Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020
Божидар Николов

Ръчни звукови примамки "Свирки" за Гъска и Юрдек

"Свирки" за Гъска и Юрдек  

260 гласа

1. 1. Използвате ли "свирки" за Юрдек или Гъска по време на лов?

• Да, използвам...удоволствието е невероятно при лов...
      146
    • Не, защото не мога да свиря с такива ръчни свирки...
      34
    • Предпочитам електронна звуковата примамка, защото така е по лесно...
      25
    • Не използвам никакви примамки...
      58

Recommended Posts

с тези свирки е свирено много ако погледнеш по задните страници на темата ще видиш много клипове от Божката виж по назад има много клипове и успех със свирките :rolleyes:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
с тези свирки е свирено много ако погледнеш по задните страници на темата ще видиш много клипове от Божката виж по назад има много клипове и успех със свирките :good:

Гледал съм клиповете и следя темата ама въпросът ми пак си остава коя да избера . Ти знаеш ли ???

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
А ти Божидаре пробвал ли си ги по време на лов , как се справят, лични предпочетания? Иначе на външен вид добре са ама хубаво е и някои като теб да каже това добре това нетолкова и т.н.Като цяло има избор Браво.

Аз лично съм ги пробвал на лов и на гъска и на патица и резултата е положителен. Но преди това съм се научил да свиря/поне така си мисля де.../. Защото основния проблем след закупуване на свирката /ако е начинащещ ловец/ е проблема с научаването на свирене и различните мелодии използващи се по време на лов. За съжаление, не се решава проблема само с това да си я купиш, има много труд за полагане преди постигане на задоволителни резултати...

Ще изпаднем в дълбока заблуда, ако си мислим...че след закупуване на каквато и да била и от където и да било "свирка" за примамване...примамката ще идва при нас без проблем. За целтъ още се има и подкрепата на мурета и добрата екипировка за прикритие...След това остава на избраното място за лов да идва и Юрдек или Гъска и резултата е почти 100% постигнат...Макар, че пак са нужни и траперски умения...:good:)) Това в кръга на шегата...

Изобщо не ме интерсува дали са "силни или слаби" силата НЕ е качество, имах предвид кои по-добре имитират и дали са пробване от някой в реален лов . Имам 4 бр. свирки от кабелас и когато ги показах на хора които хадят само на патишки лов си харесаха по-тихата но с малко подобрения.

Може би си прав, че силата не е качество и зависи от материала и начина на изработка...Двойна или единична е пластината и т.н. Но е от значение при дадени обстоятелства по време на лов. Запознатите с този лов знаят, че с една свирка нестава точно заради отворени и затворените водоеми, тихо или бурно ветровие време...Всичко това е от значение и в зависимос от тези обстоятелства се използва определената свирка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гледал съм клиповете и следя темата ама въпросът ми пак си остава коя да избера . Ти знаеш ли ???

За да си избереш правилната свирка, е от значение първо къде ходиш на лов?

В открити и големи водоеми, реки, езера или на по-малки и тихи гьолове...???

След това се спираш, дали да е с една или с две пластини??? Свирките с едната пластина са по силни...А с двете по слаби и дрезгави. След това в зависимост от използвания материал, пластини, дебелина на пластините, канали, и плътността им...се получава и определения звук.

На практика една Акрилна или текстолитена свирка остава вечна. Освен, ако не се чупи умишлено с голям натиск на тънката и част. Реално инвестицията е еднократна и почти за цял ловен живот.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ако споделиш къде ловуваш може и да ти кажа коя свирка е за теб

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аз лично съм ги пробвал на лов и на гъска и на патица и резултата е положителен. Но преди това съм се научил да свиря/поне така си мисля де.../. Защото основния проблем след закупуване на свирката /ако е начинащещ ловец/ е проблема с научаването на свирене и различните мелодии използващи се по време на лов. За съжаление, не се решава проблема само с това да си я купиш, има много труд за полагане преди постигане на задоволителни резултати...

Ще изпаднем в дълбока заблуда, ако си мислим...че след закупуване на каквато и да била и от където и да било "свирка" за примамване...примамката ще идва при нас без проблем. За целтъ още се има и подкрепата на мурета и добрата екипировка за прикритие...След това остава на избраното място за лов да идва и Юрдек или Гъска и резултата е почти 100% постигнат...Макар, че пак са нужни и траперски умения... :D )) Това в кръга на шегата...

Може би си прав, че силата не е качество и зависи от материала и начина на изработка...Двойна или единична е пластината и т.н. Но е от значение при дадени обстоятелства по време на лов. Запознатите с този лов знаят, че с една свирка нестава точно заради отворени и затворените водоеми, тихо или бурно ветровие време...Всичко това е от значение и в зависимос от тези обстоятелства се използва определената свирка.

В темата " лов на патица " от 10 12 2009 съм писа какво и как -според мен- трябва да се ловува , и по каква насока съм решил да се развивам и защо.Вероятно Божидар Николов не си е спомнил какво сме писали по-рано , отчитам го като моя грешка за което се извинявам. Ето нещо написано от мен зад което продължавам да стоя и да искам да се усъваршенствам. Защо прочетете по доло. :help:

post_snapback.gifРадвам се , че се включи Божидар Николов . Понеже имахте турнир скиит и трап вероятно не ти е останало време за лов - а и времето не беше подходящо - и затова не беше взел отношение по тената . По въпроса с юрдешките свирки моите престигнаха още през лятото но все още немога да тествам , а относно вашия юрдешки " хор " от клипчетата е на високо ниво много слука ви пожелавам. Стува ми се (лично мнение), че когато намалява прелета от година на година ,трябва малко повече един ловец да направи за да може един ловен излет да бъде по-успешен. Преди години когато е имало много повече патици , ловците илизат с пушка и 10 патрона за 1-2 часа и се пребират по домовете с отстреляната норма . Да ама вече не е така . Мисълта ми беше ,че е необходимо не да вземем пушка и патрони ,а да си подпомогнем лова и с други законови средства . Свирките , който може да си служи с тях са много подходящи леки и удобни и не на последно място законни. Аз от своя страна искам да наблегна и на пласмасовите мюрета имам 4 женски 3 мъжки и една която и се въртят крилата на стоика . Дано да случи време за да можем да посвирим със свирки ,па после и да погармим с пушки.Не искам да си мислите че съм максималис и всичко което мине трябва да падне нееее не го правя с тази цел, искам да направя повече за да може когато закача "лова" на кръста да знам , че съм направил нещо повече от това да стрелям само . А и УДОВОЛСТВИЕТО ми е по голямо. Ето това са моите свирки:

http://www.cabelas.com/cabelas/en/template...at20823&rid=

http://www.cabelas.com/cabelas/en/template...&hasJS=true

http://www.cabelas.com/cabelas/en/template...&hasJS=true

НАСЛУКА И УМНАТА !!

http://www.nalov.com/forum/index.php?showt...19887&st=45

Редактирано от jackal

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ами ако споделиш къде ловуваш може и да ти кажа коя свирка е за теб

Ловувам предимно по р. Марица.

http://www.nalov.com/forum/index.php?showt...19887&st=60

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз ловувам по река но само че по тунджа и по канали значи можеш да си купиш една акрилна юрдеча и/или/ една дървена или дъво с текстолит оък ако си навит може и една за белочелки да си купиш лесно се свири особено с тея новите

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
и аз ловувам по река но само че по тунджа и по канали значи можеш да си купиш една акрилна юрдеча и/или/ една дървена или дъво с текстолит оък ако си навит може и една за белочелки да си купиш лесно се свири особено с тея новите

Благодаря , разбах горе доло , ти с колко пластинки свирка ползваш или и с двете боравиш.Защото аз ползвам с една пластина по-добре ми звучи и по-силно, но когато започнат да кражат около мен не съм сигурен дали не ги плаша. А и немога да ги сменям по това време за да не правя излишни движения и да ги изплаша , сподели как процедираш ти ако не е тайна :help:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Благодаря , разбах горе долу , ти с колко пластинки свирка ползваш или и с двете боравиш.Защото аз ползвам с една пластина по-добре ми звучи и по-силно, но когато започнат да кражат около мен не съм сигурен дали не ги плаша. А и немога да ги сменям по това време за да не правя излишни движения и да ги изплаша , сподели как процедираш ти ако не е тайна :help:

Ако това са свирките дето си си поръчал са си ок. Имаш и с една пластина и с две. На рин-чин-тон с кокоболо е много добра свирка и там мисля че може да има и ниски и високи, ама не съм е пробвал и не съм на сто процента сигурен. За съжаление и на зинг нямам поглед щото и такива нямаме в групата. Но съм сигурен, че стават свирките стига да се свири правилно, аз вече се обедих в това с някой и други подобни свирки.

Да ти отговоря на въпроса с пластините...Аз основно в момента имам 3-ри с двойни и една която е на Echo Calls - Boss оригинал с една...Много висока и силна свирка направо ужас. Даже се води някакъв компетишън. Като се надуе няма спиране, но много рядко се оказа, че може да се ползва. Та в последствие е "скопихме", демек сложих ме и още една, но пак същата работа. Е намаля но не става все си е силна и това е...Та тази е ползвам за много ветровито и бурно време и когато дивеча е на далеч, иначе става обратен ефект и бягат. Ето на този клип на 30-та секунда --> http://www.youtube.com/watch?v=c2qK5bmtvi8 Тошко е надува и чуйте как е...

А относно движенията, като ти са на висулка свирките на врата, мисля, че не е толкова силно притеснително движението, за да си смениш свирката, поне така правя аз...При теб как е...Бягат ли???

Редактирано от Божидар Николов

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Благодаря , разбах горе доло , ти с колко пластинки свирка ползваш или и с двете боравиш.Защото аз ползвам с една пластина по-добре ми звучи и по-силно, но когато започнат да кражат около мен не съм сигурен дали не ги плаша. А и немога да ги сменям по това време за да не правя излишни движения и да ги изплаша , сподели как процедираш ти ако не е тайна :help:

аз да ти кажа ползвам акрилна с двойна пластина за юрдек и акрил с текстолит за гъска но не съм се научил да свиря както трябва още уча се малко по малко а пък както каза божката с една връзка ти се решава проблема

Редактирано от garvan

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз да ти кажа ползвам акрилна с двойна пластина за юрдек и акрил с текстолит за гъска но не съм се научил да свиря както трябва още уча се малко по малко а пък както каза божката с една връзка ти се решава проблема

Аз също мисля да заложа като втора свирка с две пластинки. Въпреки ,че тази с която боравя на R-N-T http://www.cabelas.com/cabelas/en/template...at20823&rid= дойде в комплект с още 2бр.пластимк и коркчета като резервни, но още ми се струва рано зпочна сам да правя реконструкции засега. А що се отнася до свирките за гъски там изобщо нямам наблюдения , просто зашото при нас ги няма много и затова залагам на юдека . Междо другото последно се сдобих с миюре зеленоглав мъжки паток с въртящи се крила . Продължавам да си угаждам на акъла. :ksshunter1fe::sufra:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аз също мисля да заложа като втора свирка с две пластинки. Въпреки ,че тази с която боравя на R-N-T http://www.cabelas.com/cabelas/en/template...at20823&rid= дойде в комплект с още 2бр.пластимк и коркчета като резервни, но още ми се струва рано зпочна сам да правя реконструкции засега. А що се отнася до свирките за гъски там изобщо нямам наблюдения , просто зашото при нас ги няма много и затова залагам на юдека . Междо другото последно се сдобих с миюре зеленоглав мъжки паток с въртящи се крила . Продължавам да си угаждам на акъла. :ksshunter1fe::sufra:

Ах мюренцата са си втората важна час в лова на водоплаващ. Много помагат, а това с крилцата е супер мюре, евала колега угаждай си...това е истината, няма какво да се лъжем.

А свирката е много добра...и при този комплект, който имаш на дали на този етап ще ти е нужна друга. Ама ти си знаеш де...

Остава само през новия сезон да има много Юрдек и да си начешем крастата със всички аксесоарчета и джаджи дето сме си накупили.

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеби този паток...

post-1714-1271151359_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Можеби този паток...

Не нее този , на този паток крилата се вартят от вятара а моят е активен с мотор и акомулатор.Подобен на този http://www.cabelas.com/cabelas/en/template...at20831&rid= НО нее от Cabela"s има същите крила и е без дистанционно ,консумацията на ток е малка и няма нужда спиране с цел икономия на ток.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ах мюренцата са си втората важна час в лова на водоплаващ. Много помагат, а това с крилцата е супер мюре, евала колега угаждай си...това е истината, няма какво да се лъжем.

А свирката е много добра...и при този комплект, който имаш на дали на този етап ще ти е нужна друга. Ама ти си знаеш де...

Остава само през новия сезон да има много Юрдек и да си начешем крастата със всички аксесоарчета и джаджи дето сме си накупили.

Поздрави!

При мен мюренцата бяха преди свирките (тези които имам сега) , но смятам за новия сезон " ятото " от мюрета да се увеличи значително. Малко е трудно да се закрепят във водата защото е река ,но ще го измисля.

За свирките тази която е на zink е за гъска , една подарих на приятел при ,който ходим на гости за водоплаващ и има още дмама колеги които трябва да ги оборувам и тях , че " хора " трябва да прилича на нещо. А и днес този доиде утре не дойде само си ги прехвъляме от един на друг.

За новия сезом не съм много сигорен дали ще има "много" юрдек ,но нали за това ги правим тези джаджи аксесуари и т.н. А за изплащането е друга тема , КЕФА цена нема.

Редактирано от jackal

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега защо не пробваш да сложиш малко силикон отдолу на мюрето и едно въженце да сложиш а за въжето по една тежест и така си стоят като опре тежестта на дъното и те се застопоряват ненам пак но пробвай аз мисля че ще стане и нашата групичка мислим да си вземем 24 мюрета и свирки искат и ще станем направо филхармония ако се научим да свирим но с постоянство и мерак всичко става

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
колега защо не пробваш да сложиш малко силикон отдолу на мюрето и едно въженце да сложиш а за въжето по една тежест и така си стоят като опре тежестта на дъното и те се застопоряват ненам пак но пробвай аз мисля че ще стане и нашата групичка мислим да си вземем 24 мюрета и свирки искат и ще станем направо филхармония ако се научим да свирим но с постоянство и мерак всичко става

Значи как го правя аз. Тъй като там кадето ловувам в реката има остров и ние като по-прости се качваме на един каик (плоскодънна лодка)и акостираме на острова ,па той с навесче а отпред маса с пейки (ако можеха да говорят щаха да реват) . Та от другата страна на острова има утика по-бавно течаща вода и по-залесена в която много обичат да кацат бърнета и юрдек. Там слагам мюретата но не всяко мюре с тежест, защото трябва да се сабират по отделно ,а и водата често се покачва доста и е трудно да се влиза понякога , а вземам един дълък повод от единият край слагам тежест по-голяма и след това на този повод навързвам с малки но с различна дължина поводчета с карабинки мюретата .Хвърлям мюретата с тежеста от брега и края го връзвам за някое дърво с оприделен "корем" за да не се вижда дългото важенце много много. После само го издърпвам и го пребира и така не ми се налага да влизам във водата. Но този номер го правих с 5-6 мюрета ,а сега искам да ги удвоя и затова казах ,че ще ми е малко по-трудно но може и на два повода да бъдат но ще видим.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Значи как го правя аз. Тъй като там кадето ловувам в реката има остров и ние като по-прости се качваме на един каик (плоскодънна лодка)и акостираме на острова ,па той с навесче а отпред маса с пейки (ако можеха да говорят щаха да реват) . Та от другата страна на острова има утика по-бавно течаща вода и по-залесена в която много обичат да кацат бърнета и юрдек. Там слагам мюретата но не всяко мюре с тежест, защото трябва да се сабират по отделно ,а и водата често се покачва доста и е трудно да се влиза понякога , а вземам един дълък повод от единият край слагам тежест по-голяма и след това на този повод навързвам с малки но с различна дължина поводчета с карабинки мюретата .Хвърлям мюретата с тежеста от брега и края го връзвам за някое дърво с оприделен "корем" за да не се вижда дългото важенце много много. После само го издърпвам и го пребира и така не ми се налага да влизам във водата. Но този номер го правих с 5-6 мюрета ,а сега искам да ги удвоя и затова казах ,че ще ми е малко по-трудно но може и на два повода да бъдат но ще видим.

снимков материал ще може ли да покажеш

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

снимков материал ще може ли да покажеш

Знаех си че ще питате ама симките са ми в телефона . Ще се опитм да ги прехвъря в компа но още нямам кабел ще пораработя по въпроса.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добрееее ще чакаме

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали успях да прикача снимки.

Я стана ,първата е от острова а втората е патока с крилцата .

post-6961-1271163491_thumb.jpg

post-6961-1271163533_thumb.jpg

Редактирано от jackal

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Не нее този , на този паток крилата се вартят от вятара а моят е активен с мотор и акомулатор.Подобен на този http://www.cabelas.com/cabelas/en/template...at20831&rid= НО нее от Cabela"s има същите крила и е без дистанционно ,консумацията на ток е малка и няма нужда спиране с цел икономия на ток.

А горските не ти ли правят проблем,защото се води ел. уред???Аз ползвам това,което съм постнал.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега закона не беше ли че електронните звукови имитатори са за бранени а не като цяло електрониките

Редактирано от garvan

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
колега закона не беше ли че електронните звукови имитатори са за бранени а не като цяло електрониките

Да така е,но аз знам за случаи с взети изкуствени мюрета даже,всеки си талкува закона както знае и ако не си наясно можеш лесно да изгориш.Дори в Кабелас има описание на ел.примамките,че може да са забранени във вашата страна.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове