Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

• Replies 389
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Курс ще има и в Бяла и в Русе доколкото знам.Но най-добре както казва колегата да го има черно на бяло и тогава да се записваме.А тва да се събират пари първоначално изобщо не е правилно. Поздрави

Така е... при нас има курс на две места и две цени 150 и 235лв

Kъде е това ?

Posted Images

Здравейте и аз мисля че няма да има

записванията запо4наха как няма да има в габрово има все още места

записванията запо4наха как няма да има в габрово има все още места

И В ХАСКОВО ИМА 110 МЕСТА

време е да ги спрат тия курсове за 10-на години,секи втори ловец,а няма и понятие за какво става въпрос,даи му пушка и не зачита нищо,дай му да стреля само и да убива.че и бели стават ,хваща пушка за пръв път на ловните курсове,няма я ловната етика вече.аз съм 7-мо поколение ловец,от баща на син се е предавала ловната страст в семейството.а сега щото било модерно или щото комшията станал.

Edited by arhont
време е да ги спрат тия курсове за 10-на години,секи втори ловец,а няма и понятие за какво става въпрос,даи му пушка и не зачита нищо,дай му да стреля само и да убива.че и бели стават ,хваща пушка за пръв път на ловните курсове,няма я ловната етика вече.аз съм 7-мо поколение ловец,от баща на син се е предавала ловната страст в семейството.а сега щото било модерно или щото комшията станал.

А тия които имат понятие и мерак, какво да правят те ? Да ставаме бракониери а ?

П.с. Аз съм навит :rolleyes:

Edited by Iliqn
А тия които имат понятие и мерак, какво да правят те ? Да ставаме бракониери а ?

П.с. Аз съм навит :rolleyes:

и аз искам ферари 430 ,ама карам обикновенна кола,да стана престъпник ли?щом си мераклия ,ще си първо гонач ,ще помагаш при хранене ,сеене на дивечови ниви.или маи мерака ти е да грабнеш пушката ,аиде у гората и каквото излезе!

Съгласен съм с ''arhont'' всеки втори ловджия си няма понятие от лова.Станал ловджия защото съсед му и той бил такъв.То нямаш ли мерак за тая работа по хубаво не я захващай.И аз съм сагласен за това през 2010 даже и през 2011,2012 да няма курсове.Пък и така ще се запази повече дивеч като няма толкова хора за тези 3 години.Защото има и такива и за съжаляние не са малко,който излизат на лов задължително да убият някакъв дивеч,а не отиват с мерак каквото им излезе то затова му се вика НАСЛУКА.

Съгласен съм с ''arhont'' всеки втори ловджия си няма понятие от лова.Станал ловджия защото съсед му и той бил такъв.То нямаш ли мерак за тая работа по хубаво не я захващай.И аз съм сагласен за това през 2010 даже и през 2011,2012 да няма курсове.Пък и така ще се запази повече дивеч като няма толкова хора за тези 3 години.Защото има и такива и за съжаляние не са малко,който излизат на лов задължително да убият някакъв дивеч,а не отиват с мерак каквото им излезе то затова му се вика НАСЛУКА.

Да! Аз станах ловец защото повечето мой приятели са ловци и си прекарваме чудесно в гората и на полето.

Нещо против?!

Я бегай си гледай работата и не ми давай накло на к......

Кой си ти та да казваш кога може и кога не..... ами ако не беше ловец и сега искаше да станеш, щеше ли да ти е притяно да чакаш три години да се запишеш не курс??? Май не..... ама ти вече си богоизбран а другите да си е... м...... , нали, какво ти е зор за тях!

Я мирен!!!

всеки 2 -ри ловец?!?!?! Ами говори за тези дето не са виждали и гора и изобщо неразбират .... така като говориш в множествено число включваш и тези които са поколение на ловджии и това им е страст!!! И не искат да станат такива защото е мода.!!!! И на теб сега можеби ти се иска да няма курсове защото си ги изкарал вече или защото във вашата дружинка са дошли повечко новобранци и им гледаш сеира!!! НЕ ВСИЧКИ СА КАТО ТЯХ , ЗАПОМНИ!!!!! И има такива които сега ще карат курсовете и са или ще бъдат по-добри ловци от тебе защото им е предадено по наследство. :p:D:D:D:freak::rofl::rofl:

Ако искате да знаете аз ще трябва да чакам още 4 години за да стана ловец щото сега сам на 14 и хич не ми се чака да минават ама кво да направя.С това исках да ви кажа че още несам ловец но разбирам някой работи сигорно повече и от някои ловци защото и дядоми и баща ми са ловци и аз ще стана но не защото ей така ми се приискало,а защото имам мерак а по голямо нещо от мерака няма !!!

Ако искате да знаете аз ще трябва да чакам още 4 години за да стана ловец щото сега сам на 14 и хич не ми се чака да минават ама кво да направя.С това исках да ви кажа че още несам ловец но разбирам някой работи сигорно повече и от някои ловци защото и дядоми и баща ми са ловци и аз ще стана но не защото ей така ми се приискало,а защото имам мерак а по голямо нещо от мерака няма !!!

Вярно е от мерака по голямо няма!!! аз правя 18 януари и искам а знам дали ще има април курсове по софийско или етрополско ????

Господа непълнолетни,

пожелавам ви да ви се сбъдне желанието и да станете ловци и по смисъла на закона! Поздравявам ви и за откровеността да си кажете истинската възраст!

Само ми стана смешно за едно - какви са тия оръжия, дето сте ги изписали под псевдонимите си?

Със сигурност знам че курсое ще има и в Тутракан защото присъствах на събранието на управителния съвет когато обсъждаха и приеха това че ще има курсове само 4е ще започнат април май 2010 г.

Само ми стана смешно за едно - какви са тия оръжия, дето сте ги изписали под псевдонимите си?

Ами господине сигурно този профил е на баща ми и пиша от него ..... благодаря за изслушването !!!

Господа непълнолетни,

пожелавам ви да ви се сбъдне желанието и да станете ловци и по смисъла на закона! Поздравявам ви и за откровеността да си кажете истинската възраст!

Е е е е друже, ти пък - " Господа непълнолетни ", дай по добре нещо от сорта " Бъдещи колеги " или " Млади господа мераклии ", все едно сме не училище . Младия народ като го чукнеш там, почва да рипа и ........... :rolleyes:

И аз приятели,както и други колеги тук съм кандидат-ловец и с нетърпение чакам някаква надежда на хоризонта!Нека колегите,които имат или ще имат информация за бъдещи ловни курсове да я споделят с нас!!Благодаря предварително!!

Edited by Sonda
  • 3 weeks later...

Уважаеми колеги, на 25 години съм и поради ред причини нямах възможност да искарам ловните курсове. 4-то поколение ловец съм (ще стана, да не се захванете за това).Дядо ми е бил дълги години председател на ЛРС Стара Загора, вуйчо ми е съзтезател и републикански шампион по спортна стрелба.Въпреки това не си позволявам да бракониерствам през годините. Миналата бях твърдо решен да изкарам курса, но нямах късмет и мн се ядосах.От малък съм по поля, гори, гюмета и пусии.Имам си и традициите имам си и страстта. Трябва ли според Вас да чакам още 2-3 години, за да осъществя детската си мечта...не мисля! Така че такива коментари, че не трябвало да има курсове още 2-3 години не ги приемам. В този ред на мисли някои има ли информация за предстоящи курсове в Пловдивско? Дали е рано от сега да се пита или да изчакам още 2-3 месеца до догодина.И за колегата, който се чуди защо имам написано оръжие на профила-имам пушка, която просто не се води на мое име и трябва да си прехвърли след като положа успешно изпита :) Наслука на всички!

Сетих се и още един въпрос, който ме вълнува. Кой има по-голямо отношение към ловните курсове- Съюза или ДАГ? Моля някой да ми разясни как стои точно този въпрос!

Edited by Romanista

Romanista, странна птица си ти... Не мога да разбера как може ловът да ти е такава голяма страст, детска мечта да ти е, а още да не си изкарал курсовете? С това „по ред причини” какво следва да се разбира? Пари ли нямаше за курс, места ли нямаше в курсовете, какво? Не ти е здравословен проблемът, щом от малък си по горите, да си жив и здрав де, дано не дава Господ по тази причина да не ловуваш, ама губи ми се нещо нишката в думите ти. Аз ако бях на твое място – първата ми работа като стана на 18 щеше да е да се запиша на курс за ловец.

Моята детска мечта беше да имам и карам мотоциклет. Нашите бяха твърдо против. В зората на демокрацията бях ученик в английската гимназия и след училище правех преводи за някои от първите частни фирми и така събрах парици и на 16 си купих мотоциклет ИЖ от един дядо. 2 години стоя в гаража тоя мотор докато стана пълнолетен, че и курс да изкарам за водач категория А. Така си преследвах аз детската мечта.

Та на въпроса ти:

Трябва ли според Вас да чакам още 2-3 години, за да осъществя детската си мечта...

веднага ти отговарям – не, не трябва. Трябва всеки да може да стане ловец, щом иска, а не да се съобразява с квоти и мораториуми. Голяма глупост е това. И колите са много в България, и пътищата са тесни за толкова коли, и места няма къде да паркират – ама не съм чул за ограничения в притежаването на коли или в придобиване на водаческа правоспособност.

И за колегата, който се чуди защо имам написано оръжие на профила-имам пушка, която просто не се води на мое име и трябва да си прехвърли след като положа успешно изпита :(

Понеже аз съм този, който попита, та да ти кажа защо питам: наречи ме суеверен или фаталист, ама смятам, че не е на хубаво да се прибързват нещата. Аз лично в живота си колкото пъти съм наливал олио в тигана, а рибата е била в морето, толкова пъти не съм хващал и ял риба. Като стане работата – тогава пиши. Но това е мое мнение, де. Ти, естествено, си постъпвай както намериш за добре. Просто споделям с теб.

Колега не мисля, че е толкова важно какви са били причините да не изкарам курса досега- имал съм дръги неща, които са ме възпрепятствали.Факта, че въпреки това ме съм се отказал може да ти покаже, че не е някаква прищявка. То можеш ли да се откажеш от нещо, което е заложено в теб.Също така съм и рибар-ходя си всяка година да си заверявам риболовния билет и си нямам проблеми.Но там разбира се процедурата е съвсем друга. Съгласен съм с теб, че не трябва да се вади тигана докато рибата е още в морето, защото и аз на този принцип много пъти съм оставал излаъган от садбата, но не мисля, че трябва да е чак толкова суевере човек :( Но да не забравяме, че темата на разовор е друга, а ние бая се поотклонихме от нея...

Здравейте , бъдещи колеги , интересувам се за курс в Русе и в коя дружинка може да ме приемат ? Благодаря предварително.

Ще те приемат където има свободни места. :huh: