Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

сравнение на калибри за нарезно?

Recommended Posts

Здравейте колеги,млад ловец съм и не съм много на ясно с боеприпасите за карабини,а като всеки ловец и аз искам да съм запознат.Та на въпроса: Искам да знам в какъв ред вървят

следните калибри(като мощност)308win; 300 win mag;30-06;7.62x39.Ако може да ми споделите и кой на какъв калибър отговаря ще съм ви много благодарен(напр.X=7.62x54).И последно:кой е най големия разпространен калибър за лов?Благодаря предварително.

Здравейте колеги,млад ловец съм и не съм много на ясно с боеприпасите за карабини,а като всеки ловец и аз искам да съм запознат.Та на въпроса: Искам да знам в какъв ред вървят

следните калибри(като мощност)308win; 300 win mag;30-06;7.62x39.Ако може да ми споделите и кой на какъв калибър отговаря ще съм ви много благодарен(напр.X=7.62x54).И последно:кой е най големия разпространен калибър за лов?Благодаря предварително.

http://ada.ru/Guns/ballistic/cartridges.htm

Колега, поразрови се в нета има достатъчно сайтове,които могат да те запознаят с нещата които те интересуват. http://www.norma.cc/sortimentjakt.asp?doc=Sort&Lang=2 това е само един производител на патрони а има доста още :o , в този сайт имаш възможност да видиш балистичните характеристики като сравнения и т.н. Успех :pardon:

ПС Гореизброените от теб калибри, подредени в низходящ ред (според J)са 300WM,30-06,308W.7,62X39 ама има и 7,62X54 хайде намери му ти мястото ;)

Edited by Nanski
  • 1 month later...

значи всички те изредени патрони са калибър 7,62- най мощен от тях е 300вм а най разпространен от тях е 30-06 след него идва7,62х39 , 308 вн и 7,62х54Р който е военен но в последствие е направен в ловен вариянт,доволен щесъм ако съм ти помогнал малко

с поздрав ДТК ;):)

значи всички те изредени патрони са калибър 7,62- най мощен от тях е 300вм а най разпространен от тях е 30-06 след него идва7,62х39 , 308 вн и 7,62х54Р който е военен но в последствие е направен в ловен вариянт,доволен щесъм ако съм ти помогнал малко

с поздрав ДТК ;):D

308 и 30-06 също са бели военни но в последствие стават и те ловни :)

308 и 30-06 също са бели военни но в последствие стават и те ловни :good:

30-06 е създаден май,специално като ловен.

Мдам прав си , "ловен" е ... Ловуват се "шваби" и малки жълти нинджи . А сега питай чичко Гугъл що е то карабина Спрингфилд и кога се е пръкнала на бял свят ...

bijuto всички изброени от теб патрони са в калибър .30 = 7,62мм. е калибъра в метричната система .

Само тук във форума има поне 20 теми за тези калибри , както и сравнения , спорове , тези и тестове . Приятно четене :good:

Edited by Crazy_hatteR

преди да стане ловен е бил военен на въоражение в американската армия и и по късно става ловен .

споздрав ДТК

• 2 weeks later...
преди да стане ловен е бил военен на въоражение в американската армия и и по късно става ловен .

споздрав ДТК

По-скоро през 1906г. боеприпаса 30-06 е измислен като ловен и по-късно е харесан за по-масово производство..308 е създаден на базата на 30-06 /използувана е гилзата,само е скъсена малко,както при германският 7,92 курц/,с цел създаване на междинен патрон и унифициране на стрелковото оръжие на НАТО.Та чисто армейският боеприпас .308 става и ловен в по-късно време.

По-скоро през 1906г. боеприпаса 30-06 е измислен като ловен и по-късно е харесан за по-масово производство..308 е създаден на базата на 30-06 /използувана е гилзата,само е скъсена малко,както при германският 7,92 курц/,с цел създаване на междинен патрон и унифициране на стрелковото оръжие на НАТО.Та чисто армейският боеприпас .308 става и ловен в по-късно време.

През 1906-та американците го въвеждат в армията си. Ловен става в последствие.

http://en.wikipedia.org/wiki/.30-06_Springfield

През 1906-та американците го въвеждат в армията си. Ловен става в последствие.

http://en.wikipedia.org/wiki/.30-06_Springfield

Прав си за годината приет на въоръжение в армията.Но първо е бил роден като ловен.Приет е на въоръжение "на пожар".Воювали са в този момент с голям калибър срещу 7 мм Маузер.И са му сърбали попарата.На Маузера.В последствие изборът се е оказал успешен.