещо друго има хора които да влагат пари в много работи обаче и после се мъчат по някакъв начин да си избият парите .Бенчреста в българия е доста е още в много ранен стадии и няма наградни фондове има много добри стрелци с доста хубави пушки обаче поне да има някакъв награден фонт поне да си изкарат парите за разходите да има малко повече ХЪС ЗА РАЗВИТИЕ НА ТОЗИ СПОРТ .КАЗВАМ ВИ ГО КАТО НАБЛЮДАТЕЛ ОТ БЛИЗО И НЕИСКАМ ДА ЯДОСАМ НИКОИ С МНЕНИЕТО СИ .

- за кое Уралче се сещаш колега :D - същото е , на таз годишния Шампиан на 100м / при големите калибри / , и аз съм доволен от резолтатите с него

- сега вече се искат тренировки :lol: и да дам всичко от себе си :D за да се включа поне в 10-ката =@ / с много пот и тренировки се постига всичко

:D Наче е същото колега :p има добри изпълнения с него и с повече тренировки може да се минат много по велики марки пушки това съм на 100% сигурен

:D Наче е същото колега :p има добри изпълнения с него и с повече тренировки може да се минат много по велики марки пушки това съм на 100% сигурен

- Дай Боже Колега - БЛАГОДАРЯ ТИ - почвам да свиря :lol: редовно тогава =@

- Дай Боже Колега - БЛАГОДАРЯ ТИ - почвам да свиря :lol: редовно тогава =@

Само да се върна от "голямата вода" и ще посвирим с Хайнела , малко да позахлади времето , че в тия жеги не става.

Само да се върна от "голямата вода" и ще посвирим с Хайнела , малко да позахлади времето , че в тия жеги не става.

- Абе ти даи малко инфо за тая пушка че ме интересува

- Пак ще постреляме нямаш дерт

- С тазя пушка вече може да ми бъдеш противник :lol:

- Абе ти даи малко инфо за тая пушка че ме интересува

- Пак ще постреляме нямаш дерт

- С тазя пушка вече може да ми бъдеш противник :lol:

пфффффффффффф пак са изказа неподготвен / на г-н Всеволод Исаев никой не може да му е конкуренция еле па ти =@ /

пфффффффффффф пак са изказа неподготвен / на г-н Всеволод Исаев никой не може да му е конкуренция еле па ти :lol: /

[/quote

- Майтап да става бре - ей я взимаи Шкодичката и ела да праим гонки , аз ще сам с Москвича =@

- Ти остаи че харесах нещичко пак производство на Шкода

- Моля за повече инфо ако някои претижава такава пушка - CZ 452 ZKM Varmint kal .22 LR

post-6562-1248550363_thumb.jpg

Edited by SAIGAA