Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Мазалат- дулен компенсатор

Recommended Posts

kолеги намалява се силният гръм към ушите карабината гърми по меко без дулен компенсатор отката се същият промяна в групата няма

"Отката се същият" - почвам да се чудя защо са го сложили този дулен компенсатор на Мазалата?

Отката би трябвало да е увеличен макар и с малко, може да се сметне. Би трябвало сега да бие по-високо заради по-голямото повдигане нагоре, но с колко не знам.

Отката би трябвало да е увеличен макар и с малко, може да се сметне. Би трябвало сега да бие по-високо заради по-голямото повдигане нагоре, но с колко не знам.

ей ей ...полека с теорията ;) т.нар. "дулен компенсатор" на преработената "Мосин" в "Мазалат" е меко казано на слона опашката....да не свършвал така изведнъж...може и на теория да се окаже че с повишената стойност на енергията от дотикване ...и дъра бъра....на практика като се махне тази изгъзица с Мазалата си се стреля много комфортно, а ако собственика му да е извадил късмет с цевта , и приемливо точно...

това "изделие" имащо претенциите да намалява отката на Мазалата е набито на цевта и е законтрено с напречен щифт преминаващ естествено тангенциално , стругован заедно с цевта при финишната обработка...затова трудно се забелязва след като е оксидирана...така както го е премахнал колегата е най бързо и без излишни главоболия а не се пипа и дулният срез...сега вече няма да го болят ушите като стреля ... :mellow:

Теорията е само за тези, които се интересуват. За останалите слонската опашка върши перфектно работа.

Проблема си го реших с муфа върху спирача: карабината стана по-тиха, аз започнах да чувам и след изстрел, не е много грозна, а ако реша да я продавам, свалям муфата и я предлагам като опция.

колега Roger111 кажи по точно как става с муфата някякви размери като ширина външна вътрешна дължина на муфата поздрави

колега Roger111 кажи по точно как става с муфата някякви размери като ширина външна вътрешна дължина на муфата поздрави

Взех част от дуло на бракуван руски тек 12 кал.(вътрешен идаметър 18.3мм),отрязах го на струг (може и с ножовка)с дължина, равна на тази на дулния спирач, разширих диаметъра с части от мм, докато започна за се вкарва трудно, нагрях го и го вкарах. Два часа работа в гаража.

Преди да купя моя Мазалат,изчетох всички теми,говорих със всички който познавам.Всички казаха ако е годна цевта за парите си е супер,ама малко думка!

Добре де,ама аз като стрелям с него въобще не ми пречи!!!!!

Не го чувам !!!

Незнам в мен ли е проблема ???

Онзи ден на един чакал му дадох 4 патрон един след друг ,еми пак не ми пречи на слуха!!!

Преди да купя моя Мазалат,изчетох всички теми,говорих със всички който познавам.Всички казаха ако е годна цевта за парите си е супер,ама малко думка!

Добре де,ама аз като стрелям с него въобще не ми пречи!!!!!

Не го чувам !!!

Незнам в мен ли е проблема ???

Онзи ден на един чакал му дадох 4 патрон един след друг ,еми пак не ми пречи на слуха!!!

А чакала, как е със слуха?

А чакала, как е със слуха?

:p:D :D :rofl: Ми май не много добре,щото му стрелях на около 100 метра и след първия изстрел взе да се ослушва,след втория се премести 5 метра ,а след 3тия на още 10,общо взето неадекватна работа! Явно звуковите вълни го парализираха временно!!! :drinks: :drinks: :drinks: :drinks:

ей ей ...полека с теорията :D т.нар. "дулен компенсатор" на преработената "Мосин" в "Мазалат" е меко казано на слона опашката....да не свършвал така изведнъж...може и на теория да се окаже че с повишената стойност на енергията от дотикване ...и дъра бъра....на практика като се махне тази изгъзица с Мазалата си се стреля много комфортно, а ако собственика му да е извадил късмет с цевта , и приемливо точно...

това "изделие" имащо претенциите да намалява отката на Мазалата е набито на цевта и е законтрено с напречен щифт преминаващ естествено тангенциално , стругован заедно с цевта при финишната обработка...затова трудно се забелязва след като е оксидирана...така както го е премахнал колегата е най бързо и без излишни главоболия а не се пипа и дулният срез...сега вече няма да го болят ушите като стреля ... :(

Абсолютно си прав. :):(

Поздрави и наслука на всички! :(

Големи майстори голяма работа,да не забравите да го патентовате това творение.

... Защо не?.... :(:(

Да си кажа - стана перфектно, стрелбата не се промени въобще групата не се промени отката е като на ловна пушка и наи важното звука след истрела е супер .Стрелям 10 патрона и си чувам а преди от 1 патрон и три дена ми пищи ухото ако има някои които се чуди да го реже смело коренно различна пушка и само добро. Стана малко като детска играчка щото е по къса ама и това е за добро поне не ходя на лов с на Филип Тотьо с пушката.

Ако може колегите да си споделят с оргиналните мерни прибори ли стреляте или сте правили някакви подобрения .Благодаря предварително.

Ако може колегите да си споделят с оргиналните мерни прибори ли стреляте или сте правили някакви подобрения .Благодаря предварително.

Стрелям си с оригиналните, нищо не съм пипал.

• 4 years later...

Взех част от дуло на бракуван руски тек 12 кал.(вътрешен идаметър 18.3мм),отрязах го на струг (може и с ножовка)с дължина, равна на тази на дулния спирач, разширих диаметъра с части от мм, докато започна за се вкарва трудно, нагрях го и го вкарах. Два часа работа в гаража.

колега качи снимка на Мазалата с муфата