Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Моя най-точен изстрел

Recommended Posts

Здравейте колеги.Отварям тази тема за да споделим всички за най-точните истрели , които сме правили по време на лов,а и на тренировки.С къкво оръжие патрони и т.н.Ако темата не е на правилното място се извинявам и нека модераторите я преместят.Наслука

• Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Моя най-точен изстрел е от тази зима: чакал от 262м, измерени с далекомер. Крачките бяха 384, но това е, защото снега беше дълбок. Животното избяга 20м без да даде реакция за попадение, че е ударено и

Айде и аз да се включа в раздел "фукльо" ! зимата на 2010 при подборен отстрел на лопатар чрез издебване попаднах на един екземпляр който влизаше точно в графата на селекционните животни - около 4 г

Здравейте колеги! Да ви разкажа и аз за един от моите изстрели, които ще разказвам винаги! Бях с няколко колеги на лов за гъски в Шабла, преди 10-на години! Декември месец а времето хубаво, на плаж

Posted Images

Здравейте колеги.Отварям тази тема за да споделим всички за най-точните истрели , които сме правили по време на лов,а и на тренировки.С къкво оръжие патрони и т.н.Ако темата не е на правилното място се извинявам и нека модераторите я преместят.Наслука

Митак :D като си пуснал тази тема, хайде поведи хорото! Кажи си, пък след теб и други може да има, де да знаеш :D

:(

Моя най-точен истрел е по чакал на разстояние 390м.(измерено с далекомер)Стрелях с карабина Уедърби с дължина на цевта 66см. и калибър 300 Уедърби Магнум с патрони производство на Лабор фор балистик.С един колега бяхме излезли на варда за хищници и той ми услужи с неговата карабина за да я испробвам и аз.След като се разделихме за да отидем на двете стървилища аз спрях на една поляна от която се виждаше и стървилището и реших първо да огледам преди да отида.Започнах да оглеждам и тогава щго видях да яде от магарето , което бяхме заложили.Бинокъла беше с вграден далекомер и измерих дистанцията , която беше 390м.Приятеля ми си беше залепил върху оптиката малко листче на което беше записал каква корекция на оптиката трябва да се прави на дистанций над 100м.След като направих нужната корекция , легнах на земята , разпънах двуногата прицелих се и стрелях.Чакала подскочи и след две крачки притихна завинаги.Попадението ми беше на около три сантиметра вдясно от сърцето .Това е най-точния истрел , който съм правил някога.До преди това не бях стрелял на такава дистанция ,затова

незнам дали уцелих заради късмет,или стрелкови навици но успях да убия чакала.Наслука

Моя най-точен истрел е по чакал на разстояние 390м.(измерено с далекомер)Стрелях с карабина Уедърби с дължина на цевта 66см. и калибър 300 Уедърби Магнум с патрони производство на Лабор фор балистик.С един колега бяхме излезли на варда за хищници и той ми услужи с неговата карабина за да я испробвам и аз.След като се разделихме за да отидем на двете стървилища аз спрях на една поляна от която се виждаше и стървилището и реших първо да огледам преди да отида.Започнах да оглеждам и тогава щго видях да яде от магарето , което бяхме заложили.Бинокъла беше с вграден далекомер и измерих дистанцията , която беше 390м.Приятеля ми си беше залепил върху оптиката малко листче на което беше записал каква корекция на оптиката трябва да се прави на дистанций над 100м.След като направих нужната корекция , легнах на земята , разпънах двуногата прицелих се и стрелях.Чакала подскочи и след две крачки притихна завинаги.Попадението ми беше на около три сантиметра вдясно от сърцето .Това е най-точния истрел , който съм правил някога.До преди това не бях стрелял на такава дистанция ,затова

незнам дали уцелих заради късмет,или стрелкови навици но успях да убия чакала.Наслука

:D:(

Първият път -

Глиган на 160 крачки / висок съм 180 / на равно място със самоделен патрон с куршум /от Руските /с дупка .Оръжие ТОЗ 34 . Падна на място ,ударено във врата. Тежеше около 130 кг.

Втория път -

Заяк в движение на равно място с БП 3/0 на 120 крачки . Голямо премятане падна.Имаше само 2 попадения , в гърдите и кръста.

Зарекъл съм се да не експерментирам повече , защото съм сигурен ,че 80 % от далечните изстрели са фатални за животните и те умират ненамерени.

Този истрел е на 100 метра с BERETTA ES 100 с федерал бренеке подкалибрено , лисицата беше в движение.

post-4033-1248892505_thumb.jpg

post-4033-1248892525_thumb.jpg

Това ми е мишената с която спечелих златен медал на военното състезание в Карлово с пистолет Макаров.

post-4033-1248892780_thumb.jpg

post-4033-1248892914_thumb.jpg

post-4033-1248892984_thumb.jpg

post-4033-1248893103_thumb.jpg

Най точния ми изстрел е първия ми пъдпъдък от около 15м. през 1997г., първия с който свалих животинче като ловец . За мен той си остава най точен, защото ми бе първи, другото е статистика .

Този истрел е на 100 метра с BERETTA ES 100 с федерал бренеке подкалибрено , лисицата беше в движение.

засега си номер 1 с изстрела по лисицата!!!

Това са 15 истрала с Калашников (5 истрела лежешком, 5 - от коляно и 5 - прав). Растоянието е 200 метра.

post-4033-1248893472_thumb.jpg

post-4033-1248893506_thumb.jpg

Edited by k_tulumov
Това са 15 истрала с Калашников (5 истрела лежешком, 5 - от коляно и 5 - прав).

Прощавай колега, ама темата е ловна и говорим или по скоро пишем за лов . Нищо лично, но мисля, че всики който стряля с АК и ПМ, може да качи нещо от тоя род. Хубави попадения, предполагам и за хубаво време, ама не му е тук мястото, дай нещо с ловното, мисля и там има с какво да се похвалиш . :rolleyes:

Оръжието е Сайга 12 , боеприпаса е подкалибрено бренеке на Федерал , а растоянието е около 50 метра.

post-4033-1248893933_thumb.jpg

Оръжието е Сайга 12 , боеприпаса е подкалибрено бренеке на Федерал , а растоянието е около 50 метра.

Е те за това става реч, давай само така и този сезон да са повечко рашльовци . :rolleyes::D

Прощавай колега, ама темата е ловна и говорим или по скоро пишем за лов . Нищо лично, но мисля, че всики който стряля с АК и ПМ, може да качи нещо от тоя род. Хубави попадения, предполагам и за хубаво време, ама не му е тук мястото, дай нещо с ловното, мисля и там има с какво да се похвалиш . :rolleyes:

Колега , мисля , че темата беше добри истрели по време на лов и тренировка , за мен състезанията са един вид тренировка , имам и много добри попадения по време на лов показал съм тези който са документирани , а има и още много други за които немога да покажа във вид на снимки.

Имам доста добри изстрели но най невероятния за мен е по една лисица на растояние 110,120м. с тек12кал.по точно иж 18ем.,с бренеке на МАСТЕРС-бендида,подкалибрен торбинноекспанзивен куршум.Ситоацията,аз от едната страна на голямо дере а тя от другата спря за миг покрих и гърба с мушката и след изстрела като се търкулна взех да си говоря сам на текчето и да му се възхищавам.На такова растояние с гладкоцевно и то без да се презапасявам с завишение ,само мушката покри кърба и , много добре говори за ккуршума и оръжието.Е аз лично отдавам и процент на случейноста но се случи и този случай веднага исплува когато се заговори за точен,далечен ако ще и невероятен изстрел.Имам и 2 прасета поразени с бренекета точно във вратовете,зад ухото на линията на окото, едното от което със същия тек и същия боприпас .Е растоянията при тях бяха на 40,45м. едното, а другото на 30,35м.Но интересното е ,че 2-те попадения бяха почти единтични,с разлика по скоро от ъгъла на изстрелване.Между другото такава тема не съм срещал за единтични попадения в дивеч с куршум, но може да я пуснем ако има интерес.Айде със здраве и НА СЛУКА.

Това ми е мишената с която спечелих златен медал на военното състезание в Карлово с пистолет Макаров.

Мда-а-а-а, сега разбирам защо не пускат цивилни на военните състезания по стрелба :rolleyes:

Не че стреляш лошо, колега Тулумов, но аз каквито цивилни стрелци съм виждал с ПМ - пред тях твоя златен медал няма да смееш да кажеш, че го имаш.

Виж лисицата - друга работа. Браво!