Jump to content

Машинки за панички-''hand Made""

Recommended Posts

Колеги вчера спретнахме една много приятна стрелба по панички с ето това "съоражение"

i227714snog.jpg

http://www.cabelas.com

Бай Иване,откъде купуваш панички бе човек? Във Варна само при Стоян и Миро съм намирал ,но оттдавна не са зареждали. Или и паничките си купуваш от Кабелас ?

Паничките бяха Софийски/оранжеви/,аз имам 70,но черни от Стоян.

Това е много болна тема.

Ако се пита Митко Галатата дали няма да даде?

Страхотно изглежда !

Евала !

Прилича си на купешка - толкова добре е направена ! :pardon:

Тъй както я гледам, аз купешка толкова хубаво направена като на Garo_Dai още не съм виждал. Пък и досега купешка, дето да ги мята на 60м също не съм виждал. В стрелбището където ходя има една, съвсем нова, професионална дето толкова я нагласяха и едвам ги мята до 50м. С панички Remington. Май ще си поръчвам от Garo.

Edited by Бъчи

Паничките бяха Софийски/оранжеви/,аз имам 70,но черни от Стоян.

Това е много болна тема.

Ако се пита Митко Галатата дали няма да даде?

Бай Иване, нали знаеш приказката за вълка който легнал на сламата и не давал овцете да ядат? Ей това е и Митковата работа.Пича има панички щото си ги прави сам,нали взе стрелбището под аренда.Обаче едва ли ще ни продаде .Иди да си постреляш за 20лв серията и няма проблем.Кво да се прай-пазарна икономика :D Но и това няма да е задълго.ПОВЕЧЕ МАШИНКИ ЗА ПАНИЧКИ У НАСЕЛЕНИЕТО-ПО-НИСКИ ЦЕНИ НА СТРЕЛБИЩЕТО ! Туй е моята девиза (да ма прощава Митко Галата)

Тъй както я гледам, аз купешка толкова хубаво направена като на Garo_Dai още не съм виждал. Пък и досега купешка, дето да ги мята на 60м също не съм виждал. В стрелбището където ходя има една, съвсем нова, професионална дето толкова я нагласяха и едвам ги мята до 50м. С панички Remington. Май ще си поръчвам от Garo.

:D Нямаш грижи Бъч,ще ти спретна една-цвета може сам да си го избереш . Можеш да направиш едно проучване на пазара и да почваме износа :D

Аз си взимам паничките директно от производител:

http://clay-pigeon.hit.bg/index.html

E-mail : [email protected]

Gsm : 0889 71 71 18 ; 0889 493 338 ; 0888 45 04 89

Като изпратя писмо на този имеил, ми го връща, пише, че такъв адрес не е намерен.

Та поне телефоните актуални ли са?

• 10 months later...
  • 3 months later...

Нямаше какво да правя и в google търсих машинка за панички и видях тази тема в форума .Искам да попитам на какви пари са паничките и ако искам да си по стрелям на воля преди да излезна на полето трябвали да кажа на някои че излизам .

Нямаше какво да правя и в google търсих машинка за панички и видях тази тема в форума .Искам да попитам на какви пари са паничките и ако искам да си по стрелям на воля преди да излезна на полето трябвали да кажа на някои че излизам .

Ако имаш машинка и панички, можеш да кажеш на някой колега от Пловдив да дойде да постреля с теб. :good:

Иначе ако правилно си мисля за къде питаш, ако ще казваш по-добре не излизай. :rofl:

Най - добре е да кажеш на гаджето, да свиква , че често ходиш по полето, та после като ходиш на друго място , да си мисли че си на полето. :good:

Ако имаш машинка и панички, можеш да кажеш на някой колега от Пловдив да дойде да постреля с теб. :good:

Иначе ако правилно си мисля за къде питаш, ако ще казваш по-добре не излизай. :rofl:

Най - добре е да кажеш на гаджето, да свиква , че често ходиш по полето, та после като ходиш на друго място , да си мисли че си на полето. :good:

Не вярвам на такова животно като (приятелка ) което кърви по 1 седмица в месеца и не УМИРА

Иначе можели да ми направят проблем ако стрелям на полето по панички извън ловния сезон .

Можете ли да ми дадете схеми и идеи и за други машинки за панички .

Ето ти нещо по семпличко,колко е удобно не знам ,сигурно е уморително за ръцете. Но пък траекториите на изхвърляне ще са непредсказуеми и следователно интересни. post-1752-1200036653_thumb.jpg

• 1 month later...

Здравейте колеги , миналата пролет направих една такава машинка по чертежи от нета.Подходих с повече ентусиазъм отколкото умения , но се получи.Не е трудно стига да имате малко време и желание.Проблем се оказаха пружините , но намерих цехче където правят всякакви пружини по поръчка.Намира се в София в кв.Орландовци.Ако някой се интересува ще обясня точно къде е.Паничките ги купих от Випа и бяха от оранжевите , те са по-тежки от черните.Някъде в Лозен имало цех за производство , но нямах търпение да пробвам машинката и за това направо във Випа :clapping: С един приятел не мирясахме докато не изпразнихме кашончето :drinks:Успех на на решилите да си направят сами.Щях да забравя , на моята монтирах оловна противотежест на изхвърлящото рамо след оста.Това даде някой и друг метър отгоре.Тази година ако остане време може да преработя цялото рамо , но това ако остане време :D

Като изпратя писмо на този имеил, ми го връща, пише, че такъв адрес не е намерен.

Та поне телефоните актуални ли са?

В кой град е и каква е цената?

Обаждах се днес на производителя на паничките:

Цеха за производство е в бившето ТКЗС в Диолни Лозен , цената е 0.10/бр. , в кашон са по 250 бр.

Обаждах се днес на производителя на паничките:

Цеха за производство е в бившето ТКЗС в Диолни Лозен , цената е 0.10/бр. , в кашон са по 250 бр.

Колега дай телефон на цеха или там на който ги продава :drinks:?

Аз си взимам паничките директно от производител:

http://clay-pigeon.hit.bg/index.html

E-mail : [email protected]

Gsm : 0889 71 71 18 ; 0889 493 338 ; 0888 45 04 89

На този телефон говорих с някакъв господин

Здравейте колеги , миналата пролет направих една такава машинка по чертежи от нета.Подходих с повече ентусиазъм отколкото умения , но се получи.Не е трудно стига да имате малко време и желание.Проблем се оказаха пружините , но намерих цехче където правят всякакви пружини по поръчка.Намира се в София в кв.Орландовци.Ако някой се интересува ще обясня точно къде е.Паничките ги купих от Випа и бяха от оранжевите , те са по-тежки от черните.Някъде в Лозен имало цех за производство , но нямах търпение да пробвам машинката и за това направо във Випа :) С един приятел не мирясахме докато не изпразнихме кашончето :clapping:Успех на на решилите да си направят сами.Щях да забравя , на моята монтирах оловна противотежест на изхвърлящото рамо след оста.Това даде някой и друг метър отгоре.Тази година ако остане време може да преработя цялото рамо , но това ако остане време :clapping:
Колега качи снимки , много ми е интересно решението за противотежест. Виждал съм такива но те са сложени на машинки с еднопосочно движение на рамото-за по лесно дозареждане.

Машинки за панички се продават в Хасково в един от ловните магазини на цена 80 лв. Китайски но за парите съвсем не са лоши. Вчера ги гледах и според мен единствения им недостатък е, че лапата за истрелване на паничките е от алуминиева ламарина и ми се вижда малко нежна, но иначе не са лоши машинки, леки са компактни с промяна на ъгъла на истрелване, на кратко за тия пари стават.

• 3 weeks later...
Машинки за панички се продават в Хасково в един от ловните магазини на цена 80 лв. Китайски но за парите съвсем не са лоши. Вчера ги гледах и според мен единствения им недостатък е, че лапата за истрелване на паничките е от алуминиева ламарина и ми се вижда малко нежна, но иначе не са лоши машинки, леки са компактни с промяна на ъгъла на истрелване, на кратко за тия пари стават.
Точно тия са пълен т***к понеже са леки и вибрират силно трошат паничките при изхвърлянето,на 3 панички една е цяла.

Точно тия са пълен т***к понеже са леки и вибрират силно трошат паничките при изхвърлянето,на 3 панички една е цяла.
за самата машинка не мога да кажа нищо защото не съм я разглеждал от близо,но по принцип паничките се чупят когато има по-голям луфт м/у гумената лента на лопатката и ръбът на паничката!

Не вярвам на такова животно като (приятелка ) което кърви по 1 седмица в месеца и не УМИРА

Иначе можели да ми направят проблем ако стрелям на полето по панички извън ловния сезон .

Можете ли да ми дадете схеми и идеи и за други машинки за панички .

за стрелбата : всеки може да ти направи проблем... по закон може да стреляш само на стрелбище или по време на лов

• 3 weeks later...

някой може ли да прикачи чертеж, или линк.... искам да си направя машинка, но само по снимки едва ли ще успея....

търсих в Google но неможах да намеря чертеж със разстояния ъгли и т.н.... :pardon:

• 1 month later...

Купих за мой приятел от Cabelas тази машинка за панички, м/у другото беше единствената която доставяха извън страната всички останали имаха ограничения.

Вчера я изпробвахме и останахме много доволни от възможностите и!

Стойноста и с доставката 82 лв. мисля, че си струва, препоръчвам я на желаещите.....

post-1401-1212987659_thumb.jpg