Jump to content

Криза и лов през 2009

Recommended Posts

Здравейте колеги, чудясе как ви се отразява кризара на спорта, който толкова обичаме? Лично при мен се прокрадва мисълта да спестиа, дали от по-рядко ходене или нещо друго, например да не плащам разходите на останалите ловци който винаги минават метар за бележка или гориво и партони. По скоро скандал в дома но сред гората с пиятели ?

За мен нещата са си все същите.Предполагам ,че и за повечето от колегите е така,нали сми си се в криза.От това повече на къде.Може би лично на мен ще ми се отрази на изпълнението на някой мечти, ама какво да се прави.

За мен нещата са си все същите.Предполагам ,че и за повечето от колегите е така,нали сми си се в криза.От това повече на къде.Може би лично на мен ще ми се отрази на изпълнението на някой мечти, ама какво да се прави.

Мечтите за това да се мечтаят. Аз лично спестих 300 лв за откриването на 15, като не ходих, за сметка на предстящия 3

Здравейте колеги, чудясе как ви се отразява кризара на спорта, който толкова обичаме? Лично при мен се прокрадва мисълта да спестиа, дали от по-рядко ходене или нещо друго, например да не плащам разходите на останалите ловци който винаги минават метар за бележка или гориво и партони.
Колега, ти ми разби представите ;) аз доста съм обикалял България на лов,ама някой да не иска да си плати бележката и след това да УЧАСТВА в лова не съм видял!...А за горивото е друга работа...дали ще возиш някой в твойто МПС си решаваш лично ти.
. Аз лично спестих 300 лв за откриването на 15, като не ходих, за сметка на предстящия 3
:D:D Баси скъпото откриване!

Смятам,че у нас криза няма.Парите в огромната си част се въртят в сивата икономика и до банките не стигат.На запад може и да има криза,но там всичко минава през банките и всичко е видно.При нас се правят такива акробатики с укриване на доходи,данъци,осигуровки и т.н.,че скоро нещата няма да се оправят та ако ще не един ами пет господа да слезнат на земята.Калкото до лова,ако ще и пет лева да стане патрона,пак ще си го гръмна с кеф!Може би,ще гледам да съм по-прецизен.Майната и на кризата!

Колега, ти ми разби представите ;) аз доста съм обикалял България на лов,ама някой да не иска да си плати бележката и след това да УЧАСТВА в лова не съм видял!...А за горивото е друга работа...дали ще возиш някой в твойто МПС си решаваш лично ти.

:D:D Баси скъпото откриване!

Определено При нас от 20 -25 човека само двама плащаме....били им ниски пенсиите......и не могат. А средно се падат по 5 лв. на човек, бележка и гориво за тези с возилата. Всичко е относително според мен.

според мен просто са намерили село без кучета и ви разиграват.А като отстреляте нещо вземат ли дял или с тия ниски пенсии и да вземат нямат пари за тока да си го пекнат в тях

според мен просто са намерили село без кучета и ви разиграват.А като отстреляте нещо вземат ли дял или с тия ниски пенсии и да вземат нямат пари за тока да си го пекнат в тях

криза ли аз ба4ках на слан4ев бряг 4 мес е пак за ония сас скапите коли 4ерните стакла и лесни номера нямаше криза повярваитеми 4е ние балгарите ве4е 20 г сме в криза наслука ;)

криза ли аз ба4ках на слан4ев бряг 4 мес е пак за ония сас скапите коли 4ерните стакла и лесни номера нямаше криза повярваитеми 4е ние балгарите ве4е 20 г сме в криза наслука ;)

ТОЧНО КАЗАНО :D

xexexexxe добре казано :shok:

Помнете че и тия с ниските пенсии са хора....и са били ловци когато нас ни е нямало а сива икономика не е съществувала....при това са били истински ловци....ходели са пеша на лов ....и не са се лакомили да ударят втори заек щом вече са имали един в торбата....казват че лова ще стане привилегия само на богатите....така било на запад....но повярвайте ми така лова няма да стане по-истински а напротив.....защото "новите" с лесните за помнене номера на джиповете не искат и сто метра да извърват пеш и макар че не знаят каква е разликата между слон и стоножка , не пропускат да гръмнат след всяка движеща се в гората или полето твар-била тя пойна птичка или бременна сърна....та сигурно за някои от нас новия сезон ще почне трудно поради финансови причини ,но поне не се присмивайте на това....за да не се чувствате неловко след време ако и вие попаднете в отбора на Изтънелите джобове....хайде наслука да ви е сезона на всички и да ви е точен мерника /за да не се налага да търчите из доловете да търсите ранено/....

Помнете че и тия с ниските пенсии са хора....и са били ловци когато нас ни е нямало а сива икономика не е съществувала....при това са били истински ловци....ходели са пеша на лов ....и не са се лакомили да ударят втори заек щом вече са имали един в торбата....казват че лова ще стане привилегия само на богатите....така било на запад....но повярвайте ми така лова няма да стане по-истински а напротив.....защото "новите" с лесните за помнене номера на джиповете не искат и сто метра да извърват пеш и макар че не знаят каква е разликата между слон и стоножка , не пропускат да гръмнат след всяка движеща се в гората или полето твар-била тя пойна птичка или бременна сърна....та сигурно за някои от нас новия сезон ще почне трудно поради финансови причини ,но поне не се присмивайте на това....за да не се чувствате неловко след време ако и вие попаднете в отбора на Изтънелите джобове....хайде наслука да ви е сезона на всички и да ви е точен мерника /за да не се налага да търчите из доловете да търсите ранено/....

не се пресмивам колега ама неможе в продалжение на един 4ас да си закараш колата на автомивка и да дадеш 110лв за едно цялостно измиване ван и ватре.Два пати стават 220лв а минималната заплата в страната е май 4е 250лв.Е ква криза има за тея ДОБРЕ ОБЛЕ4ЕНИ БИЗНЕС МЕНИ

не се пресмивам колега ама неможе в продалжение на един 4ас да си закараш колата на автомивка и да дадеш 110лв за едно цялостно измиване ван и ватре.Два пати стават 220лв а минималната заплата в страната е май 4е 250лв.Е ква криза има за тея ДОБРЕ ОБЛЕ4ЕНИ БИЗНЕС МЕНИ

извинявам се за неуместният коментар наслука

мисля че с теб нямаме спор...просто говорим зза различни неща....аз се застъпвам за бедните , ти критикуваш богатите,което е все пак някакво единомислие....

Не се присмивам.....защото вече и аз съм изтънял, а вече имат навици само двама да плащаме (софияяянците). Нищо против, но при мен се закри фирмата........следователно малки приходи. Темата е за това, само аз ли мранкам или има и други ????

Не се присмивам.....защото вече и аз съм изтънял, а вече имат навици само двама да плащаме (софияяянците). Нищо против, но при мен се закри фирмата........следователно малки приходи. Темата е за това, само аз ли мранкам или има и други ????

При нас всеки дава колкото може. Аз си взех джип, сега взимам и гуми за зимата ама пари на никого не искам за нищо. Има и други колеги от моята дружина, които имат джипове и те не искат пари. Строихме хижа наскоро всеки даде колкото може. Важното е да се свърши работа и да има кеф от хобито.

Криза нема ама и дивеч нема :huh: Отстрелването на дивеча обаче не е най-важното за мене така че съм си ок :shok:

На закриването на миналия сезон, в нашата дружинка се прие правило - ловците, които са на възраст на д 70г., да не плащат бележка за едър дивеч. Това, според мен, е достойно решение.

Колеги, прави сте всички. Винаги ще има хора, които поради една или друга причина нямат средства в момента. Важното е да остане човещинката, защото иначе се превръщаме в идиоти.

На колегата над мен - Иван: Ванка, евала за снимката, която ти излиза под името. Много се накефих. Препоръчвам книгата на всеки, който не я е чел.

Колеги, прави сте всички. Винаги ще има хора, които поради една или друга причина нямат средства в момента. Важното е да остане човещинката, защото иначе се превръщаме в идиоти.

На колегата над мен - Иван: Ванка, евала за снимката, която ти излиза под името. Много се накефих. Препоръчвам книгата на всеки, който не я е чел.

да прав си

Някои сме гледали и филма,стар руски за великия ловец Дерсу Узала,който до последния си дъх се бореше с природата и животните в тайгата. :shok: .Със или без пари истинския ловец е винаги на лов. Haйде НАСЛУКА, че не остана.

съгласен съм с вас ,но защо да критикуваме богатити щом са богати значи имат нещо в главата дали с измама или с труд работил им е главния мозък ,успели са хората някак си и аз искам да съм богат но уви ще си маам крачули и бес джип и ще си ям сирене и лук,ЗДРАВЕ ДА ИМА ,па богатите ще си останат богати :shok:

Най-добре спи онзи, който не се разяжда от злоба, че съседът му има нов джип и вила на брега на морето или в китен горски край. Умейте да почитате тези добродетели у вас, които ви правят почитани човеци и се радвайте на всичко, което е около вас. Хората не могат да бъдат равни. Позволете ми да го изрека-осъзнах го малко късно. И пазете здравето!

:shok:

Или поне да гледат филма - има го в замунда, май... Но винаги е по-добре да се прочете книгата.

Edited by ivan_zhivkov