Jump to content

НОВАТА БГ КАРАБИНА

Recommended Posts

Колеги,понеже оспамихме темата с Новия български пистолет ПРЕДЛАГАМ:Росен много уместно подхвърли идеята да отделим тази тема от пистолета Арсенал-Компакт ,а и г-н Куцаров има някакви идеи за карабина.Нека му помогнем с предложения и измислим една българска карабина заедно.Нали някои казваха на едни избори, че "Заедно можем повече".Ха да видим сега какво можем???? :rolleyes:

за мен ще е удоволствие да се изкажа първи-един хубав затвор!!

Ех най-после да се направи нещо,тези дни ще се опитам да поработя на фотошопа относно затворния механизъм,имах много идеи навремето,но в течение на времето и работата се претъпиха,но ще се пораджагъркам тия дни!!

Edited by Ton4o_84

за мен ще е удоволствие да се изкажа първи-един хубав затвор!!

Да!Определено и аз съм за болтова карабина ,но нека чуем и другите специалисти от форума.

Болтова карабина с рандов патрон!Трудна работа и много не благодарна!Ако ще е в 308,то и сега пазара е пълен с подобни.И скъпи и ефтини!Ако е х54 само полуавтомат,иначе какъв е смисъла?

Да бъде със болтов затвор,нехромирана полирана,прецизна цев,регулируем спусък,и във голямо разнообразие от калибри,ако може и цевите да се сменят бързо и лесно като при Блазер.Не на последно място и цената да бъде съобразена със стандарта на живот в РБ,за вътрешният пазар.

Що поредни глупости!Че и нехромирана цев,шнелер че и цев да се сменя!Ако може и без пари да е .Абе хубава работа ама Българска!Оставете наи накрая хората да направят нещо свястно на базата на познати полуавтоматични системи .Ито с нормален и евтин боеприпас!

Що поредни глупости!Че и нехромирана цев,шнелер че и цев да се сменя!Ако може и без пари да е .Абе хубава работа ама Българска!Оставете наи накрая хората да направят нещо свястно на базата на познати полуавтоматични системи .Ито с нормален и евтин боеприпас!

Никой не е писал че иска да му се подарява.И сегашните български боеприпаси са на приемлива цена.

Така...Значи ще се обръщам към вас със г-да Инженери,за да не пренебрегна някого от разработчиците!!!

post-11538-1253126137_thumb.jpg

Това е поръчков затвор за Ремингтон 700,прави ги малка фирма и е от най-евтините и прости за изработка,до колкото си споням от въпросния сайт.Цената на затвора комплект беше около 150$

Обърнете внимание на финиша на затвора,колко красиво е заформен края на подвижната част,не е нито къс,нито дълъг

Edited by Ton4o_84

А този затвор е по-луксозния и от любимите ми на мен-със слята уивър база със затворния корпус.Цена около 300$ и заради иноксовото покритие

Обърнете внимание на нежните каналчета за разлика от горния затвор,просто са уникални!!

post-11538-1253126832_thumb.jpg

При условие,че материалната база на арсенал е готова с доста малко доработка да произведе що годе свестен полуавтомат,с нормален кал.що да ускапяват излишно нещо от което не е сигурно кво ще стане!Това изисква изцяло нова концепция инструментариум,инж.мисъл и пр.Аз съм пристрастен,втори път болтова карабина няма да си купя,ако ще и златна да е!Особено в НАТО калибър!

Така...Значи ще се обръщам към вас със г-да Инженери,за да не пренебрегна някого от разработчиците!!!

post-11538-1253126137_thumb.jpg

Това е поръчков затвор за Ремингтон 700,прави ги малка фирма и е от най-евтините и прости за изработка,до колкото си споням от въпросния сайт.Цената на затвора комплект беше около 150$

Обърнете внимание на финиша на затвора,колко красиво е заформен края на подвижната част,не е нито къс,нито дълъг

Виж затвора си е хубав и две по въпроса няма. Добре е според мен оръжието да се произвежда в следните калибри .223 ; 243; .308; 30-06 , а от бившите соц калибри 7,62 х54. Добре е да е със сменяме пълнител за 5 бр. патрони, оръжието да се продава с дървена и полимерна ложа, като тези дето да са с дървена да има и вариант щутцен т.е. ложата да свършва на едно с дулния срез. При полимерните приклади да има вариянт в стил щаер скаут т.е. като при него двете странични части на ложата се спускат и да се ползват за двунога...

За самозарядните ... подобрете качеството на SLR рите, като наблегнете на перфектно изработена и полирана хромирана цев, помислете дулните спирачи да могат да се развиват зада може да се почиства по добре оръжието защото чистото оръжие издържа повече .... махнете тези груби и тежки приклади т.е. вижте какво са направили румънци и сърби давам ви пример с това http://www.zastava-arms.co.rs/srpski/vojni.htm , като същите да са дървени и полимерни, а другия вариант да запазите чисто армейските.... недейте забравя , че все повече от ловците нетърсят в оръжието красота, а изчистеност и практичност..... и най важното спрегте да правите оръжието с части втора ръка, че си личи особенно когато вземеш два SLR и ги сравниш от един и същи модел веднага намираш разлики , като най елементарното в типа на газовите тръбички и газовите камери. .....

А този затвор е по-луксозния и от любимите ми на мен-със слята уивър база със затворния корпус.Цена около 300$ и заради иноксовото покритие

Обърнете внимание на нежните каналчета за разлика от горния затвор,просто са уникални!!

post-11538-1253126832_thumb.jpg

Преди малко се рових за същото,което ти показа,но попаднах на Уинчестера,която система ползва и Броунинга,а тя е на базата на Маузера.Така,че топлата вода е измислена отдавна.Номера е да тече и покрай нас. :rolleyes:

При условие,че материалната база на арсенал е готова с доста малко доработка да произведе що годе свестен полуавтомат,с нормален кал.що да ускапяват излишно нещо от което не е сигурно кво ще стане!Това изисква изцяло нова концепция инструментариум,инж.мисъл и пр.Аз съм пристрастен,втори път болтова карабина няма да си купя,ако ще и златна да е!Особено в НАТО калибър!

Ами бат гойко върви им го разправяй....Виж братушките какво пушкало са си барнали на базата на РПК,не АК,казах РПК,поне така го представиха те в инфото което докопах в нета post-11538-1253128305_thumb.jpg

Ами бат гойко върви им го разправяй....Виж братушките какво пушкало са си барнали на базата на РПК,не АК,казах РПК,поне така го представиха те в инфото което докопах в нета post-11538-1253128305_thumb.jpg

Бива не е лошо,тва требе Вепър да е.И сръбският аналог не изглежда зле.Само дето цевта му е излишно дълга!При нашият традиционен едър лов на гонка,колкото по маневрено,тоест късо-по добре!

Преди малко се рових за същото,което ти показа,но попаднах на Уинчестера,която система ползва и Броунинга,а тя е на базата на Маузера.Така,че топлата вода е измислена отдавна.Номера е да тече и покрай нас. :rolleyes:

Тя топлата вода тече покрай нас,ама нещо не се навеждаме да си налеем,а предпочитаме да ни я сипват през чешмата на тройни цени!!!!а уж сме най-умните наций в света

Бива не е лошо,тва требе Вепър да е.И сръбският аналог не изглежда зле.Само дето цевта му е излишно дълга!При нашият традиционен едър лов на гонка,колкото по маневрено,тоест късо-по добре!

Да бат Гойко,извиням се,че не казах.

Това е ВЕПР-супер 308.Супер се казва,заради леко одебелената и по-точна цев от обикновения ВЕПР,производство е на Молот,а не на ижевския завод и обикновения модел вепр е аналогичен с този на Сайга 308

Да бат Гойко,извиням се,че не казах.

Това е ВЕПР-супер 308.Супер се казва,заради леко одебелената и по-точна цев от обикновения ВЕПР,производство е на Молот,а не на ижевския завод и обикновения модел вепр е аналогичен с този на Сайга 308

Ето го Обикновения ВЕПР

post-11538-1253128926_thumb.jpg

според мен спокоино могат да изкарат нещо от рода на тигъра и саигата в кал7.62х54 ама що не го павят не знам .ако цената е прилична 600-800 лв едно 40 %от колегите биха си взели .поне така мисля

аз сам любител на булпапите,идеална за гоначите,преди време имаше една българска пушка която бе разработена за армията и в ловен вариянт за износ но като всичко в бг и тя пропадна!!!!!

според мен спокоино могат да изкарат нещо от рода на тигъра и саигата в кал7.62х54 ама що не го павят не знам .ако цената е прилична 600-800 лв едно 40 %от колегите биха си взели .поне така мисля

Абе за кирлив Мазалат със съмнителна цев искат 1000 лв.Нека новия автомат 1200 да е.Пак е приемливо,стига сполучлив да е!

НЕ мога да ви разбера.Колегите в щатско трепят прасета с калибър сходен на калашника,в Русия на клипове съм гледал как със Сайга 7.62х39 трепят мечки,то верно че мечката е далеч по-слаба от елена и прасето,само тука в БГ-то 308 ни идва не много на сърце