Jump to content

Пределна възраст за ловци

Recommended Posts

Ти нещо да не си смръкнал бре :) Кой за какво да е длъжен. Какво ти пречи дядото не разбрах.

Ако някой нещо е сбъркал, дето викаше ротния в казармата - псувай, ама на ум. Имай уважение към възрастта. Темата ти нали е по принцип, а не конкретно за твоя дядо дето си споменал горе в случката... Щото при нас и новобранците така си мъкнат чевиите, щото можело да излезне :)

:ph34r: :ph34r: :acaw: Поздрави.

• Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Чети ми постовете по-внимателно и ще разбереш,може и нагодина да се откажа,ако се почувствам излишен.Аз на разходки в гората мога да си ходя и без да съм на лов.

Нещо не мога да вържа нещата! Иска ми се да те разбера, но явно нещо.... :)

Колега, в един от горните ти постове пишеш ''ако една година нищо не убия ...... се отказвам''

Гледай сега, явно имаш малко погрешна представа, какво точно е ловът! Там не всичко е да убием, на всяка цена! Можеш да бъдеш полезен на дружината, само с присъствие и разкази ''за от коле''. Пък и краче да държиш, докато младите се втуркат да дерат! Това зависи само от ''теб'', дали един ден няма да мърморят ''гледай го тоя, само раницата подлага'' и темподобни простотии.

И друго се питам, не те знам от кога си авджия, ама човек пред очите ти остарявал ли е? Ей тъй като си бил новобранец, той баш майстора с по 12-13 прасета на година, и в един момент не може вече,а?

И не забравяш как той ''дъртия'' ти е говорил кротко в начало!!!!!?????? Като си отървал казал ''Абе я не се ядосвай, млад си за напред, колко ще има да ги търкаляш,а?????

:)

При нас който е пенсионер е освободен от гонене и хранене! Ако иска помага при дрането.

Що се уядате бре, юначаги?! :) От октомври всички пенсионери са по морето - она'а Масларовата ги изклюцати и още отсеги са оп'нали опинците натама.. :ph34r: 'Аресало им ги е да моржуват и ча' коги се изпролетее, ш за@бат млечните шейкове, зарове, рулетки и другите благинки...Докът се наглезят, сезона заминал.. :)

Колеги,

Темата не я бях чел досега. Много е интересна и затова ще си позволя да се включа. В нашата група сме 8 ловци, които не пропускаме излет. Средната възраст е 53 год /47-76/. Всеки от нас /на шега/ има длъжност-командир, гонач, бияч, носач, бирник, опозиция. Коли почти не ползваме. Правим около 6 пусии и извървяваме по 10, понякога и по 15 км. на ден. Като ударим животно го дерем на място,

разфасова ме го и с пълните мешки продължаваме. Ако пак ударим- намира се място и за новота месо. Ветеранът на групата / 76г./, който единствен има право да оспорва командирска заповед, защото е опозиция, не носи тъй като винаги се намира някой, който да му носи мешката. Е, понякога не му се обаждаме- той може да върви, но не може да бяга... Вечерта като се прибираме се отбиваме до тях да му оставим малко месо, ако сме ударили нещо. Той, уж ни се сърди, но след първата кана вино му минава и точи втора. Да е жив и здрав и тази година да е сред нас.

Идвали са ни и гости. Някои от тях идват пак, други-не, но всички казват, че никъде и никога не са се завръщали от излет толкова уморени, и толкова удовлетворени от лова.

Щях да пропусна- алкохол почти не се пие / 200 мл. ракия и литър вино на обяд/, другото- вечерта.

На хората от нашата възраст пожелавам, докато са живи да могат да ходят с пушка в гората, а на по-младите никога да не забравят, че за любовта и за лова възраст няма- всеки докато е жив има право на тях и само Бог може да му го отнеме

Наслука на всички- млади и стари.

"Вълкът като остареел и ставал за майтап на кучетата"

Ето го и нашият ветеран 20-ти набор

014568035.jpg

Човека не се е гътнал щото мисли след три години да си подновява разрешителното за оръжие :)

Явно, както навсякъде, има полезни дъртаци и безполезни такива. Но от повечето постове се вижда, че уважението към старите ловци, слава Богу, го има и хората отчита , че като млади са се учили от тях. Момчето ( не искам да нарека колега такъв) иска заради един-двама -трима , от които е недоволен, да спре лова на хиляди отдадени на страстта си ветерани.. ами на събранието на дружинката гласувайте и си го изгонете...но се съмнявам,че само един-два гласа ще са "за".

Преди доста време бях на лов по югозападната граница. Както му е редът, вечерта се почерпихме здраво. Имаше тостове. Един от младежите стана и благодари на възрастните ловци, покрай които са израстнали и които са ги научили на занаята. Друг, от възрастните, също стана и благодари на младите, че те сега гонята и ходят, но не се дърпат егоистично от старите. Това е за мен примера, който да следваме и не само в лова.

Може би съм пристрастен, защото вече и аз отивам в групата на дъртаците. Но и дъртаците имат право на мнение.

Ние,ако разчитаме на гости,е....хме се у ловците.Миналата година имаше реплики от някои от ветераните"Абе що като сте без нас и убивате,а ние като дойдеме и няма"Не съм отговарял от уважение.

Защо не си отговорил .....???!!!! :D Аз знам защо , защото има една поговорка от твоя роден край ..." Ширипликове " Затова понякога няма....

"от уважение" ... :)

[quote name='gsp' date='Sep 2 2009, 10:41' post='231671 . Почетния ловец все още ходи и на пъдпъдък младежо и миналия сезон има 2 прасета.

Колега gsp, в коя дружинка почетния ловец отстреля две прасета??

В нашата дружинка пенсионерите заплащат по половин членски внос, освободени са от ловностопански мероприятия (включително и от таксации), но сами идват и помагат! Когато излизаме на лов им избираме по- лек маршрут, не се сърдим ако "има пропуск" ... Просто сме осъзнали, че те в залеза на живота поне някъде имат право да се чувстват комфортно и приятно. Защото са заслужили! И смея, да твърдя, че въобще не са ни в тежест! Въпрос на разбиране. И се содализирам с колегата BOARHUNTER:

"... докато са живи да могат да ходят с пушка в гората, а на по-младите никога да не забравят, че за любовта и за лова възраст няма- всеки докато е жив има право на тях и само Бог може да му го отнеме."

Здраве и наслука!

Аз искам да попитам колегата kraso1971,дали е съгласен да му организирам едно състезание по скиит,между него и един човек на 80 години.Ако стареца те бие си късаш билета и подаряваш пушката на стареца,ако го биеш ти,аз поемам всички расходи около изяждането на едно агне.

Аз искам да попитам колегата kraso1971,дали е съгласен да му организирам едно състезание по скиит,между него и един човек на 80 години.Ако стареца те бие си късаш билета и подаряваш пушката на стареца,ако го биеш ти,аз поемам всички расходи около изяждането на едно агне.

Аз мога да поема почти цялото ядене около агнето :):D:huh:

Аз мога да поема почти цялото ядене около агнето :D:huh::o

Агне нема да има :( Аз знам какво пиша! Така че няма да намажеш :) Моя човек е бивш състезател по стрелба и все още стреля завидно добре.Добре че няма закон да го лиши от право на лов защото това ще е едно голямо недуразомение.

На времето на Софийските Гробища пишеше:

" И НИЕ БЯХМЕ КАТО ВАС, И ВИЙ ЩЕ ДОЙДЕТЕ ПРИ НАС" :D

Този надпис ми се запечатал още през 60 - те години, когато за първи път ме заведоха там :huh:

Другото опира до ..... ценностната система на всеки от нас :)

[quote name='gsp' date='Sep 2 2009, 10:41' post='231671 . Почетния ловец все още ходи и на пъдпъдък младежо и миналия сезон има 2 прасета.

Колега gsp, в коя дружинка почетния ловец отстреля две прасета??

Moята , защо ?!

Аз мога да поема почти цялото ядене около агнето :):D:huh:

Да,ама дедото,ако ме бие,няма да има агне според по горните условия.Предлагам да се предаде и да спечеля служебно и да почваме агнето,а за разходите ще помагам.Не вземайте пуснатата тема толкова насериозно.Провокирах ви с нея и стана интересна тема и се оживи форума.Да са живи и здрави старците и ние по тях да ги стигаме на години.

Старите хора

Един жесток цар изкарал закон да бъдат погубени всички стари хора.

- Каква полза от тях - казал той, - нито орат, нито жънат, нито дърва секат. Само ядат хляб и се пречкат вкъщи. По-добре ще живеем без тях.

Запретнали се царските палачи. Всичките стари хора минали под нож. Останал само един старец - баща на болярин. Дожаляло на болярина да вземе главата на стария си баща, затуй го укрил на тайно място и го хранел скришом, без да знае никой.

Жестокият цар имал луд чер кон: ритал, хапел, скачал, хвърлял ездачите. Никой не можел да се приближи до него и да го укроти. В столицата живеела една лукава знахарка. Царят заповядал да я повикат в двореца и почнал да я разпитва как може да укроти лудия кон.

- Как ли? - отговорила знахарката. - Заповядай, господарю, на твоите боляри да усучат въже от пясък. Вържеш ли коня с въже от пясък, той ще стане кротък като овчица.

Царят се почесал по тила и повикал болярите си.

- Хей, боляри - викнал им той, - слушайте какво ще ви заповядам! Още утре да ми донесете едно въже от пясък. Ако дойдете в двореца без пясъчно въже, главите ви ще взема!

Прибрали се болярите с наведени глави. Никому не идвало наум как може да се усуче въже от пясък. Между болярите бил и оня, който пощадил живота на баща си. Като се прибрал вкъщи омърлушен, старецът го попитал:

- Защо си кахърен синко?

Боляринът му разправил какво иска царят.

- Туй ли е то всичко? Не бой се. Утре, като идете в двореца и царят рече: " Къде е въжето?" - ти му отговори: "Царю, готови сме да усучем въже от пясък, но не знаем какво трябва да бъде - дебело, тънко, жълто или червено, дай ни по-напред мостра."

На другия ден, като чул умния отговор, царят преклонил глава и казал:

- Прави сте, трябва да ви дам мостра, но няма откъде да я взема.

И царят простил живота на всички.

Същото лято настанала голяма суша. Всичко живо изгоряло - и трева, и плод. Пресъхнали реките и кладенците. Житниците се опразнили. Не останало жито дори за семе. Уплашили се хората да не измрат от глад. Загрижил се и царят. Повикал пак болярите и им заповядал:

- Каквото щете правете и струвайте, но утре , като дойдете, искам да ми кажете откъде да намерим жито за посев, инак главите ви ще взема.

Тръгнали си болярите сломени - не е лесна работа да се намери жито. Скритият старец видял, че синът му се връща и този път омърлушен, и попитал какво се е случило.

- Сега, тате - рекъл боляринът, - и ти не можеш ми помогна.

- Защо?

- Защото царят иска семе за посев, а никъде в страната няма жито.

- Не бой се, синко. Утре, когато се явите пред царя, ти му кажи да заповяда на селяните да разровят всички мравуняци на царството. В мравуняците има много жито, събирано зрънце по зрънце от мравките.

И наистина, щом селяните излезли по кърищата и разкопали мравуняците - намерили във всеки мравуняк по една торбичка едро зърно. Царят останал много учуден от находището и се обърнал към болярина, дето криел баща си. Попитал го:

- Кажи ми, кой ти даде този мъдър съвет?

- Не смея да кажа, господарю, защото ще ме погубиш.

- Няма косъм да падне от главата ти, кажи!

Тогава боляринът признал, че е укрил баща си и той го е научил какво да каже за пясъчното въже и де има скрито жито.

Скоро излязъл нов закон: никой да не закача старите хора, а когато вървят по улиците - всеки да им сторва път, а на лов да ходят докато ги държат краката!

:)

Да,ама дедото,ако ме бие,няма да има агне според по горните условия.Предлагам да се предаде и да спечеля служебно и да почваме агнето,а за разходите ще помагам.Не вземайте пуснатата тема толкова насериозно.Провокирах ви с нея и стана интересна тема и се оживи форума.Да са живи и здрави старците и ние по тях да ги стигаме на години.

Aтака ......и аз мислех( трудно ми е мисленето , предполагах ), че не си такова момче .....ама защо трябваше да ме нервиш , като и ти си от наще... :o:huh:

За старците има еди др. лаф ама .... не е за ...казване , че сме много по старите и ... :):D

Абе я съм проэ ама дедо Киро от лрд алдомировци е на 82 г ама още ахаа а тека баби на 40

и не се дава и в лова -нека ни е эдраве да патиме и ние така !

Moята , защо ?!

Извинение за предишния пост! Още съм на ;Ви; с компютъра. Та по темата- Моите уважения към ветерана, ама що ми се струва, че за последните 15 години не е видял 2 живи прасета на куп, камо ли да ги застреля? Нали идва само на годишните събрания!!!

Aтака ......и аз мислех( трудно ми е мисленето , предполагах ), че не си такова момче .....ама защо трябваше да ме нервиш , като и ти си от наще... :(:o

За старците има еди др. лаф ама .... не е за ...казване , че сме много по старите и ... :):D

:huh::(Аз приемам интернет,като място за забавления,реалния живот достатъчно ни натоварва,но мисля,че с това темата ще приключи.

Edited by kraso1971

Не вземайте пуснатата тема толкова насериозно.Провокирах ви с нея и стана интересна тема и се оживи форума.Да са живи и здрави старците и ние по тях да ги стигаме на години.

За да си добър в нещо се иска постоянство!!!!!При теб то липсва,и сега съм сигурен че ти не на 60 ами още сега трябва да се откажеш от лова.Как пускаш една тема с еди каква си насоченост и като никой не ти се върза на глупостите биеш отбой(аз се пошегувах и т.н)Точно по това се различава истинския ловец от такива като теб псевдо ловци!!!!Точно старите ловци са истинските ловци,с постоянство,методичност и най вече с хъс са създавали ловищата,ловните хижи,за да могат акива като теб да имат на какво да се радват.