Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Моя най-точен изстрел

Recommended Posts

Имам няколо хубави истрела , но най- добрия беше по лисица от около 300м.,с първия истрел я прекърших а 2-рия беше в плешката, без да използвам таблици и без да правя кликове на оптиката 4х32 а пушката е ЧЗ 22 WMR

• Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Моя най-точен изстрел е от тази зима: чакал от 262м, измерени с далекомер. Крачките бяха 384, но това е, защото снега беше дълбок. Животното избяга 20м без да даде реакция за попадение, че е ударено и

Айде и аз да се включа в раздел "фукльо" ! зимата на 2010 при подборен отстрел на лопатар чрез издебване попаднах на един екземпляр който влизаше точно в графата на селекционните животни - около 4 г

Здравейте колеги! Да ви разкажа и аз за един от моите изстрели, които ще разказвам винаги! Бях с няколко колеги на лов за гъски в Шабла, преди 10-на години! Декември месец а времето хубаво, на плаж

Posted Images

Имам няколо хубави истрела , но най- добрия беше по лисица от около 300м.,с първия истрел я прекърших а 2-рия беше в плешката, без да използвам таблици и без да правя кликове на оптиката 4х32 а пушката е ЧЗ 22 WMR

браво Анко поздрави :D

• 2 weeks later...

В ловната си кариера имам доста невероятни изстрели, най-вече в глави, през едното уше влезнало през другото излезнало, на тренировки абсолютни десятки, "мухи" и прочие при това от близко и по-далеч, със и без оптики, но смятам че този "най-точния" може би още не съм го произвел пък и как да го познаеш :D

Не съм снайперист , но имам два-три изстрела в ловната си кариера, за които си спомням с кеф...

Преди 4-5 години бях на гости в близка дружинка, ловувахме на заек. Слука - слаба! Вървях през едни ливади, вляво от мен имаше гора на около 100 метра. По една време чух лай, загледах се и видях заека да са носи в протовохположна на моята посока, покрай гората... Беше доста далеч, Затичах се перпендикулярно към гората, да съм скъсил дистанцията с не повече от 20 метра. Заекът вече приближаваше срещу мен... В цевите имах 2/0 и 10/0. В района има доста чакали и ме бяха предупредили мерна ли - да бия! Затова имах и по-едра сачма. Давах си сметка, че е доста далеч, но това беше първия заек, който виждах през деня, а и от доста време. Поведох го и стрелях. Все едно, че го заковах с пирон! Не вярвах на очите си! Когато отидох / жалко, че от вълнение не преброих крачките, но бяха около 80 м/, видях, че съм го ударил в главата! Някой ще каже - случайност - може и да е така! Но направих всичко както трябва!

Тази есен пък ударих около 120-130 кг прасе от 30 метра с 13/0. Един изстрел, падна след 20-30 м! Имаше сачми в сърцете и белия дроб!

Най-точния ми изстрел уби най-грозното прасе, което съм виждал <_<

Разстоянието беше 175 крачки, малко преди мръкване, точно в сърцето. Животното беше статично!

post-13983-1267380522_thumb.jpg

Най-точния ми изстрел уби най-грозното прасе, което съм виждал :angry:

Разстоянието беше 175 крачки, малко преди мръкване, точно в сърцето. Животното беше статично!

колега евала ти правя на изтрела ма снимката що сия сложил,това лятно прасе и щом е най-грозното значи няма дае на платен лов,неби го стрелял ако трябваше даго плащаш,поне така мисл :angry:

колега евала ти правя на изтрела ма снимката що сия сложил,това лятно прасе и щом е най-грозното значи няма дае на платен лов,неби го стрелял ако трябваше даго плащаш,поне така мисл :angry:
Даже е в началото на лятото! :angry:

Сложих го защото това е най-точния ми изстрел и темата е такава!

Ако ще спиш по-спокойно, това беше в Нова Зеландия :angry:

• 4 months later...

Най-добрият ми истрел бе през 95 или 96г.Прострелях патица на разтояние 248м. в морето /измерено с далекомер/.Оръжие МАЗАЛАТ.При добро вълнение.

Дива котка /когато бяха разрешени, разбира се/ на 340 м. /измерени/. Оръжие - Sako 85 в 243 Win.

Поздрави и наслука!

Вечерта беше валял сяг,около 5см.Идеални условия за лов на прасета.Застанах на един хълм и си отвисях на него.По едно време на отсещния склон излезе глиган.30минути обикаля по трънките отсреща все едно нищо не го интересува,нали е черен а около него всичко е бяло и лесно се виждаше :D .Аз само гледам и се тюхкам.Тамън бях си купил ИЖа и имах около 30тина патрона с този калибър,демек още зелен.Добре че ШАМАНА оправи спусъка та барем това беше на шест.

Та седя си аз и не мърдам а онзи от среща си обикаля по къпинака на сам на там,явно не ме беше усетил.Гледам на 200м зад него излиза един гонач с 2кучета/егати и кучетата/,махам му да ме види и му соча към глигана под него.Гонача тръгна на там и ми се скри от погледа.По едно време излезе под трънката и ми кима с ръце че не е видял следи от долу.Ех мамаму стара значи е там ама кучетата не казват нищо.Гонача застана малко по долу а от горе по неговите дири дойде втори гонач,и той води"кучета" и пак същото.Глиги явно усети че стана много населено направи една осморка между гоначите/в гъстото нямаха шанс да го видят/а и пумиярите не го усетиха.Излезе на един път и в лек свински тръс тръгна към мене,мерих му се мерих му се ама е далече.Нито оптика нищо с един прост мерник.Викам си ако сега не му пална няма кога,ще видя прасе след 5години :D .Вместо да се приближава обаче сви през гората и на едно място преди да пресече пътя се спря за секунда.И като ми се откри :hi: .Нищо че беше на майната си ДУМ и прескочи 3м горски път на веднъж.Как съм презаредил не помня,нямам екстрактор за гилзите но гилзата после я намерих на 3м зад мене.

Стрелях,прескочи пътя и се скри в едно деренце отсреща.Чакам да се покаже пак ам не се показва.Дойде гонача влезе там където беше скочил,плякна нещо и ми се обадиха че прасето е паднало.Гонача го беше доубил.10минути ходих докато стигна до тях :D .

ПП.Куршума беше минал на 10см под сърцето и беше излязал от другата страна.13/0 на гонача едвам бяха пробили калкана от 10м.Обясни че го е стрелял зада не нарани кучетата,които се бяха сетили най накрая за какво са тръгнали и му се бяхя хвърлили да го ръфат докато агонизира.Беше легнало на 20метра от там където му стрелях.

• 6 months later...

Здравейте колеги.Отварям тази тема за да споделим всички за най-точните истрели , които сме правили по време на лов,а и на тренировки.С къкво оръжие патрони и т.н.Ако темата не е на правилното място се извинявам и нека модераторите я преместят.Наслука

Колега,пише се "ИЗСТРЕЛ",а не "истрел" !

това къде и кога е застреляно прасето не ви вълнува,важен е изстрела!

• 3 weeks later...

Здравейте колеги!

Да ви разкажа и аз за един от моите изстрели, които ще разказвам винаги!

Бях с няколко колеги на лов за гъски в Шабла, преди 10-на години! Декември месец а времето хубаво, на плаж да отидеш! Както викат местните - мухите хапят! За лов не става и какво да правим от скука отидохме на един отвесен бряг (около 30-40 метра висок) на морето да постреляме малко по корморани, че били голяма напаст тази година! Имаше може би около 100-на двойки корморани, но в далечината забелязахме патица, която спеше във водата на около 150 м. от брега. Вълнението не беше много голямо, около 60-70 см. вълни. С колегите заредихме по-едри съчми 8/0, 10/0, 13/0 и хвърлихме всички по две цеви! Патицата само се поотръска от посипалите я съчми , все едно я валеше дъжд, и пак си мушна главата под крилото! Това ме ядоса и сглобих карабината! Тогава бях с CZ 584, комбинация, отгоре 12 калибър, отдолу 30-06, с оптика 6х42 чешка. Стрелях един път с патрон "Селиер&Белот", прав на ремък! Пушката има мек спусък за прецизна стрелба! След изстрела патицата потъна под водата с голяма сила и след около 1-2 секунди водата я изхвърли нагоре на около 1 м височина! За съжаление беше разкъсана на 3-4 парчета и нямаше смисъл да ходим с лодката да я прибираме! Оставихме я на рибите! Но ефекта от изстрела беше поразителен, както за мен, така и за колегите около мен! Просто прочетох одобрението в очите им и ще го помня винаги!

:drinks: и наслука на всички

Эдравеите колеги един иэтрел ще го помня винаги беше по едно прасе около 50кг един иэтрел эад ухото от около 50-60м сачмите бяха иэлеэли преэ челото патрона беше fioohi 10/00 с носач това пи беше и първото прасе.И накрая другите колеги каэаха Е ЩО НЕ УБИ ГОЛЯМОТО ДЕТО ГИ ВОДЕШЕ демек маиката и щя сам да иэбиа много лесно малките.

декември 1993-та или януари 1994-та.Италиански ловци ловуват селекционно бл.елен,лопатар и трофейни глигани."Интерхотели" бяха взели резиденция "Перла" и гостите спят там.Лова върви перфектно,като ловците стрелят без пропуск и няма с кого да се майтапят на тази тема.Докато ги чакаме за поредното следобедно излизане виждам ,че в залива пред резиденцията има няколко стотин белочели водни кокошки /лиски,корниди/ и кафявоглави потапници.Когато ловците са готови за излизане ги предизвиквам да се пробват.Отначало птиците са на около 100-на метра като вълна около метър ги повдига и сваля.Започна се една стрелба без жертви и ятото полека с плуване се отдалечи на около 200м.Коментари ,смях ,докато единия не ми бутна карабината си.Кригхоф -22-50,/запомнил съм я защото за първи път стрелях с такава/.Подпрях се на една от колоните на терасата и се прицелих в една корнида.Само,че времето набръщено,птицата черна ,кръсчето черно,вълните мазно вдигат и свалят ятото. Обявих ,че ще стрелям по едно "морета"-така се казва на патица потапка на италиански. Изчаках ,когато вълната почти я издигна и стрелях.Патицата беше подхвърлена във въздуха от удара.Всички казаха /и аз си го помислих/случайно, егати късмета,но аз възразих.Бях обавил мишена и я поразих.

И преди това и след това съм имал много трудни за изпълнение изстрели завършващи с дивеч но като този даже и не съм пробвал.

• 1 month later...
  • 3 months later...

Имам ударен приплод 60кг. вбяг от 180м с Мазалата с куршум Мега 12гр.Иначе по малки цели бърнета на 100-120м. с механичния мерник.

lisica na 120 kra4ki s podkalibreno na master.......no poznavam i po dobri.po4ti bezgre6ni

Колега не искам да влизам в ролята на модератор и ме извенете за спама но в форума се пише на кирилица

• 3 weeks later...

Здравейте колеги,

Темате ме провокира и искам да споделя с Вас за моят най-добър изстрел.

Това се случи преди 4 или 5 години,удължиха лова заради епидемия от шап и се случи през месец март.

С колега от моята дружинка Цаньо, с.Врабча Трънско пътувахме сутринта за лов.

След гр.Драгоман на мините в ливадите забелязахме две лисици да се гонят - бяха започнали да се чифтосват.

Изтрела го направих с SLR 7.62х39 къса цев с компенсатор и български патрон с кух връх.Използвах оптика 4х32 на ОМЗ.пората ми бе предният капак на джипа.

Растоянието не бе по малко от 250 метра.За него съдя и по това ,че за да я прибера ми бе необходимо време от порядъка на 30 минути в сняг над коленете.

Лисицата бе ударена в плешката като изходната рана бе грозна гледка.

Пожелавам успех на всички през новият сезон.

Здравейте колеги,

Това се случи преди 4 или 5 години,удължиха лова заради епидемия от шап и се случи през месец март.

След гр.Драгоман на мините в ливадите забелязахме две лисици да се гонят - бяха започнали да се чифтосват.

Изтрела го направих с SLR 7.62х39 къса цев с компенсатор и български патрон с кух връх.Използвах оптика 4х32 на ОМЗ.пората ми бе предният капак на джипа.

Растоянието не бе по малко от 250 метра.За него съдя и по това ,че за да я прибера ми бе необходимо време от порядъка на 30 минути в сняг над коленете.

Браво,ние у Банкя/трънско/нямаме толкова добри стрелци :yahoo:

Здравейте колеги,

колега нито се заяждам нито споря но такава формула за изчисление на разстояние няма! 30мин/сняг*до коленете=? (250 метра)

ако имаше такава формула моята задача щеше да бъде

разстояние 50 метра( от радар до спално помещение )

време на изминаване 30-40 минути

местопложение нос Калиакра

с каква скорост е духал вятъра?

• 5 weeks later...

Моят най-точен изстрел може би от миналата седмица. Целта беше бутилка от минерална вода 0,5 л, разстоянието - 60 крачки. Боеприпасите: подкалибрен "Вандал" на Братван и куршум на "Селиер и Белот" магнум. Попадението от "Вандал"-а беше в гърния ъгъл на бутилката /тя беше обърната с гърлото надолу, набучена на стебло от слънчоглед/, а попадението от "Селиер и Белот"-а беше централно. Останах изненадан. Не очаквах, че на такова разстояние може да бъде поразена толкова малка цел с гладкоцевна пушка.

Edited by zgeorgiev81