Jump to content

Машинки за панички-''hand Made""

Recommended Posts

post-1752-1158699019_thumb.jpgКогато няма дивеч,и паничките са дивеч :D По магазините продават едни машинки които обаче ми се сториха твърде скъпи и ненадеждни.Отделих малко време,желязо,ентусиазъм и 2 пружини.Ето какво се получи-сгъваеми лесно преносими агрегати за ентъртейминг на дружината.Полет на паничката в безветрие 57-60м.Скорост на паничката-според силата на натягане на пружината и възможностите на стрелеца.Специално стъпало от барабан на пералня Перла 05(неръждаемо).Даващо допълнителна увереност на оператора в кално време.Скорострелност 31 панички per min.И най важното в колата остава място за двата специално обучени дратхаара,които да намират и апортират неулучените здрави панички. :):) Edited by garo_dai

Ако може да споделиш с нас НОуХАУ- то за направата на това съоръжение, като постнеш някой и друг чертеж. Мисля ще заработиш много бири.

Макар, че идва вече сезона на червеното вино и дебелите мръвки :)

П.С. Приемаме и линкове стига да следват тематиката :)

П.П.С. Май страдам от раздвоение на личността с това множествено число.

Размерът на кухия профил е 3х3 см,рамото за изхвърлянето на паничките е от алуминий.Вариантът на снимката е вече подобрен и олекотен,от това се вдигна скоростта и далечината на полета.Ъгълът на изхвърляне може да се настройва на 5 различни положения.Спусъкът е от стар ключ за ъглошлайф.Остта на рамото за изхвърляне е 14мм дебелина.Другото са болтове, попнитове и CO2 заварки.Пластината за задържане на паничката е от щипка за захар . Пружина за изхвърляне може да се намери от стари редосеялки или от бракувани контейнери за смет :)

Edited by garo_dai

Ах каква поразителна прилика има м/у моята и на garo_dai :)

Както се казваше едно време в списание "Паралели"-открийте разликите :)

post-9-1158737310_thumb.jpg

post-9-1158737323_thumb.jpg

post-9-1158737338_thumb.jpg

Ах каква поразителна прилика има м/у моята и на garo_dai :)

Да много си приличат,но пружините само са различни.

Самоче нещо ме озадъчава в машинката на колегата garo_dai.Защо има лепенка с производствена марка на машинката?Лепенката се вижда не много ясно на ихвъргача за паничките.

Ако това наистина е ръчна изработка е много добре направено.Но тази лепенка ме озадъчава.

Гаро май се подбъзиква с нас :)

Или е объркал снимките :)

Това си е купешка машинка - мойта е същата

Лепенката е на масла MOTUL.Лепнах я за базик на един от дружината който търгува с тях.Като ги видя се н***а от кеф .Иначе остта на рамото е смазана точно с такова Multi diesel mineral 15W40. Така че споко, лепенката има резон.Доколко машинките на бай Иван си приличат с моите преценете сами.Не съм открил топлата вода и съм ровил за идеи в нета.Но сгъваемите крака са си мой патент.Моите са малко по тежки и стабилни от неговата.По време на изхвърлянето малките и леки машинки силно вибрират-особено при по яка пружина.Това е причина паничките да се чупят още на рамото.Моите са стабилни и такъв проблем има само с паничките които са били на дъното на кашона и често са натъртени при пренасянето.Кликни в Google -''clay pigeon traps'' и има да разглеждаш 2 дена.Гъделът ми беше да си ги направя сам-което и направих. Да си ги поръча може всеки :)

Бай Иване понеже си от Варна можем да се видим някой ден .Ако си навит може да постреляме и да откриеш разликите сам :):D Така най добре ще се разсеят всички съмнения, бива ли? :)

Лепенката е на масла MOTUL.Лепнах я за базик на един от дружината който търгува с тях.Като ги видя се н***а от кеф .Иначе остта на рамото е смазана точно с такова Multi diesel mineral 15W40. Така че споко, лепенката има резон.Доколко машинките на бай Иван си приличат с моите преценете сами.Не съм открил топлата вода и съм ровил за идеи в нета.Но сгъваемите крака са си мой патент.Моите са малко по тежки и стабилни от неговата.По време на изхвърлянето малките и леки машинки силно вибрират-особено при по яка пружина.Това е причина паничките да се чупят още на рамото.Моите са стабилни и такъв проблем има само с паничките които са били на дъното на кашона и често са натъртени при пренасянето.Кликни в Google -''clay pigeon traps'' и има да разглеждаш 2 дена.Гъделът ми беше да си ги направя сам-което и направих. Да си ги поръча може всеки :)

Страхотно изглежда !

Евала !

Прилича си на купешка - толкова добре е направена ! :)

Ах каква поразителна прилика има м/у моята и на garo_dai ;)

Машинките наистина са направени от него.Познаваме се и твърдя, че е истина.

Даже знам и от къде се сдоби с пружините.Но няма да кажа! :)

Страхотно изглежда !

Евала !

Прилича си на купешка - толкова добре е направена ! :D

Машинките наистина са направени от него.Познаваме се и твърдя, че е истина.

Даже знам и от къде се сдоби с пружините.Но няма да кажа! :D

Скоро ще се видим и ще снимаме двете заедно :D

:D:D Браво garo!Майстор си! :D

Абе майстор съм ама не съвсем.Исках да науча кучетата-едното да ми ги пуска другото да носи неулучените панички.Ама на, не успях.Като ме видят с пушка и тръгват да търсят напред -знаят че нещо ще пада.Така е като съм им създал навици... :D

• 3 weeks later...

Имам въпрос към garo_dai. Какво е конструктивното решение за въртящата ос относно лагеруването - с втулкаи или лагери :D и каква е дължината на изхвърлящия профил как то и височината му.Уплътнението в изхвърлящия профил гума ли е?

Предварително благодаря.

Надявам се че въпросите ми не са конструкторска тайна 8):D:(

• 2 weeks later...
Имам въпрос към garo_dai. Какво е конструктивното решение за въртящата ос относно лагеруването - с втулкаи или лагери :) и каква е дължината на изхвърлящия профил как то и височината му.Уплътнението в изхвърлящия профил гума ли е?

Предварително благодаря.

Надявам се че въпросите ми не са конструкторска тайна 8)8):bira:

На тези на снимките даже няма втулки,остта е полирана и толкоз.В момента един приятел прави и той машинка по модел на тези,той си ги направи с втулки. Съществена разлика не виждам,разбира се идеалният вариант е с лагери.Аз използвах два бутални болта,не знам от каква кола,взех ги от битака за 3 лв.От неръждавейка са и отвътре са много гладки,затова не се наложи да правя втулки.Изхвърлящото рамо е 43см.може да се ползват подходящи парчета от алуминиева дограма.Гумената лента която завърта паничката е дълга 26 см,и е на 1,5 см височина от плоската част на рамото.Трябва да не е много твърда за да се зацепва паничката за нея.Палеца който задържа паничката при заредена машинка трябва да е регулируем за силата на натиск.Десният крак на машинката трябва да е забит по дълбоко от левият в земята. Така се получава лек наклон нагоре при полета на паничката-въздушната струя я стабилизира по добре и полетът и е по дълъг. Успех и качи снимки после.P.S. Искам да изкажа специални благодарности към ръководството на стрелкови комплекс ''Звездица'' до Варна. С високите си цени те ме провокираха да направя тези машинки,така вече наистина мога да се насладя на стрелбата по панички,за което съм им страшно благодарен :)

Edited by garo_dai

Поздравления и от мен garo!

Майсторско изпълнение!

Би ли пуснал и снимка откъм спусъчната система, ако е възможно!?

• 2 weeks later...